Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opole Lubelskie > Wciąż są ulice rodem z PRL-u

Utworzony przez A66, 2 czerwca 2008 r. o 22:43
"Zastanawialiśmy się nawet, czy miasto nie mogłoby przejąć części wydatków, ale przepisy na to nie zezwalają – mówi Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. Przy zmianie nazwy ulicy mieszkańcy musieliby zmienić sobie wszystkie dokumenty i za to zapłacić." Dwa lata temu w Kraśniku wymieniałem dowód osobisty ze starego na nowy i nie zapłaciłem nic ponieważ w międzyczasie rada miasta zmieniła nazwę ulicy. To prawda, że mieszkańcy Opola Lubelskiego musieliby zmienić sobie wszystkie dokumenty, ale za to - za zmianę dowodów - płacić to niekoniecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcą. Sam osobiście w przepisach nie sprawdzałem, ale słyszałem kiedyś w mediach, że za każdym razem kiedy miasto albo ogólnie gmina zmienia nazwę ulicy, a mieszkańcy muszą wtedy wymieniać dowody to za to nie płacą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZNALAZŁEM W INTERNECIE: Informacja o kosztach związanych ze zmianą nazwy Nowego Rynku na Plac Jana Pawła II piątek, 22 kwi 2005 W związku z toczącą się dyskusją na temat przemianowania Nowego Rynku na plac Jana Pawła II i pojawiającymi się pytaniami oraz nieścisłymi informacjami podaję poniżej rzeczywiste koszty związane z wymianą dokumentów oraz prowadzeniem działalności gospodarczej: Koszty związane z administracyjną zmianą nazwy ulicy L.p. Nazwa Koszt 1. Wymiana dowodu osobistego zwolnione z opłat 2. Wymiana prawa jazdy 77 zł (dokument 71 zł, opłata skarbowa 6 zł) 3. Wymiana dowodu rejestracyjnego przy białych tablicach 66 zł (dowód 49 zł, znak legalizacyjny 11 zł, opłata skarbowa 6 zł) 4. Wymiana dowodu rejestracyjnego przy czarnych tablicach 55 zł (dowód 49 zł, opłata skarbowa 6 zł) 5. Paszport nie dotyczy -nie ma obowiązku wymiany dokumentu ani aktualizacji danych zawartych we wniosku (brak wpisu adresu w paszporcie) Koszty osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą 1. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie zwolnione z opłat 2. Zmiana w Urzędzie Statystycznym - REGON zwolnione z opłat 3. Zmiana w Urzędzie Skarbowym zwolnione z opłat 4. Zmiany w ZUS zwolnione z opłat Koszty osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą 1. Zmiana wpisu w KRS (dot. osób prawnych, spółek prawa handlowego) 650 zł (400 zł zmiana wpisu, 250 zł ogłoszenie w Monitorze Polskim) Inne koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej 1. Zmiana adresu w kasie fiskalnej ok. 100-150 zł 2. Wymiana pieczątek od kilku do 20-30 zł/szt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy się tłumaczy a prawda jest taka iż gminą i powiatem rządzą ci sami od 1944r. Owszem dosłownie jak nie oni to ich potomni,w każdym bądź razie z tego samego miotu. Burmistrz gorliwy wychowanek, pieczołowity kontynuator oficera który nie poddał się lustracji skutecznie zabezpiecza interesy. Zastraszeni mieszkańcy nie śmią nawet pomarzyć o zmianie symboli, nie wspomnieć nawet o inicjatywie. Kosztami ludzkimi, majątkiem gminy losem mieszkańców, wcale nie przejmuje dla niego liczy się tylko władza, kasa i poklask. Imprezy organizowane przez burmistrza są wielokrotnie większym ciężarem, nie mówiąc o przyrodzie, którą niszczą w tempie sprinterskim. Co go interesują symbole jaka to różnica z tego nie będzie kasy a i kolegom się nie narazi. Jak nie wiesz co zrobić nie rób nic, wytłumaczenie zawsze jakieś się znajdzie , najlepiej zwalić na kaskę którą zapłacicie i po problemie. Tak wrażliwego i czułego burmistrza pozazdroszczą nam wszyscy, dba o mieszkańców portfele, musicie koniecznie zaryglować bramy miasta by stąd nie wymknął się. Proponuję zawnioskować o następny medal. Nigdzie nikt nie znajdzie lepszego i z takimi układami, wszystko umie załatwić, wszędzie ma znajomości, na wszystkim się najlepiej zna. RPO to jest specjalność w której nikt mu nie dorówna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeczytałem artykuł o tym mężczyźnie, któremu na Ogrodowej spłonął dom. I co się dowiedziałem. Ano to, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Opolu Lub. dał temu panu 1 tys. zł !!! Takie pieniądze, to można dać jak komuś się spali rower, a nie dorobek całego życia!!! Należy pamiętać, że OPS podlega pod Urząd Miejski w Opolu. I tu dochodzimy do setna sprawy. Wczoraj odbyła się kolejna sesja rady miejskiej , na której bur radni podnieśli zarobki burmistrza WRÓBLA o 2 TYSIĄCE ZŁ. ! Tyle to normalni ludzie nie maja nawet na miesiąc. Dwa tys. Wróblowi, a dla pogorzelca 1 tys. Za podwyżką głosowali następujący radni: B. Piecha, I. Lenartowicz, A. Sobczuk, J. Goldman, Plis, Adamczyk, S. Mroczkowski, Wójtowicz, R. Możdżeń, Tomasz Miroński. Ci ludzie wstydu nie mają !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...