Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Cierpisz na kamice nerkową i boisz się operacji? Niepotrzebnie! Obecnie kamienie można usunąć małoinwazyjnie. Doświadczeni urolodzy UroRirs Clinic kruszą je laserem na pył w Szpitalu Żagiel Med w Lublinie.
Listopad uznawany jest na całym świecie jako Miesiąc Świadomość Raka Płuca. W tym okresie wiele mówi się na temat choroby nowotworowej, jej profilaktyki oraz innowacyjnych metod leczenia raka. Z tej okazji portal onkologiczny zwrotnikraka.pl prowadzi kampanię edukacyjną mającą na celu szerzenie rzetelnej wiedzy o nowotworach. Przedstawiamy artykuł przygotowany przez Jarosława Goślińskiego, redaktora naczelnego portalu zwrotnikraka.pl na temat tego, jak powstaje nowotwór złośliwy.
Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.
Nowotwór piersi to najczęstszy rak wśród kobiet. Wcześnie wykryty, może być całkowicie uleczalny. Sprawdź, kiedy i gdzie możesz zrobić badania profilaktyczne.
Bank krwi powoli zaczyna świecić pustkami. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jeździ w regionie w poszukiwaniu honorowych dawców.
PFRON, ZUS, KRUS i NFZ. Eksperci z tych instytucji bezpłatnie doradzą i odpowiedzą na pytania podczas akcji „NFZ bez barier”.
Profilaktyka zagrożeń zdrowia w wieku senioralnym, nowoczesne metody leczenia w kardiologii inwazyjnej czy rozwój zdro-wych nawyków – to część prelekcji z cyklu „Nowiny ze świata medycyny”. Są one bezpłatne i przeznaczone dla seniorów.
Dla chwili wytchnienia i przerwy od szpitalnych murów dla małych pacjentów. Lubelscy artyści wystąpią na scenie i zbiorą pieniądze na budowę placu zabaw przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
Armia Mikołajów z całego województwa zjawiła się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Paczki z prezentami ledwo zmieściły się w holu.
Od 70 lat sanepid czuwa nad zdrowiem Polaków. Pandemia, odporność na antybiotyki czy powrót zapomnianych chorób to tylko niektóre z zagrożeń, które spowodowały dynamiczny rozwój. Nie inaczej jest w przypadku lubelskiej stacji sanitarnej.
Coraz bliżej do ogłoszenia wyniku konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach i podpisania umowy ze zwycięzcą konkursu. Zmianę menedżera przeprowadza również powiat lubartowski. Tutaj problem jest poważniejszy, bo chętnych na objęcie sterów brakuje, a placówka tonie w długach.
Nie dość, że samo badanie ma zastosowanie terapeutyczne przy terapii bólu neuropatycznego, to jest też o wiele bardziej komfortowe niż stosowane wcześniej wybudzenie śródoperacyjne i dokładniejsze niż stosowana do tej pory traktografia.
Monika B. spod Łukowa miała oszpecać córeczkę, a potem organizować publiczne zbiórki pieniędzy na leczenie dziewczynki. Sąd właśnie przedłużył areszt wobec kobiety. A śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.
Zakończono urządzanie nowej placówki dla osób niepełnosprawnych. Z opieki wytchnieniowej będzie można skorzystać już od stycznia 2025 roku.
Ten projekt to na razie tylko teoria. Ale gdyby udało się go wdrożyć, praca lekarzy byłaby łatwiejsza, przebiegała sprawniej, a leczenie można byłoby podjąć szybciej. Zamojski Szpital Niepubliczny otrzymał nagrodę za koncepcję wykorzystania sztucznej inteligencji w terapii hematologicznej.
Producent obiecał, że wszystkie puszki z tej partii wycofa, a konsumentów poinformuje o skłądniku, który wykryto w konserwie. Własne ostrzeżenie w tej sprawie wydał również Główny Inspektorat Sanitarny.
Bank krwi powoli zaczyna świecić pustkami. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jeździ po regionie w poszukiwaniu dawców.
Dzisiejszym gościem programu Dzień Wschodzi jest dr Andrzej Cudo z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Rozmawiamy o tym, dlaczego zarówno dorośli, ale również coraz częściej dzieci, nie mogą wyobrazić sobie życia bez smartfonów. Czy wszyscy jesteśmy uzależnieni? Czy przeżylibyśmy bez telefonów? Odpowiedzi na te pytania stara się odnaleźć gość naszego programu.
Teoretycznie powinna pomagać. Ale w jej składzie wykryto nadmiar alkaloidów pirolizydynowych, co oznacza, że spożycie tej herbatki, zalecanej m.in. małym dzieciom, może po prostu poszkodzić.
Klub HDK-PCK im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” organizuje już 22. w tym roku akcję krwiodawstwa. Szczególnie poszukiwana jest krew grupy B RhD-.
Mammografia pozwala na wczesne wykrycie zmian i tym samym szybsze wdrożenie leczenie i lepsze rokowania. Sprawdź, gdzie w regionie zaparkuje mobilny mammobus.
Darmowe leczenie, fluoryzacja czy konsultacja w mobilnym gabinecie. Od najbliższego poniedziałku, 2 grudnia dentobus znów zaparkuje w województwie lubelskim.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dla pacjentów z rakiem jelita grubego ma nowoczesne leczenie, także operacje z użyciem robota da Vinci.
Łącznie w województwie lubelskim wykryto już 25 ognisk wścieklizny. Nie są to już tylko lisy i jenoty, ale także sarna, krowa, czy psy. Wojewódzki Inspektor Weterynaryjny zapowiada wprowadzenie odstrzału sanitarnego.