Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczyciele tańczą, jak wójt każe

Utworzony przez zadziwiony, 1 października 2007 r. o 07:23
Jak coś wiesz to napisz więcej o "tych sprawach". Na jakim są etapie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam z utęsknieniem na to. Międzyrzec i okolice "odgrzybione". Może już niedługo? Podobno jakieś "mocne organa", już im się dobierają do d***. Pozdrawiam "Wolny Międzyrzec"!!! Świetne hasło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem urzędnikiem. Z klawiaturą radzę sobie ot tak, w miarę dobrze. Do przestraszonych nie należę. Znam Wójta i wiem, że wiele dobrego zrobił dla gminy Międzyrzec. To, że powstał konflikt między nim a byłymi radnymi i jest nadal eskalowany, to moim skromnym zdaniem wyeksponowany został z przyczyn politycznych. Kto zna kulisy tych gierek i ludzi, którzy uwikłali się w tą sprawę, to zapewne stanie po stronie Wójta. Ten człowiek kieruje się uczciwymi zasadami, tak jak wymaga tego autorytet tego urzędu. A, że nie pozwala sobie by ktokolwiek nim manipulował, to dobrze świadczy o nim. Zapewne ten urząd do wdzięcznych nie należy, zwłaszcza jak naruszy się czyjeś interesy. Mam nadzieję, że z czasem zdrowy rozsądek zwycięży, o ile niektórzy zrozumieją, że to co robią, to nie polityka a zwykły kundlizm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie głąby uczą nasze dzieci, co to nie wiedzą, jak się pisze "oriętujesz". Jakoś, widzę, mało zorientowani...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ogłoszono z ambon w wolnym mieście Międzyrzec, najbliższa niedziela będzie poświęcona obchodom 80 rocznicy powstania OSP Stołpno. Z tej okazji jednostka otrzyma wóz do ratownictwa wodnego, a szpital ambulans sanitarny. Może ktoś wie, kto jest fundatorem tych fantów i jacy ojcowie chrzestni będą uczestniczyć w tej szczytnej imprezie. Komunikat był lakoniczny i trudno się mi zorientować w całej oprawie jubileuszu. Czy to będzie faktycznie jubileusz, czy też władza będzie chciała dać coś społeczeństwu za jego zasługi przed wyborami? Ponoć ta pompa ma być uświetniona występem olkiestry dętej z Suchowoli, a co będą robić muzycy OSP Śródmieście z Międzyrzeca?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ci sami ludzie!!! Przed wyborami samorzadowymi w zeszlym roku straszyli likwidacja szpitala powiatowego i każdy lokalny polityczyna bronil szpitala, tym samym zbijal na tym strachu kapital polityczny. Kolejne wybory i trzeba na tym samym szpitalu wejsc do parlamentu i pokazac sie spoleczenstwu. Tylko teraz doposazaja!!! Zorientowani twierdza, ze doposazaja perspektywicznie!!!Mysle, ze ten woz dla strazy to bedzie jakis "szrot" z Niemiec, bo cos sie o tym ostatnio mowilo. Woda teraz to nosny temat na terenie. Wiadomo jedyna pokazowka burmistrza to zwirownia (oczywiscie jak cos wyjdzie z tego!!!), wiec trzeba w to pchac i mydlic ludziom oczy, ze cos z tego bedzie dla "dobrego ludu" od "dobrej wladzy". A bedzie z tego tylko wielka k....!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHĘTNIE POSIEDZĘ W SZKOLE i sprawdzę zeszyty. Nie lubię ich nosić, bo zaiste spory to ciężąr. Przeznaczam na sprawdzanie zeszytów i klasówek około 3 godziny dziennie. Warto by było zadbać jednak o warunki - u nas nauczyciel nie tylko nie ma swojego biurka, ale nawet kąta , żeby usiąść. Zainteresowanym podaję także inne dane: OTO JAK OBIJAJĄ SIĘ NAUCZYCIELE!!! :wymiar zajęć z przydziału obowiązków: 24 godz. + 5razy po 3 godziny+ 4 godziny tygodniowo kółka ( teatralne, dla olimpijczyków, wyrównawcze) = 43 godziny tygodniowo. Dochodzą: zastępstwa za nieobecnych w szkole, przygotowanie do zajęć, czasem rada pedagogiczna, szkolenia, wywiadówki, dni otwarte dla rodziców, wycieczki dla uczniów ( wtedy sprawuje się opiekę całą dobę, bez względu na to ile to dni). Limit godzin na październik "wyrobiłam" już w tamtym tygodniu, bo to i kilkudniowa wycieczka (6 razy po 24 godziny)z klasą, teraz przygotowanie akademii (próby 5 razy po 2 godziny)- oczywiście po lekcjach. ZA ZAJĘCIA DODATKOWE I ZASTĘPSTWA, które trzeba podejmować za nieobecnych w szkole kolegów, NIKT MAM OD LAT NIE PŁACI. Niezadowolonych z naszej pracy zapraszam do szkoły - mogą trochę poterminować, albo podjąć pracę na stałe. Ja w każdym razie szukam wolontariuszy do pomocy, bo nie wiem w co ręce włożyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I pracują Jełopie. Nawet więcej niż 40. Tylko trzeba jeszcze umieć policzyć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jełopie... Takiś nauczyciel. Obrażać. Tego dzieci uczysz? Pomyśl jeśli potrafisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy demokrację. Nawet jak jesteś u koryta. Mnie obrażasz, a ja ciebie nie mogę? Dlaczego? Tylko z powodu wykonywanej profesji? Ciebie WYBRANO na stołek, więć tym bardziej powinieneś uważać, żeby nie obrażać innych. Nie zarzucaj bezzasadnie nieróbstwa, jeśli sam nie potrafisz pracować uczciwie. Trzeba najpierw WIEDZIEĆ, żeby się wypowiadać o pracy innych grup zawodowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jełopie! Co za bełkot odstawiasz. Napisz coś zrozumiale i mądrzej. Widzę jedynie, że zostałeś nauczycielem przez przypadek. Nic innego się nie trafiło, bo studia marne i na jakimś zadupiu, to na "garnuszek państwowy", a te 18 godzin w tygodniu jakoś "spadnie"! Więcej kultury jełopie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasy niewolnictwa się skończyły! Teraz, jak chcesz, zeby ktoś wykonał DODATKOWĄ pracę - to płać. Płaci ten, kto zleca. To, że nauczyciel mało zarabia, nie znaczy, że można go wykorzystywać bezkarnie, nie znaczy, że głupi. Swoje prawa zna i liczyć potrafi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze swojej wypłaty nie łaska dać na dowóz? Jak mnie brakuje kredy, papieru do ksero, materiałów do dekoracji klasy, środków czystości - kupuję za swoje, bo zrobione być musi, bo poszkodowane są dzieci. Pan przerzuca swoją odpowiedzialność na innych - słabszych i biedniejszych- na nauczycieli. Kto ma więcej niech więcej daje. WÓJT FUNDUJE DOWÓZ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I wzajemnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do szkoły!!!! Kształcimy w zakresie tolerancji i kultury oraz poszanowania ludzkiej godności. Uczymy też czytania ze zrozumieniem. Radzimy sobie nawet z niezbyt zdolnymi - tymi, którzy nie rozumieją, co czytają. Mamy taki obowiązek! Po kolejnych sześciu latach w podstawówce, trzech w gimnazjum i trzech w szkole średniej powinna się otworzyć właściwa klapka - i w końcu zrozumiesz, o co chodzi. Radzimy sobie z każdym uczniem. Nikt nie pyta, jaki "materiał" przychodzi do szkół i czy się da wyedukować. A kadrę teraz szkolą z tzw. asertywności. Widać, żeśmy lotni i pojętni - odmawiać władzy to też sztuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan pozytywny zna Kartę? Z wypowiedzi tego nie widać. Raczej wręcz przeciwnie: ani Karty ani realiów pracy w szkole. Czuje się tylko nieuzasadnioną agresję do kadry nauczycielskiej. Co za wrażliwość ( drażliwość?, nadwrażliwość?) przy tym! Można by pomyśleć, że to sam wójt. . . Albo... ktoś, kto wciąż nie uporał się z problemami szkolnymi i odgrwya się na współczesnych nauczycielach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A przepraszam... nie wiedziałem, że dyskutuję z nieletnim. Drogie Dziecko, nie wysiaduj na forach internetowych, bo uczą złośliwości, nienawiści, nietolerancji. Lepiej poczytaj lekturę. Może dostaniesz lepszą ocenę w szkole? spróbować warto!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przetarg gminny na dowóz uczniów wygrał PKS. W ustawie o systemie oświaty wyraźnie określono, że taki przetarg jest zadaniem całościowym razem z zapewnieniem przejazdu, bezpieczeństwa, pomocy.Gmina płaci za te zadanie PKSowi i w każdej przelanej złotówce jest także zapłata za przejazd, bezpieczeństwo, pomoc dzieciom niepełnosprawnym, w razie choroby.Proszę zerwać umowę z PKSem skoro nie wypełnia zadań narzuconych przez Ustawę i ogłosić nowy przetarg!!To jedyna rada.Ale dlaczego wójt tego nie zrobi??Dlaczego płaci PKSowi za to z czego ta firma się nie wywiązuje??PKSowi płaci a szuka jeleni, którzy tę robotę zrobią??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu wójt ochrania PKS?To PKS wygrał przetarg a w nim całość zadania określonego w ustawie o systemie oświaty.Ustawa o systemie oświaty określa jednoznacznie, że dowóz, opieka, zapewnienie bezpieczeństwa uczniom jest zadaniem niepodzielnym i zwycięzca przetargu jest zobowiązany te czynności wykonywać.Treść przetargu znajduje się na stronie UG Międzyrzec Podl i jest tam także określenie zadań zwycięzcy przetargu.PKS pobiera pieniądze za dowóz, zapewnienie bezpieczeństwo, ochronę dzieci i pomoc dzieciom niepełnosprawnym.Dlaczego wójt nie zerwie z PKSem umowy, skoro PKS nie wywiązuje się wobec GMINY z obowiązku??Dlaczego wójt ochrania interesy PKSu a nie miejsca które reprezentuje ??Dlaczego wymaga od nauczycieli takiego obowiązku skoro za tę pracę już płaci PKSowi w każdej fakturze??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do tego ile nauczyciel pracuje porozmawiajcie z rodzinami nauczycieli, spytajcie mężów nauczycielek ile jego żona pracuje w domu i ile tej pracy tam przynosi, tylko oni to wiedzą. To że urzędnik siedzi w biurze 8 godzin to nie znaczy że te 8 godzin sumiennie pracuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...