Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nauczyciele tańczą, jak wójt każe

Utworzony przez zadziwiony, 1 października 2007 r. o 07:23
Jak coś wiesz to napisz więcej o "tych sprawach". Na jakim są etapie?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam z utęsknieniem na to. Międzyrzec i okolice "odgrzybione". Może już niedługo? Podobno jakieś "mocne organa", już im się dobierają do d***. Pozdrawiam "Wolny Międzyrzec"!!! Świetne hasło.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem urzędnikiem. Z klawiaturą radzę sobie ot tak, w miarę dobrze. Do przestraszonych nie należę. Znam Wójta i wiem, że wiele dobrego zrobił dla gminy Międzyrzec. To, że powstał konflikt między nim a byłymi radnymi i jest nadal eskalowany, to moim skromnym zdaniem wyeksponowany został z przyczyn politycznych. Kto zna kulisy tych gierek i ludzi, którzy uwikłali się w tą sprawę, to zapewne stanie po stronie Wójta. Ten człowiek kieruje się uczciwymi zasadami, tak jak wymaga tego autorytet tego urzędu. A, że nie pozwala sobie by ktokolwiek nim manipulował, to dobrze świadczy o nim. Zapewne ten urząd do wdzięcznych nie należy, zwłaszcza jak naruszy się czyjeś interesy. Mam nadzieję, że z czasem zdrowy rozsądek zwycięży, o ile niektórzy zrozumieją, że to co robią, to nie polityka a zwykły kundlizm.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie głąby uczą nasze dzieci, co to nie wiedzą, jak się pisze "oriętujesz". Jakoś, widzę, mało zorientowani...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ogłoszono z ambon w wolnym mieście Międzyrzec, najbliższa niedziela będzie poświęcona obchodom 80 rocznicy powstania OSP Stołpno. Z tej okazji jednostka otrzyma wóz do ratownictwa wodnego, a szpital ambulans sanitarny. Może ktoś wie, kto jest fundatorem tych fantów i jacy ojcowie chrzestni będą uczestniczyć w tej szczytnej imprezie. Komunikat był lakoniczny i trudno się mi zorientować w całej oprawie jubileuszu. Czy to będzie faktycznie jubileusz, czy też władza będzie chciała dać coś społeczeństwu za jego zasługi przed wyborami? Ponoć ta pompa ma być uświetniona występem olkiestry dętej z Suchowoli, a co będą robić muzycy OSP Śródmieście z Międzyrzeca?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ci sami ludzie!!! Przed wyborami samorzadowymi w zeszlym roku straszyli likwidacja szpitala powiatowego i każdy lokalny polityczyna bronil szpitala, tym samym zbijal na tym strachu kapital polityczny. Kolejne wybory i trzeba na tym samym szpitalu wejsc do parlamentu i pokazac sie spoleczenstwu. Tylko teraz doposazaja!!! Zorientowani twierdza, ze doposazaja perspektywicznie!!!Mysle, ze ten woz dla strazy to bedzie jakis "szrot" z Niemiec, bo cos sie o tym ostatnio mowilo. Woda teraz to nosny temat na terenie. Wiadomo jedyna pokazowka burmistrza to zwirownia (oczywiscie jak cos wyjdzie z tego!!!), wiec trzeba w to pchac i mydlic ludziom oczy, ze cos z tego bedzie dla "dobrego ludu" od "dobrej wladzy". A bedzie z tego tylko wielka k....!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHĘTNIE POSIEDZĘ W SZKOLE i sprawdzę zeszyty. Nie lubię ich nosić, bo zaiste spory to ciężąr. Przeznaczam na sprawdzanie zeszytów i klasówek około 3 godziny dziennie. Warto by było zadbać jednak o warunki - u nas nauczyciel nie tylko nie ma swojego biurka, ale nawet kąta , żeby usiąść. Zainteresowanym podaję także inne dane: OTO JAK OBIJAJĄ SIĘ NAUCZYCIELE!!! :wymiar zajęć z przydziału obowiązków: 24 godz. + 5razy po 3 godziny+ 4 godziny tygodniowo kółka ( teatralne, dla olimpijczyków, wyrównawcze) = 43 godziny tygodniowo. Dochodzą: zastępstwa za nieobecnych w szkole, przygotowanie do zajęć, czasem rada pedagogiczna, szkolenia, wywiadówki, dni otwarte dla rodziców, wycieczki dla uczniów ( wtedy sprawuje się opiekę całą dobę, bez względu na to ile to dni). Limit godzin na październik "wyrobiłam" już w tamtym tygodniu, bo to i kilkudniowa wycieczka (6 razy po 24 godziny)z klasą, teraz przygotowanie akademii (próby 5 razy po 2 godziny)- oczywiście po lekcjach. ZA ZAJĘCIA DODATKOWE I ZASTĘPSTWA, które trzeba podejmować za nieobecnych w szkole kolegów, NIKT MAM OD LAT NIE PŁACI. Niezadowolonych z naszej pracy zapraszam do szkoły - mogą trochę poterminować, albo podjąć pracę na stałe. Ja w każdym razie szukam wolontariuszy do pomocy, bo nie wiem w co ręce włożyć.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I pracują Jełopie. Nawet więcej niż 40. Tylko trzeba jeszcze umieć policzyć!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jełopie... Takiś nauczyciel. Obrażać. Tego dzieci uczysz? Pomyśl jeśli potrafisz.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy demokrację. Nawet jak jesteś u koryta. Mnie obrażasz, a ja ciebie nie mogę? Dlaczego? Tylko z powodu wykonywanej profesji? Ciebie WYBRANO na stołek, więć tym bardziej powinieneś uważać, żeby nie obrażać innych. Nie zarzucaj bezzasadnie nieróbstwa, jeśli sam nie potrafisz pracować uczciwie. Trzeba najpierw WIEDZIEĆ, żeby się wypowiadać o pracy innych grup zawodowych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jełopie! Co za bełkot odstawiasz. Napisz coś zrozumiale i mądrzej. Widzę jedynie, że zostałeś nauczycielem przez przypadek. Nic innego się nie trafiło, bo studia marne i na jakimś zadupiu, to na "garnuszek państwowy", a te 18 godzin w tygodniu jakoś "spadnie"! Więcej kultury jełopie!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasy niewolnictwa się skończyły! Teraz, jak chcesz, zeby ktoś wykonał DODATKOWĄ pracę - to płać. Płaci ten, kto zleca. To, że nauczyciel mało zarabia, nie znaczy, że można go wykorzystywać bezkarnie, nie znaczy, że głupi. Swoje prawa zna i liczyć potrafi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze swojej wypłaty nie łaska dać na dowóz? Jak mnie brakuje kredy, papieru do ksero, materiałów do dekoracji klasy, środków czystości - kupuję za swoje, bo zrobione być musi, bo poszkodowane są dzieci. Pan przerzuca swoją odpowiedzialność na innych - słabszych i biedniejszych- na nauczycieli. Kto ma więcej niech więcej daje. WÓJT FUNDUJE DOWÓZ!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I wzajemnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do szkoły!!!! Kształcimy w zakresie tolerancji i kultury oraz poszanowania ludzkiej godności. Uczymy też czytania ze zrozumieniem. Radzimy sobie nawet z niezbyt zdolnymi - tymi, którzy nie rozumieją, co czytają. Mamy taki obowiązek! Po kolejnych sześciu latach w podstawówce, trzech w gimnazjum i trzech w szkole średniej powinna się otworzyć właściwa klapka - i w końcu zrozumiesz, o co chodzi. Radzimy sobie z każdym uczniem. Nikt nie pyta, jaki "materiał" przychodzi do szkół i czy się da wyedukować. A kadrę teraz szkolą z tzw. asertywności. Widać, żeśmy lotni i pojętni - odmawiać władzy to też sztuka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan pozytywny zna Kartę? Z wypowiedzi tego nie widać. Raczej wręcz przeciwnie: ani Karty ani realiów pracy w szkole. Czuje się tylko nieuzasadnioną agresję do kadry nauczycielskiej. Co za wrażliwość ( drażliwość?, nadwrażliwość?) przy tym! Można by pomyśleć, że to sam wójt. . . Albo... ktoś, kto wciąż nie uporał się z problemami szkolnymi i odgrwya się na współczesnych nauczycielach.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A przepraszam... nie wiedziałem, że dyskutuję z nieletnim. Drogie Dziecko, nie wysiaduj na forach internetowych, bo uczą złośliwości, nienawiści, nietolerancji. Lepiej poczytaj lekturę. Może dostaniesz lepszą ocenę w szkole? spróbować warto!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przetarg gminny na dowóz uczniów wygrał PKS. W ustawie o systemie oświaty wyraźnie określono, że taki przetarg jest zadaniem całościowym razem z zapewnieniem przejazdu, bezpieczeństwa, pomocy.Gmina płaci za te zadanie PKSowi i w każdej przelanej złotówce jest także zapłata za przejazd, bezpieczeństwo, pomoc dzieciom niepełnosprawnym, w razie choroby.Proszę zerwać umowę z PKSem skoro nie wypełnia zadań narzuconych przez Ustawę i ogłosić nowy przetarg!!To jedyna rada.Ale dlaczego wójt tego nie zrobi??Dlaczego płaci PKSowi za to z czego ta firma się nie wywiązuje??PKSowi płaci a szuka jeleni, którzy tę robotę zrobią??
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu wójt ochrania PKS?To PKS wygrał przetarg a w nim całość zadania określonego w ustawie o systemie oświaty.Ustawa o systemie oświaty określa jednoznacznie, że dowóz, opieka, zapewnienie bezpieczeństwa uczniom jest zadaniem niepodzielnym i zwycięzca przetargu jest zobowiązany te czynności wykonywać.Treść przetargu znajduje się na stronie UG Międzyrzec Podl i jest tam także określenie zadań zwycięzcy przetargu.PKS pobiera pieniądze za dowóz, zapewnienie bezpieczeństwo, ochronę dzieci i pomoc dzieciom niepełnosprawnym.Dlaczego wójt nie zerwie z PKSem umowy, skoro PKS nie wywiązuje się wobec GMINY z obowiązku??Dlaczego wójt ochrania interesy PKSu a nie miejsca które reprezentuje ??Dlaczego wymaga od nauczycieli takiego obowiązku skoro za tę pracę już płaci PKSowi w każdej fakturze??
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do tego ile nauczyciel pracuje porozmawiajcie z rodzinami nauczycieli, spytajcie mężów nauczycielek ile jego żona pracuje w domu i ile tej pracy tam przynosi, tylko oni to wiedzą. To że urzędnik siedzi w biurze 8 godzin to nie znaczy że te 8 godzin sumiennie pracuje.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.