Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojsko poderwało myśliwce, lotnisko ponownie otwarte

Po kolejnym nocnym ataku Rosjan na Ukrainę poderwano polskie my�liwce. Poranna akcja już się zako�czyła. Lotnisko w Lublinie, w związku z działaniami lotnictwa wojskowego, było zamknięte. PL Lublin działa już normalnie.
Wojsko poderwało myśliwce, lotnisko ponownie otwarte
F-16

Autor: DORSZ

 „W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej, wykonującej uderzenia na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy, w naszej przestrzeni powietrznej operuje polskie i sojusznicze lotnictwo” – informuje na portalu X Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
„Zgodnie z obowiązującymi procedurami Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił niezbędne siły i środki pozostające w jego dyspozycji. Poderwane zostały dyżurne pary myśliwskie i samolot wczesnego ostrzegania, a naziemne systemy obrony powietrznej oraz rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości”.
Wojskowi podkreślają, że działania te mają charakter prewencyjny i są ukierunkowane na zabezpieczenie oraz ochronę przestrzeni powietrznej, zwłaszcza w rejonach przyległych do zagrożonych obszarów.

Źródło: DORSZ

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama