Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Janów Podlaski: Stadion za blisko kościoła?

Utworzony przez przyjezdny, 20 lutego 2012 o 12:24
Czytam te wszystkie wpisy i stwierdzam, że większość z mieszkańców Janowa jest przeciwko sprzedaży placu przy małym kościele gminie i wybudowaniu tam " ORLIKA".Myślę, że zamiast obrzucania się błotem i pisania pism i listów protestacyjnych mieszkańcy Janowa i sympatycy tego miejsca powinni złożyć się i kupić ten plac . Będąc właścicielami gruntu można by mu przywrócić dawną świetność i blask. Może być to wspaniałe miejsce spotkań , modlitw i pamięci o histori Janowa i jego mieszkańców.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120221/KRASNIK/131938234
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://buzanie.pl/wp-content/uploads/nrr.jpg
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielcy muzycy w Janowie Podlaskim http://www.youtube.com/watch?v=36AdbUkz814
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janów Podlaski pomnik 1920 http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8D5ltf9c0RI
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stąd do nieba. Ostatnie przesłanie http://gloria24.pl/media/catalog/product/cache/1/image/200x/17f82f742ffe127f42dca9de82fb58b1/o/k/okladka-patronat_1.jpg Refleksje dominikanina, dotyczące m.in. problemów wiary i Kościoła, mistycznego obcowania z Bogiem i rutynowego odprawiania mszy świętej, ubarwione wspomnieniami i anegdotami - składają się wyjątkowe przesłanie, które ojciec Badeni chciał nam zostawić Joachim Badeni OP (1912-2010) – legendarny dominikanin, z pochodzenia arystokrata, studiował prawo, walczył na frontach II wojny światowej, w ostatnich jej latach wstąpił do zakonu. Współtworzył krakowskie duszpasterstwo akademickie Beczka i był duchowym opiekunem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Swoim rozmówcom, współautorom książek i wychowankom przekazywał głęboką religijność, pogodę ducha i umiłowanie życia
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mamy nadzieję ze te zmiany personalne w kościele dotyczyć będą zmiany proboszcza !!!!!!!!!!!!!!!!! ...nie budujesz kościołów z pustaków lecz z żywego serca.... cytat z wierszy ks. Jana Twardowskiego... nie pozłacaj kosciołów jak masz tyle nienawiści do ludzi, za to ze nie maja pieniędzy ? starcom, wdowom i sierotom grosz wypominasz i wyrywasz? ludziom do szczęscia złoto i marmury niepotrzebne są potrzebni księża co ludzi przygarną do owczarni Jezusa, kościół żywy, prawdziwy, czynny !!! ludzie widzą te luksusowe dobra, na co pieniądze są przeznaczane
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaproszenie http://2.bp.blogspot.com/-39UvTfe1dhk/UBQJGhhVUWI/AAAAAAAABEQ/O2iv04e8MsY/s758/plakat%2B04.08..jpg Zaproście na koncert rodzinę, przyjaciół, znajomych! Przyjdźcie posłuchać, bo nieczęsto się nam zdarza koncert na żywo ! To wspaniała propozycja na letni wieczór ! Tradycyjnie wstęp darmowy !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaproszenie http://2.bp.blogspot.com/-39UvTfe1dhk/UBQJGhhVUWI/AAAAAAAABEQ/O2iv04e8MsY/s758/plakat%2B04.08..jpg Zaproście na koncert rodzinę, przyjaciół, znajomych! Przyjdźcie posłuchać, bo nieczęsto się nam zdarza koncert na żywo ! To wspaniała propozycja na letni wieczór ! Tradycyjnie wstęp darmowy!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/406196_259779490800400_1104861432_n.jpg
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/396817_425430144176292_1310525144_n.jpg Gdzie te zmiany personalne proboszcza ? kościółka nie zdążył sprzedać ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękne zabytki dobrze, szkoda że w opłakanym stanie, ale muzyka łagodzi obyczaje http://pulsmiasta.tv/8320/akademia-muzyczna/
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to się wyrabia ! A biskup Karzełowski od sprzedaży kosćoła św. Jana Chrzciciela , i grobów, bedzie ? Będzie zgiło zilonych popleczników , błogosłaić sprzedaż, bo duszpasterstwa nie ma ? żródło : http://www.petycje.p...?petycjeid=8741 Do: Parafia pw. Znalezienia Krzyża Św. i św. Andrzeja Apostołaowola Proboszcz Parafii ul. Kurowska 2 24 - 140 Końskowola parafia-konskowola@wp.pl W związku z silnymi mrozami, jakie dotknęły region ostatniej zimy, mieszkańcy gminy Końskowola, domagają się od proboszcza parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła, publicznych przeprosin oraz zwrotu kosztów poniesionych w związku z organizacją ubiegłorocznej uroczystości „Poświęcenia pól”. Obrzęd ten, w zamierzeniu mający przynieść pozytywne, wymierne skutki, swego rodzaju błogosławieństwo, de facto okazał się całkowitą fuszerką, a kapłan nadużywającym zaufania i wiary parafian szarlatanem. Społeczność lokalna, włożyła niemały wysiłek w przygotowanie uroczystości. Poniosła koszty organizacji, złożyła dobrowolną, finansową „ofiarę”, a i tak modlitwy księży okazały się delikatnie mówiąc co najmniej nieskuteczne. 95% krzewów róż wymarzło, większość rolników zmuszona została do zlikwidowania plantacji, ponosząc tym samym znaczące straty finansowe. Dodatkowo zmuszeni są do opłacenia kosztów licencji niektórych gatunków krzewów. Koszta te sięgają nierzadko kilku tysięcy złotych, co dla budżetu plantatorów jest bardzo dotkliwe. Być może dramat wielu rodzin byłby mniejszy, gdyby nie zaufały kapłanom i tym samym nie dokonały daleko idących inwestycji. Proboszcz parafii Końskowola, jako zwierzchnik lokalnego Kościoła, jest bezpośrednio odpowiedzialny za zaistniałą sytuację. Będąc świadomymi, iż nie jest w stanie zadośćuczynić i finansowo zrekompensować rolnikom poniesionych strat, mieszkańcy gminy nie oczekują od niego takiej rekompensaty. Żądamy jednak stanowczo publicznych przeprosin, wypowiedzianych z ambony kościoła farnego, podczas każdej mszy, dowolnie wybranej niedzieli. Ponadto żądamy zwrotu kosztów organizacji uroczystości „Poświęcenia pól” oraz „ofiary”, poprzez przekazanie 5000zł, na rzecz Gminnego Przedszkola w Końskowoli. Kategorycznie żądamy również zaprzestania niemoralnych praktyk, typowej szarlatanerii, polegającej na odprawianiu nieskutecznych obrzędów, żerując na zaufaniu i wierze społeczności lokalnej. Mieszkańcy Gminy Końskowola
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.pawlow.opole.opoka.org.pl/images/stories/kronika/2007/plakat-odpust2012_sw.jacek.jpg
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomodlimy się za Ciebie jacku ! Modlitwa Jeśli nas Matka Boska nie obroni To co się stanie z tym narodem? Codzienne modły wiec zanoszę do niej By ocaliła nas przed głodem Przed głodem ust, którym zabrakło chleba Przed głodem serc, w których nie mieszka miłość Przed głodem zemsty, której nam nie trzeba Przed głodem władzy, co jest tylko siła Jeśli nas Matka Boska nie obroni To co się stanie z Polakami? Codzienne modły wiec zanoszę do niej By ocaliła nas przed nami Nami, co tona, tonąc innych topią Co marzą, innym odmawiając Marzen Co z głowa w pętli jeszcze noga kopia By ślad zostawić na kopniętej twarzy Jeśli nas Matka Boska nie obroni To co się stanie z Polakami? Codzienne modły wiec zanoszę do niej By ocaliła nas przed nami Jacek Kaczmarski -- "w walce przeciwko rywalom biorą udział niewolnicy władcy, którym zdaje się, że wynik zmagań ich dotyczy" Simone Weil, "Wybór pism", tłum. Czesław Miłosz, Krąg 1983 r.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katolik posmiertny? Autor: Gość Fragmenty piosenki Jacka Kaczmarskiego "Diabel moj": "Nikt nie nauczyl mnie paciorka, nigdy nie bylem u spowiedzi, wiec od czupryny do rozporka... niejeden diabel we mnie siedzi! /.../ najbardziej tego (diabla) cenie, ktorego w kregoslupie nosze! Tak mi usztywnil karku kregi, ze mimo grozby i namowy, ani kazanie, ani pregierz nie zdola mi pochylic glowy! Pa...jacek !!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Gość~ [*] http://www.gravatar....fault_large.png [*]Goście Napisano 17 sierpień 2012 - 22:09 katolik posmiertny? Autor: Gość Fragmenty piosenki Jacka Kaczmarskiego "Diabel moj": "Nikt nie nauczyl mnie paciorka, nigdy nie bylem u spowiedzi, wiec od czupryny do rozporka... niejeden diabel we mnie siedzi! /.../ najbardziej tego (diabla) cenie, ktorego w kregoslupie nosze! Tak mi usztywnil karku kregi, ze mimo grozby i namowy, ani kazanie, ani pregierz nie zdola mi pochylic glowy! Pafacyk!!!!!!!!!!!!!! nachapał siię od swiń na badaniach ? wyroby masz gotowe ile zachachmęciłeś ? no to twój sponsoring ! ile zajebałeś w kilogramach ?\ 2 świnie dla ? Unii ? to norma ! chyba zajebałeś ponadto ! a noclegi dla delegaci pondto zajebałeś ! susznie to twoje pieniąchy kto owdalił sponsoring ? no brachu zajebisty jesteś gość te twoje służby sa ok ! muszisz się nachapać kosztem innych ! nikt cię nie rozliczy masz na to pracowników zaprą się zajebisty jesteś gość dla pokuratury !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www2.tygodnik.com.pl/pliki/tptop.gif http://www2.tygodnik.com.pl/pliki/dotb.gif „TP”, Nr 19 (2809), 11 maja 2003, http://www.tygodnik....2809/kraj03.php "Grupy trzymające władze" to codzienność polskiego samorządu Na prowincji bez zmian http://www2.tygodnik.com.pl/pliki/punktc.gif Afera Rywina poruszyła lawinę dyskusji o jakości życia publicznego w Polsce i stanie naszego państwa. W jej wyniku spada poparcie dla rządu i Sejmu. Panuje powszechne przeświadczenie, że "ci na górze" kradną. Coraz więcej mówi się o kryzysie państwa, wręcz o końcu III Rzeczpospolitej. Ale kryzys nie dotyka tylko szczytów politycznej władzy. Trawi też samorząd - mechanizmy są te same, co najwyżej skala inna. Przeciętny obraz miasteczka w Polsce: między 10 a 20 tys. mieszkańców, kino (jeśli jeszcze nie zbankrutowało), dom kultury, dyskoteka, liceum, kilka szkół podstawowych i gimnazjów, jedna lub dwie parafie. W miastach powiatowych sąd, kilka urzędów. Kto dziś stanowi elitę w tych miejscowościach? Z pewnością status ten utracili nauczyciele i urzędnicy stanowiący w czasach II RP naturalną grupę wiodącą. Kryterium wykształcenia, ma marginalne znaczenie liczy się tzw. przebojowość, zaradność. Wprowadzenie samorządu w 1990 r. to jedna z najbardziej udanych reform w III RP. Pod względem prawnym bez zarzutu, ale czy równoległy cel budowy obywatelskiego społeczeństwa samorządowego został w pełni osiągnięty? Wątpliwe. Gdzieniegdzie nadal pozostały stare grupki nomenklaturowe z czasów PRL, bądź powstały nowe. To są prawdziwe "grupy trzymające władzę". Towarzystwo na prowincji Małe społeczności lokalne tym różnią się od dużych, że często dobrze wiedzą, o tworzących się wzajemnych powiązaniach oligarchicznych. Czują się jednak wobec nich bezsilne i siłą rzeczy godzą się na nie. Wynika to z przekonania, że każda próba sprzeciwstawu może doprowadzić wyłącznie do "unicestwienia buntownika" w środowisku lokalnym. Śmiałek nie zostanie wsparty przez nikogo, bo "każdy chce żyć". Taka postawa prowadzi do zobojętnienia ludzi na sprawy społeczne. Można odnieść wrażenie, że nie wszędzie zakończył się czas władczej PZPR: ustrój upadł - mentalność pozostała. To niezaangażowanie sprzyja arogancji władzy. Nawet na szczeblu gminnym zaostrza się podział na my i oni. Kto potencjalnie może stanowić "grupę trzymającą władzę"? Trzon stanowi burmistrz i najbliższe otoczenie - zastępcy, sekretarz, rzecznik prasowy, przewodniczący rady. Kolejną ekipę wsparcia stanowią urzędnicy i kierownictwo instytucji samorządowych oraz przedsiębiorstw komunalnych. Ważnym warunkiem stabilizującym działania grupy rządzącej, pozwalającym na przeprowadzanie właściwych uchwał jest większość w radzie. Sposobem na jej zapewnienie jest pozyskanie radnych np. poprzez zatrudnienie członków rodziny radnego bezpośrednio w urzędzie, bądź w instytucjach jemu podległych. Przy obecnym poziomie bezrobocia taki zabieg daje niemal 100 procentową pewność "ślepej lojalności". Taka grupa wraz z rodzinami już sama w sobie stanowi pokaźny odsetek zdyscyplinowanego elektoratu. Szczególną bolączką małych społeczności są koterie - trudno ustalić wyraźną granicę między niegroźnymi kontaktami towarzyskimi a zwyczajnym kumoterstwem czyli rozdawaniem stanowisk dla niekoniecznie w oparciu o kryterium fachowości. Co gorsza oddalenie od nadrzędnych instancji odwoławczych i ośrodków akademickich nie stymuluje kadry urzędniczej do podnoszenia swoich kwalifikacji. Doprowadza to do zaniżenia standardów postępowania w życiu publicznym. Stan ten nieprędko może ulec zmianie, gdyż wobec braku perspektyw na uczciwe znalezienie pracy, zdolni młodzi ludzie po studiach nie wracają do macierzystych miejscowości. Ustępują pola tym, którzy posiadają koneksje a nie kwalifikacje. Od czasu narodzin samorządu w Polskich gminach przeprowadzono ponad 300 referendów, jednak tylko w co dziesiątej został przekroczony 30 procentowy próg frekwencji, wymagany do uznania wyników za wiążące. Tak duża absencja wynika z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy to nikłe zaangażowanie obywateli w sprawy lokalne. Drugi jest efektem, nie zawsze zgodnych z prawem, zabiegów władzy - ponieważ w referendach zwykle biorą udział niezadowoleni, największym zagrożeniem jest wiążący wynik głosowania. Zatem zgodnie ze swoiście pojętą logiką lokalne władze starają się zniechęcić obywateli do pójścia do urn. Nieoficjalnie daje się do zrozumienia np., kto jest największym pracodawcą, kto ustala stawki czynszu za lokale sklepowe należące do miasta, kto może zwolnić z podatku gruntowego itd. Kto ośmieli się głosować, jest odnotowany w dokumentach referendalnych, do których bez przeszkód mogą zajrzeć włodarze gminni. Czwarta władza na łańcuchu Naturalną tubą ujawniającą nieprawidłowości w życiu publicznym są dziennikarze. Ale na nich w prowincjonalnych środowiskach trudno liczyć. Jest to efektem świadomej polityki niektórych redakcji gazet regionalnych, które z racji słabej pozycji ekonomicznej wolą nie narażać się miejscowym notablom, będącym często zleceniodawcami płatnych ogłoszeń. Także sami dziennikarze dość szybko zaprzyjaźniają się z miejscowymi decydentami, co wpływa na ich obiektywizm. W jednym z byłych miast wojewódzkich dwaj dziennikarze otrzymali mieszkania z zasobów komunalnych z pominięciem długiej listy oczekujących. Jak wiadomo, takie mieszkanie w pierwszej kolejności przysługuje osobom o niskich dochodach, których nigdy nie będzie stać na zakup własnego lokalu. Procedura przydziału poza kolejnością jest zarezerwowana wyłącznie dla osób szczególnie ważnych dla miasta. Nadużycie to zostało jedynie wspomniane w jednej z lokalnych gazet, przy okazji opisania sprawy przydziału w tym samym trybie, mieszkania dla Sędziego Sądu Okręgowego. O ile można domniemywać, że sędzia był cennym nabytkiem dla wymiaru sprawiedliwości, to trudno wymyśleć, nawet przy maksimum dobrej, woli rzeczową argumentację dla przydziału lokali miejscowym dziennikarzom. Można przypuszczać, że tą decyzją ratusz kupił sobie przychylność tak hojnie obdarowanych żurnalistów. Mieszkańców należy informować o swoich sukcesach. Częstą praktyką jest zatem wydawanie gazetek samorządowych, będących oficjalnymi organami prasowymi gmin. Nieco bardziej wyrafinowaną metodą jest stworzenie takiej samej gazetki, ale formalnie niezależnej, redagowanej oczywiście przez zaprzyjaźnionego człowieka. W jednym z miast taką gazetę wydaje pracownik miejskiego muzeum. Pikanterii dodaje fakt, że wymieniony w stopce redakcyjnej adres redakcji pokrywa się z siedzibą tegoż muzeum, a godziny dyżurów redaktora z pracą tej instytucji. Również g
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykład z gazetki parafialnej, proboszcza co wstydu nie ma za przysłowiowy grosz, żeby tak się naśmiewać z Dominikanów ! Kością w gardle stoi kasa za niepostawiony stadion z biedronką Widać to takie fikcyjne dożynki parafialno - gmine ! ŻONA ROLNIKA~ Napisano dziś, 03:59 Bardzo liczna grupa mieszkańców Janowa jeździ na Mszę św. do innych Kościołów, dlatego też zapewne osoby te nie miały sposobności przeczytać wybitnego „żarcika niepoświęconego” zamieszczonego w ostatniej parafialnej gazetce. Aby mieli możliwość zapoznania się z jego treścią, zamieszczam go poniżej: - „Podobno na dożynkach był piękny wieniec, pachnący ziołami z ogrodu podominikańskiego, - a kto go widział? - nikt go nie widział, ale mówią ci co zawsze.” Czy według Was ten tekst nie jest żenujący i co najmniej nie na miejscu? No i przede wszystkim jest bardzo niesmaczny. Wart chyba tylko jego autora…… Ni e jestem w stanie zrozumieć faktu, że coś tak obrzydliwego wymyśla osoba postawiona na naszej duchowej drodze do Boga, będąca księdzem, powołana do szczególnego dawania świadectwa Chrystusa poprzez swoje życie i czyny……!!!!! Widzę tu jakąś ogromną pomyłkę w wyborze drogi życiowej! Ksiądz katolicki, nieustannie pałający nienawiścią do osób mających odmienne od niego zdanie – to nie jest normalne. Czyż nie jest to ewidentna zemsta w stosunku do tych, którzy bronili i bronią ogrodu podominikańskiego i Starej Plebanii? Może warto byłoby jednak, żeby ksiądz zajął się właściwą zajmowanemu stanowisku pracą duszpasterską zamiast pluć dookoła jadem……??? Czy ksiądz naprawdę nie widzi, że dzięki jego postawie i „świadectwu” opustoszała janowska Świątynia? Rolą księdza nie jest dzielenie i skłócanie lokalnej społeczności, ale jej scalanie, szerzenie przebaczenia i zgody!!! Kto ma tego ludzi uczyć jeżeli nie ksiądz??? A swoją drogą, szkoda, że ksiądz nie poinformował, że przydałby się jeszcze jeden „pachnący ziołami” wieniec dożynkowy. Można było go uwić z „ziół i kwiatów” hodowanych pieczołowicie przez całe lato na gminnym stadionie. Nie straszyłyby przynajmniej gości przyjeżdżających do Janowa na odpust św. Rocha i aukcję. Mogłyby być przeznaczone na szczytny cel i służyłyby jako ozdoba gminnych dożynek. Poniżej zamieszczam zdjęcia wyhodowanych „ziół i kwiatów” stadionowych, niewykorzystanych na tegoroczny wieniec dożynkowy: http://i48.tinypic.com/29y2ss6.jpg http://i47.tinypic.com/23hpseh.jpg http://i47.tinypic.com/2qxw70o.jpg http://i49.tinypic.com/2v3ooxy.jpg http://i47.tinypic.com/wmo7j8.jpg http://i46.tinypic.com/1pbgwy.jpg http://i48.tinypic.com/bbgqv.jpg http://i50.tinypic.com/339k9he.jpg (CIĄG DALSZY NASTĄPI..............)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw się prosi mieszkańców o wykonanie wieńcy, bo wieńce dożynkowe są elementem dziękczynienia Bogu za otrzymane plony , a tu taki żart ziołowy w gazetce parafialnej ? "....- Podobno na dożynkach był piękny wieniec, pachnący ziołami z ogrodu podominikańskiego, - a kto go widział? - nikt go nie widział, ale mówią ci co zawsze. ...." złośliwość nie zna granic ! nie do naśladowania ! precz z takim duchownym ! wiązankę ziołową na pożegnanie z parafią z Ogrodu Podominikańskiego wyrwiemy ! oby szybciej , nawet da się zasuszyć na "żartobliwą" pamiątkę ! gdyby biskupowi z decyzja się zwlekało!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 236

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.