Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Każdy może dostać mandat. Oszuści podają cudze dane podczas kontroli biletów

Utworzony przez ZDJĘCIE, 22 marca 2010 r. o 08:55
POWINNI ROBIĆ ZDJĘCIE I POBIERAĆ ODCISKI PALCÓW, A W PRZYPADKU BRAKU DOKUMENTÓW JAK D.O. LUB PASZPORT ZATRZYMANIE DO WYJAŚNIENIA. DOŚĆ JUŻ CZEPIANIA SIĘ NIEWINNYCH LUDZI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam udowadniać swoją niewinność ??? To chore !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja 17 letnia córka uzbierała takich mandatów 9 szt Sprawa była już opisywana przez prasę. Policja została powiadomiona. Koleżanka córki już została przesłuchana na okoliczność. ALE ..... Firma windykacyjna z Warszawy dalej nęka listami z "przedsądowym wezwaniem do zapłaty" Korespondencja wysyłana jest na niewłaściwy adres, dane osobowe się nie zgadzają - a proceder trwa nadal./ MPK sprzedało stare długi i teraz trzeba się użerać z firmą windykacyjną. Ciekawostką jest to, że zapis o długach i przeterminowanych należnościach mówi, że należności za usługi transportowe wygasają po 12 miesiącach, o ile nie zostały uregulowane. TEGO SIĘ TRZYMAM i nigdy nie zapłacę ... !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZDJĘCIE napisał:
POWINNI ROBIĆ ZDJĘCIE I POBIERAĆ ODCISKI PALCÓW, A W PRZYPADKU BRAKU DOKUMENTÓW JAK D.O. LUB PASZPORT ZATRZYMANIE DO WYJAŚNIENIA. DOŚĆ JUŻ CZEPIANIA SIĘ NIEWINNYCH LUDZI.
Z tym zdjęciem to nie jest zły pomysł... Jednocześnie prosił bym na takową okoliczność o podanie nr. telefonu kom. przeważająca ilość ludzi posiada telefony szybko puścić sygnał co by sprawdzić czy ktoś podaje prawdziwy numer... i tam spisywać dane jak leci... (wiem ktoś może mieć prepaid itd... no ale to jakieś zabezpieczenie)... jeśli się trafi kilka biletów co się dane nie będą zgadzać to skontrolować ze zdjęciami jakie to były osoby jak się powtarza to już można zacząć gagatka łapać.... już nie za jeden mandat a za więcej i jeszcze dowalić paragraf za podszywanie się pod kogoś itd.. itp...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obawiam się, że na zrobienie zdjęcia czyjejś twarzy trzeba mieć zgodę jej "właściciela", a gapowiczom na pewno nie zależy na takiej "promocji". To samo dotyczy numeru telefonu komórkowego. Zastanawia mnie jednak taka rzecz. Jeżeli ktoś podaje zmyślone dane, to przecież można to łatwo zweryfikować, odpytując delikwenta z danych, które podał. Na pewno nie wszyscy mają wykutą na pamięć "legendę" nieistniejącego obywatela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze jest to, że jak taki pacjent wysiądzie z autobusu, to może sobie spokojnie odejść i kontrolerzy nie mają prawa go zatrzymać (ewentualnie policjant albo strażnik miejski - jeżeli im takowy towarzyszy)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ajo napisał:
Najlepsze jest to, że jak taki pacjent wysiądzie z autobusu, to może sobie spokojnie odejść i kontrolerzy nie mają prawa go zatrzymać (ewentualnie policjant albo strażnik miejski - jeżeli im takowy towarzyszy)
Nie musi też wyciągać nawet dokumentów w autobusie. Cieć-kontroler nie reprezentuje organów państwowych, które mają prawo wylegitymować cię. Mało tego-nie ma prawa, podobnie jak i cieć w hipermarkecie, zatrzymać cię na zasadzie "to pojedziemy na końcowy". Kontrolerzy mogą każdemu skoczyć tyle, że nie każdy o tym wie. Przykładowo również: pipczy ci bramka przy wyjściu z marketu. Każdy odruchowo rzuca się i pokazuje co ma w torbie. A ja cieciom śmieję się w twarz (oczywiście nie kradnę, to jasne, ale mam np buty, które są od początku źle rozmagnesowane) i zadaję pytanie - czy istnieje bezpośrednie podejrzenie kradzieży (np. monitoring lub bezpośrednia obserwacja), bo wtedy ewentualnie można czekać na policję - tylko oni mogą dokonać przeszukania, zajrzenia do toreb. Nie? To do widzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...