Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MODLITWA O DOBRE SUMIENIE ZA PRZYCZYNĄ ŚW. JANA PAWŁA II

Utworzony przez Gość, 18 lutego 2018 r. o 12:53
Módlmy się: Za przyczyną św. Jana Pawła II, o dobre sumienie, abym nazywał po imieniu dobro i zło, a nie zamazywał,  wypracowywał w sobie dobro, a ze zła starał się poprawić. Amen. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - Dzisiejsza Ewangelia mówi - Jezus był kuszony przez szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali (Mk 1,12-15). Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nasza pomoc od Pana. Święty Marek w jednym zdaniu swojej Ewangelii zawarł czterdzieści trudnych dni zmagań Jezusa na pustyni. Czterdzieści długich dni i nocy samotności, prób i walki. W pokusie najgorszą rzeczą jest uznanie, że jesteśmy sami. Tak nie jest! Właśnie wtedy Bóg wyciąga do nas swoją rękę, walcząc razem z nami. Jest szczególnie blisko, choć nasze przeczucie może temu przeczyć. On jednak nigdy nie zostawia swoich dzieci w niebezpieczeństwie. Chrystus, który sam walczył na pustyni, wie przecież doskonale, że tylko z Nim możemy skutecznie pokonać pokusy i zło. Módlmy się: Moja pomoc w imieniu Pana! Mój ratunek i moja siła są w Tobie, Panie Jezu. Bądź przy mnie w trudnych doświadczeniach i próbach. Umacniaj mnie Twoją łaską. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przymierze Boga z Noem po potopie (Rdz 9,8-15). Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: „Oto Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze tak, iż nigdy już nie zostanie zgładzona żadna istota żywa wodami potopu i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię”. Po czym Bóg dodał: „A to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy: Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną i ziemią. A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie jakiegokolwiek jestestwa”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Twe, Panie, to łaska i wierność. Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według Twych pouczeń, Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję. Wspomnij na swe miłosierdzie, Panie, na swoją miłość, która trwa na wieki. Tylko o mnie pamiętaj w swoim miłosierdziu, ze względu na dobroć Twą, Panie. Dobry jest Pan i prawy, dlatego wskazuje drogę grzesznikom. Pomaga pokornym czynić dobrze, uczy pokornych dróg swoich. (Ps 25,4-5.6-7bc.8-9)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Woda chrztu nas ocala (1 P 3,18-22). Najdrożsi: Chrystus raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł nawet ogłosić zbawienie duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz zostało uratowanych przez wodę. Teraz również zgodnie z tym wzorem ratuje was ona we chrzcie nie przez obmycie brudu cielesnego, ale przez zwróconą do Boga prośbę o dobre sumienie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali aniołowie i Moce, i Potęgi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała Tobie, Słowo Boże. Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. (Mt 4,4b)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„UCZY POKORNYCH DRÓG SWOICH”- Wielki Post to kolejne wezwanie do nawrócenia, jakie kieruje do nas Kościół, powtarzając słowa Jezusa. Ulegając kusicielowi, zrywamy przymierze miłości, które Bóg zawarł z nami. Krew Chrystusa już otworzyła nam bramy królestwa Bożego, lecz każdy ma wolną wolę i może ten dar przyjąć lub odrzucić. Pamięć ludzka jest zawodna. Także pamięć o wielkich dziełach Bożych… Stąd też Matka Kościół w cyklu roku liturgicznego przypomina, jak wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny. On zapragnął zawrzeć z nami przymierze, aby nas ochronić przed zwodniczymi kłamstwami księcia ciemności, abyśmy nie stali się łupem demona. Tęcza, o której czytamy w Księdze Rodzaju, to znak, że cała przyroda uczestniczy w tym przymierzu. Nowe Przymierze, o którym naucza Piotr, obejmuje także ludzi żyjących przed narodzinami Chrystusa. On bowiem „zstąpił do piekieł” (ale nie do piekła), aby wprowadzić ich do swego Królestwa. On też poddał się kuszeniu na pustyni. Na obecność demona wskazuje symbolika „dzikich zwierząt”, którym zostali przeciwstawieni aniołowie. Jezus jednak pokonał dla nas Szatana i dał nam udział w tym zwycięstwie. Abyśmy mogli jednak w nim uczestniczyć, Bóg wzywa nas do modlitwy o „dobre sumienie” – takie, o którym mówił św. Jan Paweł II: „sumienia nie zagłuszam ani nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawić” (Jasna Góra, 18 czerwca 1983). Dobrze ukształtowane sumienie to skarb: prowadzi nas do pokornego uznania swych grzechów, a Pan – jak mówi Psalmista – „wskazuje drogę grzesznikom; uczy pokornych dróg swoich”. Anastazja Seul. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - Bóg stale wzywa nas do modlitwy o „dobre sumienie” – takie, o którym mówił św. Jan Paweł II: „sumienia nie zagłuszam ani nie zniekształcam. Nazywam po imieniu dobro i zło, a nie zamazuję. Wypracowuję w sobie dobro, a ze zła staram się poprawić” (Jasna Góra, 18 czerwca 1983). Dobrze ukształtowane sumienie to skarb: prowadzi nas do pokornego uznania swych grzechów, a Pan – jak mówi Psalmista – „wskazuje drogę grzesznikom; uczy pokornych dróg swoich”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: O ratunek dla biednych ludzi, nieszczęsnych ofiar zwodniczych kłamstw księcia ciemności, którzy stali się łupem demona. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
YouTube - Pustynia. paulus.org.pl/czytania Uciekamy w życiu od tego co trudne i wymagające...od braku miłości. NIE UCIEKAJ, MÓDL SIĘ! Pustynia to miejsce gdzie Bóg pokazał nam jak żyć... Zachęcam. (paulus.org.pl/czytania)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: O doświadczenie pustyni dla ludzi, którzy stale uciekają, szczególnie od braku miłości. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz. Thomas Edison
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja pomoc w imieniu Pana!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasza pomoc w imieniu Pana. Który stworzył niebo i ziemię!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Działanie nie zawsze przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania. Benjamin Disraeli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz aby się nawrócił i miał życie, ratuj tonących. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cokolwiek się zrobi lub pomyśli, to zostanie na wieki na nasze konto zapisane. św. Maksymilian Maria Kolbe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy sie: Nie czyń nam, Panie, według naszych grzechów. Nie pamiętaj nam win przodków naszych, + niech szybko nas spotka Twoje miłosierdzie, bo bardzo jesteśmy słabi. Wspomóż nas, Boże nasz, Zbawco, + dla chwały Twojego imienia nas wyzwól i odpuść nam grzechy przez wzgląd na swoje imię. Niech jęk pojmanych dojdzie do Ciebie i mocą Twojego ramienia ocal na śmierć skazanych. My zaś, lud Twój i owce Twojej trzody + będziemy wielbić Ciebie na wieki i przez pokolenia głosić Twoją chwałę. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chwała Tobie, Królu wieków. Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy i utwórzcie sobie nowe serca i nowego ducha. (Ez 18,31)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze czyń coś dobrego, aby diabeł zastał cię zajętym. św. Hieronim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.