Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubelskie na czele. Do mieszkańców regionu trafiło najwięcej „Poradników bezpieczeństwa”

To właśnie do mieszkańców województwa lubelskiego do tej pory trafiło najwięcej „Poradników bezpieczeństwa”, które przed świętami Bożego Narodzenia zaczęła rozsyłać Poczta Polska. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, region znalazł się w ścisłej czołówce pod względem tempa i skali dystrybucji.
Lubelskie na czele. Do mieszkańców regionu trafiło najwięcej „Poradników bezpieczeństwa”
Poradniki bezpieczeństwa trafiają do skrzynek pocztowych mieszkańców Lubelszczyzny.

Autor: wikipedia common

– Poczta Polska pobrała ze składnic RARS 13 355 000 egzemplarzy „Poradnika bezpieczeństwa” do dystrybucji. To jest 79,49 proc. realizacji – przekazała PAP rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka.

Kolporterzy ruszyli w teren jeszcze przed świętami. W dniach 22 i 23 grudnia doręczono łącznie około 60 tys. broszur. Aż 40 tys. z nich trafiło do mieszkańców trzech województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Największy udział ma właśnie Lubelszczyzna – do odbiorców w regionie trafiło około 40 procent wszystkich zaplanowanych przesyłek dla województwa. Dla porównania w woj. podlaskim było to 34 proc.

– W tych trzech województwach dystrybucja poradnika ma zakończyć się w połowie stycznia – poinformowała Gałecka.

„Poradnik bezpieczeństwa” to 54-stronicowa broszura przygotowana z myślą o sytuacjach kryzysowych. Zawiera m.in. informacje o sygnałach alarmowych i komunikatach ostrzegawczych, zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz zachowaniu się w przypadku zagrożeń takich jak pożar, powódź czy atak z powietrza. Sporo miejsca poświęcono również powszechnemu obowiązkowi obrony ojczyzny oraz roli instytucji państwowych i społeczeństwa w czasie kryzysu.

Dla tych, którzy nie chcą czekać na papierową wersję, poradnik jest dostępny także online pod adresem poradnikbezpieczenstwa.gov.pl.

Nad opracowaniem publikacji pracowały wspólnie MSWiA, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Prace trwały od początku roku, a w tworzenie broszury zaangażowanych było blisko 60 ekspertów z różnych dziedzin. Publikacja wzorowana jest m.in. na podobnym poradniku wydanym przez rząd Szwecji.

Jak pokazują dane, Lubelszczyzna znalazła się w awangardzie tego projektu – i to dosłownie, bo poradnik trafia tu szybciej niż do wielu innych regionów kraju.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama