Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

MKS AZS UMCS Lublin – AZS UW Warszawa 29:15. Mecz do jednej bramki

MKS AZS UMCS Lublin pewnie pokonał AZS UW Warszawa i na przerwę świąteczną uda się na 4 miejscu w tabeli
MKS AZS UMCS Lublin – AZS UW Warszawa 29:15. Mecz do jednej bramki
W ekipie MKS AZS UMCS Lublin panuje fantastyczna atmosfera

Autor: Michał Piłat/www.azs.umcs.pl

Akademickie derby budziły spore emocje, bo ekipa ze stolicy ostatnio zasygnalizowała wyższą formę. Faworytem były oczywiście gospodynie, ale musiały podejść do tego spotkania z należytą koncentracją. Na początku jednak im się to nie udało, bo po 20 min to warszawianki prowadziły 8:6. Wtedy jednak nastąpiło 10 min, które wstrząsnęły zawodniczkami ze stolicy. Straciły one bowiem 10 bramek z rzędu, co praktycznie zakończyło emocje w tym spotkaniu. Po zmianie stron mecz stał się jeszcze bardziej jednostronny, a przyjezdne tylko z rzadka pokonywały lubelskie bramkarki. W efekcie AZS UMCS wygrał 29:15 i obecnie jest na 4 miejscu w tabeli.

Wśród podopiecznych Patryka Maliszewskiego na wyróżnienie zasługują Julia Skubacz i Klaudia Kuc, które zdobyły po 8 bramek. Dla AZS UW 5 trafień zaliczyła Julia Winogrodzka. – Cieszymy się z każdego zwycięstwa. Takie właśnie mamy zadanie: wygrać z każdym przeciwnikiem. W tym meczu mieliśmy grać dobrze w obronie, mieliśmy kontrować i mieliśmy być skuteczni w ataku. Początkowo brakowało nam skuteczności. Nie wiem z czego to wynika, bo mocno pracujemy nad tym elementem. Wygraliśmy, rundę kończymy w pierwszej czwórce, więc mamy powody do zadowolenia. W kolejnej jednak zrobimy wszystko, aby wejść na pudło – powiedział klubowej stronie trener lublinianek, Patryk Maliszewski.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS UW Warszawa 29:15 (16:9)

Lublin: Nóżka, Zgrzebnika – Skubacz 8, Kuc 8, Suszek 4, Dziuba 3, Vlasiuk 2, Tomczyk 1, Byzdra 1, Owczaruk, Osowska, Rossa, Suwała. Kary: 8 min.

AZS UW: Koc-Toczyska – Winogrodzka 5, Cichal 3, Gawrońska 3, Szczepanik 2, Mazur 1, Panek 1, Drewicz, Klimek, Sawa. Kary: 8 min.

Sędziowali: Piątek (Łańcut) i Szestaków (Łaka). Widzów: 43.

  1. AZS AWF        10          26        316:237
  2. Varsovia           8          24        280:208
  3. San                  9          21        289:229
  4. Lublin             10          21        296:233
  5. Karczew           9          15        230:224
  6. Płock               9          12        242:250
  7. Wesoła            9          12        242:250
  8. Marcovia          9           9         278:271
  9. Radom             8           8         200:220
  10. AZS UW          10          6          235:308
  11. Rzeszów          9           0          195:296

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama