Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sposoby kierowców na fotoradary

Utworzony przez CodeZero, 10 lipca 2010 r. o 15:08
Fotoradary być powinny i powinno ich znacznie więcej być. Przyznaję się, miesiąc temu wyjątkowo pojechałem za szybko o 20km/h i fotoradar (do 70km) zrobił mi zdjęcie. Od tamtej pory, ten błysk podziałał na mnie i jeżdżę przepisowo bez względu czy fotoradar jest czy nie. Zanim fotoradar mi zrobił fotkę jechałem mniej stabilnie, ale nigdy nie dostałem mandatu. Zdjęcie z fotoradaru jeszcze nie przyszło, ale podziałał na mnie tak jak powinien. I nie robię z tego problemu do policji - po prostu mam nauczkę. Jeśli na prawdę szanujesz przepisy na drodze, nie musisz nerwowo spoglądać w lusterko czy jedzie za tobą nieoznakowany radiowóz, stoi obok fotoradar przenośny lub stacjonarny. W terenie zabudowanym do 60km/h i nie martwię się, że mogę dostać mandat. Jeśli w trasie jest ograniczenie do 70km/h to jadę z tą prędkością i nie muszę nerwowo hamować przed fotoradarem bo mam za dużo na liczniku - nie stwarzam zagrożenia wyhamowaniem i ponownym rozpędzeniem auta. Jadę stabilnie, spokojnie i płynnie. Także na prawdę więcej powinno być fotoradarów na tych przygłupów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli gazeta propaguje łamanie prawa, to chyba trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury!!! Takie wieśniactwo to tylko w Lublinie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyli PH przyznaje się do łamania prawa i dopuszczania się na drodze czynów karalnych. A dziennikarze uczą "deb***i" jak łamać prawo i nie ponosić konsekwencji za takie czyny. Bravo Panowie "skryby" oby tak dalej. Może jak takie PH wjedzie w "dziennikarzyne" to pomyśli 2 razy zanim napisze tak durny artykuł. P.S. a co to za PH co robi aż 2000 km miesięcznie.... ja licząc same dojazdy do pracy pokonuję ponad 1000 km.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CodeZero napisał:
W terenie zabudowanym do 60km/h i nie martwię się, że mogę dostać mandat.
A prawko w ogóle masz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KARAĆ cwaniaczków na maxsa. Po to wprowadzono Kodeks Drogowy, aby jego przestrzegać. Gdy kierowca przestrzega przepisy ruchu drogowego to nie dochodzi do wypadku lub kolizji. Przeważnie jest odwrotnie. Drugi problem to alkoholicy. Za to wykroczenie czy przestępstwo kara to zabranie prawka i obowiązkowy od nowa egzamin po 10 latach. Przecież w Polsce to jest już plaga. Z nia trzeba skutecznie walczyć. Zamiast grzywny odpracowanie ( ograniczenie wolności i kara na maxsa). Publiczna praca skuteczniej chyba zadziała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja robię ok. 10 000 km miesięcznie (ciężarówką). Radary to szykana na kierowców i maszynka do zarabiania pieniędzy. Wszystko byłoby dobrze gdyby przynajmniej pieniądze szły na drogi, po których można się szybciej poruszać. Ja dostałem właśnie wezwanie z radaru przenośnego, który wystawiła straż gminna. Niedługo dojdzie do tego, że sołtys z za stodoły będzie robił zdjęcia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Marcin~ napisał:
Ja robię ok. 10 000 km miesięcznie (ciężarówką). Radary to szykana na kierowców i maszynka do zarabiania pieniędzy. Wszystko byłoby dobrze gdyby przynajmniej pieniądze szły na drogi, po których można się szybciej poruszać. Ja dostałem właśnie wezwanie z radaru przenośnego, który wystawiła straż gminna. Niedługo dojdzie do tego, że sołtys z za stodoły będzie robił zdjęcia.
Gdybyś nie łamał prawa i jechał z dozwoloną prędkością - nie miałbyś kłopotu. I ja w miesiącu tak do 10000 km sprinterem. Jeżdżę 36 rok, a mandaty płaciłem jak byłem młody i głupi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja nie mogę się nadziwić jak to możliwe że utrzymywane jest prawo które regularnie łamie większość uprawnionych do głosowania. Jakiś zbiorowy masochizm? Zbiorowe rozdwojenie jaźni? Tak czy owak, ja nie mam z tym nic wspólnego, i jestem za całkowitym zniesieniem ograniczeń prędkości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za tydzień artykuł jak maskować hodowle konopi ? Brawo !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja własnie już kilku cwaniaków typu Marka ustrzeliłem, mają wszystko zgodnie z prawem ,tablice ,plakietki. Gościowi zabiera sie dowód i po sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz Borkowski napisał:
A ja nie mogę się nadziwić jak to możliwe że utrzymywane jest prawo które regularnie łamie większość uprawnionych do głosowania. Jakiś zbiorowy masochizm? Zbiorowe rozdwojenie jaźni? Tak czy owak, ja nie mam z tym nic wspólnego, i jestem za całkowitym zniesieniem ograniczeń prędkości.
Widać, że masz z tym problem więc powoli i wielkimi literami specjalnie dla Ciebie... PRAWO do głosowania i OBOWIĄZEK ograniczania prędkości jazdy to dwie różne rzeczy. Mając prawo MOGĘ pójść głosować ale nie muszę i to jest właśnie demokracja również - mając obowiązek MUSZĘ ograniczać prędkość... wiem, że może to być trudne ale przeczytaj kilka razy na spokojnie i będzie OK pozdrawiam !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
2000 km miesięcznie? To z niego przedstawiciel jak ze mnie kosmonauta. 5 tys czy 10 miesięcznie to przedstawiciel, ani jakiś burek co za podwórko nie wyjedzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaro napisał:
A ja własnie już kilku cwaniaków typu Marka ustrzeliłem, mają wszystko zgodnie z prawem ,tablice ,plakietki. Gościowi zabiera sie dowód i po sprawie.
Mowi sie do paly ze jest brak dowodu,i placi sie za brak dowodu i moga cie w d*** pocalowac.Nikt ci nic nie zabierze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' date='10.07.2010, 18:30:20' post='314278'] Mowi sie do paly ze jest brak dowodu,i placi sie za brak dowodu i moga cie w d*** pocalowac.Nikt ci nic nie zabierze. poczytaj troche zanim zabierzesz glos. za brak dowodu to policja może ci scholować auto na twój koszt i to ty bedziesz skomlał żeby tego nie robili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cóż, osobiście zgadzam się Marcinem - w wielu przypadkach fotoradary to maszynki do robienia pieniędzy i jest ich za dużo. Przejedźcie się drogą Rzeszów - Przeworsk, tam jest fotoradar co 3km. Fakt, w niebezpiecznych miejscach muszą być takie urządzenia, ale nie na prostej, nowej drodze, gdzie można by było sobie jechać spokojnie te 90-100km/h! A tak? Ktoś sobie jedzie swoim tempem, w ostatniej chwili zauważa budkę, depnie po hamulcach i już może dojść do nieszczęścia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
Jeśli gazeta propaguje łamanie prawa, to chyba trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury!!! Takie wieśniactwo to tylko w Lublinie...
a w którym miejscu to propaguje? wieśniaku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak policja JASU bedzie HOLOWAC wszystkie auta gdzie jest chwilowy brak dowodu rejestracyjnego,to uwierz ze braknie parkingow.Tak ze nie przesadzaj.Niektorym swiatlym policjantom dali na stan auta z kompem,i wystarczy sprawdzic czy nie jest SZYTE i jest OK ,z malym mandatem. Ty bys znowu zapychal parkingi takimi autami, a tych pewnie co chodza bez dow.osobistego do wiezienia i mialbys satyswakcje ze ktos u ciebie SKAMLE.TA EPOKA JASIU JUZ MINELA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się, kiedy w naszym społeczeństwie zacznie funkjonować brak tolerancji na chamstwo i bandytyzm drogowy. Inaczej zawsze będziemy zaściankiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kochany panie Marku! złota robota! ja jako PH przekręcam 3,5 do 4 kkm/miesiąc. i zdjęcie dostałem jedno. rok temu z wakacji w szklarskiej porębie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Yanosik albo cb
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...