Czy jest tu może ktoś kto umie odczytać wynik USG kolana ? Miałam robione to badanie ale lekarz który je wykonywal niestety nie powiedział co jest z nogą, powiedział tylko że być może jest łąkotka do operacji. Mógłby ktoś określić czy faktycznie będzie ta operacja ? Opis wyniku USG : W schyłku nadrzepkowym płyn w nieznacznie zwiększonej ilości. Błona maziowa nieznacznie przerośnięta z wytworzeniem fałdów. Wiązadło rzepki, Troczki bez zmian. Klepka przedrzepkowa i kaletki podrzepkowe bez wysięku. Ciało Hoffy nieznacznie obrzęknięte. Rzepka bez lateralizacji. Szpary stawowe szerokie. Więzadła poboczne : MCL - pogrubienie, rozluźnienie w czasie testu odwiedzeniowego - wydolne LCL wydolne ACL - rozluźnienie wczasie testu szufladkowego. Ścięgna mięśni gęsiej stopki pogrubiałe, obrzęk otaczającej tkanki podskórbnej. Łąkotka przyśrodkowa echostruktura niejednorodna, zawiera pęknięcia w obrębie trzonu. Otaczający wysięk. Łąkotka boczna zawiera zmiany przeciążeniowe. Powierzchnia stawowa w miejscu dostępnym badaniu równa, gładka , bez ubytków. Dół podkolanowy bez torbieli. Aa. Lekarz tylko jeszcze wspomniał że mam wyciek z łąkorki, ale nie ma tego na opisie. I dodam że od urazu miną już ponad miesiąc a ból nie ustępuje i niestety nie moge zbyt chodzić na tej nodze.. Czy jest ktoś kto może mi pomóc ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz