Orlen Oil Motor w miniony piątek wygrał 46:44 na wyjeździe z Bayersystem GKM Grudziądz i zapewnił sobie miejsce w czołowej czwórce, która pojedzie w playoffach. Lublinianie liczyli chyba, że po fazie zasadniczej będą zajmować czwarte miejsce, ale w niedzielny wieczór w Lesznie Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał tamtejszą Fogo Unię i to „Byki” znalazły się poza podium.
Sezon zasadniczy dobiegł więc końca, a teraz kibiców czekają najważniejsze rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze. W poniedziałek w południe Lublinianie dowiedzieli się z kim będą rywalizować w półfinałach. Zgodnie z regulaminem zwycięzca fazy zasadniczej, a była nim Betard Sparta Wrocław, miała prawo wyboru rywala na starcia półfinałowe. Padło na Fogo Unię Leszno.
– Kierowaliśmy się przede wszystkim kwestią toru. Jeśli chodziłoby o wybór „na teraz” to najlepiej byłoby pojechać do Torunia. Jest jednak drużyna, która ma tor taki, który pasuje naszym zawodnikom – powiedział w „Kolegium Żużlowym” Piotr Protasiewicz, trener Betard Sparty Wrocław.
Ten wybór oznacza, że Orlen Oil Motor w walce o finał pojedzie z PRES Grupą Deweloperską Toruń. Tym samym w półfinałach dojdzie do starcia wicemistrzów z mistrzami Polski z poprzedniej kampanii. Pierwszy mecz odbędzie się szóstego września w Lublinie, a rewanż zaplanowano na 13 września w Toruniu.
Analogicznie piąty w stawce Bayersytem GKM Grudziądz miał prawo wyboru rywala w fazie play-down. Niespodzianki nie było i trener Robert Kościucha za rywala wybrał sobie Krono-Plast Włókniarza Częstochowa, który w tym sezonie nie odniósł ani jednego zwycięstwa. Drugą parę utworzą więc Gezet Stal Gorzów i Stelmet Falubaz Zielona Góra.
– Naszym celem jest teraz zamknięcie tematu utrzymania w dwóch najbliższych meczach – powiedział w „Kolegium Żużlowym” Robert Kościecha, trener Bayersystem GKM Grudziądz.
PGE EKSTRALIGA – 14 KOLEJKA
Betard Sparta Wrocław – Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 27:21.
Bayersystem GKM Grudziądz – Orlen Oil Motor Lublin 44:46.
Gezet Stal Gorzów – PRES Grupa Deweloperska Toruń 52:38.
Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra 44:46.

Playoff
6 września: Unia – Sparta * Motor – Toruń.
13 września: Sparta – Unia * Toruń – Motor.
Play-down
30 sierpnia: Włókniarz – Grudziądz * Falubaz – Stal.
4 września: Grudziądz – Włókniarz * Stal – Falubaz.


Komentarze