Policja z Krasnegostawu zarzuciła sieć. Funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie, w niewielkich odstępach czasowych, zatrzymali trzech kierowców, którzy drastycznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszyscy jechali o ponad 50 km/h za szybko w terenie zabudowanym.
Największą prędkość odnotowano u 52-letniego kierowcy Porsche, który jechał 122 km/h w miejscu, gdzie znajdowało się przejście dla pieszych. Kolejnym zatrzymanym był 42-letni kierowca Volkswagena, pędzący 110 km/h. Z kolei 36-letni kierowca Toyoty poruszał się z prędkością 105 km/h.
Wszyscy kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, w związku z czym policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali również ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W obszarze zabudowanym, gdzie natężenie ruchu pieszych i rowerzystów jest duże, nawet niewielkie przekroczenie prędkości może doprowadzić do poważnego zdarzenia. Przy prędkościach znacznie przekraczających dopuszczalny limit kierowca ma zdecydowanie mniej czasu na reakcję, a droga hamowania znacząco się wydłuża.
Źródło: KPP Krasnystaw














Komentarze