Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak nie płacić ZUS-owi, czyli firmę prowadzisz w Polsce, a zatrudniasz się za granicą

Utworzony przez kant, 18 grudnia 2009 r. o 12:24
Jest jeszcze jedna metoda na optymalizację, jedyna w 100% legalna. Słyszeliście o http://www.usakorporacja.pl/ ? To działa na zasadzie inskubatorów. Prowadzi się działalność pod inną marką. Czy ktoś z was działa na takich zasadach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem. Jakich inkubatorów? Tam się prowadzi działalność? Na normalnych zasadach? Rejestracja w zus/us itp?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie - tam tak naprawdę, z punktu widzenia prawa nie prowadzisz firmy. Dlaczego? Jesteś pracownikiem tej firmy, zatrudnionym np. na umowę o dzieło. Dzięki temu wypłaca kasa nie wymaga składek zus. Sam szukasz sobie zleceń, są one fakturowe na tą właśnie firmę. To działa na takich zasadach jak polskie inkubatory przedsiębiorczości, tylko koszty są mniejsze, bo do faktur np. nie jest doliczany podatek vat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajny artykulik o tym jak legalnie ominąć płącenie ZUSU http://www.pawelkurn...nane-sposoby-to Właściciel to specjalista w tej dziedzienie, prowadzi tez dezi.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczytajcie sobie na temat American International Corporation - kojarzycie? Prowadzi się firmę bez polskiego zusu, bez vatu, wystawiając normalnie faktury, ale na firmę zagraniczną. W końcu metoda optymalizacji, która jest faktycznie w 100% legalna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba będę musiał skorzystać z takiej optymalizacji. Nie stać mnie na prowadzenie biznesu made in PL. Polska to chore miejsce, nie dla biznesu. Jeszcze teraz czytałem o wprowadzeniu składek proporcjonalnych do zarobków - zanosi się na rekordową falę upadków. Przeanalizuję to AIC, muszę skończyć z biznesem w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niestety, biznes w Polsce tymi wszystkimi podatkami i dziwacznymi przepisami skutecznie się zabija ;/ takie inkubatory to ciekawe rozwiązanie ale równie dobrze, można korzystać z krajowych są też tanie tylko, że tutaj nie masz własnej firmy, nie płacisz zus, nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, emerytury (jakakolwiek by nie była) itd., rozwiązanie przeniesienia firmy do UK jest lepszym rozwiązaniem, trzeba tylko mieć na miejscu dobrą księgowość a więc i sprawdzonego pośrednika jak ktoś nie zamierza wybrać się i załatwiać wszystkiego samodzielnie oczywiście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ammerek napisał:
No niestety, biznes w Polsce tymi wszystkimi podatkami i dziwacznymi przepisami skutecznie się zabija ;/ takie inkubatory to ciekawe rozwiązanie ale równie dobrze, można korzystać z krajowych są też tanie tylko, że tutaj nie masz własnej firmy, nie płacisz zus, nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, emerytury (jakakolwiek by nie była) itd., rozwiązanie przeniesienia firmy do UK jest lepszym rozwiązaniem, trzeba tylko mieć na miejscu dobrą księgowość a więc i sprawdzonego pośrednika jak ktoś nie zamierza wybrać się i załatwiać wszystkiego samodzielnie oczywiście.
Hej, korzystałeś z tego pośrednika dezi.pl? Szukam info na temat kogoś kto pomoże wszystko w UK zarejestrować etc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja włąśnie też szukam opcji optymalizacji kosztów i w grę też wchodzi wypad do Uk. i też wpadłem włąśnie na to dezi.pl może ktoś rozwinie wątek?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja polecam TUTAJ poczytać więcej na temat przenoszenia firmy do UK, wymogów, kwestii zysków z takiej operacji etc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam to samo pytanie - czy ktoś może polecić jakąś firmę. Czy ktoś korzystał z tego dezi.pl, bo już w kilku miejsca na nich natrafiłam, ale chciałabym usłyszeć opinie osoby, która z nimi współpracowała. Blog wygląda interesująco - ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inkubatory, czy pośrednik?    Czy ktoś z Was może sie podzielić własnym doświadczenie? Ja też czytam różne blogi (a propo ten Kurnika jest jednym z lepszych), sprawdzam w necie opinie, itd. Ale nie ma to jak opinia z pierwszej ręki. Będę wdzięczna na pomoc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przedsieborcy = zlodzieje i nic wiecej. bedziesz zalowal czlowieku za kilkadziesiat lat ze ucieklas od zusu bo myslales ze przyoszczedzisz. sory ale bedziesz glodowal bo zapewne na ike tez nie odkladales
widać ,że robol zaczniesz miec firme to zauwazysz ile wypier***amy kasy na marne dla was pracujących za najnizszą krajową
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś pisał o Kurniku - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 To też jego strona, tam mniej więcej jest opisane w jaki sposób maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje nam unia. W tym momencie koszty prowadzenia firmy mogą być symboliczne - zakładając prowadzenie spółki w UK, z przedstawicielstwem w Polsce i wykorzystanie wszystkich możliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widać ,że robol zaczniesz miec firme to zauwazysz ile wypier***amy kasy na marne dla was pracujących za najnizszą krajową
Dlatego tusk musi odejść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przedsieborcy = zlodzieje i nic wiecej. bedziesz zalowal czlowieku za kilkadziesiat lat ze ucieklas od zusu bo myslales ze przyoszczedzisz. sory ale bedziesz glodowal bo zapewne na ike tez nie odkladales
  Pracuję jako programista w SMT Software, zarabiam dobrze, jestem odpowiednio traktowany, mam perspektywy na dalszy rozwój. Chcesz powiedzieć, że mój pracodawca, który z oczywistych względów jest też przedsiębiorcą to złodziej? Mój szef to jedna z najuczciwszych osób jakie poznałem, jeżeli twierdzisz że każdy przedsiębiorca jest złodziejem, bardzo prosiłbym Cię o przedstawienie dowodów na jego winę to rozważę zgodzenie się z Twoją generalizacją. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio na tej stronie trafiłem na fajną stronę, która pokazuje gdzie znajdują się działające fotoradary w danej chwili. W święta każdy gdzieś jedzie, każdemu się śpieszy, dlatego sprawdz czy na twojej trasie będą fotoradary w święta. http://pp.gdziefotoradar.pl/bmbhj Super strona.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe... jak czytam niektóre wypowiedzi to aż mi się... mam spółkę w UK. Po kilku latach płacenia u nich dwa razy niższego ZUS mam wyższą emeryturę niż po 40 latach płacenia ZUS i nas. Kolejna kwestia... samo to rocznie oszczędzam na podatkach wystarczy mi na dostatnie życie. Przy schemacie Pawła Kurnika mam 40 k kwoty wolnej, dodatkowo 180 k dywidendy zwolnionej z podatku. I jak tutaj działać w PL? Obudźcie się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hehe... jak czytam niektóre wypowiedzi to aż mi się... mam spółkę w UK. Po kilku latach płacenia u nich dwa razy niższego ZUS mam wyższą emeryturę niż po 40 latach płacenia ZUS i nas. Kolejna kwestia... samo to rocznie oszczędzam na podatkach wystarczy mi na dostatnie życie. Przy schemacie Pawła Kurnika mam 40 k kwoty wolnej, dodatkowo 180 k dywidendy zwolnionej z podatku. I jak tutaj działać w PL? Obudźcie się.
Dlatego Tusk razem z tym czerwonym,komunistyczno-konfidencikim łajnem musi odejść. Czas w końcu na zmiany i u nas w kraju !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u nas emerytur i tak nie doczekamy więc warto pomyśleć o innym sposobie. Zus na slowacji.com to koszt 300zl. Z czego  część jest nam zwracana. Wystarczy przejść na słowackie ustawodastwo i spimy spokojnie. A w skali roku mamy fajna kasę zaoszczędzoną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...