Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego i jego żony prawodpodobnie na Wawelu

Utworzony przez crx, 13 kwietnia 2010 r. o 10:50
czy ktoś kto jest za Wawelem mógłby podać zasługi przemawiające właśnie za tym miejscem/ zawsze lubiłam odwiedzać Kraków najpiękniejsze miasto/ ale z tym pogrzebem coś mi nie pasi[[
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PZet napisał:
Wawel jest miejscem spoczynku królów i wielkich naszego narodu... Akurat w tym przypadku o tym czy Prezydent Lech Kaczyński był >>wielkim<< powinno zdecydować społeczeństwo a nie rodzina. Opłakiwanie tragedii, tłumy ludzi i wspólne przeżywanie żałoby - nie ma nic wspólnego z oceną działalności Pana Lecha Kaczyńskiego na stanowisku Prezydenta RP. To po prostu uzewnętrznienie naszego bólu.
Idź do tego niemieckiego Tuska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Małgorzata napisał:
Podpisuję sie pod wolą rodziny , Polska Królów już za nami teraz jest tam miejsce dla Wielkich obecnej epoki. Apeluję wiec do wszystkich oponentów by powstrzymali się od niestosownych uwag, jeśli nie stać ich na obiektywizm wobec innych to nie są w stanie uszanowac równiez siebie.
Polska Wielkich Poetów też już za nami?! szkoda,żeś tak nieromantyczna świtezianko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Idź do tego niemieckiego Tuska
a ty się leczyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko przejdzie.Po huku,po szumie,po trudzie Wezmą dziedzictwo cisi,ciemni,mali ludzie. Wieszcz pochowany na Wawelu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od soboty król z królową się nam objawili. Wawel - Buta, pycha, obłuda -Jaruś przerósł braciszka, miejmy nadzieje że ich córka będzie miała coś do powiedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
to juz gruba przesada. wawel miejscem spoczynku wielkich polakow, królów i marszałka Piłsudzkiego. Za życia bracia kaczyńscy mieli rozbudowane ego a po śmierci jednego z nich to ego uroslo do monstrualnych rozmiarow. wawel pytam się dla kogo? czy dla osoby ktora przyczyniła się do poróżnienia narodu polskiego i jego ośmieszenia za granicą? jak ktos mi powie o tych przywodcach- to ja mu odpowiem- stary nie znasz sie na dyplomacji. jest to standard. najlepiej obrazuje to zachowanie sie niemiec (nie oglosily zadnej zaloby narodowej) obamy (wyslal tylko jakis tam list z kondolencjami do polskiego ambasadora, pani hilary C. musiala sciagac z kartki wpisując tekst do ksiegi kondolencyjnej) Gordon B. chyba za bardzo nie miał co o nim powiedzieć (jak ktoś zna język angielski i oglądał jego oryginalną wypowiedź wie o co chodzi), mowił cos tam o solidarności etc. gdyby tak uczeń odpowiadał na lekcji historii dostałby 3, Nicolas S. nawet oświadczenia nie wydał natychmiast po wypadku tylko zrobił to Kouchner (minister spraw zagranicznych). Żałoba w mało znaczących krajach europejskich (po za rosja gdzie doszło do wypadku) tj. Litwa, Estonia, Łotwa, Słowacja, Czechy.
Właściwie nie bardzo wiadomo jak skomentować Twoje nawiedzone wypociny ale jedno wiem na pewno że- Ty wytykasz innym brak wiedzy starasz się mądrkować ale jedno jest pewne na polityce ,na ludziach itd. znasz się tak samo jak Świnia na gwiazdach przy czym świnia ma większe rozeznanie z racji inaczej rozłożonych oczu więc ma większe horyzonty jak Ty więc przestań pisać by nie błaźnić się do końca .Zaś Wawel jest jak najbardziej godnym miejscem dla każdego prezydenta nie tylko dla śp. Kaczyńskiego i jego małżonki skoro rodzina tak zadecyduje to będzie to godne miejsce dla Głowy Państwa i jego Małżonki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dewotka napisał:
Jesteś prawdziwą zmurszałą korą.Chyba brak ci wyobrażni i masz na oczach przepaskę, pisząc w tak tragicznej chwili takie słowa,obrażasz ludzi.
"tragiczna chwila" nie zwalnia od logicznego myślenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś mówi o obiektywizmie - no to obiektywnie - czego takiego dokonali Maria i Lech Kaczyńscy, żeby mieli spocząć obok bohaterów narodowych i królów Polski? Owszem, przykro, że zginęli, to wielka tragedia, śmierć tylu ludzi w tym głowy państwa, ale tragiczna śmierć nie czyni z człowieka bohatera narodowego! Na prośbę rodziny mają zostać pochowani w jednym z największych zabytków Polski - a kim jest rodzina, żeby o tym decydować? Kwaśniewskiego i Wałęsę też pochowają na Wawelu? Mam nadzieję, że odpowiednie osoby odpowiedzialne za to wydarzenie w porę się opamiętają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Dorota~ napisał:
To nie jest lekka przesada, tylko gruba. Państwo Kaczyńscy nie zasłużyli na to, by spocząć wśród Królów Polski i Wielkich Narodu Polskiego.
A czym zasłużył sobie np Stefan Batory czy Mickiewicz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a już miałem zagłosować w nadchodzących wyborach na kandydata z PIS tak zrobiło mi się ich żal ale Panie Boże mnie broń te pisowskie pomysły Wawel rozdęte ego podziały kłótliwość aż ciary przechodzą+++nigdy więcej PIS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE WIESZ czym sobie zasłużyli to wejdż na stronę idioto!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
to juz gruba przesada. wawel miejscem spoczynku wielkich polakow, królów i marszałka Piłsudzkiego. Za życia bracia kaczyńscy mieli rozbudowane ego a po śmierci jednego z nich to ego uroslo do monstrualnych rozmiarow. wawel pytam się dla kogo? czy dla osoby ktora przyczyniła się do poróżnienia narodu polskiego i jego ośmieszenia za granicą? jak ktos mi powie o tych przywodcach- to ja mu odpowiem- stary nie znasz sie na dyplomacji. jest to standard. najlepiej obrazuje to zachowanie sie niemiec (nie oglosily zadnej zaloby narodowej) obamy (wyslal tylko jakis tam list z kondolencjami do polskiego ambasadora, pani hilary C. musiala sciagac z kartki wpisując tekst do ksiegi kondolencyjnej) Gordon B. chyba za bardzo nie miał co o nim powiedzieć (jak ktoś zna język angielski i oglądał jego oryginalną wypowiedź wie o co chodzi), mowił cos tam o solidarności etc. gdyby tak uczeń odpowiadał na lekcji historii dostałby 3, Nicolas S. nawet oświadczenia nie wydał natychmiast po wypadku tylko zrobił to Kouchner (minister spraw zagranicznych). Żałoba w mało znaczących krajach europejskich (po za rosja gdzie doszło do wypadku) tj. Litwa, Estonia, Łotwa, Słowacja, Czechy.
Masz absolutną rację.To jakaś paranoja.Na Wawelu spoczywają prochy bohaterów narodowych.Kaczyński nie był żadnym bohaterem.Był patriotą,świetnym historykiem i prawnikiem.I jednym z polskich prezydentów.Miał urojenia i manie prześladowcze na niektórych punktach.Teraz jego braciszek próbuje zrobić z niego męczennika XXI wieku.Jeszcze kilka dni tej komedii i okaże się że będzie świętym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze im mało obłudy ?? To juz poprostu drwina z szarych obywateli polski. Na Wawelu powinien być pochowany prezydent Kaczorowski, a nie jacyś tam Kaczyńscy. Niestety, trwa narodowy szał... Współczuje śmierci tych 87 osób i pary prezydenckiej, ale to juz jest jawna obłuda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pan kotek napisał:
Jak Ty zdechniesz stary komuchu nikt po tobie nie zapłacze.
Nie obrażaj ludzi. Ja nie jestem komuchem, a uważam , że Wawel to duża przesada. fin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O zmarłych dobrze albo wcale. Uważam że pochowanie pary prezydenckiej to nadużycie, bezsens i wystawianie nas na pośmiewisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeciez to skandal zeby wsrod krolow polski zostal pochowany prezydent... nigdy nie byl zwiazany z krakowem ! rozumiem iz jest to wielka tragedia smiersc tylku osob... glowy panstwa .... ale sa pewne granice...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Jarosław, jak zwykle, cierpi na przerost ambicji. Czyżby śmierć brata zamierzał wykorzystać do jej zaspokojenia? Mam nadzieję, że Pani Marta, której serdecznie współczuję, zachowała rozsądek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Groteska, normalna groteska... Jeśli już kogokolwiek należało by pochować na Wawelu z pasażerów tego lotu to tylko i wyłącznie Kaczorowskiego i Walentynowicz. Tylko im się to należy. Do pana hipokryty który pytał czym się zasłużyli królowie polscy i Adam Mickiewicz - co do królów nie będę się tu rozwodził na ten temat polecam poczet królów polskich poczytać. Co do Mickiewicza chyba sprawa jest oczywista, człowiek na emigracji nie bał się pisać dzieł uderzających w zaborcę, dzieł będących naszym narodowym skarbem, dzieł trzymających w kupie i pokrzepiających serca ciemiężonych polaków. Pan Lech Kaczyński wraz z małżonka imho nie zasługują w najmniejszym procencie na taki pochówek, jest to potwarz dla pogrzebanych na wawelu wielkich polaków. Rozliczajmy wszystkich jedną miara, oprócz bycia bardzo nietaktownym [Westerplatte] i kiepskim prezydentem, żeby nie powiedzieć nawet źle wychowanym [szybko zapominacie o kwiatkach pana prezydenta jak np "spieprzaj dziadu" tudzież "małpa w czerwonym", lub nieznajomości hymnu polskiego, wielki patriota śpiewa z ziemi włoskiej do włoskiej] Nie zamierzam tez popadać w paranoję i jakiś totalny deb***izm, ludzie raptem domagają się żeby pana Kaczyńskiego przepraszać pośmiertnie za to że się o nim źle mówiło, i wstydzić się, szczyt jakiejś głupoty. Uważałem go za kiepskiego dyplomatę, polityka i prezydenta, jest to moje subiektywne zdanie oczywiście. Wedle jednak tych nienormalnych zadań "przeprosin" względem Prezydenta można by zażądać od świata przeprosin wobec Stalina i Hitlera za to że źle o nich mówiliśmy i określiliśmy ich np mianem tyranów i zbrodniarzy wojennych. Jeśli należy "przepraszać i kajać się" wobec każdego tylko przez fakt na jego zgon to równie dobrze musimy przeprosić wszystkich wielkich zbrodniarzy wojennych idąc ta zasadą. Współczuję rodzinom ofiar, współczuję zwłaszcza córce pary prezydenckiej, dla niej to nie byli prezydent i prezydentowa tylko mama i tato, i tu śle najszczersze kondolencje, bo szacunek dla życia ludzkiego należy się bezwzględnie. Ale liczmy wszystkich jedną miarą i nie popadajmy w totalną hipokryzję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WAWEL a potem SANTO SUBITO ! To takie polskie ale za tydzień,dwa wróci polskie piekiełko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...