Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczyciele tańczą, jak wójt każe

Utworzony przez zadziwiony, 1 października 2007 r. o 07:23
Po co do kuratorium???To przecież takie proste- ktoś łamie prawo (teraz już świadomie), to się go podaje do sądu.No chyba,że Przewodnicząca ZNP o tym nie wie, że jeśli urzędnik samorządowy łamie prawo, to jej obowiązkiem jest zawiadomienie odpowiednich organów państwa. W przeciwnym razie( mając taką wiedzę) współuczestniczy w przestępstwie. Niech mi ktoś powie czy jest w tym coś skomplikowanego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewne wszyscy domyślają się jak to działa przy takim wójcie, ale warto wiedzieć, że pracodawcą nauczyciela jest jego dyrektor, a nie wójt. Wójt jest pracodawcą dyrektora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." 1. Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. 2. W ramach czasu pracy, o którym mowa w ust. 1, oraz ustalonego wynagrodzenia nauczyciel obowiązany jest realizować: 1) zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. 4a albo ust. 7;2) inne czynności i zajęcia wynikające z zadań statutowych szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć opiekuńczych i wychowawczych wynikających z potrzeb i zainteresowań uczniów; 3) zajęcia i czynności związane z przygotowaniem się do zajęć, samokształceniem i doskonaleniem zawodowym.Jeżeli droga dziecka sześcioletniego z domu do najbliższego publicznego przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przekracza 3 km, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dziecka lub zwrot kosztów przejazdu dziecka i opiekuna środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice. Droga dziecka z domu do szkoły nie może przekraczać: 1) 3 km - w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych,2) 4 km - w przypadku uczniów klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów.3. Jeżeli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko mieszka, przekracza odległości wymienione w ust. 2, obowiązkiem gminy jest zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej.Jeżeli czas pracy nauczyciela nie wynosi 40 godzin tygodniowo, to dyrektor szkoły ma prawo zlecic wykonanie innych czynności - chociażby opiekuna w czasie dowozu do szkoły. Niech nieuczyciele zechcą zrozumiec, że każdy pracownik jest związany ze swoim zakładem pracy 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo, z obowiązkiem przebywania w zakładzie pracy.Pokażcie, że też możecie, a mit przygotowywania się w domu pozostawcie jako relikt przeszłości. 8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy premier odwoła wójta MIchaluka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hihihi... sławny tem Międzyrzec... kto bedzie pierwszy odwołany: burmistrz Grzyb, czy wojt Michaluk??? stawiam na Grzyba, bo jest kozakiem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie Wójcie!! Karta nauczyciela ostatni relikt minionej epoki do likwidacji!! Nauczyciele tak jak my wszyscy powinni pracować 40 godzin tygodniowo-tak mówi prawo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielam stanowisko wójta. Dzieciom dowożonym należy zagwarantować bezpieczny dojazd do szkoły i powrót do domu. Jeżeli nauczyciele mają inne zdanie, to mają również inny wybór pracy. Z tego co wiem to etat nauczycielski to 24 godz. pracy w szkole, a w wynagrodzeniu jest jeszcze 18 godz. na inne czynności. Niedawno był krzyk o Rogoźnicę, bo wszyscy chcą pracować, a niektórzy nawet godzili się na to, że solidarnie będą ponosić pewne trudy, których gmina nie będzie w stanie sfinasować. Teraz widzimy, że wójt miał rację chcąc ograniczyć ilość placówek szkolnych, pewne środki mógłby przeznaczyć na opiekunów. Pan Panasiuk jest radnym powiatowym i tam niech się zajmie sprawami społecznymi. Patrząc na to wszystko wyraźnie widać, że to nie wójt jest tą przysłowiową gnidą, ale takie coś co zauważył Hofman, nie wesz ni m...a, takie coś, co przy ,,ośle" się szwęda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nieświadomi jesteście czy co???Niby żyjecie w demokracji a nie znacie jej istoty!A co to premier wam wójta wybrał???W demokracji to Wy wybieracie wójta czy prezydenta!I tylko WY SAMI możecie go ze stanowiska usunąć!I TO JEST WŁAŚNIE DEMOKRACJA!!!!!!Zróbcie referendum!To nie takie trudne! Trzeba tylko zebrać troche podpisów i złożyć wniosek i sam wójt bedzie musiał takie referendum zorganizować i jeszcze za nie zapłacić z budrzetu gminy!Do dzieła pokażcie prawdziwą władzą ludu!Takie referendum odbyło się kiedyś w Janowie Podlaskim ale niestety nie udało się wójciny obalić.Życzę Powodzenia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Etat jest 18 godzin w szkole w zerówce 22 a w przedszkolu 25!Jak się nie oriętujesz to lepiej nie zabieraj głosu bo "niskich lot"-ów jesteś hahahaJak chciałeś być nauczycielem to trzeba było się uczyć a nie wagarować a teraz zazdrościsz?!?!?Na prawdę mówię Ci że nie masz czego!Ciężki los pedagogów!Ludzie krótkowzroczni przecież wasi włodarze oszczędzają nie tam gdzie powinni!A dlaczego to pan wójt sobie pensji w ramach oszczędności nie zmniejszy choćby do średniej pensji nauczyciela??Zarabia 10 razy tyle co nauczyciel! A ciekawe czy tak solidnie pracuje czy raczej częściej go nie ma w urzędzie niż jest?Już lekarze wyjechali teraz zaczną nauczyciele!Ciekaw jestem za kilka lat kto bedzie wasze bachory uczył?Ale w Eurosajuzie potrzeba takich roboli któży nawet dobrze liczyć nie potrafią, tylko na zmywak albo na czyścikibla się nadają!Pozdrawiam DALEKOWZROCZNEGO WÓJTA!A możę takie wytyczne z Eurosajuza przyszły i biedak musi wypełniać rozkazy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserwuję od kilku lat poczynania tego wójta. Chyba najbardziej prześladuje szkoły i nauczycieli. Zastanawiam się za co ten człowiek tak nienawidzi szkoły, co ma na sumieniu jakie doświadczenie go przesladuje. Prawdopodobnie kiedyś w szkole może w zawodówce jak na nim jeżdżono jak na kocie, spotkało go coś bardzo przykrego i do tej pory nie może się otrząsnoć. Szkoda tylko, że przez jego urojenia cierpi tylu niewinnych ludzi. Naprawdę mieszkańcy gminy powinni pomóc wójtowi w leczeniu. Może nawet powinni zwolnić go czasowo z zajmowanej funkcji do czasu aż wyzdrowieje. Może pana wójta powinna zastapić pani sekretarz przecież to taka uniwersalna. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Wielbiciel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nieświadomi???... niekoniecznie...USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym. Art. 96 ust. 2Jeżeli powtarzającego się naruszenia Konstytucji lub ustaw dopuszcza się wójt, wojewoda wzywa wójta do zaprzestania naruszeń, a jeżeli wezwanie to nie odnosi skutku - występuje z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie wójta. W przypadku odwołania wójta Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, wyznacza osobę, która do czasu wyboru wójta pełni jego funkcję.... a tu sie dzieje, oj dzieje wiele... w tym grajdołku międzyrzeckim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wójt ma racje aby nauczyciele opiekowali się dziećmi w drodze ze szkoły.najlepiej to prześiedzieć 4 lekcje i jazda do domu.a wolne ferje ,wakacje i ninne swięta za które bierze się kase to szczaw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki za wykładnię i podane godziny pracy nauczycieli. Jeżeli podałem 24 godz., to faktycznie popełniłem błąd. Niemniej nie zmieniam zdania. Myślę, że gdyby było normalnie w Polsce, to nauczyciel nie wypominałby pensji wójtowi, a dzieci nie nazywał bachorami. Jak na człowieka wykształconego i mającego powołanie takie nazwiennictwo brzmi nazbyt pogardliwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spróbuj pójśc do takiej dzieciarni, ciekawe ile wytrzymasz!!!!!!chyba rzeczywiście musisz 8 godzin fizycznie pracować i być sfrustrowany tą pracą dlatego taki zgorzkniały. A przygotowanie sprawdzianów???? sprawdzenie i ocenienie????? zeszyty i ćwiczenia????? konsultacje co miesiąc i kilkugodzinne rady co najmniej raz w miesiącu, papierkowa robota typu opracowanie planu profilaktycznego zmiany w statucie itp????? to 4 godziny i do domu?? jak w szkole nie zrobisz to do domu bierzesz.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odeszłem ze szkoły .Teraz mam 8 godzin dziennie i 40 tygodniowo.Teraz mam wiecej czasu dla siebie bo to tylko 40 godzin oraz wolne soboty i niedziele w czasie których jako belfer musiałem przygotowywać się do zajęć i chodzić na różne kursy i studia podyplomowe.Niech ci co zazdroszczą belfrom podejmą pracę w szkole ( napewno bedą musieli uzupełnić swe wykształcenie :) )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEST TAKIE PRZYSŁOWIE OBYŚCUDZE DZIECI UCZYŁ, BELFER I PISZE "ODESZŁEM" SIC!, A MOŻE "ODSZEDŁEM" SIĘ MÓWI I PISZE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mając na uwadze dzisiejszą rzeczywistość, to pod nickiem LOT kryje się zapewne jakiś żałosny i wystraszony urzędniczyna, który nabiera wysokich lotów gimnastykując potajemnie palce nad klawiaturą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko w tym Międzrzecu dziele za zasługą zielonych chłoptasiów powiatowych ,którzy spowodowali nadmierne zagrzybienie okolicy.Myślę ,że w tych wyborach ludzie przejżą na oczy i pozwolą im odpocząć od polityki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także mam nadzieję, że Międzyrzec i okolice wreszcie odpoczną od tej pasożytującej, niezwykle aroganckiej i bezwzględnej grupy młodych pseudo działaczy z PSL. Myślę, że miejsce tych "młodych rolników" jest przy widłach albo kosie. Jednak nie jestem pewien, że wiedzą oni co to takiego widły i kosa. Pozdrawiam wolny Międzyrzec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A panu wójtowi Romanowi już chyba mało czasu zostało. Obrany kierunek działania nie zatrzyma biegu wydarzeń. Ich finał nastąpi wkrótce na sali sądu rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Efektem wysiłków pana wójta będzie, jak przypuszczam, zmiana miejsca pobytu z dotychczasowego na nowe, w zakładzie karnym. Jestem przekonany, że będzie to ciekawe doświadczenie w życiu Pana Romana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...