Sobotnie zwycięstwo nad Polonią Warszawa znacznie poprawiło nastrój piłkarzy Motoru. Ale na świętowanie nie było dużo czasu.
Artur Toruń
21.08.2007 17:34
Już wczoraj lublinianie udali się do Opola, gdzie dzisiaj rozegrają mecz szóstej kolejki II ligi z Odrą.
Wiele wskazuje na to, że lubelski zespół przystąpi do konfrontacji w takim samym składzie, jak w ostatnim spotkaniu. W kadrze nadal będzie brakowało Bernarda Ocholeche, który jednak nie zdąży powrócić z Nigerii, gdzie załatwia dokumenty potrzebne do stałego pobytu w Polsce. Dobrze będzie, jeżeli zawodnik zdoła stawić się na sobotnim mecz z ŁKS Łomża. - Niestety, dodatkowe formalności zatrzymały Bernarda, ale cały czas jesteśmy w kontakcie telefonicznym i myślę, że jednak zdoła wrócić do Lublina - powiedział Artur Czubacki, kierownik drużyny.
Mimo braku defensywnego pomocnika Motor potrafił skutecznie zagrać z Polonią, jednym z kandydatów do awansu do ekstraklasy. Nigeryjczyka dobrze zastąpił Piotr Karwan, przesunięty ze środka obrony. Ten zabieg nie miał ujemnego wpływu na formację defensywną, która w minioną sobotę grała uważnie i oby tak samo było w Opolu.
- O ostatecznym kształcie wyjściowej \"jedenastki” zdecyduję tuż przed meczem, zwracając uwagą na ostatnie badania krwi zawodników - stwierdził trener Ryszard Kuźma.
Szkoleniowcy Motoru mają sporo informacji o dzisiejszym przeciwniku. Oglądali zarejestrowane spotkania Odry, a drugi trener Mirosław Kosowski był w sobotę w Opolu, obserwując zawody gospodarzy z ŁKS Łomża. Goście wygrali 2:0. Zdaniem trenera Kosowskiego, Odra nie zachwyciła formą, ale przestrzega przed lekceważeniem rywala. - Miejscowy zespół na pewno będzie chciał zrehabilitować się za poprzednią wpadkę. A że potrafi grać zdecydowanie lepiej, pokazał w Płocku, chociaż tam zabrakło mu szczęścia - dodał trener Kuźma.
- Nasza drużyna przeżywa duży kryzys, nie potrafi strzelać goli - powiedział nasz redakcyjny kolega z Nowej Trybuny Opolskiej. - Właściwie trudno wyróżnić któregoś z graczy. Wcześniej dobrze prezentował się Tomasz Feliksiak. Sytuację mają poprawić wizyty piłkarzy u psychologa. Seanse rozpoczęto w poniedziałek. Podobno kiedyś dało to pozytywny efekt.
Przed sezonem głośno mówiło się o finansowych problemach Odry. Za długi wobec zawodników piłkarska centrala miała ukarać klub dziesięcioma ujemnymi punktami, jednak jeszcze nie było oficjalnego potwierdzenia tej decyzji.
Przypuszczalny skład Odry: Feć - Surowiak, Nakielski, Ganowicz, Marcinkiewicz - Błażejewski, Tracz, Copik
Odra Opole – Motor Lublin • ŁKS Łomża – Śląsk Wrocław • Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków • Tur Turek – Kmita Zabierzów • Arka Gdynia – GKS Katowice • Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk • GKS Jastrzębie – Warta Poznań • Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko Biała • Piast Gliwice – Pelikan Łowicz.
Komentarze