Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opozycja kontra projekt budżetu

Utworzony przez samorządowiec, 24 stycznia 2008 r. o 07:46
Tan Pan przewodniczacy jest żałosny i chyba głupi. Co to budżet powiatu to jakiś totolotek czy zgaduj zgadula? Co to za bezsensowne określenie "daje pewne nadzieje i szanse"? Ten człowiek prawdopodobnie nigdy nie uczestniczył w konstruowaniu jakiegokolwiek budżetu i stąd jest kompletnym ignorantem i błaznem wyglaszającym takie idiotyczne kwestie. Czy tak bogatego i dużego powiatu nie stać na przynajmniej przyzwoitego przewodniczącego bo o staroście to już nawet nie wspominam.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan przewodniczacy jest dyrektorem departamentu rolnictwa w rządzie koalicyjnym Tuska. Trudno uważać, że jest ingnorantem w znajomości problematyki powiatu. Należy promować, starostę i przewodniczącego też, o ile na to zasługują. W promocji powiatu powinne uczestniczyć wszystkie gminy i miasta, to pozwoliłoby stworzyć szerszą wizję rozwoju powiatu i zabezpieczyć większe środki. A tak każdy sobie rzepkę skrobie i w sumie nie widać żadnych priorytetów i działań prorozwojowych dla powiatu. O ile ci panowie byliby tak skuteczni w działaniu jak w marketingu wyborczym i starali się realizować swoje hasła byłoby naprawdę ok. A tak są postrzegani w społeczeństwie jako nieudacznicy z partyjnego betonu!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opinia o Panu przewodniczącym i staroscie jest słuszna tych Panów obchodzą tylko własne stołki i promocja własnej osoby.Gminy pewnie chętnie by uczestniczyły w promocji ale Powiatu a nie dwu paja......ów, popieranych przez Witosa z podlasia.Jeśli Pan poseł zabrał narybek do Warszawy to chyba powinien zwolnić stołek Przewodniczącego dla dobra nas wszystkich.Administracja powiatowa pracuje na zasadzie "perpetum mobile" sama znajduje sobie problemy tylko jej potrzebne do tego aby mnożyć stanowiska dla kolesiów i ich rodzin.Najgorsze ,że ta stonka urzędnicza rozszerza się na cały powiat wystarczy zajrzeć na forum dziennika gdzie Międzyrzec i okolice zajmują dobre i trwałe miejsce, a to precierz ta sama zielona galązka PSL.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie jest jakaś niemoc w ludziach i przeświadczenie o tym, że oprócz tych ,,oklepanych" przedstawicieli ludu innej alternatywy na rządy w gminie czy powiecie nie ma. Być może, że sama procedura powołania komitetu dla wielu jest skomplikowana. Z tego co widać, jest grupa ludzi którzy uzurpują sobie prawo bycia działaczami, często są pozbawieni amokrytycyzmu co do swoich kwalifikacji moralnych i zawodowych. To ich nieudacznictwo, układy, wszelkiego rodzaju intrygi, potwierdzają, że nie układ polityczny rządzi ale sitwa. Można zauważyć, że nawet w tych układach wycina się ludzi, którzy sobą coś prezentują. Ta ,,polityka" jest poza świadomością wielu ludzi, często nie wiedzą w jaki sposób są manipulowani. Jak zauważyłem, to forum co niektórych denerwuje, bo opinie są wyrażane wprost. Jak na razie jest to jedyna możliwość dla niewielu forma przekazu informacji na temat zwykłego draństwa i arogancji, tych co korzystają z przywileju władzy. Miejmy nadzieję, że jest nas wielu i jest to kwestia czasu by co niektórym powiedzieć dziękujemy wam za waszą miłość i patriotyzm, ale nieudaczników nie potrzebujemy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli Pan poseł zabrał narybek do Warszawy to chyba powinien zwolnić stołek Przewodniczącego dla dobra nas wszystkich.
Litwiniuk u ministra Sawickiego Młody międzyrzecki polityk PSL został szefem Gabinetu Politycznego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. I od razu rzucono go na głęboką wodę - w sobotę musiał utworzyć sztab kryzysowy w związku z wystąpieniem w Polsce ogniska ptasiej grypy. Litwiniuk ma 27 lat. Pochodzi z Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie skończył LO. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, robi tam doktorat. Działalność społeczną rozpoczął już w ruchu samorządów uczniowskich, potem kształcił się w Szkole Działań Obywatelskich Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz w prestiżowej Szkole Młodych Liderów Społecznych i Politycznych (jako stypendysta Kredyt Banku). Od 1999 r. należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego, ma poparcie posła Franciszka Jerzego Stefaniuka. W latach 2000-2003 pracował w Naczelnym Komitecie Wykonawczym PSL. Tam po raz pierwszy jego szefem był Marek Sawicki, dzisiejszy minister rolnictwa. Litwiniuk od pięciu lat jest radnym powiatu bialskiego, a w obecnej kadencji przewodniczącym Rady Powiatu. Nie wyklucza, że po przygotowaniu budżetu, zrezygnuje z tej funkcji. Kawaler. Właściciel 4 ha ziemi. Jeździ volvo S40. (marek pietrzela) Czy z Warszawy lepiej i dokładniej widać niezmiernie istotne sprawy powiatu bialskiego (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Czy z Warszawy prościej jest wypełniać obowiązki przewodniczacego rady powiatu (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Czy ODPOWIEDZIALNY polityk moze zajmowac się równocześnie sprawami kraju i sprawami samorządu lokalnego (w domyśle po godzinach pracy w ministerstwie)? Samorządowcy z lubelszczyzny po otrzymaniu funkcji rządowych rezygnowali z obowiązków w samorzadzie lokalnym (w domyśle DLA DOBRA MIESZKANCOW), dlaczego w tym przypadku jest inaczej?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiech napisał:
Jak zauważyłem, to forum co niektórych denerwuje, bo opinie są wyrażane wprost. Jak na razie jest to jedyna możliwość dla niewielu forma przekazu informacji na temat zwykłego draństwa i arogancji, tych co korzystają z przywileju władzy. Miejmy nadzieję, że jest nas wielu i jest to kwestia czasu by co niektórym powiedzieć dziękujemy wam za waszą miłość i patriotyzm, ale nieudaczników nie potrzebujemy.
W Międzyrzecu to forum bardzo denerwuje "co niektórych", bo podejmowane sa próby ograniczenia jego wpływu na świadomość mieszkańców (w rózny sposó. Jest bardzo wiele osób w mieście które najzwyczajniej maja dość nomenklatury spod znaku dawnego ZSL-u i komentuja posty w swoim srodowisku. Pocieszajace jest rowniez to ze całe to towarzystwo (arbuzów) juz zaczyna się samo podgryzac i zjadac. Jak zwykle chodzi głownie o kase. Ostatkiem sił trzyma to jeszcze Witos Podlasia, ale i jemu brakuje juz cierpliwosci.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda Waszych przemyśleń. Porównajcie tylko zasięg np. pewnego radyjka z Siedlec z tym forum. I co wyjdzie ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt jest faktem ale kolesie czują się niepewnie. Układ koalicyjny oprócz trudnej sytuacji społecznej sam w sobie jest obciążony wieloma patologiami. Nad tym układem ciąży syndrom mentalności poskomunistycznej. PSL jest na krok od samozagłady. Jako partia wywodząca się z elektoratu wiejskiego nie ma dobrych pomysłów i możliwości na stworzenie efektywnego programu dla wsi. Poza tym brak jej charyzmatycznego przywódcy. Nasz Witos Podlasia jest przykładem groteskowego polityka. Teraz zamiast solidaryzmu, który był siłą dynamizującą wieś, mamy neoliberalizm, wieś jest podzielona,skłócona i biedna. Wieś doznaje wyjątkowej degradacji kulturowo-społecznej. Za ten stan rzeczy jest ktoś odpowiedzialny. Jeżeli organizacje chłopskie są nieskuteczne, to dlatego, że są zdominowane politycznie przez działaczy PSL. Podobny obraz przedstawiają instytucje rządowe. Jeżeli partia która zamiast polityki prochłopskiej i prospołecznej prowadzi politykę antychłopską, antyrynkową, to w swym praktycznym wymiarze działań jest szkodnikiem. Te różne koalicje w okresie transformacji zaświadczają, że PSL zachowuje się jak panienka, ten ją ma kto lepiej zapłaci. Więc gdzie są te tradycje ludowe, patriotyzm , wartości chrześcijańskie, narodowe, etc. Jak widać, to nie ma za co poważać tych ,,swoich", którzy są zwykłymi nieudacznikami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę, że komentarze zeszły na drogę krytyki ruchu ludowego. Krytyka ta jest słuszna, gdyż sprawiedliwi ludzie ze wsi padli ofiarą KARIEROWICZÓW i pseudointeligentów pozornie dbających o interesy wsi, a tak naprawdę myślacych tylko o własnych interesach. Mieszkańcy podlaskich wsi padli ofiarą swojej prostoduszności i łatwowierności. Ludzie ci od zawsze wychowani na zasadach chrześcijańskich są prawi i sprawiedliwi. Do głowy im nie przychodzi, że witos podlasia i wójtowie wywodzący się z PSL mogą kłamać, kraść i łżeć w żywe oczy. Niestety rzeczywistość jest okrutna. Tak zwani działacze ludowi wykorzystują dobroć i głosy wyborcze ludzi ze wsi i jakoś się wciąż trzymają na stołkach. Paradoksalnie wygrywają w wyborach z prawdziwymi obrońcami polskiej wsi skupionych w innych partiach niekoniecznie mających słowo "ludowe" w nazwie. Cóż po raz kolejny przyjdzie nam niestety jeszcze jakiś czas poczekać, aż zwykła mądrość ludowa weźmie górę i mieszkańcy naszych przepięknych podlaskich wsi wybiorą spośród siebie rzeczywistych obrońców i godnych reprezentantów ich interesów.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zanim przyjdą zmiany i to, by mądrość ludowa mogła się odnaleźć na bezdrożach w chłopskiej świadomości, jak również dla tych, którzy poszukują swojej tożsamości polecam opracowanie (książkę) Chłopi na Południowym Podlasiu ( jest w sprzedaży Międzyrzec Podl. księgarnia A-Z przy ul. Lubelskiej). Po lekturze można wyrobić sobie zdanie o rzeczywistości jaka nas otcza. Polecam ją tym, którzy poszukują prawdy historycznej w wymiarze innym niż ,,Strach" Grossa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie Uściński, proponuję Gościniec Bialski wydawać na koszt starosty jako album pracusia a kasę skierować na podwyżki dla nauczycieli.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze piszecie o tych działaczach podlaskich w Warszawie ,powiecie i gminach rządzonych przez wójtów z parti Witosa. Umieją tylko terroryzować ludzi którzy mają odmienny punkt widzenia na sprawy lub wystartowali w wyborach, bo dla nich osoba kandydujaca to wróg .Nie skupiają się nad faktycznym rozwojem gminy, powiatu tylko zastanawiają się jak zaszkodzić lub zniszczyć kontrkandydata. Przykłady można mnożyć np.gmina Tuczna, Janów Podl., Międzyrzec,Konstantynów i wiele innych.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież dostali wolną rękę „Potem po powołaniu składam podziękowanie. Sytuacja jest dramatyczna, wniosek o MSW i MON. I czyszczę sobie UOP. I tutaj mam wolną rękę, Panie Prezydencie?”
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stasio napisał:
Przecież dostali wolną rękę
Tak. Teraz tez dostali od "różowych" wolna reke na poludniowe Podlasie i lubelszczyzne. To zgroza... Cytat z netu: "...Zaiste bolesne są wyroki historii. Jakże dalekie jest PSL Pawlaka (umacnianie komuny) od PSL Mikołajczaka (walka z komuną). Schizofreniczna polityka partii powinna zostać zaopiniowana przez dobrego psychiatrę. Walczyć o dekomunizację Polski by później ją rekomunizować np. nocną zmianą (Pawlak: - Potem po powołaniu składam podziękowanie. Sytuacja jest dramatyczna, wniosek o MSW, MON. I czyszczę sobie UOP. I tutaj mam wolną rękę, Panie Prezydencie?Wałęsa: - Wolną rękę!)? Etatyzm PSL jest jawny, podobnie jak jej lenistwo. Mądre porzekadło mówi "nie popełnia błędów ten, co nic nie robi". To wyjaśnia dlaczego PSL w ostatniej kadencji było bezbłędne. Dlaczego zatem partia ta została po raz kolejny nagrodzona przekroczeniem progu wyborczego, podczas gdy po stokroć bardziej pracowite LPR przepadło z kretesem? Pokuśmy się o nie tak odległą w czasie retrospekcję. W przedwyborczym amoku słupki "najlepszych" partii skakały raz w lewo, raz w prawo, potem w bok, do tyłu i nazad. Nikt nie mógł się w tym połapać. Notowania PSLu, jak i sama partia, były zbyt leniwe na takie wahania. Przewracały się z boku na bok, od 4 do 5%. Ekstrawagancją niesłychaną była wycieczka w granice 6%. Do czasu. Wtem, ni stąd ni zowąd, "prezydent z Gdańska" wypalił bezwstydnie, że koalicją jego marzeń jest mariaż z PSL właśnie. Gdy do redakcji GW i innych tego typu gazetek dotarła ta informacja, a dotarła z prędkością dźwięku, wyniki PSLu skoczyły w ciągu pikosekundy z 4,5 (czy nawet 4) do 10%. Czary jakieś? Ostateczny wynik wyniósł 8,91% i bardzo dobrze, że nie więcej. O tak zaskakująco wysokie poparcie oskarżam zatem Tuska. Panie Donku! Zafudnowałeś nam kolejne 4 lata marazmu, a swojej partii (całkiem zresztą świadomie) wór niespełnionych obietnic wyborczych..."
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ax napisał:
polecam opracowanie (książkę) Chłopi na Południowym Podlasiu ( jest w sprzedaży Międzyrzec Podl. księgarnia A-Z przy ul. Lubelskiej)
Kto to napisał? Moze Kornacki?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolna ręka jedna,a druga lody kręci. http://www.rp.pl/artykul/87373.html
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stasio napisał:
Wolna ręka jedna,a druga lody kręci. http://www.rp.pl/artykul/87373.html
A u nas na poludniowym Podlasiu to nie kreca??? Wystarczy popatrzec na Miedzyrzec... i miasto i gmine...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stasia napisał:
Bardzo dobrze piszecie o tych działaczach podlaskich w Warszawie ,powiecie i gminach rządzonych przez wójtów z parti Witosa. Umieją tylko terroryzować ludzi którzy mają odmienny punkt widzenia na sprawy lub wystartowali w wyborach, bo dla nich osoba kandydujaca to wróg .Nie skupiają się nad faktycznym rozwojem gminy, powiatu tylko zastanawiają się jak zaszkodzić lub zniszczyć kontrkandydata. Przykłady można mnożyć np.gmina Tuczna, Janów Podl., Międzyrzec,Konstantynów i wiele innych.
Gmina Zalesie. Tam to doszło nawet do mordobicia. Kontrkandydata panującego PSL-owskiego kacyka to chciano wręcz na księżyc wysłać! Niechlubnie odznaczył się przy tym PSL-owski radny Wojciech Kołodyński - miejscowy dupowłaz wójta. Pisał o tym DW: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...=73302384781340
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Caly zarząd powiatowy to kacuki PSL naznaczeni przez Witosa - specjaliści od mordobicia.rozbijania po pijaku samochodow /niektorym udalo się rozbić nawet dwa/,samouwielbienia i pomiatania ludzmi porządnymi,ktorym honor niepozwala odpowiedzieć pięknym za nadobne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto przykład pracy sympatyków Witosa oryginalnie przekopiowane : ,,Przewodniczacy Komisji poprosił Pania Skarbnik o zapoznanie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2006 rok. Członkowie Komisji , wykonanie ocenili bardzo wysoko, budżet został wykonany bardzo rzetelnie , prawidłowo, zgodnie z wola Rady Gminy, gospodarka finansowa jest prowadzona oszczednie , gospodarnie . Wszystkie stałe Komisje RG – również wydały bardzo pozytywne opinie o wykonaniu budżetu za 2007 rok"
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.