Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Złote żniwa". Nowa książka Jana Tomasza Grossa

Utworzony przez Gość, 29 grudnia 2010 r. o 18:50
Poglądy powinno się mieć swoje oparte na wiedzy z wielu żródeł. Steorotypy typu chłop śpi ,a jemu rośnie dobrze nie świadczą o rozwoju człowieka. Podobnie jak powtarzanie steorotypów o Żydach co tylko świadczy ,że propaganda tow.stalina obowiązuje już następne pokolenie polaków. Nikt nie czytał książki,opieramy się na artykule prasowym . Niektorzy nie rozróżniają przyczyn i skutków ,a ksiązka jest o tym co było. Tak było i nie my ponosimy za to winy. Chcemy by Rosjanie przyznali się do zbrodni na polskim narodzie-musili by przyznać się do ludobujstwa na własnych obywatelach min ukraińcach. Ciężko i nie patriotycznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a-z napisał:
Nie wiem skąd się brały żydowskie majątki, bo mój ojciec w tamtych czasach głodował i chodził bez butów... Polak w Polsce bez butów a żyd złoto i diamenty !!!
klepiesz bezmyślnie jeden ze stereotypów. przed II wojną po wsiach było pełno biedoty żydowskiej o jakiej nie masz pojęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bernadeta napisał:
No tak... Żyd - komunista zawsze był świetnym argumentem na wytłumaczenie polskich uprzedzeń i tego, co tuż po wojnie wyprawialiśmy z Żydami m.in. w Rzeszowie, Krakowie, czy w Kielcach...
Pogromy to epizod nie norma. A Żydzi na stanowiskach kierowniczych w strukturach nowego państwa komunistycznego to norma. Polityka Stalina w we wszystkich podbijanych krajach Europy Wschodniej. Fakty dość dobrze opisane przez historyków. Czyli Żyd-komunista czy żydokomuna nie wzięły się tylko z polskich fobii ale miały realne podstawy. Pogromy to epizody dokonane przez męty społeczne, nie ma sensu obciążać tym całego narodu, tak samo jak całego narodu Żydowskiego umoczeniem w komunizm. Zresztą okoliczności poszczególnych pogromów nie są do końca jasne, zwłaszcza w przypadku kieleckiego. Rozważana była też hipoteza prowokacji, działań ze strony ub i nkwd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wader napisał:
a kiedy to Panie Gross napiszesz książkę o Bermanie, Różańskim Fejginie i innych polakach pochodzenie mojżeszowego ???
co ci panowie robili to wszyscy wiemy. natomiast nie wiemy i nie chcemy wiedzieć co robili prawdziwi polacy - katolicy. i dlatego warto o tym mówić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bernadeto. Sięgnęłem po książkę E.Osmańczyka upewniając cię,w 1948 pierwsze wydanie jego książki;Sprawy Polaków' odnosiły sie do wydarzeń kieleckicj i innych które wymieniłaś.Kim był Osmańczyk możesz sprawdzić . Wiem jedno prości,prymitywni ludzie są dobrym materiałem do manipulajii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co na to Kosciol?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zarobić na holokauście ,ano wydać kolejną antypolską broszurę i skłonić krnąbrnych Polaków do przyznania się do współpracy z Niemcami i wypłacenie odszkodowania 60 mld $. Szewach Weiss w swej dobroci dopuszcza możliwość pobrania od ręki 5 mld a resztę(55 mld) rozłożenie na raty. Złote żniwa !!! http://komandir.wrzuta.pl/audio/7KoUijCxDwM/wspolczesny_antypolonizm_w_edukacji_i_kulturze_-_prof._dr_hab._piotr_jaroszynski http://www.rodaknet.com/rp_rodakvision_wolniewicz_antypolonizm.htm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mentorski relatywizm "polaka" obraza rozum i stndardy powaznej dyskuji. Wyglad mi on na jakiegos kleche-narodowca...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polak napisał:
Bernadeto. Sięgnęłem po książkę E.Osmańczyka upewniając cię,w 1948 pierwsze wydanie jego książki;Sprawy Polaków' odnosiły sie do wydarzeń kieleckicj i innych które wymieniłaś.Kim był Osmańczyk możesz sprawdzić . Wiem jedno prości,prymitywni ludzie są dobrym materiałem do manipulajii.
Jasne, sprawdzę. O pogromie kieleckim czytałam zanim zetknęłam się ze STRACHEM Grossa ( choć niestety nie słyszałam o nim na lekcjach historii )natomiast pogrom rzeszowski, czy krakowski był dla mnie absolutną nowością.. Polska historia w dalszym ciągu jest serwowana wybiórczo..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a co na to Kosciol?
Przecież Kościół nieraz błogosławił ludobójcom...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli coś mówimy coś piszemy to wiemy co. Vitu 21 zajrzyj trochę do internetu ,pomyśl i poszukaj. I rozwieją się mity komunistyczne i stalinowskie o wyższości polakow nad innymi nacjami. Jesteśmy takimi samymi Ludżmi jak inni. Różni nas język,zwyczaje ,ale mądry człowiek myślący da sobie radę. Mit ,,że polacy nie współpracowali z okupantem ma się nijak do polskiego batalionu Waffen SS Schutzmanschaft 22 złożonego z ? ochotników policji granatowej do walk na Wołyniu. Kto będzie oceniał tych ludzi i ciepłego mejsca i własnego widzimisię ten jest gówniarzem jakich w Polsce jest wielu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ToMasz napisał:
Pogromy to epizod nie norma. A Żydzi na stanowiskach kierowniczych w strukturach nowego państwa komunistycznego to norma. Polityka Stalina w we wszystkich podbijanych krajach Europy Wschodniej. Fakty dość dobrze opisane przez historyków. Czyli Żyd-komunista czy żydokomuna nie wzięły się tylko z polskich fobii ale miały realne podstawy. Pogromy to epizody dokonane przez męty społeczne, nie ma sensu obciążać tym całego narodu, tak samo jak całego narodu Żydowskiego umoczeniem w komunizm. Zresztą okoliczności poszczególnych pogromów nie są do końca jasne, zwłaszcza w przypadku kieleckiego. Rozważana była też hipoteza prowokacji, działań ze strony ub i nkwd.
A więc tak samo polski obywatel żydowskiego pochodzenia, jak i Polak z krwi i kości miał prawo budować Polskę Ludową
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bernadeta napisał:
A więc tak samo polski obywatel żydowskiego pochodzenia, jak i Polak z krwi i kości miał prawo budować Polskę Ludową
Dobre :-). Polskę Ludową to bo budowano na bezprawiu a nie na prawie :-). Nikt nie miał prawa narzucać najbardziej nieludzkiego systemu. A w powyższej kwestii jest różnica w tym, kto kierował tą budową w na przełomie lat 40. i 50. a kto był podwykonawcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ToMasz napisał:
Pogromy to epizod nie norma. A Żydzi na stanowiskach kierowniczych w strukturach nowego państwa komunistycznego to norma. Polityka Stalina w we wszystkich podbijanych krajach Europy Wschodniej. Fakty dość dobrze opisane przez historyków. Czyli Żyd-komunista czy żydokomuna nie wzięły się tylko z polskich fobii ale miały realne podstawy. Pogromy to epizody dokonane przez męty społeczne, nie ma sensu obciążać tym całego narodu, tak samo jak całego narodu Żydowskiego umoczeniem w komunizm. Zresztą okoliczności poszczególnych pogromów nie są do końca jasne, zwłaszcza w przypadku kieleckiego. Rozważana była też hipoteza prowokacji, działań ze strony ub i nkwd.
E.Osmańczyk;;Sprawy Polskie: I wyd.1948 wyd8 z 1982 ostatnie mam. Jest jednoznacznośc: za dużo cierpienia,za mało pieniędzy . Prostym ludziom i stalin i ksiądz zamąci w głowie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ToMasz napisał:
Pogromy to epizod nie norma. A Żydzi na stanowiskach kierowniczych w strukturach nowego państwa komunistycznego to norma. Polityka Stalina w we wszystkich podbijanych krajach Europy Wschodniej. Fakty dość dobrze opisane przez historyków. Czyli Żyd-komunista czy żydokomuna nie wzięły się tylko z polskich fobii ale miały realne podstawy. Pogromy to epizody dokonane przez męty społeczne, nie ma sensu obciążać tym całego narodu, tak samo jak całego narodu Żydowskiego umoczeniem w komunizm. Zresztą okoliczności poszczególnych pogromów nie są do końca jasne, zwłaszcza w przypadku kieleckiego. Rozważana była też hipoteza prowokacji, działań ze strony ub i nkwd.
E.Osmańczyk;;Sprawy Polskie: I wyd.1948 wyd8 z 1982 ostatnie mam. Jest jednoznacznośc: za dużo cierpienia,za mało pieniędzy . Prostym ludziom i stalin i ksiądz zamąci w głowie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łajdak zapomniał z kogo krew wypili aby ją potem na złoto przerobić. Historycy Rzeczypospolitej gdzie jesteście??? ...(o ile jeszcze jesteście )Dokąd tym żydowskim parchom pozwolicie poniewierać Naród Polski. Dlaczego żaden z Was nie odważy się napisać o żydowskich oprawcach z Koniuchów,Naliboków? Dlaczego żaden z was nie odważy się napisać o żydowskich oprawcach,którzy w powojennej Polsce mordowali synów Matki Polski ?. Dlaczego nikt się nie odważy napisać co robili rodzice( może i) pierwszej damulki i jaka krew w połowie w niej płynie.Przestańmy się tłumaczyć,jesteśmy u siebie w domu a tym przybłędom PO-LIN jak się nie widzi to Art.52 pkt 2 Konstytucji RP pozwala im na uszczęśliwienie się a i nas Polaków tą decyzją nie zasmucą-no może Betlejewskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polak napisał:
Jeżeli coś mówimy coś piszemy to wiemy co. Vitu 21 zajrzyj trochę do internetu ,pomyśl i poszukaj. I rozwieją się mity komunistyczne i stalinowskie o wyższości polakow nad innymi nacjami. Jesteśmy takimi samymi Ludżmi jak inni. Różni nas język,zwyczaje ,ale mądry człowiek myślący da sobie radę. Mit ,,że polacy nie współpracowali z okupantem ma się nijak do polskiego batalionu Waffen SS Schutzmanschaft 22 złożonego z ? ochotników policji granatowej do walk na Wołyniu. Kto będzie oceniał tych ludzi i ciepłego mejsca i własnego widzimisię ten jest gówniarzem jakich w Polsce jest wielu.
Ty"polak"w cudzysłowiu, gdybyś dokładnie poczytał o tej formacji policyjnej (nie 22 a 202)to byś wiedział ,że żydówka Fajga Mindlak-Wolińska sama miała więcej polskich istnień na sumieniu niż wszyscy Polacy z tego batalionu. Też byś wiedział że większość stanowili tam Litwini i Ukraińcy lub też obywatele zamieszkujący w Polsce ale z niemieckim bądź śląskim rodowodrem. Szczerbatą historię propagujesz PO-LIN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tą całą dyskusję to można spuścić z wodą. Po co te wymądrzanie, ściemnianie, bicie piany? Proste pytanie jest - czy ten Gross kłamie, że chłopi kradli z grobów czy może to sobie pozmyślał i jest kłamcą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A żniwa takich jak Wolińska Morel Michnik itd kogo dotyczyły ??? O)ni będąc w UB zrobili sobie żniwa mordując Polaków .Tylko Gross jak zwykle ma amnezję i Żydzi nigdy nas za te zbrodnie nie przeprosili.Żydzi też byli mordercami, w samym Wermachcie służyło ich 140 000 to świeżutkie dane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wasze ulice nasze kamienice.(przedwojenne żydowskie powiedzonko)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...