Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkanie dla młodych według naszego Czytelnika. "Gdzie jest to opiekuńcze państwo?"

Utworzony przez apacz, 6 stycznia 2014 r. o 18:39
Witam zgadzam się z Panem, jest jeszcze jeden gwozdz, trzeba mieć około 50 tyś na początkowe opłaty wliczająć garaż, piwnicę, wklad wlasny na mieszkanie, oplaty wstepne, a następnie około 4o tyś na wykonczenie. Większość firm sprzedaje mieszkania pod warunkiem zakupu garażu, oczywiście można dostać mieszkanie w systemie mdm, ale znów trzeba wylożyć z swojej kieszeni różnicę z m2 na rzecz garażu...... obliczymy  mieszkanie 240000tys garaz 20000tys+ okolo 20000 tyś by mieć za m2 mieszczący się w  programie mdm wklad wlasny okolo 10 tys dla banku piwnica okolo 10 tys oplaty, prowizje itp okolo 10 tys lub wiecej wykonczenie mieszkanie okolo 40000 podsumowanie: 100000tys i można mieszkać:) pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie: Jaki kształt będzie miała ustawa, w której będą zawarte interesy lobby deweloperów, lobby bankowców i zwykłych, "bezsilnych" młodych ludzi? Drugie pytanie: Kto może liczyć na większe ulgi podatkowe - zwykły podatnik, czy grupa reprezentowana przez lobby? Trzecie pytanie: Co "Państwo" zrobi, aby zmniejszyć dziurę budżetową: podwyższy podatki, czy obniży wydatki na administrację państwową? Czwarte pytanie: Jeżeli będzie nadwyżka pieniędzy, do do kogo ona trafi? Do najbardziej potrzebujących? Piąte pytanie: Co Państwo zrobi, aby zachęcić do budowy energooszczędnych domów? Przyzna ulgi podatkowe czy tylko zaostrzy przepisy budowlane, strasząc dodatkowo karami?   Niestety, tego typu pytań jest bardzo wiele.   Refleksja nad tymi pytaniami jest jednocześnie odpowiedzią, dlaczego wiele Polaków ucieka z Polski.      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czego można się spodziewać po partii, klonie UW? Liberałowie to nie politycy, którzy myślą o obywatelach. Oni myślą, gdzie skończą, a chcą żyć lepiej... w radach nadzorczych, jako dyrektorzy... Dlatego dbają o interesy banków, developerów, czy przedsiębiorców, a nie gówniarzy z dzieckiem, którzy chcą nolmalnie żyć w kraju. Już PiS lepiej wypadł w przywiązywaniu do miejsca zamieszkania. Pozwolił rodzicom wykupić mieszkanie spółdzielcze za opłatę notarialną. I dzięki temu ja, jak i setki tysięcy innych młodych ludzi nie muszę myśleć o braniu kredytu. Czym PiS rozsierdził Banki i ich popleczników z PO. Problem w tym, że za PO i ich ślepocie na poszerzający się kryzys od 2008 roku nie mam pracy w Polsce. Obecnie muszę przebywać z dala od kraju, a mieszkanie... No, cóż!? Trzeba sprzedać zanim D.Tusk wprowadzi podatek katastralny i wówczas mieszkanie będzie ciężarem, a nie marzeniem że kiedyś człowiek wróci do normalnie funkcjonujàcego kraju. :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie, Glosuj w maju i na jesieni na bandę Rudego Kaszuba.Okradli nas z opieki zdrowotnej, zasiłków pogrzebowych, ostatnio z normalnych emerytur, z dostępu do lekarzy, z wieku emerytalnego, itd, itd. Głupie Polaczki, jeszcze na jakie bajki TUSKA i jego bandy się nabierzecie ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej żeby państwo dawało wszystko za darmo - komuna się skończyła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko KNP. Nas nie obchodzi co kto robi ze swoim majątkiem. To ma być pomoc? Niedługo Tusk będzie Wam pomagał wysr....ć się :)  Nie kumam lemingów.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polsko obudź się, młodzi ludzie, co nie chcecie zmywać naczynia lub spać pod mostem w Londynie obudźcie się, albo podcierać tyłki starym śmierdzącym Włochom, młodzi ludzie obudźcie się. Wykopcie PO i Palikota, którzy dobrze się bawią naszym kosztem, wykopcie ich na śmietnik historii, lub za kraty, tam jest ich miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oto całe PełO; geszefty, geszefciki, przekręty, interesiki, A POLSKA WSCHODNIA ZA TUSKA TONIE W BAGNIE BIEDY, BEZROBOCIA, WYJAZDÓW LUDZI MŁODYCH Z REGIONU, ZAMYKANIE SZKÓL, MAMY W TYM PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE, PODWAJANIE OPŁAT ZA PRZEDSZKOLA, VAT WYSOKI NAWET NA UBRANKA DZIECIĘCE !!! MOŻE DALEJ CHCECIE GŁOSOWAĆ NA TUSKA??? A MOŻE NADAL WIERZYCIE W Partię Oszustów?    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ad1) To, że ktoś nie będzie brany przy obliczaniu zdolności kredytowej zależy tylko i wyłącznie od banku który pożycza pieniądzea nie od rządu czy budżetu   ad2) Ma to wyeliminować kupowanie mieszkań w celach "biznesowych" - typowo na wynajem. Z założenie mają to być mieszkanie w których nabywcy będą faktycznie mieszkać   ad3) zapobiega mechanizmowi : kupujesz mieszkanie z dopłatą np. 20% a za poł roku sprzedajesz za pełną kwotę i jesteś na czysto 20%. Natomiast jeżeli te 15 lat jest faktycznie wymogiem jest to w mojej opinii trochę za długo   ad4) tak jak w punktach 2 i 3   Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdziłem co do punktu 3 wg. Kamila. Niestety Pan Kamil w liście mija się z prawdą bo mieszkania nie można sprzedać tylko przez pierwsze 5 lat a nie 15. Tzn można ale trzeba zwrócić otrzymaną dopłatę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Kamilu, obudź się pan, bo widać żeś pan w porządku, tzn. nie z PełO, czyli POhfy. Bo jak wszyscy wiedzą wyznawca POhfy jest pracowity jak Tusk, uprzejmy jak Niesiołowski i Bartoszewski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik i Kopacz , kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka - PO prostu nadczł... rozwiń całośćowiek ! Mucha nie siada ( na dachu ) .. Nie ma w słowniku adekwatnie dosadnych słów, które mogłyby w nikłym zarysie określić wyznawców POhfy, ich małość, niecność, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłudę, załganie, fałszywość, hipokryzję, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi tego chorego stada, paranoiczni socjopaci, żyjący w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym WIRTUALNYM światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cały czas jedna osoba pisze komentarze? przestań to jest już nudne, albo załóż sobie jakiś inny post dotyczący polityki i Twoich wyznań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sankcje cudownego MDM macie opisane tutaj: http://znanydeweloper.pl/sankcje-programu-mieszkanie-dla-mlodych/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy tak płaczecie na sytuację polityczną kraju, że nie ma pracy, nie stać na mieszkania, kredyty itp. Wszystko ok, zgodzę się. Ale obarczanie w tym wypadku Tuska i jego świty jest trochę chybione. Na to co mamy w Polsce ciężko zapracowały wszystkie partie, które były u władzy po 1989 r. Dlaczego mam głosować na PiS dla przykładu, skoro uważam ich za bandę idiotów? Sprawią, że będzie lepiej? Nie. Jestem zdania - trzeba wykopać WSZYSTKICH z tego sejmu, od PO, przez PiS, Palikota i SLD, PSL i inne dziwne twory typu Solidarna Polska czy partia Gowina. Może już czas, aby to my - 25-30 latkowie wzięli się do władzy, co? Nikt nam nie zarzuci "komuny" - bo jej nie pamiętamy, nikt nam nie wmówi "zdrady okrągłego stołu", gdyż znamy to z lekcji historii. Może już czas wyjść na ulicę, zamiast walczyć z policją i wojskiem - przeciągnąć ich na swoją stronę  (w końcu to tacy sami Polacy jak my) - i pogonić tę hołotę u władzy? Kto za? Zlikwidować przywileje związków zawodowych i wszelkiej maści "budżetówki", "biednych" górników, służb mundurowych? Obniżyć lekarzom zawyżone wynagrodzenia (specjalista w miesiącu za pierdzenie w stołek na dyżurach dociąga do 20000-30000 zł, a znam osobiście takich), tak aby wreszcie NFZ płacił za leczenie a nie dawał naszą kasę na lewo i prawo. Może zerwać "umowę społeczną", w której moje i wasze ciężko zarobione pieniądze idą na obecnych lewych rencistów, mundurowych emerytów, sędziów i prokuratorów w stanie spoczynku, komuchów i prezesów wirtualnych spółek skarbu państwa (vide: Grad i spółka "Polskie atomy"). Może sprywatyzować służbę zdrowia i zostawić w kieszeni pieniądze odbierane mi na składkę zdrowotną, gdzie do lekarza pójdę raz na 2-3 lata. Dlaczego mam za innych płacić, będąc zdrowym? Ja się z nikim nie umawiałem. Może już czas zacząć siać terror wśród władzy, poprzez nieustanne nękanie ich aby zrezygnowali i oddali ludowi to co się mu należy - demokrację, czyli decydowanie o sobie bezpośrednio, zamiast przygłupich "przedstawicieli" na Sejm - bandy złodziei, oszustów, pedałów, wyznawców Rydzyka, katocyników i kłamców. Może kiedy przestaną się wtrącać w nasze życie i zostawią nas w spokoju, będzie nas wtedy stać na zakup mieszkania i płodzenie dzieci, bez łaski tego zasranego państwa i jego obrzydliwych organów represji. Bez wywindowanych podatków i kosmicznej ceny paliwa, która nijak ma się w stosunku do zarobków. Mamy najtańsze paliwo w Unii? Możliwe, tylko co z tego, skoro zarabiamy 10 razy mniej niż Niemiec, który płaci za litr przecież drożej (o 80 groszy...). Bez lasu fotoradarów na pustej prostej drodze, żeby nabijać kasę, kasę, KASĘ do budżetu. Żadna partia, żaden polityk nie da wam NIC. Sami musicie to wyszarpać od nich, choćby za cenę krwawej rewolucji. Inaczej dalej wszyscy będziemy je***i w dupę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki kredyt i gdzie tutaj w Polsce nigdy!!! Kamil ma rację. Jestem pracownikiem zarabiam 1800 zł żona nie pracuje bo mamy małe dziecko i ją potraktowali tak że zwolnili bez większego ale i problemu . W czym m i ten kraj ma pomóc ??Jak w urzędach pracy nie ma pracy tylko siedzi kupa ludzi i się cieszy ze sami mają prace. I co ja mam dodatkowo 1000 zł kredyt ?? jak ja za dojazdy do pracy 500 zł płace na paliwo . To jest w ogóle jakies jedno wielkie nieporozumienie . Mam nadzieje ze ludzie wybierzecie inaczej niż peło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkamy z rodzina od 5 lat w szwecji. oto realia szweckie: po roku urodzilo sie nam pierwsze dziecko. kupilismy sobie mieszkanie wbloku 80m2 za 10 tys kor szw ok 4,500zl.(odstepne) takich ofert jest mnostwo .dostalismy  na dziecko 1200 kor rodzinne plus 12000tys kor szw(ok5,500zl) miesiecznie urlop wychowawczy przysluguje240dni na jednego rodzica.wczesniej z zona prowadzilismy dzialalnosc gospodarcza przez pol roku w szwecji. od 4 roku po dziecko przyjezdza i odwozi autobus szkolny(pod dom). przedszkole kosztuje 800 kor reszte placi panstwo.podreczniki sa tu za darmo do ukonczenia gimnazium. srednia cena mieszkania jest o 1/3 tansza niz w polsce , zywnosc ceny takie same, prad tanszy. zarobki ok 20 -25 000 kor miesac. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem bulwersacji tego czytelnika (?) Żadnych ukrytych niespodzianek w tym programie nie ma, wszystko jest mówione wszem i wobec. My Polacy, a na pewno większa część społeczeństwa chciałaby coś za nic, a tak się przecież nie da. Proponuję podróż do Stanów, z biletem w jedną stronę :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki kredyt i gdzie tutaj w Polsce nigdy!!! Kamil ma rację. Jestem pracownikiem zarabiam 1800 zł żona nie pracuje bo mamy małe dziecko i ją potraktowali tak że zwolnili bez większego ale i problemu . W czym m i ten kraj ma pomóc ??Jak w urzędach pracy nie ma pracy tylko siedzi kupa ludzi i się cieszy ze sami mają prace. I co ja mam dodatkowo 1000 zł kredyt ?? jak ja za dojazdy do pracy 500 zł płace na paliwo . To jest w ogóle jakies jedno wielkie nieporozumienie . Mam nadzieje ze ludzie wybierzecie inaczej niż peło
  Państwo Ci nie pomoże, bo nie masz zdolności kredytowej, a od tego należałoby zacząć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam zgadzam się z Panem, jest jeszcze jeden gwozdz, trzeba mieć około 50 tyś na początkowe opłaty wliczająć garaż, piwnicę, wklad wlasny na mieszkanie, oplaty wstepne, a następnie około 4o tyś na wykonczenie. Większość firm sprzedaje mieszkania pod warunkiem zakupu garażu, oczywiście można dostać mieszkanie w systemie mdm, ale znów trzeba wylożyć z swojej kieszeni różnicę z m2 na rzecz garażu...... obliczymy  mieszkanie 240000tys garaz 20000tys+ okolo 20000 tyś by mieć za m2 mieszczący się w  programie mdm wklad wlasny okolo 10 tys dla banku piwnica okolo 10 tys oplaty, prowizje itp okolo 10 tys lub wiecej wykonczenie mieszkanie okolo 40000 podsumowanie: 100000tys i można mieszkać :) pozdrawiam
  wkładem własnym będzie dopłata Państwa, poczytajcie uważnie zanim się wypowiecie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naciśnij zielony guzik i przekonaj się jak łatwo zarabiamy pieniądze.http://pieniazek.latwy.pl Jeśli umiesz czytać, jeśli nie to szkoda Twojego czasu.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...