Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

19 955 cudów Szlachetnej Paczki

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki trwa. W tym roku pomoc dotrze aż do 19 955 rodzin, to o 2 935 więcej niż w ubiegłym roku. Od rana do niedzieli zadzieje się blisko 20 tysięcy cudów.
19 955 cudów Szlachetnej Paczki
To już kolejny weekend cudów

Autor: Stowarzyszenie "Wiosna"

– Uznanie, że świat jest niesprawiedliwy budzi lęk i bezsilność albo… chęć działania i potrzebę solidarności z tymi, którzy mają mniej. Kolejny raz połączyliśmy się we wspólnym zmienianiu świata na dobre. Świata pana Adama, do którego jedzie opał, pani Anny, która dzięki kursom zawodowym będzie miała szansę na znalezienie lepiej płatnej pracy, Kacpra, który już dziś zaśnie w swoim własnym łóżku, w nowej pościeli – do dziś spał z bratem na podłożonym na podłodze gąbkowym materacu – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę. 

Mimo większej liczby potrzebujących, każda rodzina ze Szlachetnej Paczki znalazła swojego darczyńcę. W tym roku Wolontariusze włączyli do Szlachetnej Paczki 19 955 rodzin i osób schorowanych, często samotnych, ukrytych w czterech ścianach. Marzących o butach, pralce lub ciepłym posiłku. 

Czym jest Weekend Cudów? 

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki to wyjątkowy moment w roku, podczas którego Wolontariusze i Wolontariuszki przekazują rodzinom paczki z pomocą zorganizowaną i dowiezioną do magazynów przez darczyńców. 

W ten weekend magazyny Szlachetnej Paczki w całej Polsce zamieniły się w serca programu: tu trafiają paczki, tu spotykają się darczyńcy i Wolontariusze, tu rodzą się momenty radości i wzruszenia. W sobotę i niedzielę Szlachetna Paczka uruchamia 697 magazynów, po to, żeby pomoc dotarła do tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Magazyny to sieć miejsc, w których dobro jest przekazywane osobiście i z pełnym zaangażowaniem darczyńców. Dzieją się tu wielkie rzeczy! 

Polskie miasta emanują dobrem – dosłownie 

Żeby podziękować wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy, podczas weekendu minimum 30 różnych obiektów z całej Polski rozświetli się w barwach Szlachetnej Paczki. Będą to m.in.: PKiN w Warszawie, Tauron Arena w Krakowie, Filharmonia w Szczecinie, Urząd Miasta w Katowicach, Manufaktura w Łodzi, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, ec1 w Łodzi, Stary Browar w Poznaniu, siedziby banku BNP m.in. w Warszawie. 

Wciąż można pomóc i stać się częścią Weekendu Cudów 

Jeśli ktoś nie zdążył zrobić Szlachetnej Paczki, nadal może stać się częścią Weekendu Cudów i pomóc, wspierając program wpłatą. Każda złotówka zasili machinę dobra, uruchomi szereg działań i pozwoli pracować nad kolejną edycją Szlachetnej Paczki. To od wpłacających zależy to, czy Paczka w przyszłym roku się odbędzie i jak duża będzie skala jej działania. 

Źródło: Stowarzyszenie "Wiosna"


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama