Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ZUS przestaje wydawać książeczki zdrowia

Utworzony przez mig, 4 stycznia 2010 r. o 13:33
To niech się jeszcze wypowie rzecznik od ochrony danych osobowych - na tych wszystkich RMUA itp. podana jest podstawa składki, a to wskazuje na wysokość moich zarobków. Dlaczego pani w rejestracji w przychodni ma wiedzieć, ile zarabiam ? To jest chyba sprawa między mną a pracodawcą - dlaczego ma o tym wiedzieć ktoś postronny, któremu ta wiedza nie jest potrzebna ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do wizyty u lekarza powinien wystarczyć nr PESEL. Po jaką cholerę nosić jeszcze zaświadczenia, potwierdzenia wpłat. W ZUS-ie nie mają komputerów? Co na to Palikot i przyjazne państwo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
właśnie,w Rmua jest zawartych wiele danych dlaczego mam to pokazywać obcej osobie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego tak komplikują człowiekowi życie bo nie dosyć nie dosyć że w przechodniach jest kolejka to aby dostać się do specjalisty trzeba czekać bardzo długo. To ile ja zarabiam to jest moja sprawa a nie że jeszcze mam się nią okazywać w przechodni to jest nie do przyjęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co na to generalny inspektor ochrony danych osobowych? w deuku rmua jest zawartych dużo danych..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to poco tyle palantow i pierdzistolkow w ZUSIE I NFZECIE CZY TO ZNOWU CHORY WYMYSL POLSKICH DYKTATOROW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BORYS napisał:
Do wizyty u lekarza powinien wystarczyć nr PESEL. Po jaką cholerę nosić jeszcze zaświadczenia, potwierdzenia wpłat. W ZUS-ie nie mają komputerów? Co na to Palikot i przyjazne państwo?
w zusie komputery mają. W nfzecie też. Ale już do przychodni i szpitali nfz chyba nie ma jak dostarczyć danych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie się wydaje,że likwidacja legitymacji ubezpieczenowych zwiazana jest z reformą emerytalną isłużby zdrowia. Zachorujesz nagle nie masz papierków-no to trzeba zapłacić za wizytę.W końcu nie masz zdrowia,aby jeżdzić i załatwiać papierki,a do lekarza jak będzie szczęście sprzyjało dostaniesz się na drugi dzień.Więc wybieram:PŁACĘ ZA WIZYTĘ -zdrowie jest ważniejsze niż kilkadziesiąt złotych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież większość firm nie drukuje tych papierków (rum). Na początku moja żona to przynosiła i zawaliła nimi pół szafki. Przecież to jest chore. Nie zamierzam co miesiąc chodzić do kadr po kwitek. Kto w firmach będzie to drukował. szkoda papieru. Następny deb***izm w polskim wydaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIe wyrzucac ksiązeczek ubezpieczeniowych ,jest to niepodważalny dokument ubezpieczenia ,wygodny ,wszystko w jednym miejsciu spięte w książeczkę . Druki RMUA należy przechowywac do emerytury bo okaże się ,że nie ma dokumentu ubezpieczenia po latach i nie będzie skąd wziąć jak zakłądu pracy nie będzie .ZUS nie będzie szukał u siebie tylko żądał od zainteresowanego . Przestrzegam ,skąd my to znamy? Przed laty niszczono listy płac w zakładach pracy zupełnie legalnie ( były przepisy ) a po latach zażądano od pracowników starających sie o emrytury,renty,wyliczenia kapitału początkowego - RP7 ,wielu ludzi już nie dostało wynagrodzeń z lat wczesniejszych chyba ,że listy nie zostały zniszczone w zakładach pracy mimo obowiązujących kiedyś przepisów. Trzeba być dalekowzrocznym i mieć naprawde ograniczone zaufanie do takich poleceń jak likwid.książeczki Książeczka ubezpieczeniowa powinna być nadal wydawana z urządu przez zakad pracy i ZUS na okoliczność ubezpieczenia zarówno z tytułu ubezpieczenia społecznego jak i ubezpieczenie zdrowotnego . Łatwa do przechowywania . DRuków RMUA jest aż 12 w roku na każdy miesiąc to stos papierów ? Od 1.01.1999r zostały rozdzielone ubezpieczenia na społeczne - ZUS i zdrowotne - Kasa Chorych a późniejsza nazwa NFOZ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynagrodzenie jest tajemnicą a z druku RMUA mozna wyczytać jakie jest u każdego ubezpieczonego pracownika od 1.01.1999r istnieje obowiazek dla pracodawcy wydawania druku ZUS RMUA a czy jest on wydawany zawsze i wszędzie ? na 1 pracownika przypada 12 sztuk rocznie druku RMUA upłynęło już 11 lat od początku reformy to już nazbierało sie 132 kartki ( jest to zeszyt do spięcia ,lub zbindowania w domu i przetrzymywania jako dowód.) POrównaj książeczka ubezpieczenieniowa . ZUS nie ma interesu wydawania książeczek bo to chodzi o ubezpieczenie zdrowotne a to już należy do NFOZ ,mimo iż inormacje nt,temat idą nadal do ZUS, NFOZ żąda dok.ubezpieczenia zdrowotnego bo nie ma jak widać prawidłowej bazy ubezpieczonych . Od 11 lat nikt nie wymyslił dokumentu poświadczającego ubezpieczenie zdrowotne . Myślę ,że można na wzór MPK w Lublinie wydać karty elektroniczne ze zdjęciem ,peselem i doładowywać je na okolicznośc ubezpieczenia zdrowotnego u odpowiednich służb co miesiąc . Kto ma to zrobić ? ZUS z urzędu bo ma pełną bazę. Wystarczy dać polecenie i dokumety elektroniczne zakładom pracy ,które wydadzą je pracownikom i będą doładowywać co miesiąc i tak samo pozostałe instytucje które bezpieczają zdrowotnie wide MUP ,PUP itd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli do udokumentowania wizyty do lekarza potrzebne są aż dwa dokumenty ZUS P ZUA i ZUS P RMUA tz. że że nie potrzebnie likwiduje się książeczki ubezpieczeniowe . Należy wydaćjak najprędzej karty elektroniczne ze zdjęciem i danymi ubezpieczonego i doładowywać co m-c ubezpieczenie zdrowotne . Nie powinno utrudniać się ludziom korzystania z opieki lekarskiej mających ubezpieczenie w NFOZ dawniej kasa chorych , Napewno "Przyjazne państwo " nie zostało powiadomione jak urzędnicy postanowili w nowymroku utrudnić ludziom dostania sie do lekarza na swoje ubezpieczenie . ' MOżna zapłacić za usługę ,to w takim razie po co to ubezpieczenie oparte na solidarności społecznej ? zesztą nie każdego stać na dodatkowe opłacanie ,powinna wystarczyć składka na NFOZ . Utrudnianie w dostępie do lekarza to powrót do Polski przedwojennej gdzie Ci z Kasy Chorych stali w kolejkach a Ci co płacili gotówką mieli dostęp do świadczeń zdrowotnych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś to wogóle czyta ? czy pisze się sobie i muzom ? Czy media zainteresują się tym tematem bardzo żywotnym dla ludzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Królestwo w królestwie, tyle tylko że marnej jakości. Zanim pójdziesz do lekarza wstąp do swojej księgowej, która ma biuro w środku miasta, cofnij się do lekarza gdzie w rejestracji powiedzą Ci , że twój lekarz ma już limit na dzisiaj wyczerpany. Tylko rwać włosy z głowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak zalatwic ksiazeczke zdrowia rodzinna matka za granica ojciec na zasilku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś już kiedyś powiedział ,,Polska to dziki Kraj"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...