Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zarobki lekarzy na Lubelszczyźnie: Ile lekarz bez specjalizacji, ile ordynator

Utworzony przez IZA, 20 sierpnia 2010 r. o 08:26
apeluję aby każdą łapówkę wręczoną lekarzowi anonimowo zgłaszać pod numer 997 lub do wydziału korupcji kwp w lublinie. należy z tym zrobić porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYŁO BARANY SIĘ UCZYĆ TO BYŚCIE PÓŹNIEJ NIE PŁAKALI NA FORUM !!!!! JAK MAMA DO SZKOŁY KAZAŁA CHODZIĆ TO WY NA PIWO ALBO WINO CHODZILI!!! PS. DRUGA SPRAWA 5TYS BRUTTO TO DUŻO ?? JANA BUDOWIE MAM 4 TYS NETTO !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
February racutted napisał:
apeluję aby każdą łapówkę wręczoną lekarzowi anonimowo zgłaszać pod numer 997 lub do wydziału korupcji kwp w lublinie. należy z tym zrobić porządek.
to juz nie te czasy co lapowki sie dawalo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BYŁO BARANY SIĘ UCZYĆ TO BYŚCIE PÓŹNIEJ NIE PŁAKALI NA FORUM !!!!! JAK MAMA DO SZKOŁY KAZAŁA CHODZIĆ TO WY NA PIWO ALBO WINO CHODZILI!!! PS. DRUGA SPRAWA 5TYS BRUTTO TO DUŻO ?? JANA BUDOWIE MAM 4 TYS NETTO !!!
Nie każdy miał warunki do nauki i bogatych rodziców oraz kasę na studia, bananowcu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ggg napisał:
To chyba z "krisa" taki doktorek albo z innej branży łapówkarz i pracuś...... Trzeba było się uczyć internauto i to nie tylko zawodu ale i etyki. Coś to mi wygląda na Pisuara.....
Z Ciebie internauto powiatowy za to bije "etyka" wypowiedzi w słowach doktorek,łapówkarz,pisuar.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie widełki wynoszą przy braniu łapówek? Kto się pochwali :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
February racutted napisał:
apeluję aby każdą łapówkę wręczoną lekarzowi anonimowo zgłaszać pod numer 997 lub do wydziału korupcji kwp w lublinie. należy z tym zrobić porządek.
Dlaczego chcesz to robić anonimowo 'February racutted'? Ktoś potem może donieść anonimowo na 997,że 'February racutted' to aferzysta i będziesz miał CBA,CIA i Macierewicza na karku.A i GROM może wpaść do Ciebie przez okno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ala napisał:
Ciekawe skąd te dane ma Ministerstwo. Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji zatrudnionym na pełnym etacie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy Al. Kraśnickiej i zarabiam 2142 zł miesięcznie-to moja podstawowa prensja. Szanowny Panie redaktorze, może by się Pan pofatygował i przestawił rzetelne, sprawdzone dane. Na marginesie-zdjęcie które Pan przedstawił to totalna kpina i żenada, świadczy tylko jak bardzo jest Pan zakompleksiony i sfrustrowany.
Sz.P Właśnie całe sedno tkwi w tym że wy oprócz zasadniczej pensji która jest niezbyt wysoka macie masę dodatków a to dodatek za dyżury a zabiegi a trzynastki można by jeszcze wyliczać. Ministerstwo Zdrowia rozesłało ankietę do 300 szpitali w Polsce z pytaniem o zarobki w służbie zdrowia stąd Kopacz ma te informacje. Przy tym owe wydatki na pensje nie były liczone tak jak WY byście chcieli tzn tylko podstawa lecz łącznie ile wpływa wam na konto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za tą katorżniczą pracę i babranie się w ludzkim g.ó.w.n.i.e to są niewielkie pieniądze.Śmieciarze lepiej zarabiają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuj redaktorze napisał:
Redaktorze, przyłóż się do pracy i napisz czy to chociaż pensja brutto czy netto.Czy np. dyżury są już w to wliczone? Jaka jest liczba godzin, którą "zwykły" lekarz spędza w pracy itd.(jest tylko info o ordynatorach).Zamieszczona informacja nic nie mówi.Redaktorze,jeśli wrzucasz takiego newsa, to nie wklejaj go bez sensu z Wyborczej.Sprawdź też średnią ilość godzin pracy lekarzy, którzy nie są ordynatorami.Sprawdź ile pracują nocami itd.I napisz chociaż że: 1.zarabiają np. 6000 brutto 2.pracują np. 250 godzin z czego np.100 w nocy. Wtedy chociaż będzie można się chociaż trochę zorientować, o co redaktorowi chodziło.
faktycznie brak jest informacji czy w dochodach są uwzględnione podatki czy też nie. Jednakże wydaje mi się że kwoty jakie zostały podane do wiadomości to wynagrodzenia brutto. Jeżeli chodzi o godziny to uważam że jak ktoś pracuje 12 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu (podziel liczbę 250 przez 12) to tak czy owak musi odp..lać swoją robotę. Człowiek pracują w fabryce po 12 godzinach pracy jest totalnie zmęczony a co mówić o lekarzu i TU właśnie tkwi cale sedno jeśli ktoś wykonuje staranie swoją robotę to nie da rady pracować 250 godzin miesięcznie. Musi wg mnie nie przykładać się do swoich obowiązków co równa się temu iż jesteśMY narażeni na utratę zdrowia bądź życia przez konowała dla którego kasa jest tylko ważna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taaaaa... Ciekawe... Widać mało męcząca praca, skoro dorabiają w prywatnych gabinetach:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 9000 zł miesięcznie to i ja mógłbym pracować po 12 godzin dziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł napisał:
tak jest tylko na papierze, żaden z lekarzy zatrudnionych nie wyciągnie z tego 2700zł na rękę. Wysokość stawki w artykule oczywiście jest brutto. Nawet jak ktoś napisze 5000 na wydruku to od tego trzeba odjąć 40% na podatki zusy składki i tak dalej. Samo ubezpieczenie NNW rocznie kosztuje mnie 680zł także do portfela w sumie trafia na czysto mniej niż 2700zł. Gdzie tu godne życie?? 6 lat studiów 4 specjalizacji 2 lata kursów dodatkowych, do tego pacjenci którzy widzą w każdym lekarzu łapówkarza, pijaka albo zabójcę. Utarło się że lekarz jeździ wypasionym autem i mieszka w willi a pacjenci go nie obchodzą. I niech mi teraz ktoś napisze że tak jest (pewnie naoglądał się Housa i myśli że to takie proste). Takie życie prowadzą tylko prawnicy choć też nie wszyscy.
skąd żeś wziął 40 % na podatki stary. nie przekraczając 7000 tyś miesięcznie jest się objętym 18 podatkiem składka rentowa emerytalna zdrowotna to łącznie 700 zł. albo żeś nie wiedział co żeś powiedział albo dopuściłeś się manipulacji. A tak przy okazji wg danych ministerstwa finansów to faktycznie płacimy 13% podatku uwzględniając różne ulgi to się nazywa efektywna stopa podatku http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_dochodowy_od_os%C3%B3b_fizycznych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ixi napisał:
ALE BZDURY!!!!! Zarobki ordynatorów w Puławach są dużo niższe. To co napisane to napuszczanie ludzi na siebie. Polska w porównaniu z innymi krajami ma jeden z najniższych wskaźników wynagrodzeń w tym zawodzie.No i jest olbrzymia dysproporcja wynagrodzeń między województwami a nawet placówkami - nawet 2-4 krotna!!! I prośba do narzekających, oczerniających. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. Jak w każdym zawodzie są hieny i uczciwi!- oddani pacjentom lekarze,którzy co najwyżej przyjmą dobre(coraz rzadsze) słowo i czasami kwiatek.
wiesz gdzie indziej za to trzeba samemu płacić (za edukację) a w polsce ona jest darmowa zatem studiowałeś za darmo to masz obowiązek zwrócić to państwu w postaci niższego wynagrodzenia gdzieś czytałem że wykształcenie jednego konowała kosztuje budżet od 300 do 500 tyś złotych !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta tylko że ludzie załóżmy: Przeszła babcia na piechotę 2 km na przystanek PKS do drugiej wsi oddalonej od miasta 25 km do lekarza z samego rana ostała się w kolejce, by o godzinie 13 dowiedzieć się że lekarz nie zejdzie do poradni z oddziału bo mu się nie chce czy coś podobnego, ale na dyżur leci do NZOZ przypadek autentyczny z Puław, albo się oczeka człowiek na SOR by pielęgniarka obudziła lekarza w gabinecie, robią co chcą a zawsze im mało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
faktycznie brak jest informacji czy w dochodach są uwzględnione podatki czy też nie. Jednakże wydaje mi się że kwoty jakie zostały podane do wiadomości to wynagrodzenia brutto. Jeżeli chodzi o godziny to uważam że jak ktoś pracuje 12 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu (podziel liczbę 250 przez 12) to tak czy owak musi odp..lać swoją robotę. Człowiek pracują w fabryce po 12 godzinach pracy jest totalnie zmęczony a co mówić o lekarzu i TU właśnie tkwi cale sedno jeśli ktoś wykonuje staranie swoją robotę to nie da rady pracować 250 godzin miesięcznie. Musi wg mnie nie przykładać się do swoich obowiązków co równa się temu iż jesteśmy narażeni na utratę zdrowia bądź życia przez konowała dla którego kasa jest tylko ważna.
Policz ilu lekarzy trzeba wyszkolić i zatrudnić, aby nie było kolejek i pracy ponad siły, zaproponuj godziwą pensję za 160-180 godzin pracy miesięcznie i próbuj lobbować.Są duże szanse, że minister Kopacz się do Ciebie uśmiechnie, a sejm będzie na TAK!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
wiesz gdzie indziej za to trzeba samemu płacić (za edukację) a w polsce ona jest darmowa zatem studiowałeś za darmo to masz obowiązek zwrócić to państwu w postaci niższego wynagrodzenia gdzieś czytałem że wykształcenie jednego konowała kosztuje budżet od 300 do 500 tyś złotych !!!!!!!!!!!!!!!
nieiwle== Napisz ile Ty masz do zwrotu za edukację, gdzieś czytałem, że niewiele tego wyszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I zgodnie z sugestią na zdjęciu i tak dla felczerów kieszeń jest najważniejsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolny napisał:
nieiwle== Napisz ile Ty masz do zwrotu za edukację, gdzieś czytałem, że niewiele tego wyszło.
nie zniżę się do twojego poziomu miłego dnia życzę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tym ciągle mało i tak w koło Wojtek.A jak ktoś napisze o nich negatywnie to od razu jakiś dyżurny lekarz(niewykluczone że na dyżurze)napisze jesteś to osoba sfrustrowaną, leniem, nieukiem.Ale jest mądre przysłowie uderz w stół a nożyce się odezwą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...