Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Co łaska" w kościele, czyli ile kosztują sakramenty

Utworzony przez patrycja, 12 marca 2009 o 14:37
To sprawdzcie w parafi Serniki.. porażka.
0
sprawdzcie ile w niedrzwicy duzej.... wiec w dniu kiedy bylo trzy sluby cennik byl taki: 800 ksiadz, 150 koscielny, 150 orgnista. Kosciol nie byl przybrany bo po prostu ksiadz sie nie zgadza na to, gdyz "nie to jest wazne w tym dniu"... zapowiedzi kosztuja 100 zl i reszty nie pamietam ale byly jakies wczesniej jeszcze kwoty w zwiazku z naukami w tym kosciele.... chodze tam co tydz, ale czasem mnie wzbiera jak sobie przypominam to zdzierstwo...
0
Mysle ze to co robia teraz za taka kase w kosciolach nie ma nic wspolnego z chrzescijanstwem. Te msze gregorianki i niewiem co jeszcze maja pomagac zmarlemu osiagnac zycie wieczne, czyli zapomnieni, biedni nie maja szans w niebie, wieczny czysciec badz pieklo, a bogaci jak najszybcie do nieba. Parodia! Co to za sakramenty za które trzeba płacić taka kasę, czy Jezus uzdrawiał czy wskrzeszał za kasę, czy Jezus ograniczył dostęp do nieba za kasę. Co ci papieże biskupi przez te wieki zrobili z prawdziwego chrześcijaństwa?
0
Czytam i nie wierzę . Ludzie kto wam karze chodzić do kościoła, brać śluby kościelne, chrzcić dziecko ? 100% ludzi którzy to robią robi to dobrowolnie , ja nie i zapewniam ,że z mojego konta nie idzie nawet 1 grosz na Kościół i nie mam do nikogo żadnych pretensji . Ale jeśli chcecie należeć do Kościoła to wymaga to datków , te pieniądze idą przecież na Was. Ostatni znany przykład: prof.Religa , ale On wiedział kim jest ,Wy chyba nie.
0
Za takie stawki jak w Krakowie, nikt na lubelszczyźnie nie będzie nawet chciał rozmawiać!!! Poza tym rozmowa przez telefon nie jest wiarygodna,więc ten sondaż jest do niczego.Należałoby pytać wiernych ile płacą. Dla mnie najgorsze jest to,że przez kilkanaście lat uczyłem religii a gdy chciałem wziąć ślub musiałem chodzić na "nauki przedślubne"-płatne!!!Czy nie można tego uczyć na religii w szkole średniej??? A czy ktoś słyszał o kwartalnej składce 50zł od rodziny??? Tak jest w jednej z podlubelskich parafii...
0
Nie piszcie tylko to co chcecie aby robić sensacje z niczego. A ile wzięła pani fotograf, kamerzysta, orkiestra, taksówka - amerykański samochód, stara fura, zdjecia plenerowe to nic. tak samo piszecie o pogrzebie ale jest to całkowity koszt pogrzebu z transportem ciała, ubraniem, niesieniem przez umundurowanych"diabełków' itp. Myśle że nie słusznie obwiniacie kościół, jak ktoś nie chce to można pochowac i bez kościoła jak np. prof. Religa itp. Można nie robic 2 dniowego wesela na 300 osób a później nie płakać . Kościół też ma koszty ogrzewania, oświetlenia( musza się palić oczywiście wszytkie światła ,dyawan, firma wynajęta przystaraja specjalnie kosciół, podatki do gminy, podatki do kurii. W niedziele jak ktoś da średnio 1 zł średnio to już wspomógł kościół i wzbogacił księdza, organistę, kościelnego, garbaża itp. Troche pokory i powiedz ile ty dajesz chyba tyle samo co inni.
0
Nie wspomniano np. że cena Mszy św. w dzień powszedni czy w niedzielę (czyli symboliczne 30- 40 lub 50 zł.) nie wzrosła od przynajmniej 7 lat. Pokażcie mi co "nie podrożało" przez tyle lat. Po drugie ksiądz robiąc codzienne zakupy nie powie przy kasie: "dziś ja płacę co łaska". A poza tym to i tak najwięcej krzyczą ci, którzy nie mają pojęcia dlaczego tak jest a dodatkowo sprawy finansowe mało ich dotyczą.
0
czy ksiądz kogo zmusza do zamawinia mszy czy udzielenia ślubu lub odprawienia pogrzebu.Pan Prof.Religa nie wierzył w Boga nie uznawał księży to ma świecki pogrzeb a to zacny człowiek .być może pogrzeb ma za darmo .Komu się nie podoba ksiądz że bierze pieniądze może skorzystać z usług Kwaśniewskieo urbana.
0
Jeżeli ja jako ksiądz idę do Urzędu Skarbowego, to nikt mi nie mówi "co łaska" - przychodzi decyzja i mam sie podporządkować. Żeby było "ciekawiej" to podatek mam naliczany od ZAMELDOWANYCH na terenie mojej parafi, a nie od tych którzy są praktykujący i chodzą do kościoła.... Podatek płacę za wszystkich, także i za innowierców, ateistów, "wierzących inaczej", "wyzwolonych" katolików...wszystkich. W ubiegłym roku płaciłem 372 zł na kwartał, w tym roku jeszcze nie wiem, ale tradycyjnie pewnie mi sie parafia "powiększy", bo co roku przybywa...niestety tylko w Urzędzie.
0
x.X napisał:
W ubiegłym roku płaciłem 372 zł na kwartał
Bez przesady, jedna tacka niedzielna i podatek oplacony za caly rok z gory...
0
...to 40-50 zł....Msza trwa przeważnie ok.1/2 godziny.W takiej sytuacji ksiądz zarabia 80-100 zł/godzinę.I to bez żadnego wysiłku/Ma do pomocy ministrantów,szafarza (pracujących za darmo),jest organista i kościelny pracujący za psie pieniądze.Często posługują zakonnice (za Bóg zapłać). Za 50 zł ksiądz ślubu NIE UDZIELI!!!!Tak samo za inne "sakramenty" które kosztują drogo. A praca w kancelarii?Jaka praca?Za świstek ksiądz kasuje niemałe pieniądze.A najczęściej w kancelarii urzęduje wolontariuszka (kochanka księdza) Wydanie kwitka w urzędzie nic nie kosztuje,a pleban sobie winszuje. A co do pogrzebu-najczęściej pogrzeb kosztuje tyle,ile otrzymuje się zasiłek z ubezpieczalni. A co do opłat za media-mało kiedy parafia płaci za wodę bieżącą,za ogrzewanie i prąd.Za prąd i ogrzewanie płacą sponsorzy (czyli elektrociepłownia i przedsiębiorstwo kanalizacji miejskiej).A co do oświetlenia,to bardzo często się zdarzaże kościół i plebania podłączone są na dziko do prądu,a oświetlenie z zewnątrz jest tak zaplanowane,że wokół budowli sakralnej z przyległościami ustawione są latarnie uliczne z solidnym oświetleniem (łącznie z halogenami) i za to wszystko płaci miasto (czyli my,podatmnicy) No i do tych bienych i mizernych księżowskich dochodów należy doliczyć pensje kapelanów,pensje nauczycielskie (katecheci).Dochodzą koperty za różne pokropki.... Telefonia komórkowa za umożliwienie ustawienia na wieży kościoła przekaźniak,daje proboszczowi telefon komórkowy i nieogramniczony abonament telefoniczny.I przy okazji telewizje kablowe i firmy internetowe dostarczją do plebanii sygnał tvi internetowy (+telefoniczny stacjonarny) po preferencyjnych stawkach. 10 lat temu uczestniczyłem w bierzmowaniu w kościelena Czechowie.Celebrował bp obenie senior.Składka "na prezent" dla biskupa ustalona była na 50 PLN.W bierzmowaniu uczestniczyło 350 osób.Ile zarobił biskup za 90 minut (bo tyle trwała msza z okazji bierzmowania). Nakeży jeszcze dodać,że w niektórych parafiach ksiądz wyznacza mieszkańców,którzy mają sprzątać (za darmo) kościół.Po tym wszystklim za te osoby jest sprawowana msza dziękczynna (ale wcześniej osoby sprzątające składają ofiarę na mszę dziękczynną) Szczęść Boże dobrodziejom i dobroczyńcom.
0
Co łaska, ale nie mniej niż krowę!!!
0
Co łaska...ale jest odpowiedni "Cennik łaski. Stan na dzień XX.YY.ZZZZr."
0
goska napisał:
Nie piszcie tylko to co chcecie aby robić sensacje z niczego. A ile wzięła pani fotograf, kamerzysta, orkiestra, taksówka - amerykański samochód, stara fura, zdjecia plenerowe to nic. tak samo piszecie o pogrzebie ale jest to całkowity koszt pogrzebu z transportem ciała, ubraniem, niesieniem przez umundurowanych"diabełków' itp. Myśle że nie słusznie obwiniacie kościół, jak ktoś nie chce to można pochowac i bez kościoła jak np. prof. Religa itp. Można nie robic 2 dniowego wesela na 300 osób a później nie płakać . Kościół też ma koszty ogrzewania, oświetlenia( musza się palić oczywiście wszytkie światła ,dyawan, firma wynajęta przystaraja specjalnie kosciół, podatki do gminy, podatki do kurii. W niedziele jak ktoś da średnio 1 zł średnio to już wspomógł kościół i wzbogacił księdza, organistę, kościelnego, garbaża itp. Troche pokory i powiedz ile ty dajesz chyba tyle samo co inni.
Odpowiadam: -fotgraf robiąc zdjęcia,musi jeszcze poświęcić dodatkowy czas na ich obróbkę./Ponadto materiały fotograficzne (papiery,odczynniki...) nie są takie tanie.Ksiądz zapomniał dawno o ślubie a fotograf dalej moczy się w odczynnikach -kamerzysta nie wystarczy,że nakręci film w kosciele .Czeka go jeszcze żmudna praca przy montażu filmu. -taksówka też nie jeździ na wodę czy samo powietrze. A co myślisz,że młodzi,którzy w prezencie ślubnym otrzymają trochę pieniędzy muszą oddać wszystko plebanowi?
0
Tylko zaściankowi, jajogłowi idioci mogą nabijać kabzę darmozjadom. Jestem dumny że nie należę do sekty katolickiej. Niestety i tak płacę 1% podatku na tą sektę czy tego chcę czy nie. Bo w katolandzie jest niestety mniej normalnie myślących. A ile już kosztuje Twój "bilet do nieba"? I nie wmawiaj sobie że nic. Pozdrawiam Racjonalistów i walczących z zabobonami.
0
Współczesny Kościół tak jak i świat staje się coraz bardziej bezduszny i zmaterializowany.Ale wybór należy do każdego z nas. Jedni dają inni biorą. Jednak warto dostrzec też to co dobre. Ksiądz to taki sam człowiek jak ja i TY,a pieniądz nie śmierdzi.
0
Obłuda obłuda i jeszcze raz obłuda! Niestety w Kościele od niepamiętnych czasów słowo "Bóg zapłać" w ustach większości księży nie znaczy to co powinno. Ja biorąc ślub w jednym z kościołów w Białej Podlaskiej usłyszałem kwotę 900zł. Troszeczkę mnie "przytkało". Niestety musiałem zapłacić. Środowisko duchownych niestety ma sporo "czarnych" owieczek w swoim goronie.
0
Najłatwiej jest oceniać to o czym nie mamy zielonego pojecia. Kapłan odprawiający w tym samym dniu kilka Mszy św może dla siebie zatrzymać tylko jedną ofiarę! Pozostałe sensu stricte ma oddac na cele diecezjalne.o ty jak wysoka powinna byc złozona ofiara z okazji odprawiania i aplikacji Mszy sw decyduje dekret synodu prowincjalnego a nie sami kaplani, nie moze domagac sie uiszczenia wyzszej sumy niz została zatwierdzona.Jesli komuś nie odpowiada obowiązki wynikajace z przynaleznosci do Kosciła Katolickiego moze dokonac aktu apostazji.
0
J. napisał:
Czytam i nie wierzę . Ludzie kto wam karze chodzić do kościoła, brać śluby kościelne, chrzcić dziecko ? 100% ludzi którzy to robią robi to dobrowolnie , ja nie i zapewniam ,że z mojego konta nie idzie nawet 1 grosz na Kościół i nie mam do nikogo żadnych pretensji . Ale jeśli chcecie należeć do Kościoła to wymaga to datków , te pieniądze idą przecież na Was. Ostatni znany przykład: prof.Religa , ale On wiedział kim jest ,Wy chyba nie.
a niby dlaczego wierzący nie mają chodzić do kościoła i się modlić, tylko, że nie powinno być dawania bezpośrednio pieniędzy za np. ślub, chrzty, pogrzeby, mesze itp. Wiadomo, ze kościół musi się utrzymywać i winny być utworzone tzw.. skrzyneczki do których wierni wrzucaliby swoje "datki" na kościół. A wiadomo, ze bezpośrednie dawanie pieniędzy za w/w msze to wygląda tak jak opłacanie księży za odprawienie tej mszy, a niestety ksiądz ma służyć ludziom a nie robić łaskę, że odprawi mszę.
0
~Magda~ napisał:
Najłatwiej jest oceniać to o czym nie mamy zielonego pojecia. Kapłan odprawiający w tym samym dniu kilka Mszy św może dla siebie zatrzymać tylko jedną ofiarę! Pozostałe sensu stricte ma oddac na cele diecezjalne.o ty jak wysoka powinna byc złozona ofiara z okazji odprawiania i aplikacji Mszy sw decyduje dekret synodu prowincjalnego a nie sami kaplani, nie moze domagac sie uiszczenia wyzszej sumy niz została zatwierdzona.Jesli komuś nie odpowiada obowiązki wynikajace z przynaleznosci do Kosciła Katolickiego moze dokonac aktu apostazji.
kapłan dostaje mieszkanie bo mieszka na plebani, także kapłan niech jeszcze dostanie wyżywienie i winno mu to wystarczyć, a na co mu więcej pieniędzy, pieniążki za jedną mszę to i tak nie mała dniówka, bo jak jedna najmniejsza msza 30-60 zł lub jeżeli jest ślub ok. 1 tys. to dużo, bo ile tych mszy ma kapłan w tygodniu, dziennie 2 i to chyba nie, bo jak jest kilku kapłanów to może 2 na cały tydzień, tylko w niedzielę więcej, ja pracuje codziennie co najmniej 8-10 godzin
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.