Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"do zobowiązania doszło w skutek przestępstwa". Jeśli nie zmieniły się zasady ortografii, a nic o tym nie słyszałem, to albo "na skutek", albo "wskutek", Pani Redaktor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy wreszcie ustalić jasną zasadę - to dający pożyczkę ma udowodnić, że ja ją wziąłem. Każde postępowanie czy sądowe czy komornicze po moim stwierdzeniu, że pożyczki nie brałem powinno być automatycznie zakończone. Dopiero po wykazaniu przez wierzyciela, że to ja wziąłem pieniądze sprawa może być ponownie wszczęta. Swoją drogą: i tak nas nagrywają wszędzie, bez pytania o zdanie. Może więc należałoby wprowadzić obowiązek nagrywania przebiegu transakcji. Wtedy wiele spraw się uprości, przy okazji także będzie wiadomo co zawierający umowę ze strony banku mówił, jak przedstawił warunki i czy nie wciskał ciemnoty klientowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy wreszcie ustalić jasną zasadę - to dający pożyczkę ma udowodnić, że ja ją wziąłem.  Każde postępowanie czy sądowe czy komornicze po moim stwierdzeniu, że pożyczki nie brałem powinno być automatycznie zakończone. Dopiero po wykazaniu przez wierzyciela, że to ja wziąłem pieniądze sprawa może być ponownie wszczęta. Swoją drogą: i tak nas nagrywają wszędzie, bez pytania o zdanie. Może więc należałoby wprowadzić obowiązek nagrywania przebiegu transakcji. Wtedy wiele spraw się uprości, przy okazji także będzie wiadomo co zawierający umowę ze strony banku mówił, jak przedstawił warunki i czy nie wciskał ciemnoty klientowi.
Generalnie pomysł bardzo dobry, ale powstaje pewien problem. Pomijając już nawet kwestię innych przepisów konieczna jest ogromna ilość miejsca (przestrzeni dyskowej) na przechowywanie przez bardzo wiele lat takich nagrań. A profesjonalne data center z odpowiednim zabezpieczeniem kosztuje ogromne pieniądze. Skądś na to trzeba wziąć kasę, a wbrew retoryce PiSu banki są i tak mocno obciążone różnego rodzaju kosztami obowiązkowymi. Musiałoby to być więc dobrze przemyślane prawo, które nie podniosłoby kosztów obsługi bankowej dla wszystkich, a jednocześnie pozwoliło na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich stron. Za PiSu niczego takiego nie doczekamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...