Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drewniane podkłady kolejowe powinny trafiać do utylizacji. A jak jest w praktyce?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 października 2018 r. o 08:16 Powrót do artykułu
Spółka odpowiada za cała drogę aż do utylizacji odpadu. Ale za prawdziwa utylizacje podkładów kolejowych trzeba zaplacic 400zł/tona. Wiec przy utylizacji 100ton koszt to 400tys. I gdzie to laduje??? Ile koleje wytworzyły tego odpadu???? Gdzie utylizowanych???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam kosztutylizacji 1000ton=400tys
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zachowanie WIOŚ wobec kontroli utylizacji odpadów poprodukcyjnych to jakaś kpina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tokstyczne opary kreozotu nas nie zabiją, zabić nas mogę tylko lewackie brednie typu: ochrona środowiska, laicyzacja państwa, sprawiedliwość społeczna, bezpieczne drogi rowerowe itp - to są prawdziwe zagrożenia. Do kościoła będziem chodzić i żaden toksyczny smog nam nie groźny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do Pana redaktora? Czy trawa koszona na stadionie(mosir) trafia do kompostowni w tym przypadku do Komeko???jest to odpad zielony i powinien być poddany utylizacji. Czy trawa koszona w pasach drogowych trafia do utylizacji???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To kolejny przykład ze WIOŚ nie widzi problemu. Dlaczego? Krezotol może przedostać się do ziemi a więc i do roślin, może przedostać się do wody która będzie przez nas pita. A co będzie się wydzielać podczas spalania? Powinny zajać się tym ekolodzy bo urzędnicy olewają tak ważne problemy a my będziemy coraz bardziej chorować i....umierać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję, jeżeli oni nie wiedzą jak trafia to do obrotu.... "Panie majster sprzedaj pan kilka podkładów za flaszkę...." Te podkłady leżą kompletnie nie pilnowane, tak samo jak całe stosy leżały tego do niedawna w Zemborzycach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak samo groźne jak azbest, dach wymieniłem dwa lata temu zgłosiłem w gminie odbiór azbestu i eternit leży do dzisiaj, jeżeli tak bardzo szkodliwy to dlaczego nie zabierają od ręki i go nie utylizują...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gratuluję, jeżeli oni nie wiedzą jak trafia to do obrotu.... "Panie majster sprzedaj pan kilka podkładów za flaszkę...." Te podkłady leżą kompletnie nie pilnowane, tak samo jak całe stosy leżały tego do niedawna w Zemborzycach.
 One maja tam lezec i maja zniknac....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś węgiel i tzw. szpały były dla kolejarzy jako deputat, i nikt nie robił z tego tragedii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaraz zaraz, czy tą sprawa interesuje się juz prokuratura?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś węgiel i tzw. szpały były dla kolejarzy jako deputat, i nikt nie robił z tego tragedii
 A teraz zdziwienie, że jest zwiększona zachorowalność na nowotwory...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przez kilkadziesiąt lat leżały te szpały, podkłady na nasypach kolejowych i... nikomu nie przeszkadzały. poddawane były "obróbce" atmosferycznej- grzane, mrożone i wypłukiwane. wtedy nie były niebezpieczne? kupują ludzie do palenia, toż to się trudno pali! większość podkładów nasączona została kreozotem pochodzącym z smoły drzewnej zawierającym mało substancji trujących. przy dużych węzłach kolejowych przed wojną kolejarze budowali domy z podkładów, stoją do dziś. nikt na raka w nich nie umierał. tu nie o zdrowie ludzi chodzi a o wielką kasę, dlatego krzyk nagle duży. gdyby państwu o zdrowie obywateli chodziło trzeba by było połowę jedzenia ze sklepów wycofać. a tego się nie robi, na to państwo przymyka oczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam rka mózgu a ciągle boli mnie noga, ech życie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od dziada pradziada szpaly były korzystnie wykorzystywane przez ludzi potrzebujących opalu i innych spraw jak budowla chlewika czy jakiejś komórki. Teraz jak rząd chce normalnie zbudować tanio drogę kolejową dla nas wszystkich to bydlactwo szczuje i szuka dziury w całym! Widac że reforma sądów jest potrzebna żeby ścigać opluwaczy i wrogów źle nam życzących!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaraz, zaraz. Przecież spółkami PKP kierują najlepsi specjaliści z nadania PIS. Ich fachowość gwarantuje, że toksyny i kancerogeny pochodzące z odpadów nie stworzą zagrożenia dla środowiska naturalnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...