Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
„Wakacje z WOT”

188 ochotników rozpoczęło szkolenie w Lublinie

188 ochotników rozpoczęło szkolenie w ramach tegorocznej edycji programu „Wakacje z WOT” w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wśród kandydatów dominują młodzi mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy wakacyjny czas postanowili przeznaczyć na zdobycie wojskowego przeszkolenia.
Grupa 188 ochotników rozpoczynających szkolenie wojskowe w ramach tegorocznej edycji programu „Wakacje z WOT”.
Ochotnicy rozpoczynający szkolenie w ramach programu „Wakacje z WOT” podczas zbiórki na terenie koszar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Autor: 2 LBOT

3 lipca bramy koszar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczyło 188 kandydatów. Dla 160 osób jest to szkolenie podstawowe, skierowane do osób, które dotąd nie pełniły służby wojskowej. Pozostałych 28 uczestników to żołnierze rezerwy odbywający szkolenie wyrównawcze.

Program „Wakacje z WOT” od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem osób chcących połączyć wakacyjną przerwę z możliwością zdobycia nowych umiejętności i rozpoczęcia terytorialnej służby wojskowej. W tegorocznej edycji w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT przeważają pełnoletni uczniowie, studenci oraz młode osoby rozpoczynające karierę zawodową.

2 LBOT

Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawy wojskowego rzemiosła. Nauczą się m.in. bezpiecznego posługiwania się bronią, podstaw taktyki, topografii, łączności oraz medycyny pola walki. Ważnym elementem kursu będzie również nauka współdziałania w zespole.

Szkolenie zakończy uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w Radzyniu Podlaskim. Po jej złożeniu nowi żołnierze zasilą szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kolejna edycja programu „Wakacje z WOT” rozpocznie się 4 września. Osoby zainteresowane udziałem powinny odpowiednio wcześniej rozpocząć proces rekrutacji i dopełnić wymaganych formalności. Jak przypominają przedstawiciele WOT, okres wakacyjno-urlopowy może wydłużyć procedury kwalifikacyjne, dlatego do Wojskowych Centrów Rekrutacji warto zgłosić się z odpowiednim wyprzedzeniem.

2 LBOT

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama