Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraków: Listy z pogróżkami przed pogrzebem prezydenckiej pary

Utworzony przez tula, 17 kwietnia 2010 r. o 17:29
~Marek~ napisał:
A dlaczego pewna grupa ludzi uważa, że ma monopol na osądzanie kto jest patriotą czy prawdziwym polakiem? Gdyby ci ludzie nie byli patriotami to nie interesowało by ich gdzie Kaczyński będzie leżał. Ale protestują bo zależy im na tym by symbole narodowe nie były profanowane. By garstka bliżej nieokreślonych osób nie podejmowała decyzji wbrew polakom. Dlaczego ktoś z L. Kaczyńskiego chce na siłę robić bohatera? To osoby które jak ślepe ćmy lecą za okazją by pokazać swoją "pobożność" i "szacunek" i zgadzają się na wszystko co góra zdecydowała są pseudo-patriotami, wypełnieni po brzegi obłudą i hipokryzją. Nie obwiniam tutaj zmarłych obwiniam żyjących którzy z ich śmierci zrobili sobie igrzyska "pobożności". Mam namyśli dziennikarzy którzy nagle wychwalają byłego prezydenta, rząd który udaje, że Kaczyński jest bohaterem, ludzi którzy jednoczą się aż do omdlenia przed pałacem... Zmarli w katastrofie stracili życie, ale gorzej, że wielu ludzi straciło rozumy. A co do jego zasługi w postaci śmierci na służbie: "Tak oto bohater narodowy, największą jego zasługą dla Polski było to, że umarł" - Czy taki obraz chcecie stworzyć? Ps. Zauważcie, że nawet śmierć papieża nie była tak uroczyście obchodzona, a przecież mimo, że nie jestem katolikiem to uważam, że zrobił dla Polski więcej niż tysiąc Kaczyńskich a i człowiekiem był z pewnością lepszym.
Marku, to, że nie jesteś katolikiem, to widać, słychać i czuć. Mniemam, że żaden katolik nie powiedziałby o Tobie, że Twoją największa zasługą jest to, że umarłeś., nawet jeśli by to była prawda, na co się zanosi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JJ napisał:
Niestety, koniec żałoby i pojednania Te wykrzywione nienawiścią krakowskie gęby pod papieskim oknem w Krakowie. Disco-Polacy. Nowe pokolenie „elyty” III RP, wychowane już nie na Michniku, ale na Wojewódzkim i Paligłupie. Pytanie Olejnik sprzed trzech dni, gdy zapdała decyzja o pochówku na Wawelu "To co koniec żałoby?? " O Bartoszewskim i Michniku nie wspomnę, ich mam nadzieję, spotka to, na co sami pracują...szkoda.
Pomimo tej wielkiej tragedii jaka nas Polaków dotknęła, jestem szczęśliwa, że ten niedoceniony za życia Prezydent naszej Ojczyzny wraz z małżonką spocznie na Wawelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cedet napisał:
Też jestem przeciwko pochowaniu Kaczyńskich na Wawelu bo śp. L. Kaczyński na to sobie nie zasłużył jako PREZYDENT RP. Był prezydentem PiS-u, a nie całego NARODU. Jednak decyzja już zapadła i NARÓD nie ma prawa głosu(przykre). Robienie zadymy w tej chwili nic nie pomoże. Krakowianie (o ile wiem) wyjeżdżają z Krakowa. Sądzę, że to jest też protest.
a PIS to nie naród, a te tłumy to nie naród. Schowaj się oszołomie na Syberii albo w Izraelu bo tu od takich jak ty tylko się syf robi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poprostu to nie są normalni obywatele to są ŚRODKI OD KAPUSTY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdn napisał:
Co to jest patriotyzm? Kto to jest patriota???? Jestem Polakiem, na pewno jestem patriotą , ale nie uważam że pochówek Państwa Kaczyńskich na Wawelu jest dobrym pomysłem. Zapewne Pan Jaro szykuje sobie ścieżkę do wyborów prezydenckich....na fali żałoby
Zaraz, zaraz... Przepraszam. Nie wiem o kim piszesz. Jaro? Kolegę sobie znalazłeś? Trochę szacunku. Wracając do tematu. Kim Ty człowieku(pewnie młody) jesteś, żeby oceniać czy ktoś jest godzien spoczywać obok królów? Kto Ci dał takie prawo? Można się zastanawiać, czy każdy z królów jest godny Wawelu. Ja np. mam wątpliwości co do Michała Korybuta Wiśniowieckiego. Samo nazwisko chyba nie wystarcza. Cóż zrobić, jesteśmy Polakami. Naród czasem dziwny i nieobliczalny. Nagle się okazuje, że 38mln ludzi zaczęło rościć sobie prawa do oceny moralnej Prezydenta. Na fali sukcesów Małysza okazało się, ze 38mln ludzi stało się wybitnymi specjalistami od skoków narciarskich. Od czasów startów Kubicy w F1, nagle się okazało, ze mamy 38mln inżynierów od silników, aerodynamiki. Itd., itp.... Trudno z tym narodem wytrzymać. I na koniec. Czy pani trzymająca transparent: "Pełnił obowiązki prezydenta" miała na myśli Marszałka Komorowskiego? Coś jej się pomerdało, czy nienawiść zalała jej mózg do tego stopnia, ze nie wie co pisze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pytanie do organizatorów akcji NIE ..., czy obecnie -waszym zdaniem -jest ktokolwiek godzien pochówku na Wawelu, jeśli tak to chciałabym wiedzieć kto?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
renata napisał:
mam pytanie do organizatorów akcji NIE ..., czy obecnie -waszym zdaniem -jest ktokolwiek godzien pochówku na Wawelu, jeśli tak to chciałabym wiedzieć kto?
Tak, są godni pochowania na Wawelu. Proponuję całą Redakcję GW tam pochować z Michnikiem na czele. Kard Dziwisz nie będzie miał nic do gadania, bo to nie jego folwark. On tam pełni tylko obowiązki gospodarza. A najlepiej proponuję zamówić ankietę w jakimś OBOPie i w ten sposób będzie czarno na białym kogo tam pochować. Odpowiedzialność za decyzje o pochówku przejmie OBOP(czyli nikt)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boję się, że to co pisze nero jest prawda. Obejrzałam i wysłuchałam rozmowę Michnika z Węglarczykiem (obaj panowie pracują dla GW), w której Michnik walczący kiedyś o wolność i niezależność od ZSRR dziś mówi o przyjażni z Rosją i serdecznych gestach Putina -wychowanka KGB. Jestem tym przerażona i nie mogę w to uwierzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
renata napisał:
boję się, że to co pisze nero jest prawda. Obejrzałam i wysłuchałam rozmowę Michnika z Węglarczykiem (obaj panowie pracują dla GW), w której Michnik walczący kiedyś o wolność i niezależność od ZSRR dziś mówi o przyjażni z Rosją i serdecznych gestach Putina -wychowanka KGB. Jestem tym przerażona i nie mogę w to uwierzyć.
Droga Pani Renato Może ostatnie dwa dziesięciolecia pani przespała, ale chciałbym poinformować, że socjalizm(komunizm) w Polsce skończył się ponad 20 lat temu. ZSRR również nie istnieje już od dawna. Uważa pani, że mamy do końca świata nienawidzić się z Rosjanami (i Niemcami)? Nie mówię, że mamy zostać nagle najlepszymi sojusznikami, ale może już pora na zwykła neutralność? A co do Putina, to po pierwsze rosjanie wybierają kogo chcą i nam polakom nic do tego. A po drugie proszę pamiętać, że większość polaków(powiedzmy po 30 roku życia) to przecież w ten czy inny sposób wychowankowie PRL (Komunizmu). Chodzili do komunistycznych szkół, uczyli się na komunistycznych uczelniach i jeszcze chodzili po komunistycznych chodnikach. I nawet "gadziny jedne" w komunistycznych blokach mieszkali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Marek~ napisał:
Droga Pani Renato Może ostatnie dwa dziesięciolecia pani przespała, ale chciałbym poinformować, że socjalizm(komunizm) w Polsce skończył się ponad 20 lat temu. ZSRR również nie istnieje już od dawna. Uważa pani, że mamy do końca świata nienawidzić się z Rosjanami (i Niemcami)? Nie mówię, że mamy zostać nagle najlepszymi sojusznikami, ale może już pora na zwykła neutralność? A co do Putina, to po pierwsze rosjanie wybierają kogo chcą i nam polakom nic do tego. A po drugie proszę pamiętać, że większość polaków(powiedzmy po 30 roku życia) to przecież w ten czy inny sposób wychowankowie PRL (Komunizmu). Chodzili do komunistycznych szkół, uczyli się na komunistycznych uczelniach i jeszcze chodzili po komunistycznych chodnikach. I nawet "gadziny jedne" w komunistycznych blokach mieszkali.
Od lat mieszkm we Francji. I tam nie było rzundzącej komuny a są: autostrady, mieszkania dla ludzi ( bloki to dla przyjezdnych ), szkoły publiczne i prywatne, chodniki, uniwersytety z nie tak odległymi miejscami rankingowymi w świecie jak "nasi" pozostałe w spadku po komunie. I wszystko to zrobili i zarządzają tym ludzie: Francuzi, Algerczycy, Mrokańczycy, Kanadyjczycy, Wlosi, Polacy, Ukraińcy, Rosjanie tam zamieszkali. Nikt Im nie mówi, że to dzieło jakiejś partii czy człowieka jak u nas lansuje się np. Gierka. We Francji nie mówią, że to zrobiono za De Golla. Przyjedż zobacz jak wygladają autostrady, tunele pod Alpami, mosty, estakady o reszcie szkoda pisać. A na koniec podam, że tak w PRL skończyłem studia wyższe tylko jedna uwaga. Egzaminy zdawałem i pracę obroniłem sam bez pomocy komuny. A część absolwentów PRL uczelni ma wyższe wykształecie dzięki czynnej pomocy PZPR czyli komuny. Do tych skieruj swoje wypociny. Jeszcze jedno ile lat minęło od zakończenia wojny a dotychczas nie ma rynku mieszkaniowego i jak ma rozwijać się młoda rodzina. A jak jest w takim kraju jak Francja - miałem do pracy kawał drogi. Dojazd 2 tramwajami i autobus miejski. Podczas powrotu z pracy zauwałyłem, że na budynkach wielu kamienic są oglosznia typu: "do sprzedaży" i "do wynajęcia". 2 tygodnie czasu i zamieszkałem w miejscu pracy oddalonej od zakladu 5 min drogi. Kiedy w Polsce tam będzie i czy będzie. Oto jest pytanie. W pozostałych sprawach się w 60% zgadzam. Tylko podam Panu przykład. Algirczyk sąsiad śmiał sie z Polski bo powiedział mi: u nas jak odzyskaliśmy niepodległość to usunęliśmy natychmiast do Francji wszystkich pachołków paryskich, żeby nie szkodzili w naprawie odzyskanej niepodleglości. A u Was pachołki moskiewskie zostały: prazydentami, premierami, ministrami itp. W ten sposób na prawdziwą wolność dla siebie poczekacie jeszce z 50 lat. Te kryształki moskiewskie wszystko zrobią najpier dla siebie a jak padnie ochłap z Ich stołu to będzie dla sazraków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przerazona ,jak czytam ,ze kogos przeraza dobra wola i dazenia do pokoju..Makabra.. i zal..nad ludzka glupota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...