Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Marszałek "Parkingowym"

Utworzony przez pilsudczyk, 26 października 2018 r. o 21:21
Międzyrzec godnie uczci Twórcę Rzeczypospolitej Marszałka Józefa Piłsudskiego stawiając Mu LAWECZKE.  Tylko dlaczego ten Największy z Polaków będzie "uhonorowany " na parkingu przy ul. Łukowskiej? ????? Dlaczego na parkingu???? Dlaczego obok kamienia gdzie jest wyryte 7 przykazanie "nie kradnij"...???? Dlaczego ktoś postanowił z tak wybitnej osobowości uhonorować Go jako "parkingowego"????? Doprawdy nie rozumiem takiej decyzji!!! Czy w Międzyrzecu nie ma godnego miejsca? ??? Parking to ma być godne miejsce dla Twórcy Niepodległej! !!!!! Dla mnie to SZOK. Nie wiem czym kierowali się organizatorzy? ???? Ludzie zróbmy coś żeby zmienili tą lokalizację bo cała Polska będzie z nas się śmiała! !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Międzyrzec godnie uczci Twórcę Rzeczypospolitej Marszałka Józefa Piłsudskiego stawiając Mu LAWECZKE. Tylko dlaczego ten Największy z Polaków będzie "uhonorowany " na parkingu przy ul. Łukowskiej? ????? Dlaczego na parkingu???? Dlaczego obok kamienia gdzie jest wyryte 7 przykazanie "nie kradnij"...???? Dlaczego ktoś postanowił z tak wybitnej osobowości uhonorować Go jako "parkingowego"????? Doprawdy nie rozumiem takiej decyzji!!! Czy w Międzyrzecu nie ma godnego miejsca? ??? Parking to ma być godne miejsce dla Twórcy Niepodległej! !!!!! Dla mnie to SZOK. Nie wiem czym kierowali się organizatorzy? ???? Ludzie zróbmy coś żeby zmienili tą lokalizację bo cała Polska będzie z nas się śmiała! !!!!!!!!
 Może organizatorzy poczytali trochę o Piłsudskim, o tym jakiego słownictwa używał, gdzie był w czasie Bitwy warszawskiej, ilu ludzi uwięził, że nigdy nie wygrał uczciwych wyborów itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Międzyrzec godnie uczci Twórcę Rzeczypospolitej Marszałka Józefa Piłsudskiego stawiając Mu LAWECZKE. Tylko dlaczego ten Największy z Polaków będzie "uhonorowany " na parkingu przy ul. Łukowskiej? ????? Dlaczego na parkingu???? Dlaczego obok kamienia gdzie jest wyryte 7 przykazanie "nie kradnij"...???? Dlaczego ktoś postanowił z tak wybitnej osobowości uhonorować Go jako "parkingowego"????? Doprawdy nie rozumiem takiej decyzji!!! Czy w Międzyrzecu nie ma godnego miejsca? ??? Parking to ma być godne miejsce dla Twórcy Niepodległej! !!!!! Dla mnie to SZOK. Nie wiem czym kierowali się organizatorzy? ???? Ludzie zróbmy coś żeby zmienili tą lokalizację bo cała Polska będzie z nas się śmiała! !!!!!!!!
 ,,Największy z Polaków"  ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W parku przy pałacu Potockich jest tyle miejsca. Iest to miejsce uświęcone krwią POW-iaków. I może znów jakiś znawca napisze ha,ha - to nie bohaterowie. Major Jaworski również nie jest bohaterem bo pogonił czerwoną hołotę, a zdrajcom synom syjonu skracał szablą pejsy. Ja chciałbym usiąść przy ,,dziadku" i zadać Mu parę pytań. Dlaczego dziś zdrajców Polskiego Narodu nie wysyła się do twierdzy, by nie bruździli i kupczyli Polską? Marszałku powiedz co trzeba mieć w sobie by nie bać tych co Polskę uważją za swoją kolonię i żerują na lichwie? Marszałku co byś zrobił z tymi co przy okrągłym stole raczyli się alkoholem i Polskę postwili w zastaw za marne srbrniki? Marszałku co byś zrobił z kastą, czy władza powinna być jedna, a urzędnicy nominowani służyć narodowi polskiemu bez względu na pochodzenie i religię? Marszałku co myślisz o naszym rządzie, prezydencie, sejmie? Marszałku powiedz gdzie powinna zaczynać się demokracja, a gdzie kończyć anarhia? Marszałku chociaż jesteś ze spiżu stań i przemów do Narodu, niech się skończy ten marazm i niech prawdziwi patrioci zaczną wyznaczać nam drogę prawdziwej niepodległości i niezależności. Marszałku stań i przemów, niech nikt nie boi się mówić prawdy we własnej Ojczyźnie. Marszałku niech  Twój duch wiary wypełni nasze serca. Marszałku moi dziatkowie byli z Tobą w krytcznych momentach dla Polski. Dzisiaj ja jestem do Twojej dyspozycji, tylko ty powstań i prowadź do zwycięstwa i chwały, wszystkich tych co wierzą w Polskę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W parku przy pałacu Potockich jest tyle miejsca. Iest to miejsce uświęcone krwią POW-iaków. I może znów jakiś znawca napisze ha,ha - to nie bohaterowie. Major Jaworski również nie jest bohaterem bo pogonił czerwoną hołotę, a zdrajcom synom syjonu skracał szablą pejsy. Ja chciałbym usiąść przy ,,dziadku" i zadać Mu parę pytań. Dlaczego dziś zdrajców Polskiego Narodu nie wysyła się do twierdzy, by nie bruździli i kupczyli Polską? Marszałku powiedz co trzeba mieć w sobie by nie bać tych co Polskę uważją za swoją kolonię i żerują na lichwie? Marszałku co byś zrobił z tymi co przy okrągłym stole raczyli się alkoholem i Polskę postwili w zastaw za marne srbrniki? Marszałku co byś zrobił z kastą, czy władza powinna być jedna, a urzędnicy nominowani służyć narodowi polskiemu bez względu na pochodzenie i religię? Marszałku co myślisz o naszym rządzie, prezydencie, sejmie? Marszałku powiedz gdzie powinna zaczynać się demokracja, a gdzie kończyć anarhia? Marszałku chociaż jesteś ze spiżu stań i przemów do Narodu, niech się skończy ten marazm i niech prawdziwi patrioci zaczną wyznaczać nam drogę prawdziwej niepodległości i niezależności. Marszałku stań i przemów, niech nikt nie boi się mówić prawdy we własnej Ojczyźnie. Marszałku niech  Twój duch wiary wypełni nasze serca. Marszałku moi dziatkowie byli z Tobą w krytcznych momentach dla Polski. Dzisiaj ja jestem do Twojej dyspozycji, tylko ty powstań i prowadź do zwycięstwa i chwały, wszystkich tych co wierzą w Polskę!
 Marszałek pewnie zrobiłby to co generałem Rozwadowskim. Za to, że nie uciekł z Warszawy w obliczu bolszewików, a dowodził wojskami, aż do zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej - jak został potraktowany gen. Rozwadowski ????? Jak został potraktowany premier Witos, który również nie opuścił Warszawy ???? Ilu ludzi zostało uwięzionych bezprawnie ???? Gdzie był ten wieki Polak gdy bolszewicy stali u bram Warszawy ??? Jak traktował ludzi prawicy w Polsce ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Całością operacji ,,Cudu nad Wisłą" dowodził Józef Piłsudski z Głownej Kwatery Wodza. Na miejsce tej kwatery wybrano Puławy, a następnie Dęblin. Najważniejszym elementem bitwy było uderzenie znad Wieprza. Oczywistym jest, że w całej strategi obronno-ofensywnej brane były pod uwagę trzy warianty działań wojennych. Koncepcje obronne Rozwadowskiego i Piłsudskiego rózniły się w wielu aspektach i przewidywaniach rozwoju działań ze strony przeciwnika. Ostatecznie Piłsudski spotkał się z Rozwadowskim i gen. Weygandem 8 sierpnia. Chodziło o przegrupowanie wojsk na froncie pólnocnym skąd spodziewano się głownego uderzenia na Warszawę. Dyskusja nad szczegółami planu kontrofensywy trwały do 10 sierpnia 1920r. 12 sierpnia Piłsudski w towarzystwie Pystora przez Tarnów wyjechał do Puław. Marszałek poprzez swój sztab nadzorował operację znad Wieprza. Objął on dowództwo nad Frontem Środkowym ( rozkaz z 14 sierpnia). W trudnych momentach kto chciał pozbawić dowództwa Piłsudskiego? Warto poznać stanowisko Dmowskiego i Witosa. Kto ukrócił anarchię by nie doszło do konfliktów i rozkładu armi? To są szczegóły które przemawiają na korzyść Piłsudskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze bardziej na korzyść Piłsudskiego przemawiała propaganda sanacyjna. Wszak Polska po 1926 nie była krajem demokratycznym i ludzie Piłsudskiego mogli mówić co im się podobało, a niewygodnych wsadzać za kratki, lub zmuszać do opuszczenia kraju..... Dlaczego pominąłeś fakt, że Piłsudski złożył dymisję na ręce Witosa i wyjechał z Warszawy, gdy sowieci się zbliżali do Warszawy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem nie do rozwiązania. Lewica zawsze będzie za Piłsudskim, a prawica przeciw niemu. KONIEC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ławeczka już stoi czeka kiedy Marszałek się na niej usiądzie. Brakuje jeszcze tylko skarbonki żeby wrzucać datki na utrzymanie parkingu.  chociaż na jednym z kamiennych głazów napisano ze parking płatny dobrym słowem i uczynkiem ha ha ha. Trzeba to podać do Teleexpressu będzie kupa śmiechu na całą Polskę. Marszałek na parkingu. Drwina z historii. Takie " cuda"tylko w Międzyrzecu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...