Lubelski stadion przy Al. Zygmuntowskich odwiedził wczoraj Adam Pietraszko, żużlowiec Włókniarza Częstochowa, jeżdżący ostatnio w TŻ Opole. Jak się okazało, wizyta zawodnika nie była przypadkowa. Pietraszko przyjechał podpisać kontrakt na starty w barwach TŻ Sipma.
(tor)
02.03.2005 22:21
– Zdecydowaliśmy się na roczne wypożyczenie Adama z Włókniarza – powiedział Jarosław Siwek, dyrektor TŻ. – Częstochowianom musimy zapłacić 20 tysięcy złotych.
Taką sama kwotę chciał zainkasować GTŻ Grudziądz za wypożyczenie Pawła Staszka, jednak lublinianie nie skorzystali z tej oferty. – Jeżeli przeanalizujemy cały kontakt, także z zawodnikiem, umowa z Adamem Pietraszko jest korzystniejsza – dodał dyrektor TŻ. – Ubiegłoroczne statystyki obu żużlowców – kiedy w fazie finałowej pierwszoligowcy ścigali się z drugoligowcami – są porównywalne. Dlatego zadecydował czynnik ekonomiczny.
W minionym sezonie Pietraszko wywalczył z opolską drużyną awans do I ligi. Był jednym z najskuteczniejszych żużlowców w II lidze, najskuteczniejszym w swoim zespole. Wydawało się, że zawodnik pozostanie w Opolu na kolejny sezon, jednak działacze
nie dogadali się z Włókniarzem w sprawie wypożyczenia. Pietraszko nie ukrywał rozgoryczenia, twierdząc, że zmarnował cenny czas, a wcześniej odmówił innym klubom. Ponieważ pierwsi w kolejce stali lublinianie, zawodnik ostatecznie zgodził się na reprezentowanie Sipmy.
– Negocjacje wreszcie zakończone i teraz będę mógł się skoncentrować na przygotowaniach do sezonu – stwierdził Adam Pietraszko. – Zamierzam pojechać z lubelską drużyną na zgrupowanie w Słowenii. Poznam zespół, ale raczej nie zdecyduje się na ostrzejszą jazdę. Niedawno miałem operację usunięcia wyrostka i właściwie przez trzy tygodnie powinienem odpoczywać. Ale z formą na pewno zdążę do rozpoczęcia ligowej rywalizacji.
Urodził się 18 sierpnia 1982 roku. Licencja żużlowa – 1999 rok; starty w lidze: Włókniarz Częstochowa – 2001–2003, Kolejarz Opole – 2004. Medal Drużynowych Mistrzostw Polski – złoty w 2003 roku
Dorobek Pietraszko w sezonie 2004: runda zasadnicza – 10 meczów, 46 biegów (24 zwycięstwa), 107 pkt, 12 bonusów, średnia meczowa – 10,348, średnia biegowa – 2,587; runda finałowa
(I i II liga) – 8 meczów, 40 biegów (17 zwycięstw), 77 pkt, 5 bonusów, średnia meczowa – 8,200, średnia biegowa – 2,050.
Komentarze