Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opłaty za przedszkola idą w górę. Także w Lublinie

Utworzony przez jarek, 18 września 2012 r. o 09:55
Jeżeli mam płacić za chaos w publicznych przedszkolach tyle samo co za prywatne , to chyba lepiej dam swoje dziecko do prywatnego, może tam chaosu nie ma??? w mojej okolicy, na Nowym Świecie coś nowego powstaje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Całkowicie się zgadzam, sama rozważam oddanie swojego dziecka do przedszkola prywatnego. Moje pierwsze dziecko musiałam przenieść z przedszkola publiczngo, ponieważ warunki były skandaliczne a opieki brak.Też słyszałam o tym przedszkolu na Nowym Świecie, i chyba zapiszę tam moje drugie dziecko, akurat jeżdzę tamtędy do pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy otwarcie tego Przedszkola na Nowym Świecie, wie ktoś coś? Państwowe to TRAGEDIA! dziecko mi z płaczem codziennie idzie do Przedszkola...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
+ OBOWIĄZKOWA rytmika za którą tez muszę płacić z własnej kieszeni 30zl + angielski 30 + tańce a co najlepsze logopeda chce 20zl za jedno spotkanie pół godzinne raz w tyg .I jeszcze podnieście opłaty o 100%."zeby żyło sie nam lepiej" super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co się orientuję, to ruszają od października, ale radziłabym się już kontaktować. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy poszukać przedszkola niepublicznego z logopedą na etacie z angielskim, rytmiką w opłacie miesięcznej i wychodzi taniej niż w niepublicznym. W Lublinie jest kilka takich przedszkoli. Dużo nowych otworzyło się na Czubach i na Alei Kraśnickiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maxxce napisał:
Wystarczy poszukać przedszkola niepublicznego z logopedą na etacie z angielskim, rytmiką w opłacie miesięcznej i wychodzi taniej niż w niepublicznym. W Lublinie jest kilka takich przedszkoli. Dużo nowych otworzyło się na Czubach i na Alei Kraśnickiej.
Sorki wychodzi taniej niż w publicznym - znaczy się pańśtwowym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowna osobo pisząca artykuł. Proponuję myśleć zanim się coś napisze. Potem można jeszcze przeczytać. Mój dzieciak chodzi do przedszkola od 3 lat i mniej więcej od tego czasu śledzę tego typu artykuły w mediach. U mnie w państwowym wzrosło w ciągu 3 lat może ze 20 zł na miesiąc tj. jakieś 10%. Nie wiem skąd wy takie bzdury bierzecie ale za wypisywanie bzdur powinni chyba karać. A odnośnie tych sensacyjnych podwyżek 100% to może byście podali przykład z jakiej kwoty na jaką. Może ze 1zł na 2 zł wzrosła miesięczna opłata i robicie wodę z mózgu. Trzeba pamiętać że jeżeli normalna kwota wynosi w państwowym za 8 godzin dziennie około 186 zł z wyżywieniem a przedszkole np ma sponsora etc to ktoś może płacić i 100 miesięcznie. Sponsor znika i opłata wzrasta do 186zł. Tylko co to ma wspólnego z podwyżką?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żadne zajęcia dodatkowe w przedszkolu publicznym nie sa obowiązkowe , zanim rodzic zapisze dziecko na te zajęcia wypełnia deklaracje uczestnicta dziecka w tychże zajęcia. Nikt nie musi posyłac dziecka na wszystkie zajęcia dodatkowo płatne. Opłaty w przedszkolach publicznych są regulowane przez organ prowadzący przedszkola i wynosza odpowiednio: za każdą godzinę płatną 1,5 (poza podstawa programową która jest bezpłatna w godz. od 8-13), wyzywienie w zależności od placówki wynosi od np. 4,80 do 5,30 zl dziennie. To co ostanio wypisuje sie w gazetach na temat przedszkoli to wiedza wyssana z palca. Wszystkie inne opłaty np. ubezpieczenie, rada rodziców są dobrowolne i ustalone przez samych rodziców ( z rady rodziców zresztą). Przedszkolom publiczym jeszcze daleko do przedszkoli prywatnych jeśli chodzi o opłaty . Zanim zaczniemy pisac na temat przedszkoli należałoby zapoznac się ze specyfiką pracy takiej placówki u samego jej źródła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...