Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

mieszkanie spoldzielcze

Utworzony przez basia, 7 stycznia 2009 r. o 07:05
mam takie pytanie złożyłam wniosek 30 grudnia o wykup mieszkania tak zwanego za "grosze"ale spółdzielnia robi problem zada nie 6tys tylko 60tys za wykup.czy ma takie prawo? do kiedy jeszcze prawnie obowiązuje wykup 'za grosze'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Cie Basiu. Wielkie nieporozumienie - nie ma prawa wykupu za szumnie zwane grosze"grosze". Z takiego prawa mogli skorzystac tylko Ci którzy nie wpadli w tzw kredyty Balcerowicz. Jak można sądzic z twojej wypowiedzi, ty jesteś w sidłach tego kredytu. Prosze napisz jaśniej o swojej sytuacji. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisze do pani Basi caw- ciasne ale własne. Cieszę się, że to forum przeglada tylu spóldzielców. Pani Basiu, ja już dawno zamieniłem swoje własnosciowe spóldzielcze mieszkanie ( własnościowe mieszkanie- spłacony cały kredyt i odsetki ) w prawo odrębnej własnosci. Wyrok TK bardzo podły dla spóldzielców - co prawda mnie nie dotyczy,bo jestem właścicielem swojego małego mieszkania i częsci gruntu pod nim. Dlatego podpisuję się - caw Pani Basiu proszę nie pisac jakiej spółdzielni to dotyczy żeby nie robic jej reklmy,ale z tego co Pani napisała wynika, że: 1- posiada pani mieszkanie spółdzielcze typu lokatorskiego, 2- spłaca pani kredyt i odsetki wg normatywu cenę 1m kw ustalanego co roku przez rząd. Dlatego w spółdzielni powiedzieli słusznie że nie może pani wykupic mieszkania za grosze. Pragne panią uspokoic, ja tez wpadłem w kredytową pułapke balcerowicza. Kredyt i odsetki przez całe lata różnie spłacałem: 1/4 wg dochodów całej rodziny, póżniej wg normatywu. Proszę konkretnie dowiedziec się w swojej spóldzielni: 1- ile ma pani jeszce do spłacenia zaciągniętego kredytu, 2- ile wynoszą na dzień dzisiejszy odsetki od tego kredytu. Kiedy pani spłaci cały kredyt, to mieszkanie pani będzie nadal mieszkaniem spółdzielczym lokatorskim ze spłaconym kredytem i zawieszonymi odsetkami. Kiedy pani zechce przeniesc to swoje lokatorskie prawo, w prawo odrębnej własności, będzie pani musiała spłacic odsetki-ale nie całe. Od ogólnej sumy zawieszonych odsetek należy odjąc kwotę spłaconego (tylko w ostatniej racie) kredytu i z tej kwoty zapłaci pani tylko 30% ( od tego roku mozna wykorzystac premię gwarancyjną) Proszę pójsc do swojej spóldzielni i u gł ksiegowego poprosic o takie dane. Życzę pomyślnosci w wyodrębnieniu mieszkania, bo w tej nie pewnej sytucji wg mni warto to jak najpredzej zrobic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...