Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opozycja kontra projekt budżetu

Utworzony przez samorządowiec, 24 stycznia 2008 r. o 07:46
Tan Pan przewodniczacy jest żałosny i chyba głupi. Co to budżet powiatu to jakiś totolotek czy zgaduj zgadula? Co to za bezsensowne określenie "daje pewne nadzieje i szanse"? Ten człowiek prawdopodobnie nigdy nie uczestniczył w konstruowaniu jakiegokolwiek budżetu i stąd jest kompletnym ignorantem i błaznem wyglaszającym takie idiotyczne kwestie. Czy tak bogatego i dużego powiatu nie stać na przynajmniej przyzwoitego przewodniczącego bo o staroście to już nawet nie wspominam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan przewodniczacy jest dyrektorem departamentu rolnictwa w rządzie koalicyjnym Tuska. Trudno uważać, że jest ingnorantem w znajomości problematyki powiatu. Należy promować, starostę i przewodniczącego też, o ile na to zasługują. W promocji powiatu powinne uczestniczyć wszystkie gminy i miasta, to pozwoliłoby stworzyć szerszą wizję rozwoju powiatu i zabezpieczyć większe środki. A tak każdy sobie rzepkę skrobie i w sumie nie widać żadnych priorytetów i działań prorozwojowych dla powiatu. O ile ci panowie byliby tak skuteczni w działaniu jak w marketingu wyborczym i starali się realizować swoje hasła byłoby naprawdę ok. A tak są postrzegani w społeczeństwie jako nieudacznicy z partyjnego betonu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opinia o Panu przewodniczącym i staroscie jest słuszna tych Panów obchodzą tylko własne stołki i promocja własnej osoby.Gminy pewnie chętnie by uczestniczyły w promocji ale Powiatu a nie dwu paja......ów, popieranych przez Witosa z podlasia.Jeśli Pan poseł zabrał narybek do Warszawy to chyba powinien zwolnić stołek Przewodniczącego dla dobra nas wszystkich.Administracja powiatowa pracuje na zasadzie "perpetum mobile" sama znajduje sobie problemy tylko jej potrzebne do tego aby mnożyć stanowiska dla kolesiów i ich rodzin.Najgorsze ,że ta stonka urzędnicza rozszerza się na cały powiat wystarczy zajrzeć na forum dziennika gdzie Międzyrzec i okolice zajmują dobre i trwałe miejsce, a to precierz ta sama zielona galązka PSL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie jest jakaś niemoc w ludziach i przeświadczenie o tym, że oprócz tych ,,oklepanych" przedstawicieli ludu innej alternatywy na rządy w gminie czy powiecie nie ma. Być może, że sama procedura powołania komitetu dla wielu jest skomplikowana. Z tego co widać, jest grupa ludzi którzy uzurpują sobie prawo bycia działaczami, często są pozbawieni amokrytycyzmu co do swoich kwalifikacji moralnych i zawodowych. To ich nieudacznictwo, układy, wszelkiego rodzaju intrygi, potwierdzają, że nie układ polityczny rządzi ale sitwa. Można zauważyć, że nawet w tych układach wycina się ludzi, którzy sobą coś prezentują. Ta ,,polityka" jest poza świadomością wielu ludzi, często nie wiedzą w jaki sposób są manipulowani. Jak zauważyłem, to forum co niektórych denerwuje, bo opinie są wyrażane wprost. Jak na razie jest to jedyna możliwość dla niewielu forma przekazu informacji na temat zwykłego draństwa i arogancji, tych co korzystają z przywileju władzy. Miejmy nadzieję, że jest nas wielu i jest to kwestia czasu by co niektórym powiedzieć dziękujemy wam za waszą miłość i patriotyzm, ale nieudaczników nie potrzebujemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli Pan poseł zabrał narybek do Warszawy to chyba powinien zwolnić stołek Przewodniczącego dla dobra nas wszystkich.
Litwiniuk u ministra Sawickiego Młody międzyrzecki polityk PSL został szefem Gabinetu Politycznego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. I od razu rzucono go na głęboką wodę - w sobotę musiał utworzyć sztab kryzysowy w związku z wystąpieniem w Polsce ogniska ptasiej grypy. Litwiniuk ma 27 lat. Pochodzi z Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie skończył LO. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, robi tam doktorat. Działalność społeczną rozpoczął już w ruchu samorządów uczniowskich, potem kształcił się w Szkole Działań Obywatelskich Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz w prestiżowej Szkole Młodych Liderów Społecznych i Politycznych (jako stypendysta Kredyt Banku). Od 1999 r. należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego, ma poparcie posła Franciszka Jerzego Stefaniuka. W latach 2000-2003 pracował w Naczelnym Komitecie Wykonawczym PSL. Tam po raz pierwszy jego szefem był Marek Sawicki, dzisiejszy minister rolnictwa. Litwiniuk od pięciu lat jest radnym powiatu bialskiego, a w obecnej kadencji przewodniczącym Rady Powiatu. Nie wyklucza, że po przygotowaniu budżetu, zrezygnuje z tej funkcji. Kawaler. Właściciel 4 ha ziemi. Jeździ volvo S40. (marek pietrzela) Czy z Warszawy lepiej i dokładniej widać niezmiernie istotne sprawy powiatu bialskiego (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Czy z Warszawy prościej jest wypełniać obowiązki przewodniczacego rady powiatu (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Czy ODPOWIEDZIALNY polityk moze zajmowac się równocześnie sprawami kraju i sprawami samorządu lokalnego (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Samorządowcy z lubelszczyzny po otrzymaniu funkcji rządowych rezygnowali z obowiązków w samorzadzie lokalnym (w domyśle DLA DOBRA MIESZKANCOW), dlaczego w tym przypadku jest inaczej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiech napisał:
Jak zauważyłem, to forum co niektórych denerwuje, bo opinie są wyrażane wprost. Jak na razie jest to jedyna możliwość dla niewielu forma przekazu informacji na temat zwykłego draństwa i arogancji, tych co korzystają z przywileju władzy. Miejmy nadzieję, że jest nas wielu i jest to kwestia czasu by co niektórym powiedzieć dziękujemy wam za waszą miłość i patriotyzm, ale nieudaczników nie potrzebujemy.
W Międzyrzecu to forum bardzo denerwuje "co niektórych", bo podejmowane sa próby ograniczenia jego wpływu na świadomość mieszkańców (w rózny sposó. Jest bardzo wiele osób w mieście które najzwyczajniej maja dość nomenklatury spod znaku dawnego ZSL-u i komentuja posty w swoim srodowisku. Pocieszajace jest rowniez to ze całe to towarzystwo (arbuzów) juz zaczyna się samo podgryzac i zjadac. Jak zwykle chodzi głownie o kase. Ostatkiem sił trzyma to jeszcze Witos Podlasia, ale i jemu brakuje juz cierpliwosci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda Waszych przemyśleń. Porównajcie tylko zasięg np. pewnego radyjka z Siedlec z tym forum. I co wyjdzie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt jest faktem ale kolesie czują się niepewnie. Układ koalicyjny oprócz trudnej sytuacji społecznej sam w sobie jest obciążony wieloma patologiami. Nad tym układem ciąży syndrom mentalności poskomunistycznej. PSL jest na krok od samozagłady. Jako partia wywodząca się z elektoratu wiejskiego nie ma dobrych pomysłów i możliwości na stworzenie efektywnego programu dla wsi. Poza tym brak jej charyzmatycznego przywódcy. Nasz Witos Podlasia jest przykładem groteskowego polityka. Teraz zamiast solidaryzmu, który był siłą dynamizującą wieś, mamy neoliberalizm, wieś jest podzielona,skłócona i biedna. Wieś doznaje wyjątkowej degradacji kulturowo-społecznej. Za ten stan rzeczy jest ktoś odpowiedzialny. Jeżeli organizacje chłopskie są nieskuteczne, to dlatego, że są zdominowane politycznie przez działaczy PSL. Podobny obraz przedstawiają instytucje rządowe. Jeżeli partia która zamiast polityki prochłopskiej i prospołecznej prowadzi politykę antychłopską, antyrynkową, to w swym praktycznym wymiarze działań jest szkodnikiem. Te różne koalicje w okresie transformacji zaświadczają, że PSL zachowuje się jak panienka, ten ją ma kto lepiej zapłaci. Więc gdzie są te tradycje ludowe, patriotyzm , wartości chrześcijańskie, narodowe, etc. Jak widać, to nie ma za co poważać tych ,,swoich", którzy są zwykłymi nieudacznikami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że komentarze zeszły na drogę krytyki ruchu ludowego. Krytyka ta jest słuszna, gdyż sprawiedliwi ludzie ze wsi padli ofiarą KARIEROWICZÓW i pseudointeligentów pozornie dbających o interesy wsi, a tak naprawdę myślacych tylko o własnych interesach. Mieszkańcy podlaskich wsi padli ofiarą swojej prostoduszności i łatwowierności. Ludzie ci od zawsze wychowani na zasadach chrześcijańskich są prawi i sprawiedliwi. Do głowy im nie przychodzi, że witos podlasia i wójtowie wywodzący się z PSL mogą kłamać, kraść i łżeć w żywe oczy. Niestety rzeczywistość jest okrutna. Tak zwani działacze ludowi wykorzystują dobroć i głosy wyborcze ludzi ze wsi i jakoś się wciąż trzymają na stołkach. Paradoksalnie wygrywają w wyborach z prawdziwymi obrońcami polskiej wsi skupionych w innych partiach niekoniecznie mających słowo "ludowe" w nazwie. Cóż po raz kolejny przyjdzie nam niestety jeszcze jakiś czas poczekać, aż zwykła mądrość ludowa weźmie górę i mieszkańcy naszych przepięknych podlaskich wsi wybiorą spośród siebie rzeczywistych obrońców i godnych reprezentantów ich interesów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim przyjdą zmiany i to, by mądrość ludowa mogła się odnaleźć na bezdrożach w chłopskiej świadomości, jak również dla tych, którzy poszukują swojej tożsamości polecam opracowanie (książkę) Chłopi na Południowym Podlasiu ( jest w sprzedaży Międzyrzec Podl. księgarnia A-Z przy ul. Lubelskiej). Po lekturze można wyrobić sobie zdanie o rzeczywistości jaka nas otcza. Polecam ją tym, którzy poszukują prawdy historycznej w wymiarze innym niż ,,Strach" Grossa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie Uściński, proponuję Gościniec Bialski wydawać na koszt starosty jako album pracusia a kasę skierować na podwyżki dla nauczycieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze piszecie o tych działaczach podlaskich w Warszawie ,powiecie i gminach rządzonych przez wójtów z parti Witosa. Umieją tylko terroryzować ludzi którzy mają odmienny punkt widzenia na sprawy lub wystartowali w wyborach, bo dla nich osoba kandydujaca to wróg .Nie skupiają się nad faktycznym rozwojem gminy, powiatu tylko zastanawiają się jak zaszkodzić lub zniszczyć kontrkandydata. Przykłady można mnożyć np.gmina Tuczna, Janów Podl., Międzyrzec,Konstantynów i wiele innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież dostali wolną rękę „Potem po powołaniu składam podziękowanie. Sytuacja jest dramatyczna, wniosek o MSW i MON. I czyszczę sobie UOP. I tutaj mam wolną rękę, Panie Prezydencie?”
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stasio napisał:
Przecież dostali wolną rękę
Tak. Teraz tez dostali od "różowych" wolna reke na poludniowe Podlasie i lubelszczyzne. To zgroza... Cytat z netu: "...Zaiste bolesne są wyroki historii. Jakże dalekie jest PSL Pawlaka (umacnianie komuny) od PSL Mikołajczaka (walka z komuną). Schizofreniczna polityka partii powinna zostać zaopiniowana przez dobrego psychiatrę. Walczyć o dekomunizację Polski by później ją rekomunizować np. nocną zmianą (Pawlak: - Potem po powołaniu składam podziękowanie. Sytuacja jest dramatyczna, wniosek o MSW, MON. I czyszczę sobie UOP. I tutaj mam wolną rękę, Panie Prezydencie?Wałęsa: - Wolną rękę!)? Etatyzm PSL jest jawny, podobnie jak jej lenistwo. Mądre porzekadło mówi "nie popełnia błędów ten, co nic nie robi". To wyjaśnia dlaczego PSL w ostatniej kadencji było bezbłędne. Dlaczego zatem partia ta została po raz kolejny nagrodzona przekroczeniem progu wyborczego, podczas gdy po stokroć bardziej pracowite LPR przepadło z kretesem? Pokuśmy się o nie tak odległą w czasie retrospekcję. W przedwyborczym amoku słupki "najlepszych" partii skakały raz w lewo, raz w prawo, potem w bok, do tyłu i nazad. Nikt nie mógł się w tym połapać. Notowania PSLu, jak i sama partia, były zbyt leniwe na takie wahania. Przewracały się z boku na bok, od 4 do 5%. Ekstrawagancją niesłychaną była wycieczka w granice 6%. Do czasu. Wtem, ni stąd ni zowąd, "prezydent z Gdańska" wypalił bezwstydnie, że koalicją jego marzeń jest mariaż z PSL właśnie. Gdy do redakcji GW i innych tego typu gazetek dotarła ta informacja, a dotarła z prędkością dźwięku, wyniki PSLu skoczyły w ciągu pikosekundy z 4,5 (czy nawet 4) do 10%. Czary jakieś? Ostateczny wynik wyniósł 8,91% i bardzo dobrze, że nie więcej. O tak zaskakująco wysokie poparcie oskarżam zatem Tuska. Panie Donku! Zafudnowałeś nam kolejne 4 lata marazmu, a swojej partii (całkiem zresztą świadomie) wór niespełnionych obietnic wyborczych..."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ax napisał:
polecam opracowanie (książkę) Chłopi na Południowym Podlasiu ( jest w sprzedaży Międzyrzec Podl. księgarnia A-Z przy ul. Lubelskiej)
Kto to napisał? Moze Kornacki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolna ręka jedna,a druga lody kręci. http://www.rp.pl/artykul/87373.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stasio napisał:
Wolna ręka jedna,a druga lody kręci. http://www.rp.pl/artykul/87373.html
A u nas na poludniowym Podlasiu to nie kreca??? Wystarczy popatrzec na Miedzyrzec... i miasto i gmine...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stasia napisał:
Bardzo dobrze piszecie o tych działaczach podlaskich w Warszawie ,powiecie i gminach rządzonych przez wójtów z parti Witosa. Umieją tylko terroryzować ludzi którzy mają odmienny punkt widzenia na sprawy lub wystartowali w wyborach, bo dla nich osoba kandydujaca to wróg .Nie skupiają się nad faktycznym rozwojem gminy, powiatu tylko zastanawiają się jak zaszkodzić lub zniszczyć kontrkandydata. Przykłady można mnożyć np.gmina Tuczna, Janów Podl., Międzyrzec,Konstantynów i wiele innych.
Gmina Zalesie. Tam to doszło nawet do mordobicia. Kontrkandydata panującego PSL-owskiego kacyka to chciano wręcz na księżyc wysłać! Niechlubnie odznaczył się przy tym PSL-owski radny Wojciech Kołodyński - miejscowy dupowłaz wójta. Pisał o tym DW: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73302384781340
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Caly zarząd powiatowy to kacuki PSL naznaczeni przez Witosa - specjaliści od mordobicia.rozbijania po pijaku samochodow /niektorym udalo się rozbić nawet dwa/,samouwielbienia i pomiatania ludzmi porządnymi,ktorym honor niepozwala odpowiedzieć pięknym za nadobne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto przykład pracy sympatyków Witosa oryginalnie przekopiowane : ,,Przewodniczacy Komisji poprosił Pania Skarbnik o zapoznanie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2006 rok. Członkowie Komisji , wykonanie ocenili bardzo wysoko, budżet został wykonany bardzo rzetelnie , prawidłowo, zgodnie z wola Rady Gminy, gospodarka finansowa jest prowadzona oszczednie , gospodarnie . Wszystkie stałe Komisje RG – również wydały bardzo pozytywne opinie o wykonaniu budżetu za 2007 rok"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...