Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Za zwiedzanie muzeum w Kozłówce możemy zapłacić więcej

Utworzony przez Ojciec dzieciom, 27 sierpnia 2010 r. o 11:00
Jak widać kultura dostępna jest tylko dla bogatych. Sory przy zarobkach 1200zł/miesiąc wydanie 70 złotych to 1/10 budżetu domowego. Wiem mam dzieci to mój problem - singla stać na muzeum - ale czy nie powinniśmy upowszechniać kultury wśród dzieci? Czy tylko mogę z nimi pójść do lasu bo jeszcze wstęp tam jest darmowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podzielam Twoją opinię... Ja rozumiem - koszty, ale bez przesady... Ludzi nie stać na to, żeby wydawać krocie na zwiedzanie i oglądanie zabytków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesada - Kozłówka jest jednym z najmniejszych muzeów, corocznie odwiedza ją kilkadzisiąt tysięcy osób i dyrektor mówi o nierentowności trudno pojąć. Dyrektor powinien ostani mówić o nierentowności. Pytanie do kogo należy Rządcówka i Restauracja Pawilion. Poza tym poza ekspozycją odwiedzający nie mogą liczyć na żadne dodatkowe atrackje. Zwiedzając muzeum czujemy się jak potencjalni złoczyńcy czy złodzieje - ciągłe uwagi proszę nie ruszać, proszę przechodzić. Przy takiej cenie biletów może trochę dalej ale są inne miejsca warte tych pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To go myszy ze szczurami będą zwiedzać.... i to za darmo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trudno- olać Kozłówkę. Zgodnie z ustawą o muzeach, jeden dzień w tygodniu masz wstęp bezpatny- tak zwiedzisz np muzeum na Zamku lub skansen. W Kozłówce zrobili bezpłatny poniedziałek, gdy muzeum i tak jest nieczynne Jedyna rada- olać Kozłówkę, nie pokazywać się tam np z rodziną/znajomymi z innych części Polski. Chyba wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Co ciekawe, taniej wychodzi wycieczka na Zamek w Warszawie." Naprawdę? Chyba że znajdziemy jelenia, który nas za darmo zawiezie do Wawy i z powrotem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
70zł plus parking plus dojazd. Za niewiele większe pieniądze pojade do warszawy do zoo, dzieciaki przez caly dzien będą gapiły się na zwierzaki które się ruszają i wydają dżwięki (a nie w martwe posągi) i będą opowiadać przez tydzień jak było fajnie. Panu dyrektorowi składam najlepsze życzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Toż Dyrektor to jak dziedzic na folwarku. Po co mu turyści. Będzie mógł sobie jeszcze zamieszkać w samym pałacu. Synek po znajomości konserwatorstwo skończył na uniwerku w Toruniu skończył - dzięki tatusiowi tylko- Zgadnijcie gdzie pracuje ??? Niektórzy u nas to już się chyba wbetonowali w posady - I BĘDĄ ONE DZIEDZICZONE . I NIE MA SPRAWIEDLIWYCH KTÓRZY BY SKRUSZYLI BETON. k.m. !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przestańmy wreszcie rzucać perły przed wieprze i skończmy z socjalistycznym myśleniem, że kultura ma być tania i dostępna dla wszystkich! Najlepiej za darmo. Jeżeli ktoś czuje potrzebę obcowania z kulturą wyższą, to odżałuje te kilkadziesiąt złotych i wykupi wstęp. Jeżeli natomiast ceny biletów zacznie się to przeliczać na ilość kilogramów kartofli lub puszek z piwem, to o czym tu dyskutować? Porównajcie ile kosztuje zwiedzanie Wawelu i to w wersji "standard", czyli komnaty + skarbiec + katedra. Tak, wiem, Kraków to matecznik polskości i takie tam rzeczy... Jednak jakoś nikt nie utyskuje, a ludziska stoją godzinami, żeby wejść do krypt i zobaczyć tam, no... zgadnijcie co? A dla mniej wymagających zawsze pozostają ludowe dyskoteki albo hucpy na Placu Zamkowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qltur-Kampf napisał:
Przestańmy wreszcie rzucać perły przed wieprze i skończmy z socjalistycznym myśleniem, że kultura ma być tania i dostępna dla wszystkich! Najlepiej za darmo. Jeżeli ktoś czuje potrzebę obcowania z kulturą wyższą, to odżałuje te kilkadziesiąt złotych i wykupi wstęp. Jeżeli natomiast ceny biletów zacznie się to przeliczać na ilość kilogramów kartofli lub puszek z piwem, to o czym tu dyskutować? Porównajcie ile kosztuje zwiedzanie Wawelu i to w wersji "standard", czyli komnaty + skarbiec + katedra. Tak, wiem, Kraków to matecznik polskości i takie tam rzeczy... Jednak jakoś nikt nie utyskuje, a ludziska stoją godzinami, żeby wejść do krypt i zobaczyć tam, no... zgadnijcie co? A dla mniej wymagających zawsze pozostają ludowe dyskoteki albo hucpy na Placu Zamkowym.
Odwracasz kot ogonem! Ludzie mają ochotę zwiedzić np. Kozłówkę, ale dyrekcja mówi im - NIE! Jesteście za biedni! Wara stąd! My chcemy tylko Warszawkę! Bo tylko ona godna jest oglądać popiersie Lenina!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qltur-Kampf napisał:
Przestańmy wreszcie rzucać perły przed wieprze i skończmy z socjalistycznym myśleniem, że kultura ma być tania i dostępna dla wszystkich! Najlepiej za darmo. Jeżeli ktoś czuje potrzebę obcowania z kulturą wyższą, to odżałuje te kilkadziesiąt złotych i wykupi wstęp. Jeżeli natomiast ceny biletów zacznie się to przeliczać na ilość kilogramów kartofli lub puszek z piwem, to o czym tu dyskutować? Porównajcie ile kosztuje zwiedzanie Wawelu i to w wersji "standard", czyli komnaty + skarbiec + katedra. Tak, wiem, Kraków to matecznik polskości i takie tam rzeczy... Jednak jakoś nikt nie utyskuje, a ludziska stoją godzinami, żeby wejść do krypt i zobaczyć tam, no... zgadnijcie co? A dla mniej wymagających zawsze pozostają ludowe dyskoteki albo hucpy na Placu Zamkowym.
No właśnie: "jeśli ktoś czuje potrzebę obcowania z kulturą wyższą", może niekoniecznie wybierze Kozłówkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Odwracasz kot ogonem! Ludzie mają ochotę zwiedzić np. Kozłówkę, ale dyrekcja mówi im - NIE! Jesteście za biedni! Wara stąd! My chcemy tylko Warszawkę! Bo tylko ona godna jest oglądać popiersie Lenina!
No to ja się pytam: ile razy do roku zwiedza się Kozłówkę? Raz? A może jeszcze rzadziej. Sam nie byłem tam już kilka lat. Więc nie popadajmy w przesadę, że to taki gigantyczny wydatek w budżecie domowym. A Warszawka nie wiedzieć czemu woli jedynie Kazimierz. Nie uświadczysz ich nawet w Nałęczowie, o Lublinie nie wspominając. Przyjeżdżają do tego Kazimierza co tydzień i blazują się na Rynku sącząc piwo po 7 złotych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
trudno- olać Kozłówkę. Zgodnie z ustawą o muzeach, jeden dzień w tygodniu masz wstęp bezpatny- tak zwiedzisz np muzeum na Zamku lub skansen. W Kozłówce zrobili bezpłatny poniedziałek, gdy muzeum i tak jest nieczynne Jedyna rada- olać Kozłówkę, nie pokazywać się tam np z rodziną/znajomymi z innych części Polski. Chyba wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BŁĄD! poniedziałek jest dniem kiedy muzeum jest nieczynne(jak zresztą większość w Polsce)wiec wstęp owszem jest bezpłatny, do parku zawsze niezależnie od godziny(w granicach rozsądku) A zgodnie z ustawą dniem bezpłatnym w sierpniu jeszcze jest to czwartek, we wrześniu piątek...proste nie olewajmy Kozłówki gdyż niewiele jest na lubelszczyźnie zabytków tej klasy i w takim stanie zachowania, więc czemu nie pokazać tego znajomym z innych części Polski...na złość komu..?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
woźny napisał:
Toż Dyrektor to jak dziedzic na folwarku. Po co mu turyści. Będzie mógł sobie jeszcze zamieszkać w samym pałacu. Synek po znajomości konserwatorstwo skończył na uniwerku w Toruniu skończył - dzięki tatusiowi tylko- Zgadnijcie gdzie pracuje ??? Niektórzy u nas to już się chyba wbetonowali w posady - I BĘDĄ ONE DZIEDZICZONE . I NIE MA SPRAWIEDLIWYCH KTÓRZY BY SKRUSZYLI BETON. k.m. !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie woźny proszę mnie oświecić bo nie zgadnę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Monika stażystka napisał:
podzielam Twoją opinię... Ja rozumiem - koszty, ale bez przesady... Ludzi nie stać na to, żeby wydawać krocie na zwiedzanie i oglądanie zabytków...
gdyby cena za zwiedzanie byla bardziej przystepna to i zwiedzajacych wtedy byloby wiecej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...