Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ZDJĘCIA

Która otrzyma tytuł najpiękniejszej mieszkanki Lubelszczyzny? „Chcemy być czymś więcej niż tylko piękną twarzą”

Trzynaście finalistek, wyłonionych podczas castingów w różnych częściach województwa lubelskiego, spotkało się na próbie generalnej przed zbliżającym się finałem konkursu Miss Polonia Województwa Lubelskiego 2026. Był to czas nie tylko na dopracowanie choreografii i scenicznych prezentacji, ale również okazja do integracji, wymiany doświadczeń oraz rozmów o pasjach i planach na przyszłość. Wielki finał już w sobotę.
Która otrzyma tytuł najpiękniejszej mieszkanki Lubelszczyzny? „Chcemy być czymś więcej niż tylko piękną twarzą”

Autor: nadesłane

Kobiety z pasją i planem na przyszłość

Tegoroczne finalistki podkreślają, że współczesne konkursy piękności to znacznie więcej niż wygląd. To historie młodych kobiet, które łączą naukę, pracę i rozwój osobisty z realizowaniem swoich zainteresowań.

Paulina Bartosiewicz (nr 1), pochodząca z Białki Parczewskiej, a obecnie związana z Lublinem, rozwija się w obszarze nowych mediów. Jak mówi, kreatywność i umiejętność komunikacji są dla niej szczególnie ważne. Wolny czas poświęca podróżom, sportowi i tańcowi. „Zawsze doprowadzam sprawy do końca” – podkreśla.

Kinga Kiszka (nr 3) studiuje dietetykę i planuje w przyszłości wspierać innych w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Interesuje się psychodietetyką oraz dietetyką sportową, a podróże traktuje jako sposób na poznawanie nowych kultur.

Julia Poleszak (nr 4) z Chodla pracuje jako doradca klienta, ale marzy o otwarciu własnego salonu stylizacji paznokci. Z kolei Julia Sokołowska (nr 5) chce łączyć karierę prawniczą z działalnością na rzecz ochrony przyrody oraz aktywnym stylem życia.

Empatia i praca z ludźmi

Wiele finalistek zwraca uwagę na znaczenie relacji międzyludzkich. Małgorzata Kołodziejczyk (nr 6), studentka psychologii, zdobywa już doświadczenie jako wychowawca na obozach. „Chcę pomagać poprzez rozmowę i zrozumienie” – zaznacza.

Adrianna Wróblewska (nr 7) z Chełma od lat rozwija pasję muzyczną i czuje się swobodnie na scenie. Jak przyznaje, to właśnie muzyka nauczyła ją wytrwałości i pewności siebie. „Chcę być nie tylko piękną twarzą — chcę być piękną historią” – mówi.

Karolina Wojtowicz (nr 8) z Zamościa swoją przyszłość wiąże z pracą terapeuty zajęciowego. Jej zdaniem kluczowe są autentyczność i nieustanny rozwój. „Prawdziwe piękno rodzi się z bycia sobą” – podkreśla.

Sztuka, aktywność i marzenia

Wśród kandydatek nie brakuje także artystycznych dusz. Maja Podsiadło (nr 9) pasjonuje się rysunkiem i sztuką, a udział w konkursie traktuje jako szansę na reprezentowanie regionu „z dumą, klasą i autentycznością”.

Patrycja Żydek (nr 10) rozwija zainteresowanie stylizacją paznokci i tańcem. Aktywność fizyczna oraz podróże to ważna część jej codzienności, a wolny czas chętnie spędza także przy grach planszowych.

Paulina Broda (nr 12) realizuje swoje dziecięce marzenia jako lekarz weterynarii. „Zwierzęta były w moim życiu od zawsze” – zaznacza. Poza pracą oddaje się tańcowi i rysunkowi.

Kamila Kuzioła (nr 13), pracująca w bankowości, łączy obowiązki zawodowe z pasją do modelingu. „Chcę zaprezentować się jako kobieta nowoczesna, autentyczna i pełna pasji” – mówi.

Do finału przygotowują się również Diana Lembak (nr 2) oraz Anna Kozłowska (nr 11), które – podobnie jak pozostałe kandydatki – intensywnie pracują nad swoją sceniczną prezentacją.

Emocje rosną przed finałem

Próba generalna pokazała, że każda z finalistek wnosi do konkursu coś wyjątkowego - od wrażliwości artystycznej i ambicji zawodowych po chęć niesienia pomocy innym. Tegoroczna edycja zapowiada się jako wydarzenie pełne emocji i inspirujących historii.

Gala finałowa odbędzie się w sobotę, 28 marca 2026 roku o godz. 18 w Hotelu Victoria w Lublinie. Wydarzenie poprowadzi Maja Klajda – Miss Polonia 2024 i II Wicemiss Świata 2025. W programie zaplanowano prezentacje konkursowe finalistek, występ grupy tanecznej Rafa, recital Patrycji Niedziółki oraz koncert zespołu Don’t Respond.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Lubelskie. Smakuj Życie!, a partnerem głównym portal gdziejesteko.pl. 

Publiczność może również włączyć się w rywalizację – do 28 marca do godz. 20 trwa głosowanie SMS, w którym wyłoniona zostanie zdobywczyni tytułu Miss Polonia Social Media Województwa Lubelskiego 2026.


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama