Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
przegięcie pały na matura w tym roku...te matury co robiłem nie były takie głupie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W sumie matura na rozszerzeniu była prosta. Tudne były według mnie dwa zadania reakcja wodorotlenku zelaza(II) z nadtlenkiem wodoru i bilans elektronowy. Piszcie jak to zrobiliście, a ogólnie spoko;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2Fe(OH)2 + H2O2 -> 2Fe(OH)3 Kolor zmienia się z jasnozielonego na czerwonobrunatny. Mam nadzieje,. ze to jest dobrze ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki wam wyszedl wynik w tym zadaniu z roztworem o masie 400 g? martwie sie o to zadanie.. a tak to matura chyba spoko nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ela~ napisał:
Jaki wam wyszedl wynik w tym zadaniu z roztworem o masie 400 g? martwie sie o to zadanie.. a tak to matura chyba spoko nie?
15,34 % ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tragedia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaki wg was byl poziom na rozszerzonej maturze trudny czy latwy?? co sprawilo wam najwiecej problemow???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jjeeee napisał:
15,34 % ??
mnie tez wyszlo 15,34
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nom mi też wyszło 15,34 % a w tym zadaniu z termochemii jak wam wyszło?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ile wam wyszło w 2 zadaniu?z tym izotopem kobaltu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
18.25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lilek napisał:
Nom mi też wyszło 15,34 % a w tym zadaniu z termochemii jak wam wyszło?
z termochemi wyszlo mi minus 5set z czyms tam, ale ja nigdy nie umialem tego, jaki atom wam wyszedl w pierwszym zadaniu bo mi As, ale nie wiem czy dobrze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to mam zarówno odp. 18.25 z rozpadem jak i 15.34 w tym ze stezeniem mam natomiast pytanie co do pH.. wyszlo mi 3.. a wam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mi też wyszedł As aha mi też w tym zadaniu z termochemii tyle wyszło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pH tez 3 mi wyszlo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak wam poszły zadania z elektrolizy ? U mnie totalna strzelanina xD mi też wyszło 15,34% i w tym z kobaltem 18,25 g a ile wam wyszło w zadaniu na pH ? 2 ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta matura to porażka. Żadnego zadania z gęstością, żadnego z iloczynem rozpuszczalności. Zadanie z roztworem?? BANAŁ. 1. Liczymy ile gram NaCl jest w roztworze, czyli 20%*400g=80 gram. Wiemy, że dodano 22 gramy NaCl, więc początkowy roztwór miał masę 378 gram i było w nim 58 gram NaCl. I teraz równanie 378 gram to 100% a 58g NaCl stanowi x. Nie zrobiłem ostatniego zadania tylko, bo nie łapałem polecenia a co do zadania z termodynamiki, to było H3-(H1+H2). W zadaniu z pH stężenie jonów H+ wynosiło 0,01 z czego wiemy, że pH=-log z 10^-2 więc pH=2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze, bo mi też znaczy arsen;) rozszerzenie prosciutkie, takie rzeczy jak rzędowosc alkoholu i mowic, ze trudne, to masakra:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no mi też wszyło 2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a pH nie powinno wyjść 2..?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...