Warsztaty są organizowane w ramach Zamojskiego Lata Teatralnego, które zacznie się 25 czerwca. Ale termin zgłoszeń mija pięć dni wcześniej. Dlatego, jeśli ktoś ma ochotę wziąć w nich udział w powinien się pospieszyć. Zgłoszenia należy kierować na adres: [email protected].
Pierwsze zajęcia już w sobotę (24 czerwca) przed startem ZLT. Potrwają w sumie 6 godzin, a drugie tyle nazajutrz (w godz. 10-18 z przerwą między 14 a 16). Na koniec każdy uczestnik napisze już własną recenzję „Świniopolis”, spektaklu Teatru Biuro Podróży, który zainauguruje tegoroczną edycję imprezy.
Prowadzący prof. Artur Grabowski to poeta, dramaturg, literaturoznawca i uznany krytyk teatralny. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, współpracuje z portalem teatrologia.pl. Swoją wiedzą dzielił się z uczestnikami podobnych warsztatów prowadzonych nie tylko w Polsce, ale też m.in. w USA, we Włoszech, Francji, Indiach, Gruzji.
Propozycja ZDK jest skierowana do osób między 18 a 30 rokiem życia.












