Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zobacz film, na którym ciało prezydenta Kaczyńskiego składane jest do trumny

Utworzony przez ~jks~, 12 kwietnia 2010 o 00:32
SAME PYTANIA 1. KAŻDA dotychczasowa informacja dotycząca katastrofy lotniczej ZAWSZE w pierwszej kolejności związana była z pytaniem o możliwość świadomego spowodowania takiej katastrofy (tzw. ”zamach terrorystyczny”). Tymczasem WSZYSTKIE media, NIE TYLKO POLSKIE, od samego początku nie podają w ogóle takiej okoliczności pod uwagę, a ton i sposób doniesień jednoznacznie wskazuje na działanie TYLKO czynników losowych (np. warunki atmosferyczne, błąd pilota). CZY TO JEST NAPRAWDĘ TAKIE OCZYWISTE ? Szczególnie w kontekście miejsca przebiegu tej katastrofy (np. odludzie, teren wojskowy, pełna kontrola przez obce państwo czynności dochodzenia i potencjalnego przebiegu zdarzeń). 2. Czyżby znowu ta nieszczęsna geopolityka ? Stara łacińska sentencja mówi: „is fecit cui prodest” (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść). Jakie ośrodki i jakich państw poddawały największej krytyce działania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Czyżby „parasol ochronny” Stanów Zjednoczonych w taki właśnie sposób przestał działać ? 3. Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej: „Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
0
BARDZO PROSIMY REDAKCJE DZIENNIKA WSCHODNIEGO O ZMIANE REKONSTRUKCJI LADOWANIA SAMOLOTU . POKAZUJECIE REKONSTRUKCJE NIEPRAWDZIWA, BO RUSKIE POKAZUJA, ZE SAMOLOT NA 1KM PRZED PASEM DO LADOWANIA MIAL PIERWSZY WYBUCH A NA 500 metrów PRZED PASEM DRUGI WYBUCH I ODLECIALO OD SAMOLOTU SKRZYDLO (?), CZYLI NA PRAWDE LADOWAL MAJAC TYLKO JEDNO SKRZYDLO (?). W TAKIEJ TRAGEDII NALEZY POKAZYWAC PRAWDE , BO TO ZE RUSKIE NAM "ZGOTOWALI" DRUGI KATYN ! TO MY WIEMY !. OCZEKUJEMY NA RAPORT KOMISJI INSTYTUTU PAMIECI NARODOWEJ. NIE WOLNO POLAKOW TAK PONIEWIERAC!. PROSIMY O :PODANIE FAKTYCZNEJ, TEJ PRAWDZIWEJ REKONSTRUKCJI LADOWANIA .
0
~SYLWESTER~ napisał:
BARDZO PROSIMY REDAKCJE DZIENNIKA WSCHODNIEGO O ZMIANE REKONSTRUKCJI LADOWANIA SAMOLOTU . POKAZUJECIE REKONSTRUKCJE NIEPRAWDZIWA, BO RUSKIE POKAZUJA, ZE SAMOLOT NA 1KM PRZED PASEM DO LADOWANIA MIAL PIERWSZY WYBUCH A NA 500 metrów PRZED PASEM DRUGI WYBUCH I ODLECIALO OD SAMOLOTU SKRZYDLO (?), CZYLI NA PRAWDE LADOWAL MAJAC TYLKO JEDNO SKRZYDLO (?). W TAKIEJ TRAGEDII NALEZY POKAZYWAC PRAWDE , BO TO ZE RUSKIE NAM "ZGOTOWALI" DRUGI KATYN ! TO MY WIEMY !. OCZEKUJEMY NA RAPORT KOMISJI INSTYTUTU PAMIECI NARODOWEJ. NIE WOLNO POLAKOW TAK PONIEWIERAC!. PROSIMY O :PODANIE FAKTYCZNEJ, TEJ PRAWDZIWEJ REKONSTRUKCJI LADOWANIA .
Nigdy sie nie dowiem prawdy:( Rosjanie zrzuca całą winę na Pilotów samolotu!!!! Wystarczy zaobserwować to co już się dzieje w telewizji podali oto takie ,,fakty" - Piloci mimo zakazu wieży kontroli lotów podeszli do lądowania - Następnie mówiono, że zapisy z czarnych skrzynek potwierdzają tę wersje a kilka h po tym przekazano, że skrzynki są uszkodzone i być może nie uda się odtworzyć ostatnich rozmów pilotów - warte też odnotowania jest fakt że ok godziny 12 redaktor JAN Pospieszalski powiedział iż Komorowski powołał nowego P.O Kancelarii prezydenta i trwają już ,, przeszukania" archiwów w pałacu prezydenckim - dopiero ok 2 h po tym wydarzeniu w telewizji została podana ta informacja mimo iz powołanie P.O nastąpiło już wczoraj Nie chce być złym prorokiem ale ja osobiście nie wieże w taki zbieg okoliczności jaki nastąpił pod Smoleńskiem Apeluje do wszystkich którzy mają jaką kolwiek informacje o różnych działaniach władzy które mogły by mieć wpływ na niszczenie różnych dokumentów aby pisali o takich zdarzeniach w internecie !!! nie pozwólmy aby śmierć tylu niewinnych ludzi dała okazje innym do tworzenia nowej wyidealizowanej historii Polski Polecam także ten tekst do przeczytania: http://www.bibula.com/?p=20291 pozdrawiam
0
Żałoba w Lublinie zdjęcia http://www.youtube.com/watch?v=u6qvbNecY-0
0
mam kilka pytan jak to sie stalo ze nikt nie pyta o to : dlaczego juz godzine po wypadku gdzy nie znalezoino jeszcze cial nie bylo wiadomo ile osob bylo na pokladzie juz mowiono o tym ze NIKT NIE PRZEZYL?? jak to mozliwe ze film na ktorym widac 2 wybuchy ktory nakrecil dziennikarz - film na ktorym widac wypadek i wybuch samolotu w powietrzu nie jest pokazywany w telewizji, jak to mozliwe ze nikt nie pyta o to dlaczego silnik chodzil "dziwnie" jak swiadkowie pobliskich wiosek opowiadaja ? dlaczego czarne skrzynki pojechaly do rosji ? dlaczego CIALA naszych bliskich sa w MOSKWIE a nie w WARSZAWIE tam gdzie byc powinny? co ukrywa rosja dlaczego las nie jest spalony a szczatki leza w promieniu 800metro (tak jak by wybuchly bomby na pokladzie samolotu , a nie jakby uderzyl i dopiero zapalil wszystko w okol- drzewa sa nie tkniete-) dlaczego wszyscy sie boja zadac te pytania???czy ma tos cos wspolnego z rozmowa telefoniczna putina i tuska zaraz po zdarzeniu-trwala ona 2 godziny- co putin mial takiego waznego do powiedzenia przez 2 godziny? dlaczego panuje taka atmosfera? dlaczego rosja ma ciala czarne skrzynki i wszysto to co powinno juz dawno byc w polsce???nie jest to dziwne?gdzie jest dziennikarz ktory nagral cale zdarzenie dlaczego rosjanie chieli odebrac mu takie nagranie-dlaczego nie pokazuja tego nagrania w telewizji??(jak byla katastrofa worrldtradecenter to non stop lecialy amatorkie nagrania ) a tu?? co rosja ma do ukrycia???
0
~jks~ napisał:
SAME PYTANIA 1. KAŻDA dotychczasowa informacja dotycząca katastrofy lotniczej ZAWSZE w pierwszej kolejności związana była z pytaniem o możliwość świadomego spowodowania takiej katastrofy (tzw. ”zamach terrorystyczny”). Tymczasem WSZYSTKIE media, NIE TYLKO POLSKIE, od samego początku nie podają w ogóle takiej okoliczności pod uwagę, a ton i sposób doniesień jednoznacznie wskazuje na działanie TYLKO czynników losowych (np. warunki atmosferyczne, błąd pilota). CZY TO JEST NAPRAWDĘ TAKIE OCZYWISTE ? Szczególnie w kontekście miejsca przebiegu tej katastrofy (np. odludzie, teren wojskowy, pełna kontrola przez obce państwo czynności dochodzenia i potencjalnego przebiegu zdarzeń).[/quote] Nie ma żadnych przesłanek, choć jak piszę poniżej w śledztwie każda ewentualność będzie wzięta pod uwagę. Tak, jest oczywiste - wypadki lotnicze wymagają drobiazgowej, żmudnej i długiej analizy. Teorie spiskowe jak widać i tak zaraz się pojawią.
~jks~ napisał:
2. Czyżby znowu ta nieszczęsna geopolityka ? Stara łacińska sentencja mówi: „is fecit cui prodest” (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść). Jakie ośrodki i jakich państw poddawały największej krytyce działania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Czyżby „parasol ochronny” Stanów Zjednoczonych w taki właśnie sposób przestał działać ?
Bełkot. Natomiast współczuję pracownikom i obsłudze lotniska - nieźle ich tam przeczołgają. FSB w przeciągu godzin dowie się nawet z kim poszczególni członkowie personelu stracili dziewictwo. W. Putin jest zapewne wściekły w myśl cytatu z nieśmiertelnych "Psów": "Chcecie mi powiedzieć że u mnie w firmie zamordowali mi sekretarkę i ja o tym nie wiem?" - oczywiście wtręt o morderstwie zupełnie nie na miejscu bo tragedia nie jest nikomu na rękę w świetle gestów jakie ostatnio nastąpiły z obu stron. [quote name='~jks~' post='264171' date='12.04.2010, 00:32:37']3. Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej: „Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
Czy ten ekspert kiedyś był żonglowany nad polskimi lotniskami wracając jakimiś TLL-ami jako pasażer z powodu braku ILS? I czy zechciałby łaskawie obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=M3wnl1Ut--o...player_embedded oraz http://www.youtube.com/watch?v=EgeT-F9-1KI...player_embedded pamiętając cały czas że nawet po tak gęstej jak w powyższych przykładach mgle może nie być śladu w ciągu około 40 minut? Obydwa lądowania na filmikach to fly-by-wire/ILS. I jak już cytujemy ekspertów - podajemy źródło cytatu. Póki co brak pełnych danych, w końcowym raporcie zapewne będzie informacja czy wcale na lotnisku nie było ILS, czy był niekompatybilny rosyjskiego standardu. Przychylam się do tezy o błędzie pilota. Dodam, że mogła się do tego błędu przyłożyć butność i zadufanie polskich decydentów (to nie jest przynależne PiSowi tylko całej polskiej klasie politycznej) - brak wyobraźni zabija setki rodaków na drogach każdego dnia. Proponuję zapoznać się z: http://www.youtube.com/watch?v=Vczpj52cvBA oraz http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/4D0917D9 a także raportem końcowym z wypadku CASA w Mirosławcu.
0
Co wyście się czepili tej Rosji!!!????? Ludzie zastanówcie się nad sobą.....Zamach?-za dużo filmów się naoglądaliście Nieszczęśliwy wypadek, w którym zginęła elita Naszego kraju....Światełko pamięci dla Nich[*]
0
do karolina Skąd wiesz ze Putian rozmawial 2 godziny z Tuskiem przez telefon. Był tylko jdene film po katastrofie polskiego montażysty
0
co
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2010 o 14:28
0
zal mi Cie Co by było gdy była czas nie cofniemy prawdy się też nie dowiemy oby to nauczyło nas czegoś polaków i POlityków
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2010 o 14:28
0
Do patriota Żal mi Cię przy takiej tragedii takie komentarze !!! Powinieneś się wstydzić!!!
0
Patriota, jak możesz tak mówić??? Ty chyba Boga w sercu nie masz... Żeby Ciebie kiedyś nie spotkał podobny los...
0
taka tragedia a wy myślicie tylko o sobie żal mi was . dla mnie wszyscy jesteście dziwni
0
ty sam jesteś
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2010 o 14:28
0
Powinieneś się podpisać "IDIOTA". Ty nawet nie wiesz co to jest patriotyzm.
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2010 o 14:29
0
Sobota,informacje o wypadku,kolejne informacje przez cały dzień. Szok,blokada ,dystans do zdarzenia. Wczoraj wieczorem w tv zobaczylem rosjan skladajacych kwiaty. To sie stalo naprawde,ich wspolczucie nie moglo byc udawane i wtedy zrozumialem,ze w obliczu tragedii wszyscy ludzie sa prawdziwi,autentyczni. Moze ta tragedia dotrze do ludzi,ze zarowno polacy i rosjanie sa zlaczeniwspolna historia,a cele rzadzocych nie zawsze sa celami zwyklych ludzi.
0
Wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych w katastrofie.Myślę że redakcja uszanuje naszego Prezydenta i NIE zamieści wypowiedzi panów:Palikota,Niesiołowskiego i Radosława Sikorskiego ludzi którzy NIESPRAWIEDLIWIE wypowiadali się na temat PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO.Ci co wybrali tych panów powinni przemyśleć na przyszłość swój wybór.
0
to ze zginal no nie wielka tragedia zaraz bedze inny prezydent i sie kolo zamyka nie tyle ludzi ginie w wypadkach samochodowych i nikt nie rozpacza. ile ludzi ginie na przejsciach i nikogo to nie obchodzi a ze jakis tak koczynski spadl z nieba nie ziemie to bylo wpisane jak sie podejmowal tej funkcj. oczywiscie szkoda i tych ludzi ale taka praca jego byla
0
(...) napisał:
to ze zginal no nie wielka tragedia zaraz bedze inny prezydent i sie kolo zamyka nie tyle ludzi ginie w wypadkach samochodowych i nikt nie rozpacza. ile ludzi ginie na przejsciach i nikogo to nie obchodzi a ze jakis tak koczynski spadl z nieba nie ziemie to bylo wpisane jak sie podejmowal tej funkcj. oczywiscie szkoda i tych ludzi ale taka praca jego byla
Więcej szacunkukmiotku. To Prezydent, Głowa Państwa a nie jakiś tam za przeproszeniem Kowalski!
0
Wszyscy mówią o tej gęstej mgle. Ale jak to możliwe, że ludzie widzieli samolot, a pilot nie widział ziemi? Dlaczego ciała były porozrzucane na kilkaset metrów? Przecież samolot nie spadł z dużej wysokości, a pasażerowie byli w pasach, bo samolot lądował? Jakim cudem jako pierwszą ofiarę zidentyfikowali Lecha Kaczyńskiego? Dlaczego na początku mówiono, że przeżyły 3 osoby? Dlaczego akcja podnoszenia wraku samolotu jest przeprowadzana dopiero dzisiaj? Przecież w kadłubie mógł być uwięziony ktoś kto przeżył... Dlaczego mówi się, że pilot nie znał rosyjskiego, podczas gdy znał BIEGLE rosyjski. I wreszcie: co się stało z filmem z lądowania, który został nakręcony (informację podawało Polskie Radio, a potem nikt już o tym fakcie nie wspominał)? Dlaczego nawet nie bierze się pod uwagę możliwości zamachu? Przecież to całkiem naturalne w takiej sytuacji.
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.