Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ma 65 lat i studiuje matematykę na UMCS

Utworzony przez rek, 28 kwietnia 2012 r. o 10:31
"A ze strony wykładowców, miałem takie odczucia, że ich zdaniem nie powinno mnie tu być" Bo tego pana nie powinno być na uczelni. Studia bezpłatne są po to, aby każdy młody człowiek posiadający odpowiednią wiedzę mógł studiować niezależnie od zamożności. Ale w zamian tego państwo oczekuje, że przynajmniej część studentów nie wycjedzie za granicę, lecz zostanie w Polsce i tu będzie pracować. Tymczasem ten pan za 5 lat skończu studia. I co? Podniesie sięjego ego, ale też dostanie bezużyteczny papierek do ręki, bo nikt mi i powie, że 70cio latek będzie pomnażał nasz dochód narodowy. Fundujemy temu panu gratisowe spełnienie jego marzeńwarte kilkanaście tysięcy złotych. Powinien być zakaz przyjmowania na studia ludzi starszych niż 40 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rek napisał:
"Fundujemy temu panu gratisowe spełnienie jego marzeńwarte kilkanaście tysięcy złotych. Powinien być zakaz przyjmowania na studia ludzi starszych niż 40 lat.
Tu się z Tobą zgodzę. Jak chce studiować, to bardzo proszę, ale zaocznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rek napisał:
"A ze strony wykładowców, miałem takie odczucia, że ich zdaniem nie powinno mnie tu być" Bo tego pana nie powinno być na uczelni. Studia bezpłatne są po to, aby każdy młody człowiek posiadający odpowiednią wiedzę mógł studiować niezależnie od zamożności. Ale w zamian tego państwo oczekuje, że przynajmniej część studentów nie wycjedzie za granicę, lecz zostanie w Polsce i tu będzie pracować. Tymczasem ten pan za 5 lat skończu studia. I co? Podniesie sięjego ego, ale też dostanie bezużyteczny papierek do ręki, bo nikt mi i powie, że 70cio latek będzie pomnażał nasz dochód narodowy. Fundujemy temu panu gratisowe spełnienie jego marzeńwarte kilkanaście tysięcy złotych. Powinien być zakaz przyjmowania na studia ludzi starszych niż 40 lat.
A ja sie nie zgodzę, uważam, że jesteś osobą mocno ograniczoną jeżeli uważasz, że powinien być zakaz przyjmowania na studia osób po 40-ce. Ile młodych osób które studiowały na dziennych studiach po ich ukończeniu wyjechało za granicę i tam pracują często w zupełnie innym zawodzie. A na naukę nigdy nie jest za puźno i niech człowiek studiuje. Jak sądzę na studia na UMCS nie jest przyjmowany każdy człowiek z ulicy dlatego brawo dla tego pana. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy może studiować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"mi i powie, że 70cio latek będzie pomnażał nasz dochód narodowy" On już się chyba pomnaża ten dochod narodowy od 40 lat, czyż nie tak? Brawa dla tego studenta :)trzymam za Pana kciuki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A ze strony wykładowców, miałem takie odczucia, że ich zdaniem nie powinno mnie tu być" Bo tego pana nie powinno być na uczelni. Studia bezpłatne są po to, aby każdy młody człowiek posiadający odpowiednią wiedzę mógł studiować niezależnie od zamożności. Ale w zamian tego państwo oczekuje, że przynajmniej część studentów nie wycjedzie za granicę, lecz zostanie w Polsce i tu będzie pracować. Tymczasem ten pan za 5 lat skończu studia. I co? Podniesie sięjego ego, ale też dostanie bezużyteczny papierek do ręki, bo nikt mi i powie, że 70cio latek będzie pomnażał nasz dochód narodowy. Fundujemy temu panu gratisowe spełnienie jego marzeńwarte kilkanaście tysięcy złotych. Powinien być zakaz przyjmowania na studia ludzi starszych niż 40 lat. Kolejny... Tu się z Tobą zgodzę. Jak chce studiować, to bardzo proszę, ale zaocznie. Co za ograniczony tok rozumowania. Ten Pan, który wytwarzał dochód przez +/- 40 lat, kiedy Wy dalej męczyliście swoje kierunki/jesteście "szczęśliwymi" magistrami, bo jak to powiedział klasyk: "W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem". No niestety: TiR, poliotologia, i inne z dupy wzięte kierunki dla tępaków (wg studenciaków tychże, jest to oczywiście opinia osób z poza środowiska, którzy mają g#wniane pojęcie). Ale tak, wy jesteście młodymi ludźmi, i wam można studiowac, nawet dla relaksu. I nie ważne, że na to co studiujecie nie ma na rynku popytu, a po co? Najlepiej hejtowac 65-latka, który - jak zakładam - uczciwie przepracował swój czas, teraz prawdopodbnie otrzymuje emeryturę będącą synonimem tzw. śmiechu na sali. Chcę rozwijac zainteresowania, to dlaczego go ograniczac? Przecież, jak równy z równym stawał do rekrutacji, dostał się na dzienne, i w czym problem. Cenzus wieku? A powiedzieli to potomkowie uwłaszczonych chłopów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak on dostał sie na studia dzienne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego granica wieku 40 lat ma być wyznacznikiem tego czy ktoś ma studiować dziennie czy zaocznie, jeśli możemy i mamy pracować do lat 67? Dlaczego temu Panu który przepracował, tyle lat płacąc podatki zarzuca się studiowanie w tym wieku? To jak odwrócenie kolejności jeden studiuje potem pracuje, On z kolei najpierw pracował teraz studiuje. Dajcie szansę na życie i rozwijanie pasji nie tylko sobie ale też innym ludziom. A temu Panu należy tylko pogratulować, że ma chęć rozwijać swoje pasje na uczelni a nie pod Żabką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasze społeczeństwo powinno się nauczyć toleracji i elastyczności. Studentem powinien być człowiek, który ma pasję, a nie człowiek, który chce się wyuczyć jakoś tam (lepiej czy gorzej) zawodu. Jeśli mam wybrać tego 65 letniego Pana z pasją i osobę, która jest na tych studiach, bo "było tam miejsce", to wybieram tego Pana, bez mrugnięcia okiem. A osobom, które starają się zmącić szczeście tego Pana życzę więcej pogody ducha... Ze swojej strony powiem, że jest Pan dla mnie inspiracją, że należy walczyć o marzenia i proszę się nie dać !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No proszę, przebił nawet Tomka B. (matematyka dzienna UMCS, rocznik 2003) I to o całe 25 lat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...