Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Wojewódzki Urząd Pracy

Kto dyrektorem lubartowskiego szpitala? Komisja wskazała zwycięzcę

Komisja konkursowa we wtorek, 11 lutego, przesłuchała czwórkę kandydatów na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Lubartowie. Najwięcej głosów otrzymała Ewa Mańdziuk, dotychczasowa p.o. dyrektora powiatowego szpitala. Szef komisji przyznaje, że w ocenie komisji zaważyła nie tylko merytoryka.
Kto dyrektorem lubartowskiego szpitala? Komisja wskazała zwycięzcę

Autor: SPZOZ

Ewa Mańdziuk, była kierownik Działu Epidemiologii i Higieny Szpitalnej w SP ZOZ, a od listopada zeszłego roku pełniąca obowiązki dyrektora szpitala w Lubartowie, wkrótce zostanie nowym dyrektorem placówki z ul. Cichej. We wtorek pracę zakończyła komisja konkursowa, która głosami 3:1 wskazała zwycięską kandydaturę. Ewa Mańdziuk na ostatnim etapie postępowania, w trakcie rozmów kwalifikacyjnych, pokonała trzy osoby, które ubiegały się o posadę dyrektora. Byli to: Dominik Wesołowski, Stanisław Tyrpin i Beata Kocięcka-Gagoś. 

- Byłem zaskoczony merytoryką kandydatów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, mieli dobre plany działania i doświadczenie, więc wybór był naprawdę trudny. Wskazaliśmy ostatecznie na panią Mańdziuk, bo uznaliśmy, że w obecnej, tragicznej sytuacji, w jakiej znajduje się nasz SP ZOZ, nie mamy czasu na eksperymenty. Potrzebne są szybkie i zdecydowane działania restrukturyzacyjne - mówi nam Andrzej Kardasz, przewodniczący komisji konkursowej. 

Zarząd powiatu oczekuje poprawy sytuacji finansowej szpitala, którego zadłużenie obecnie przekracza 130 mln zł i ciągle rośnie. Przed dyrektorem zatem czas trudnych decyzji. Coraz głośniej mówi się o konieczności redukcji zatrudnienia białego personelu, zarówno pielęgniarek, jak i lekarzy. W pierwszej kolejności pracę mają stracić osoby posiadające prawa emerytalne. Cięcia dotknąć mają także zatrudnionych na umowach-zleceniach, czyli tzw. kontraktach. Według wstępnych założeń chodzi o co najmniej kilkadziesiąt osób. Oszczędności mają sięgnąć także zakupów, zwłaszcza usług zewnętrznych. 

- Działania dyrektora SP ZOZ będą objęte naszym monitoringiem - zapewnia Andrzej Kardasz, który poza funkcją w komisji, jest jednocześnie szefem rady powiatu lubartowskiego. 

Nowa umowa z Ewą Mańdziuk ma zostać przygotowana jeszcze w tym miesiącu. Przypominamy, że zastąpi ona Artura Szczupakowskiego, który kierował lubartowskim szpitalem do jesieni zeszłego roku. 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama