Toborek urodził się 16 czerwca 1992 roku w Kielcach i tam rozpoczął swoją piłkarską drogę, stawiając pierwsze kroki w Koronie Kielce, której jest wychowankiem. W trakcie kariery zawodniczej reprezentował również barwy Rodziny Kielce, MKS Stąporków, ŁKS Łagów, Nadnarwianki Pułtusk oraz UKS Łady.
Po zakończeniu gry Toborek pozostał przy piłce nożnej i został trenerem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku wychowanie fizyczne, posiada także posiadaczem licencję UEFA A.
W latach 2013–2019 pracował jako trener w Escoli Varsovia, zdobywając doświadczenie w szkoleniu młodych zawodników. Kolejne cztery lata spędził w Akademii Rakowa Częstochowa, gdzie rozwijał się w strukturach jednego z czołowych ośrodków szkoleniowych w kraju. Od lipca 2023 roku pełnił funkcję koordynatora szkolenia w INDUSTRII Akademii Korona Kielce. Natomiast ostatni rok spędził w Cracovii, gdzie pracował jako wicedyrektor ds. szkolenia Akademii.
Jakie cele stawia przed sobą nowo wybrany dyrektor Akademii Górnika?
– Chcę, aby akademia była miejscem, z którym zawodnicy, rodzice i mieszkańcy chcą się utożsamiać. Te wartości muszą być widoczne nie tylko w codziennej pracy, ale przede wszystkim na boisku – w tym, jak nasze zespoły grają i się prezentują. Nie jestem stąd, nie stanę się w stu procentach lokalnym mieszkańcem od razu, ale chcę być częścią tej społeczności – powiedział Toborek.


Komentarze