Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Fotoradar w Międzyrzecu Podlaskim: Koniec polowania na kierowców

Utworzony przez krzesimir, 5 stycznia 2011 r. o 09:24
Ograniczenia prędkości należy przestrzegać, tak jak każde inne prawo - nawet jeśli uważamy, że jest "głupie". Nikt nikogo nie zmusza do łamania kodeksu drogowego, więc dlaczego redaktor nazywa to "polowaniem" , "łupieniem". Czy to nie jest namawianie do wykroczeń drogowych? Poza tym mandaty w Polsce są jednymi z najniższych w regionie. Przekonał się już niejeden podróżujący po Słowacji czy nawet Ukrainie. Jeśli media propagują chamskie zachowania na drogach, to nigdy nasi kierowcy nie dojdą do kultury jazdy państw zachodnich i stan dróg nie ma z tym nic wspólnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy Pan, Panie Jurek nie szykujesz się na PISła do sejmu? Kontrkandydat z tej samej partii został wójtem, więc etat kandydata do ławy sejmowej się zwolnij?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wolno kontrolować z zaskoczenia? To może złodzieja też trzeba ostrzegać, że zaraz go złapiemy? To może zakazać działać prywatnym detektywom-oni też na swojej działalności zarabiają? Dziwi mnie ogólne przyzwolenie na łamanie prawa!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karać jak najbardziej za prędkość,ale w Międzyrzecu tenże fotoradar był tak ustawiony że nie miał żadnej tolerancji.Wystarczyło jechać 32km/h na ograniczeniu do 30km/h i już 100 zł mandat i "prywaciarz" ma połowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Karać jak najbardziej za prędkość,ale w Międzyrzecu tenże fotoradar był tak ustawiony że nie miał żadnej tolerancji.Wystarczyło jechać 32km/h na ograniczeniu do 30km/h i już 100 zł mandat i "prywaciarz" ma połowę.
Nie prawda !!! Miał tolerancję i to sporą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a-z napisał:
Nie wolno kontrolować z zaskoczenia? To może złodzieja też trzeba ostrzegać, że zaraz go złapiemy? To może zakazać działać prywatnym detektywom-oni też na swojej działalności zarabiają? Dziwi mnie ogólne przyzwolenie na łamanie prawa!!!
a zastanowiłeś się po co są fotoradary? bo z Twojego postu wynika, że mają to być maszynki do zarabiania kasy ! a ja myślałem, że mają poprawić bezpieczeństwo na drodze i działać prewencyjnie a nie jako biznes na kasę. Jeśli wszystko jest zgodnie z przepisami i radar jest oznaczony wcześniej tabliczką o pomiarze radarowym a sam fotoradar nie jest schowany w krzakach itp tylko widoczny to kierowcy zwalniają i wtedy można powiedzieć, że działa prewencyjnie i poprawia bezpieczeństwo na tym odcinku drogi na którym jest ustawiony, a to co samorządy czy straż miejska robi wcale nie działa na bezpieczeństwo na drodze!! kierowca nie wiedząc, że jest fotoradar nie zwalnia a po zrobieniu fotki i tak często nie wie nawet, że był fotoradar jeśli był zamaskowany (a czasami dobrze maskują bo jeśli kierowca się nie zorientuje to przecież może wpaść również kolejnego dnia a to jest znowu kasa!! bo gdyby wiedział to kolejnego dnia mógłby zwolnić w tym miejscu, ale po co przecież wtedy nie będzie zarobku!) i to Twoim zdaniem poprawia bezpieczeństwo na drodze?!??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
Ograniczenia prędkości należy przestrzegać, tak jak każde inne prawo - nawet jeśli uważamy, że jest "głupie". Nikt nikogo nie zmusza do łamania kodeksu drogowego, więc dlaczego redaktor nazywa to "polowaniem" , "łupieniem". Czy to nie jest namawianie do wykroczeń drogowych? Poza tym mandaty w Polsce są jednymi z najniższych w regionie. Przekonał się już niejeden podróżujący po Słowacji czy nawet Ukrainie. Jeśli media propagują chamskie zachowania na drogach, to nigdy nasi kierowcy nie dojdą do kultury jazdy państw zachodnich i stan dróg nie ma z tym nic wspólnego.
Jak jezdzisz troche po swiecie to moze tez kolego widzisz ile jest w naszym kraju znakow drogowych glupio i bezsensownie ustawionych,wiecej jak drzew w lesie.Cel jest jeden nalepic znakow ile sie da,linie podwojne wymalowac od Zakoanego po Gdynie i ustawic wszystkich co moga golic POLICJE,ITD ,STRAZ MIEJSKA,STRAZ LESNA,STRAZ GRANICZNA,CELNA,moze jeszcze ZWIAZEK ORGANISTOW I ZWIAZEK MASARZY POLSKICH, i wio do przodu bo budzet cienki.Nie pisz o cenach mandatow,bo wczesniej niech nam dadza zarobic tyle co w tych innych regionach,A policja nasza powinna nie tylko karac kierowcow ale i zarzadcow dziurawych drog i usuwac lub wnioskowac o usuniecie absurdalnych znakow i czasem niezyciowych przepisow.Zmienili nazwe i mundurki a pod spodem pod deklem dalej ta sama MILICJA OBYWATELSKA.Dlatego tez kultura naszych kierowcow porownywalna jest wyszkoleniem i kultura naszego M O.Konczac kolego,wszystko w tym DZIKIM KRAJU jest ustawione na dymanie kierowcow z kasy i o to tu chodzi naprawde a nie o bezpieczenstwo. Nawet nie mysl ze jest inaczej.Ci kierowcy na tych drogach sa i tak bardziej rozgarnieci niz ci wszyscy nad nimi.Wracajac jeszcze do kierowcow,to gdyby dalo sie np.z niemcami lub z innymi zamienic na drogi to wierz mi kolego ze wyginely by cale narody, A POLSCY KIEROWCY JAKOS DAJA RADE Ja widze wiecej zlego w drogach i w rozwiazaniach komunikacyjnych niz w samych kierowcach.Pisze to z wlasnego doswiadczenia i obserwacji.Czterdziesci lat za volantem.miliony kilometrow.nie dalem sie zabic na drodze i nikomu tez krzywdy nie zrobilem. +
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polacy powinni wrócić do fiatów 126p oraz syrenek .wtedy NIE byłoby problemów z przekraczaniem prędkosći oraz zbędne bendą fotoradary i samochody z wideoradarami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle rzetelność "dziennikarzy" DW mnie powala. W M. P. używano rosyjskiej Iskry, a nie polskiego Zurada. Przynajmniej zdjęcie mogli wstawić właściwe. http://www.fotoradary.eu/?page=iskra1 dla zainteresowanych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego p. redaktor, jak i przekazujący mu informacje nie poinformowali, że informacje o pracy fotoradaru na konkretnej ulicy i w określonej godzinie były umieszczane na stronie internetowej Urzędu Miasta jak i w lokalnej gazecie. Mówienie w takim przypadku o polowaniu na kierujących jest oszukiwaniem czytelników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się jeździ przepisowo to się nie ma problemów z zaskoczenia czy nie. Ustanowione są pewne przepisy, których trzeba przestrzegać. A na to czy są bez sensu najwyżej możemy popsioczyć ale dalej musimy ich przestrzegać- dopóki nie zostaną zmienione. A jak się komuś nie podoba? to niech jeździ po drogach Niemiec czy Francji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy cały czas do końca działalności fotoradaru były podawane informacje? A do kogo one trafiały, jak były podawane? Do miejscowych? Czyli przejezdni mieli być ofiarami polowania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi napisał:
Czy cały czas do końca działalności fotoradaru były podawane informacje? A do kogo one trafiały, jak były podawane? Do miejscowych? Czyli przejezdni mieli być ofiarami polowania?
strona internetowa jest dostępna dla wszystkich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja_i_tylko_ja napisał:
strona internetowa jest dostępna dla wszystkich
Ładny kit. Ktoś jedzie z innego regionu, to na pewno będzie czytać stronę Międzyrzeca, gdyż ma przeczucie, że tam podana jest lokalizacja puntów z fotoradarami:)Skończył się już sezon wciskania kitu w wybory:) Takie teksty to możecie w waszym Międzyrzecu dawać mieszkańcom z okazji promocji grzybów, albo ryb śródlądowych:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobacz ceny z Międzyrzeca cenapaliw
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi napisał:
Ładny kit. Ktoś jedzie z innego regionu, to na pewno będzie czytać stronę Międzyrzeca, gdyż ma przeczucie, że tam podana jest lokalizacja puntów z fotoradarami:)Skończył się już sezon wciskania kitu w wybory:) Takie teksty to możecie w waszym Międzyrzecu dawać mieszkańcom z okazji promocji grzybów, albo ryb śródlądowych:)
Tzn jeżeli jesteś z innego regionu to możesz ganiać po naszym miasteczku ile ci się podoba? Właśnie po to aby ostudzić zapędy takich jak Ty kierowców funkcjonowało to urządzenie, a jak mi mówił przy browarze pewien gość, pomiary dokonywali stosując tolerancję 15-20 km/godz. niż dopuszczały znaki. Przypomnę ,że ulice u nas nie są szerokie więc o wypadek nietrudno. Miasto mogłoby zakupić takie urządzenie i uważam. że kontrola raz w tygodniu oczywiście bez informowania, ostudziłaby zapędy niejednego kierującego. Pozdrawiam wszystkich kierujących i życzę szerokości. Więcej mnie tu nie poczytacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...