Stal Sanok – Lublinianka Lublin 0:2. Dwie bramki w minutę
Udanie nowy sezon rozpoczęli piłkarze Lublinianki. Drużyna Marcina Zakrzewskiego ograła w sobotę na wyjeździe Stal Sanok 2:0
- 11.08.2013 17:35
Przed rokiem obie drużyny również spotkały się w pierwszej serii gier, ale na boisku w Lublinie.
Wówczas niespodziewanie skazywana na pożarcie Stal pokonała gospodarzy 1:0. Tym razem Jacek Paździor i jego koledzy odpłacili rywalom za tamtą porażkę.
Od pierwszego gwizdka mecz był wyrównany, ale nudny. Jeden strzał Aleksandra Szałamaja to wszystko, co należało odnotować w początkowych fragmentach zawodów. Ciekawie zrobiło się w 29 minucie. Wówczas w sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych znalazł się Damian Ścibior, ale zamiast do siatki trafił w słupek.
Na szczęście piłka znowu spadła mu pod nogi i tym razem 19-latek odegrał do lepiej ustawionego Przemysława Gąsiora, któremu nie pozostawało nic innego, jak z bliska wpakować ją do siatki. Kilkadziesiąt sekund później było praktycznie \"pozamiatane”.
Stal po wznowieniu gry szybko straciła piłkę. Przejął ją Maciej Wojtowicz i posłał długie podanie do Mateusza Majewskiego. Ten nie namyślając się długo przelobował Piotr Krzanowskiego i zrobiło się 0:2. Zaskoczeni piłkarze Ryszarda Federkiewicza nie byli w stanie już nic zdziałać w pierwszej połowie.
Po przerwie ekipa z Sanoka starała się wrócić do gry i przejęła inicjatywę. Mimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiła jednak na poważnie przetestować Marcina Mańki. O kolejne gole mogli się za to pokusić przyjezdni, którzy wyprowadzali bardzo groźne kontry.
Blisko podwyższenia wyniku byli: Majewski i Erwin Sobiech. Pierwszy spudłował jednak dosłownie z kilku metrów, a drugi po świetnej, zespołowej akcji nie trafił praktycznie do pustej bramki. W końcówce dał jeszcze o sobie znać Szałamaj, ale jego główka nie znalazła drogi do bramki i goście mogli świętować pewne i zasłużone zwycięstwo.
Stal Sanok – Lublinianka Lublin 0:2 (0:2)
Bramki: Gąsior (29), Majewski (30).
Stal: Krzanowski – Kokoć (68 Januszczak), Łuczka, Węgrzyn, Faka, Ząbkiewicz (63 Józefiak), Lorenc (70 Poliniewicz), Tabisz, Adamiak, Pluskwik, Szałamaj (87 Jaklik).
Lublinianka: Mańka – Kursa (81 Boniaszczuk), Paździor, Grzegorczyk, Kozieł, Ścibior (85 Gawrylak), Mazurek, Wójtowicz, Sobiech (85 Gromba), Gasior (68 Ozimek), Majewski.
Żółte kartki: Adamiak, Tabisz (Stal). Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów). Widzów: 500.
Reklama













Komentarze