Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Puchar Polski: Stal Poniatowa lepsza od Avii Świdnik w rzutach karnych!

Sensacja w finale okręgowego Pucharu Polski. Stal Poniatowa wygrała z trzecioligową Avią Świdnik po rzutach karnych 4:3. Po 90 minutach było 1:1.
Puchar Polski: Stal Poniatowa lepsza od Avii Świdnik w rzutach karnych!

Autor: Stal Poniatowa/facebook

Lider lubelskiej okręgówki nie był faworytem środowego spotkania, nawet mimo atutu własnego boiska. W końcu Avia w lidze ostatnio radziła sobie znakomicie. Drużyna Łukasza Mierzejewskiego wygrała pięć meczów z rzędu. Co więcej, w trzech ostatnich występach strzeliła… 15 bramek. Kilka dni temu zaaplikowała Sokołowi Sieniawa aż osiem goli.

Szkoleniowiec świdniczan dokonał jednak kilku zmian w podstawowym składzie swojej drużyny. Mimo wszystko do przerwy goście mieli w zapasie jedno trafienie. A jego autorem był Dominik Maluga, który tuż przed przerwą przymierzył do siatki ładnym strzałem z narożnika szesnastki. Avia mogła prowadzić wyżej, bo w pierwszej części spotkania w słupek przymierzył Bartłomiej Poleszak.

Od razu po przerwie obaj szkoleniowcy mocno pomieszali w składach. Gospodarze dokonali pięciu roszad, a trzecioligowiec czterech. Lepiej wyszła na tym drużyna Kamila Witkowskiego, która szybko miała niezłą okazję na wyrównanie. Pierwsze ostrzeżenie dla przyjezdnych nie skończyło się jeszcze bramką, ale drugie już tak. W 56 minucie na 1:1 trafił Hubert Poleszak. Później obie ekipy miały szanse, żeby przechylić szalę na swoją stronę, ale bliżej powodzenia była Stal. Paweł Pęksa wygrał jednak pojedynek sam na sam z zawodnikiem rywali i do wyłonienia zwycięzcy Pucharu Polski w okręgu lubelskim potrzebne były rzuty karne.

Seria jedenastek fatalnie zaczęła się dla Avii, bo Jakub Pyśniak obronił strzał Wojciecha Białka. Zespół z Poniatowej pomylił się w trzeciej kolejce, ale w czwartej w słupek trafił Arkadiusz Górka i ostatecznie gospodarze okazali się lepsi 4:3 i niespodziewanie to oni wywalczyli puchar i przy okazji awansowali do wojewódzkiego półfinału, gdzie zmierzą się z triumfatorami w innych okręgach.

Stal Poniatowa – Avia Świdnik 1:1 (0:1) 4:3 w karnych

Bramki: H. Poleszak (56) – Maluga (44).

Stal: Pyśniak – Pikuła (46 Nikołaj), Węgorowski (46 Pyda), Hurenko, Kucharczyk (46 Radziejewski), Parada (46 Tkaczyk), Murat (46 Kaczmarek), Skrzypek, H. Poleszak, Gąsiorowski, Stalęga (46 Filipczuk)

Avia: Pęksa – Góralski (72 Drozd), Mykytyn, Górka, Świech (46 Niewęgłowski), Maluga (46 Strug), Popiołek, Uliczny, Zając (80 Perdun), B. Poleszak (46 Najda), Kovalonoks (46 Białek).


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama