Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gość napisał:
gaz syntezowy [H20]=30,1, stosunek molowy CO:H2 1:1 ma tak ktoś?
ja też tak zrobiłam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak zrobiliscie zadanie z rozszerzenia gdzie byly podane stale K dwoch kwasow i tam bylo ktora reakcja zachodzi i ktory ma wieksze pH?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak podstawa? moim zdaniem taka sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mickan91 napisał:
Stosunek 1:1 Równowagowe stężenie pary wodnej - 30,1 M Nie mówcie, że to było trudne, bo to banał był... ;]
30,1 jejeje ^^ i promieniotworczosc tez dobra. z tym sie wachałam bo mi nagadali głupot po egzaminie hehe a matura tak średnia.napewno trudniejsza niz poprzednie 3 lata ... ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mickan91 napisał:
Stosunek 1:1 Równowagowe stężenie pary wodnej - 30,1 M Nie mówcie, że to było trudne, bo to banał był... ;]
jeśli chodzi o stosunek to myślę, że tzreba było zauważyć, że wodór wcześniej znajdował się w tym pojemniku, więc przy wyliczaniu liczby moli przereagowanych nie można było do niego przyrównać- tylko do CO2. To było najtrudniejsze zadanie dla mnie. Wyszło mi 1,1:3,2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A jak podstawa? moim zdaniem taka sobie.
niektóre zadania były ciekawe, ale nie było to trudne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koks napisał:
a jak zrobiliscie zadanie z rozszerzenia gdzie byly podane stale K dwoch kwasow i tam bylo ktora reakcja zachodzi i ktory ma wieksze pH?
i tu problem bo w karcie wzorów najmocniejszy kwas beztlenowy ma najmniejsze K, wiec ten o mniesjzym K jest mocniejszy, na to wychodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mickan91 napisał:
Stosunek 1:1 Równowagowe stężenie pary wodnej - 30,1 M Nie mówcie, że to było trudne, bo to banał był... ;]
też tak mam A jak macie zadania prawda-fałsz??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koks napisał:
a jak zrobiliscie zadanie z rozszerzenia gdzie byly podane stale K dwoch kwasow i tam bylo ktora reakcja zachodzi i ktory ma wieksze pH?
no z tymi stalymi dwoch kwasów to nie mam pojecia. strzelilam. w pierwszej zrobilam ze zajdzie a w drugiej nie, a kwas wpisalam HX
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
też tak mam A jak macie zadania prawda-fałsz??
p f f
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
średnio pamietam ktory tam w koncu byl mocny ale mi pierwsza reakcja nei zaszla a wam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak właśnie o ten
A przypadkiem nie Tl?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W podstawie prawda fałsz miałam prawda fałsz fałsz a wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koks napisał:
średnio pamietam ktory tam w koncu byl mocny ale mi pierwsza reakcja nei zaszla a wam?
nom i tak samo a zaszla druga
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jeśli chodzi o stosunek to myślę, że tzreba było zauważyć, że wodór wcześniej znajdował się w tym pojemniku, więc przy wyliczaniu liczby moli przereagowanych nie można było do niego przyrównać- tylko do CO2. To było najtrudniejsze zadanie dla mnie. Wyszło mi 1,1:3,2
Gaz syntezowy to mieszanina CO i H2. Równowagowe stężenie wodoru wynosiło mniej więcej 12,9 M, a CO2 6,3M, czyli przed reakcją wodoru było 12,9-6,3=6,6M Równowagowe stężenie CO2 wynosiło 0,3M, czyli przed reakcją wynosiło ono 0,3M+6,3M=6,6M Podziel jedno przez drugie i masz stosunek... @up A mi zaszła pierwsza (NaY+HX-->HY + NaX), bo HX to mocniejszy kwas - jego stała wynosiła mniej więcej 10^-2, a tego drugiego 10^-5. A im większa stała, tym mocniejszy kwas...
Ostatnio edytowany 17 maja 2010 r. o 17:43
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturzystka karolinka napisał:
i tu problem bo w karcie wzorów najmocniejszy kwas beztlenowy ma najmniejsze K, wiec ten o mniesjzym K jest mocniejszy, na to wychodzi
Ja wyliczyłam stężenie jonów H+ i porównałam te stężenia i uszeregowałam kwasy w kolejności od najmniejszego stężenia, a z r-cją to dałam, że ta pierwsza zachodzi, a druga nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no z tymi stalymi dwoch kwasów to nie mam pojecia. strzelilam. w pierwszej zrobilam ze zajdzie a w drugiej nie, a kwas wpisalam HX
w pierwszej zajdzie a w drugiej nie, tez tak napisalam, ten pierwszy byl mocniejszy , HY jak dobrze pamietam. a kwas tez tak wpisalam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W podstawie prawda fałsz miałam prawda fałsz fałsz a wy?
w drugim bedzie prawda bo pomiedzy aminami tworza sie wiazania wodorwe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W podstawie prawda fałsz miałam prawda fałsz fałsz a wy?
Ja miałam P P F
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W podstawie prawda fałsz miałam prawda fałsz fałsz a wy?
prawda, prawda, fałsz ja wpisalam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 37

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...