Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto powinien ustąpić miejsce w autobusie? "Ciąża to nie choroba" (list)

Utworzony przez Dong, 30 stycznia 2013 r. o 11:36
Pani Iwono, bardzo życiowy artykuł i zdecydowanie potrzebny, ale proszę powiedzieć dlaczego nie wstawiła się Pani za tą cieżarną kobietą jeszcze w autobusie, tylko dopiero tutaj dała Pani upust emocjom. Jak dobrze pamiętam napisała Pani, że nikt się nie wstawił, czyli Pani też nie uczyniła tego gestu. A szkoda, bo ta kobieta na pewno poczułaby się znacznie lepiej gdyby ktokolwiek powiedział choć słowo w jej obronie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po 1 - dlatego m in nie jeżdzę MPK, żeby się zawczasu oddzielić od barachła, po 2 - młode dziewuchy w ciązy od razu latają na L4 bez względu czy się coś dzieje czy nie - one sie zawsze źle czują, ciąża zawsze zagrozona itd, a potem kwik ze nikt im pracy dać nie chce i słusznie - z jakiej racji pracodawca ma się obarczać czymś takim i ponosic koszty nie dostając nic wzamian? Nasze matki pracowały będąc w ciąży i nic się nei działo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stare prukwy w autobusie nie postoja 5min tylko wypatruja wolnego miejsca, ale jak spotka sąsiadke pod klatką to wtedy jakoś może stać godzine i kłapać jęzorem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może ciąża to nie choroba ale starość tez nie . Czasami młode osoby są bardziej schorowane niż te w wieku 50+ . Ta kobieta w ciąży miała racje ze nie wstawała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również miałam niemiłą sytuację w autobusie będąc w ciąży. Pani, która chciała, żebym jej ustąpiła miejsca wykrzyczała jaka ja jestem niekulturalna. Odpowiadając jej, że jestem w ciąży, zresztą trudno to było ukryć bo to był 8 msc, powiedziała mi, że dziecko mi przecież nie wypadnie jak postoje i, że było nie wychodzić z domu skoro mi ciężko. To samo jej odpowiedziałam. A druga sytuacja, wsiadając do autobusu młody chłopak ustąpił mi miejsca, zanim zdażyłam dojść do krzesła już starsza pani, wymalowana, wypachniona i na wysokich bucikach zajęła to miejsce mówiąc, że jej sie bardziej należy bo ona już swoje w życiu wystała. Od tamtego czasu ustąpie miejsca tylko osobom, które widze, że ledwo stoją na nogach. Najczęściej są to osoby młode o kulach, kobiety w ciąży, matki z dziećmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w m-peku w Lublinie (jeszcze jako student gdzieś 2 lata temu) słyszałem jak pewna starsza pani do dziewczyny w ciąży, która źle się poczuła i chciała usiąść powiedziała cytuję "TO PO CO SIĘ SKUR*WIŁAŚ?"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dajcie spokój, nie macie pojęcia jak starzy ludzie są zmordowani staniem w kolejkach w hipermarketach za promocją, bo rzucili mrożonki po kilka zł/kg. A tu trzeba jeszcze jechać do innego sklepu na drugi koniec miasta, bo tam papier toaletowy jest tańszy. Więc stres sie im udziela, nigdy nie wiadomo czy zdążą na promocję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
swsw napisał:
a ja nie ustepuje starszym place za bilet wiec mam prawo siedziec
To nie kwestia opłaty, tylko kwestia kultury. Natomiast zgadzam się, że starsi często wymagają jej od młodszych a sami jej nie mają. Już nawet nie powiem, że czasem jak ustąpisz komuś miejsca to nawet "dziękuję" nie padnie. A przy takiej akcji jak opisana, to nie wiem czy bym wytrzymał bez rękoczynów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STAROĆ TO TEŻ NIE CHOROBA! Po drugie młoda kobieta powinna wezwać policję, niech starą prukwę spiszą i podać do sądu o zniesławienie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Magda napisał:
Przede wszystkim starsi ludzie to też nie anioły, bo ustępując wielokrotnie miejsca starszej osobie w MPK zdarzyło mi się, że ta osoba sadzała swojego wnuczka bo biedactwo nie mogło stać za to babcia czy dziadek mogą, a później inni się dziwią czemu młodzi różnie reagują. Nie wspomnę już o mojej przygodzie z babcią na szpilkach jakich nawet ja nie noszę, która domagała się ustąpienia miejsca ode mnie, może jestem bezczelna, ale powiedziałam tylko, że ja w moim wieku nie mam nóg na takie szpilki i dalej siedziałam :-) a co do kobiet w ciąży, cóż ciąża to nie choroba, ale chyba należy szanować kobiety, które w końcu są w stanie błogosławionym
Wczoraj mialem sytuację, że starsza pani na siedzenie postawiła zmęczone torby. Kiedys znajoma podsluchala rozmowę starszych "pań" o młodej dziewczynei w ciąży. Aż jej oczy wyszły. "Jedzie sama bo pewnie męża nie ma", "ladacznica" itd. Brak słów. i właśnie starsi maja uczyc kultury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety kobiety w ciąży w mieście Lublinie nie mają łatwego życia. Komunikacja miejska, sklep z wyznaczoną kolejką dla kobiet w ciąży a nawet apteki czy kolejka do lekarza. Niedawno doświadczyłam jak to jest być kobietą w ciąży. Stałam w kolejce do lekarza - kardiologa w sprawie chorego członka mojej rodziny - pominę że to mój nstan był widoczny - 7 miesiąc, stałam czekałam nikt nie chciał mnie przepuścić a co gorsza - nikt nie ustapił mi miejsca - stałam tak i czekałam oparta o ścianę. W kolejce do apteki będąc obsługiwaną podeszła starsza Pani i aptekarka zaczęła ją obsługiwać tłumacząc że ta Pani juz wcześniej była i czekała w kolejce. O specjalnych kolejkach w sklepach nie wspomnę. Żadnej reakcji ani ze strony kupujących a co gorsza nawet ze strony ekspedientek Przykre ale prawdziwe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalka wśród katolików !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EUTANAZJA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba ustępować babkom miejsca bo stać nie mogą, ale do wolnego miejsca dobiegają baaaardzo szybko. Po sklepach też buszują z kulami i laskami że szum. MASAKRA. Kobieta w ciąży zachowała sie kulturalnie i z klasą. SZOK!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pragnę zauwazyć, że kazda ciąża jest inna i nie należy uogólniać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mnie najbardziej denerwują ludzie (często są to starsze osoby), którzy od innych wymagają szacunku a sami przykładem w tej kwestii nie świecą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taaa.pod blokiem "Babcie Hakerki" co próbują zabraćwózek w markecie nie wkładając 1zł stoją po 2h i gadają o źródłach termalnych, a w autobusie nie mogą 2 przystanków wystać... Moja babcia mam 83 lata i co dwa dni jedzie z Kunickiego na Ruską na targ po zakupy. Sama twierdzi, że nie opłaca się siadać, bo zaraz trzeba wysiadać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie to czy ktoś ustąpi miejsca to jego prywatna sprawa i starsi ludzie nie mogą wymagać zeby im ustepować, kupuje bilet i mam prawo korzystać z miejsca tak samo jak inni, zazwyczaj jest tak ze do kolejnego przystanku i tak sie zwolni jakies miejsce, to czy młody czy stary to jeden przystanek moze da rade stac przez 2-3 minuty, kolejna sprawa to jak komus sie nie podoba jazda mpkiem to moze jezdzic prywatnym samochodem, decydujesz sie na mpk to licz sie z tym ze mozesz stać, a na pewno nie masz prawa obrazac jakiejs osoby bo ona juz siedzi a ty stoisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciąża nie choroba, wiek też nie. Mam jak ustąpić, ustępuję. Z resztą rzadko jeżdżę zbiorkomem. Ale trzy lata temu miałem śmieszną sytuację w "13". Wracałem ze Staszica, z Poradni Chirurgii Urazowej - noga w gipsie, kula w ręce... no to sobie siadłem przy placu Litewskim. Kawałek dalej wsiadła baba, lat może z 60, z dwoma siatami zakupów, które bezczelnie postawiła mi prawie na kolanach. No i stoi i chrząka... zapytałem, czy może zdjąć - odparła, że młodzież powinna jej ustępować (jestem sporo po 30-tce gwoli ścisłości). Wstałem, odparłem, że w takim razie, skoro jest bardziej potrzebująca, to niech siada. Puściła mojemu współpasażerowi komentarz na temat "młodzieży"... ten (starszy pan, sporo po 70-tce) zachował się z klasą - w odpowiedzi pokazał jedynie palcem na moją kulę i gips. Babie "wysiadło się" na następnym przystanku... daleko jechała, miejsca potrzebowała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapłaciła bilet i również ma prawo do siedzenia podczas jazdy. Chyba że przewoźnik dla ustępujących zrobi przejazdy gratis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...