Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

(...) - ostrzeżenie!

Utworzony przez ~Inka~, 30 stycznia 2010 r. o 15:16
Piotr Wrobel Cbr Bionet Telefony: 500-094-146 796-077-848 http://www.coloseumtv.pl Prezes Zarządu Federacji Miedzynarowych Sztuk Walki Coloseu Nowy Sacz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klient napisał:
Uwaga na tych oszustów!!!! W Żywcu też się pojawili. Nazywają się: Biuro Badania Opinii Publicznej ul. Legionów 54, Bielsko-Biała Oferują produkt za 259pln (jakiś badziew) osobom starszym, które nieświadome podpisują zamówienie. Bardzo nie podoba mi się takie nachodzenie ludzi starszych i naciąganie ich jakiś badziew. Myślę też że ta firma robi nabór pracowników .... którzy myślą że będą pracowali jako ankieterzy a tak naprawdę są zwykłymi akwizytorami domokrążcami ... Tak więc UWAGA !!! na takie pseudo firmy
Uwaga!! W tamtym tygodniu byli u mojej babci w rycerce górnej (wieś koło żywca) i naciągneli ją na 259 PLN!! Strzeszcie się przed tą bandą oszustów!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klient napisał:
Uwaga na tych oszustów!!!! W Żywcu też się pojawili. Nazywają się: Biuro Badania Opinii Publicznej ul. Legionów 54, Bielsko-Biała Oferują produkt za 259pln (jakiś badziew) osobom starszym, które nieświadome podpisują zamówienie. Bardzo nie podoba mi się takie nachodzenie ludzi starszych i naciąganie ich jakiś badziew. Myślę też że ta firma robi nabór pracowników .... którzy myślą że będą pracowali jako ankieterzy a tak naprawdę są zwykłymi akwizytorami domokrążcami ... Tak więc UWAGA !!! na takie pseudo firmy
Witam. Znalazłam ogłoszenie tej fałszywej firmy z oddziałem w Żywcu. Wybrałam się nawet na dzień próbny, sądząc, iż rzeczywiście chodzi o wypełnianie ankiet, nie naciąganie ludzi. Byłam w szoku po tym co zobaczyłam. Mężczyzna z którym chodziłam o imieniu Grzegorz, straszył ludzi starszych, którzy nie chcieli go wpuścić wezwaniem sądowym, jako by ankieta była obowiązkowa. Niektórzy starsi ludzie wręcz nie zdawali sobie sprawy z tego, iż zamawia na nich produkt. Chciałabym się dowiedzieć, czy w tej sytuacji można coś z tym zrobić, gdzieś to zgłosić, by położyć kres temu przestępstwu i zarabianiu na chorobie innych. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Jak dobrze że trafiłem na to forum..... Moja znajoma szukając pracy też była na dniu pokazowaym..... Jej zadaniem bylo przysłuchiwanie się i zapamiętywanie tego co mówi "ankieterka". Udało się sprzedać aż 4 te jakieś masażery... Później przeprowadzili z nią rozmowę i rozpatrzyli pozytywnie jej podanie o pracę.... W niedzielę jest już wyjazd na szkolenie, które trwa 5 dni... Strasznie się boję co to za firma, czy w ogóle w to wchodzić? Jak czytam te opinie to trochę się przeraziłem:/ Proszę o odpowiedź, może jakiś pracownik tej firmy się wypowie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu Rafał Osmenda. To wszystko co piszą o Firmie CBR BIonet To prawda. Nasi ludzie tam pracują i mamy pełny wykaz tego co robią. My też sprzedajemy materace po wsiach, ale robimy to tak aby klient wiedział, co zamawia. Jesteśmy uczciwi i z Piotrem Dudą oraz Mieczysławem Dudą nie mamy nic wspólnego. Zaparaszamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[background=rgb(245, 245, 245)]KIEDYŚ ŚLĄSKIE CENTRUM BADAŃ OPINII PUBLICZNEJ [/background] [background=rgb(245, 245, 245)]T[/background] [background=rgb(245, 245, 245)]ERAZ[/background] SERAPIS SP Z O O Bielsko-Biała Cieszyńska 367 zaprasza do swojej siedziby wszystkich tych, którzy nie chcą pracować dla CBR BIonet lub POLVIT
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[background=rgb(246, 157, 66)]GRUPA ABR S.C. AGENCJA BADAŃ RYNKU DARIUSZ CHMIEL, RAFAŁ OSMENDA, ALICJA NASTAROWSKA [/background] [background=rgb(243, 243, 243)]41-203 Sosnowiec, ul. 3 Maja 21 lub Kutnie na ulicy Barlickiego 49[/background] [background=rgb(243, 243, 243)]Na śląsku zapraszamy w Sosnowcu. Nasz sprzęt sprzedaje się lepiej a marża od sztuki jest o 100% większa od tych z CBR BIONET i POLVIT Mieczysław Duda. Wszystkich ankieterów zapraszamy do siebie.[/background]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[*]Goście Napisano 11 styczeń 2012 - 21:58 [b][poradnikzdrowie.pl › Zdrowie › Klasyczny masaż kręgosłupa - ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup Klasyczny masaż kręgosłupa ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup, Masaz, masaż kręgosłupa, masaż leczniczy, masowanie pleców, metody masażu, oklepywanie, rozcieranie, tarcie, ugniatanie, wibracja, Zdrowie Podziel się! | A A A Prawda o tym, że ręce potrafią zdziałać cuda, została rozsławiona przez Hipokratesa już w V wieku p.n.e. Dziś masaż przeżywa renesans. Jest świetną metodą rehabilitacji. Na czym polega jego lecznicza moc? Masaż 1. Daj się głaskać, ugniatać i rozciągać czyli techniki masażu 2. Jaki masaż dobrać do dolegliwości 3. Orientalny masaż - Spa Dr Irena Eris 4. Masaż dla kobiet w ciąży 5. Kręgosłup – oś zdrowia Mogłam się o tym przekonać, gdy z powodu bólu kręgosłupa ortopeda zalecił mi serię masaży. Zawsze wydawało mi się, że masaż relaksacyjny i leczniczy to właściwie to samo. Okazało się, że nic podobnego! Na masaż relaksacyjny można pójść w każdej chwili, żeby odprężyć się, uspokoić. Na leczniczy trzeba mieć skierowanie. Lekarz wystawia je na podstawie diagnozy oraz ogólnego stanu zdrowia. To ułatwia terapeucie dobranie technik masażu, tak by przyniosły oczekiwany rezultat. Masaż kręgosłupa stosuje się najczęściej, gdy – niezależnie od przyczyny – zespolone z nim więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje. Jeśli mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny, postawa pogarsza się, kręgi i dyski szybciej się zużywają. Wtedy organizm wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców. Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej. Czasem boli! Po 3–5 zabiegach możesz czuć się gorzej. Techniki masażu klasycznego podrażniają chore miejsca, potęgując dolegliwości bólowe. Czasem pojawia się pieczenie, mrowienie, uczucie gorąca, osłabienie, dreszcze, senność czy rozdrażnienie. Ale nie przerywaj terapii! Dolegliwości będą stopniowo ustępować. Po serii masaży (co najmniej 10) odczujesz poprawę. Oczywiście taka liczba zabiegów nie gwarantuje, że po pewnym czasie bóle kręgosłupa nie wrócą. Wtedy trzeba będzie je powtórzyć. Masaż leczniczy wymaga gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, dlatego powinien być wykonany przez specjalistę rehabilitanta. W przeciwnym razie zamiast pomóc, może zaszkodzić. Do zabiegu nie potrzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą duży ręcznik, żeby się na nim położyć (ale często stół do masażu jest wyściełany jednorazowym podkładem). Najpierw masażysta przeprowadza krótki wywiad. Pyta, czy miałam kiedyś masaż, żeby zorientować się, jak reaguję na taką terapię (np. czy bolało, czy pojawiły się siniaki). Upewnia się, w którym miejscu plecy najbardziej bolą, czy mogę leżeć na brzuchu. W przypadku kłopotów z oddychaniem masaż robi się na siedząco na specjalnym fotelu. Wygodnie układam się na brzuchu. Terapeuta smaruje plecy środkiem poślizgowym (obojętny dla skóry preparat, np. oliwka, wazeliną, talk), który zmniejsza siłę tarcia, chroniąc skórę przed mechanicznym uszkodzeniem. Czasem stosuje się naturalne preparaty wspomagające leczenie – żele, maści, kremy, emulsje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Sztuka masowania Masaż kręgosłupa obejmuje plecy, pośladki i barki. Trwa 20–25 minut, ale pierwsze sesje mogą być krótsze. Wykonuje się go w kierunku przepływu krwi żylnej, czyli do serca. Siła masażu zależy od rodzaju schorzenia oraz wrażliwości na ból. Na pewno większej wymaga osoba otyła niż szczupła, mężczyzna niż kobieta. Dobry masaż powinien oscylować na granicy przyjemnego bólu, tzn. przy którym potrafimy się rozluźnić. Gdy ból nie jest akceptowany, spinamy się. Wtedy masaż nie przynosi oczekiwanego efektu, może nawet zaszkodzić. Wykonuje się go, stosując klasyczne techniki (od najsłabszej do najmocniejszej) w podanej kolejności. Głaskanie. Tak rozprowadza się preparat poślizgowy i tak kończy masaż. To jedyna technika, którą można przeplatać inne. Polega na lekkim przesuwaniu dłoni (spodu, wierzchu, opuszek palców) wzdłuż i w poprzek pleców. Ruchy są miękkie, o dużym zasięgu. To dobry sposób na poznanie skóry – temperatury, szorstkości, zgrubień, napięcia mięśni. Poprawia oddychanie, podwyższa temperaturę skóry, zmniejszając ból oraz usprawniając krążenie powierzchowne. Uspokaja i odpręża. Rozcieranie. Kciukiem, kciukami naprzemiennie, nasadą dłoni, wzdłuż lub w poprzek pleców, okrężnymi lub spiralnymi ruchami. Aby zwiększyć głębokość oddziaływania, masażysta dociska masującą rękę drugą ręką. W ten sposób rozdrabnia się oraz przemieszcza do układu krwionośnego wysięki pozapalne, krwiaki, złogi, likwiduje obrzęki i obniża napięcie mięśni. Ugniatanie. Można stosować we wszystkich miejscach, w których mięśnie i skóra dadzą się unieść do góry, np. ramiona. Ugniatać można obiema rękami, jedną lub palcami. Naczynia chwilowo się kurczą, a po zwolnieniu ręki gwałtownie rozszerzają, zasysając krew z naczyń obwodowych i pobudzając krążenie. Tak wypycha się z tkanek produkty przemiany materii, złogi pozapalne uwolnione podczas rozcierania, tworząc miejsce dla substancji odżywczych. W zależności od sposobu ugniatania można pobudzić mięśnie: zwiększyć ich wytrzymałość, kurczliwość oraz przyśpieszyć regenerację po wysiłku albo obniżyć napięcie. Najbardziej inwazyjną odmianą ugniatania jest uciskanie kciukami. Zwykle tak rozbija się najbardziej spięte mięśnie. Jeśli robi się to jednocześnie obiema rękami 30–40 razy na minutę, działa rozluźniająco, gdy naprzemiennie i 2 razy szybciej – pobudzająco. Oklepywanie. Bardzo szybkie i dość mocne uderzanie mięśni. Najsilniejsze jest oklepywanie karatowe – krawędzią dłoni, najdelikatniejsze – dłonią ułożoną w kształcie łyżeczki. Metoda zależy od miejsca oklepywania i wrażliwości na ból. Nie oklepuje się kości, omij a wystające łopatki i nerki, by nie doprowadzić do mikrourazów. W miejscu oklepywania naczynia krwionośne rozszerzają się, następuje intensywne przekrwienie tkanek. Oklepywanie wywołuje skurcz mięśni, co przy jednoczesnym usprawnieniu krążenia poprawia ich odżywienie. Miejscowo dochodzi do podwyższenia temperatury i zmniejszenia bólu. Wibracja. Masażysta wprowadza w drgania tkanki powierzchowne oraz głębsze, przyśpieszając przemianę komórkową. Energiczna wibracja pobudza włókna m
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' timestamp='1348382013' post='676924'] [*]Goście Napisano 11 styczeń 2012 - 21:58 [b][poradnikzdrowie.pl › Zdrowie › Klasyczny masaż kręgosłupa - ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup Klasyczny masaż kręgosłupa ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup, Masaz, masaż kręgosłupa, masaż leczniczy, masowanie pleców, metody masażu, oklepywanie, rozcieranie, tarcie, ugniatanie, wibracja, Zdrowie Podziel się! | A A A Prawda o tym, że ręce potrafią zdziałać cuda, została rozsławiona przez Hipokratesa już w V wieku p.n.e. Dziś masaż przeżywa renesans. Jest świetną metodą rehabilitacji. Na czym polega jego lecznicza moc? Masaż 1. Daj się głaskać, ugniatać i rozciągać czyli techniki masażu 2. Jaki masaż dobrać do dolegliwości 3. Orientalny masaż - Spa Dr Irena Eris 4. Masaż dla kobiet w ciąży 5. Kręgosłup – oś zdrowia Mogłam się o tym przekonać, gdy z powodu bólu kręgosłupa ortopeda zalecił mi serię masaży. Zawsze wydawało mi się, że masaż relaksacyjny i leczniczy to właściwie to samo. Okazało się, że nic podobnego! Na masaż relaksacyjny można pójść w każdej chwili, żeby odprężyć się, uspokoić. Na leczniczy trzeba mieć skierowanie. Lekarz wystawia je na podstawie diagnozy oraz ogólnego stanu zdrowia. To ułatwia terapeucie dobranie technik masażu, tak by przyniosły oczekiwany rezultat. Masaż kręgosłupa stosuje się najczęściej, gdy – niezależnie od przyczyny – zespolone z nim więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje. Jeśli mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny, postawa pogarsza się, kręgi i dyski szybciej się zużywają. Wtedy organizm wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców. Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej. Czasem boli! Po 3–5 zabiegach możesz czuć się gorzej. Techniki masażu klasycznego podrażniają chore miejsca, potęgując dolegliwości bólowe. Czasem pojawia się pieczenie, mrowienie, uczucie gorąca, osłabienie, dreszcze, senność czy rozdrażnienie. Ale nie przerywaj terapii! Dolegliwości będą stopniowo ustępować. Po serii masaży (co najmniej 10) odczujesz poprawę. Oczywiście taka liczba zabiegów nie gwarantuje, że po pewnym czasie bóle kręgosłupa nie wrócą. Wtedy trzeba będzie je powtórzyć. Masaż leczniczy wymaga gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, dlatego powinien być wykonany przez specjalistę rehabilitanta. W przeciwnym razie zamiast pomóc, może zaszkodzić. Do zabiegu nie potrzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą duży ręcznik, żeby się na nim położyć (ale często stół do masażu jest wyściełany jednorazowym podkładem). Najpierw masażysta przeprowadza krótki wywiad. Pyta, czy miałam kiedyś masaż, żeby zorientować się, jak reaguję na taką terapię (np. czy bolało, czy pojawiły się siniaki). Upewnia się, w którym miejscu plecy najbardziej bolą, czy mogę leżeć na brzuchu. W przypadku kłopotów z oddychaniem masaż robi się na siedząco na specjalnym fotelu. Wygodnie układam się na brzuchu. Terapeuta smaruje plecy środkiem poślizgowym (obojętny dla skóry preparat, np. oliwka, wazeliną, talk), który zmniejsza siłę tarcia, chroniąc skórę przed mechanicznym uszkodzeniem. Czasem stosuje się naturalne preparaty wspomagające leczenie – żele, maści, kremy, emulsje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Sztuka masowania Masaż kręgosłupa obejmuje plecy, pośladki i barki. Trwa 20–25 minut, ale pierwsze sesje mogą być krótsze. Wykonuje się go w kierunku przepływu krwi żylnej, czyli do serca. Siła masażu zależy od rodzaju schorzenia oraz wrażliwości na ból. Na pewno większej wymaga osoba otyła niż szczupła, mężczyzna niż kobieta. Dobry masaż powinien oscylować na granicy przyjemnego bólu, tzn. przy którym potrafimy się rozluźnić. Gdy ból nie jest akceptowany, spinamy się. Wtedy masaż nie przynosi oczekiwanego efektu, może nawet zaszkodzić. Wykonuje się go, stosując klasyczne techniki (od najsłabszej do najmocniejszej) w podanej kolejności. Głaskanie. Tak rozprowadza się preparat poślizgowy i tak kończy masaż. To jedyna technika, którą można przeplatać inne. Polega na lekkim przesuwaniu dłoni (spodu, wierzchu, opuszek palców) wzdłuż i w poprzek pleców. Ruchy są miękkie, o dużym zasięgu. To dobry sposób na poznanie skóry – temperatury, szorstkości, zgrubień, napięcia mięśni. Poprawia oddychanie, podwyższa temperaturę skóry, zmniejszając ból oraz usprawniając krążenie powierzchowne. Uspokaja i odpręża. Rozcieranie. Kciukiem, kciukami naprzemiennie, nasadą dłoni, wzdłuż lub w poprzek pleców, okrężnymi lub spiralnymi ruchami. Aby zwiększyć głębokość oddziaływania, masażysta dociska masującą rękę drugą ręką. W ten sposób rozdrabnia się oraz przemieszcza do układu krwionośnego wysięki pozapalne, krwiaki, złogi, likwiduje obrzęki i obniża napięcie mięśni. Ugniatanie. Można stosować we wszystkich miejscach, w których mięśnie i skóra dadzą się unieść do góry, np. ramiona. Ugniatać można obiema rękami, jedną lub palcami. Naczynia chwilowo się kurczą, a po zwolnieniu ręki gwałtownie rozszerzają, zasysając krew z naczyń obwodowych i pobudzając krążenie. Tak wypycha się z tkanek produkty przemiany materii, złogi pozapalne uwolnione podczas rozcierania, tworząc miejsce dla substancji odżywczych. W zależności od sposobu ugniatania można pobudzić mięśnie: zwiększyć ich wytrzymałość, kurczliwość oraz przyśpieszyć regenerację po wysiłku albo obniżyć napięcie. Najbardziej inwazyjną odmianą ugniatania jest uciskanie kciukami. Zwykle tak rozbija się najbardziej spięte mięśnie. Jeśli robi się to jednocześnie obiema rękami 30–40 razy na minutę, działa rozluźniająco, gdy naprzemiennie i 2 razy szybciej – pobudzająco. Oklepywanie. Bardzo szybkie i dość mocne uderzanie mięśni. Najsilniejsze jest oklepywanie karatowe – krawędzią dłoni, najdelikatniejsze – dłonią ułożoną w kształcie łyżeczki. Metoda zależy od miejsca oklepywania i wrażliwości na ból. Nie oklepuje się kości, omij a wystające łopatki i nerki, by nie doprowadzić do mikrourazów. W miejscu oklepywania naczynia krwionośne rozszerzają się, następuje intensywne przekrwienie tkanek. Oklepywanie wywołuje skurcz mięśni, co przy jednoczesnym usprawnieniu krążenia poprawia ich odżywienie. Miejscowo dochodzi do podwyższenia temperatury i zmniejszenia bólu. Wibracja. Masażysta wprowadza w drgania tkanki powierzchowne oraz głębsze, przyśpieszając prze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='Gość' timestamp='1348382074' post='676925'] [*]Goście Napisano 11 styczeń 2012 - 21:58 [b][poradnikzdrowie.pl › Zdrowie › Klasyczny masaż kręgosłupa - ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup Klasyczny masaż kręgosłupa ból kręgosłupa, ból pleców, dyskopatia, głaskanie, kręgosłup, Masaz, masaż kręgosłupa, masaż leczniczy, masowanie pleców, metody masażu, oklepywanie, rozcieranie, tarcie, ugniatanie, wibracja, Zdrowie Podziel się! | A A A Prawda o tym, że ręce potrafią zdziałać cuda, została rozsławiona przez Hipokratesa już w V wieku p.n.e. Dziś masaż przeżywa renesans. Jest świetną metodą rehabilitacji. Na czym polega jego lecznicza moc? Masaż 1. Daj się głaskać, ugniatać i rozciągać czyli techniki masażu 2. Jaki masaż dobrać do dolegliwości 3. Orientalny masaż - Spa Dr Irena Eris 4. Masaż dla kobiet w ciąży 5. Kręgosłup – oś zdrowia Mogłam się o tym przekonać, gdy z powodu bólu kręgosłupa ortopeda zalecił mi serię masaży. Zawsze wydawało mi się, że masaż relaksacyjny i leczniczy to właściwie to samo. Okazało się, że nic podobnego! Na masaż relaksacyjny można pójść w każdej chwili, żeby odprężyć się, uspokoić. Na leczniczy trzeba mieć skierowanie. Lekarz wystawia je na podstawie diagnozy oraz ogólnego stanu zdrowia. To ułatwia terapeucie dobranie technik masażu, tak by przyniosły oczekiwany rezultat. Masaż kręgosłupa stosuje się najczęściej, gdy – niezależnie od przyczyny – zespolone z nim więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje. Jeśli mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny, postawa pogarsza się, kręgi i dyski szybciej się zużywają. Wtedy organizm wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców. Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej. Czasem boli! Po 3–5 zabiegach możesz czuć się gorzej. Techniki masażu klasycznego podrażniają chore miejsca, potęgując dolegliwości bólowe. Czasem pojawia się pieczenie, mrowienie, uczucie gorąca, osłabienie, dreszcze, senność czy rozdrażnienie. Ale nie przerywaj terapii! Dolegliwości będą stopniowo ustępować. Po serii masaży (co najmniej 10) odczujesz poprawę. Oczywiście taka liczba zabiegów nie gwarantuje, że po pewnym czasie bóle kręgosłupa nie wrócą. Wtedy trzeba będzie je powtórzyć. Masaż leczniczy wymaga gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, dlatego powinien być wykonany przez specjalistę rehabilitanta. W przeciwnym razie zamiast pomóc, może zaszkodzić. Do zabiegu nie potrzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą duży ręcznik, żeby się na nim położyć (ale często stół do masażu jest wyściełany jednorazowym podkładem). Najpierw masażysta przeprowadza krótki wywiad. Pyta, czy miałam kiedyś masaż, żeby zorientować się, jak reaguję na taką terapię (np. czy bolało, czy pojawiły się siniaki). Upewnia się, w którym miejscu plecy najbardziej bolą, czy mogę leżeć na brzuchu. W przypadku kłopotów z oddychaniem masaż robi się na siedząco na specjalnym fotelu. Wygodnie układam się na brzuchu. Terapeuta smaruje plecy środkiem poślizgowym (obojętny dla skóry preparat, np. oliwka, wazeliną, talk), który zmniejsza siłę tarcia, chroniąc skórę przed mechanicznym uszkodzeniem. Czasem stosuje się naturalne preparaty wspomagające leczenie – żele, maści, kremy, emulsje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Sztuka masowania Masaż kręgosłupa obejmuje plecy, pośladki i barki. Trwa 20–25 minut, ale pierwsze sesje mogą być krótsze. Wykonuje się go w kierunku przepływu krwi żylnej, czyli do serca. Siła masażu zależy od rodzaju schorzenia oraz wrażliwości na ból. Na pewno większej wymaga osoba otyła niż szczupła, mężczyzna niż kobieta. Dobry masaż powinien oscylować na granicy przyjemnego bólu, tzn. przy którym potrafimy się rozluźnić. Gdy ból nie jest akceptowany, spinamy się. Wtedy masaż nie przynosi oczekiwanego efektu, może nawet zaszkodzić. Wykonuje się go, stosując klasyczne techniki (od najsłabszej do najmocniejszej) w podanej kolejności. Głaskanie. Tak rozprowadza się preparat poślizgowy i tak kończy masaż. To jedyna technika, którą można przeplatać inne. Polega na lekkim przesuwaniu dłoni (spodu, wierzchu, opuszek palców) wzdłuż i w poprzek pleców. Ruchy są miękkie, o dużym zasięgu. To dobry sposób na poznanie skóry – temperatury, szorstkości, zgrubień, napięcia mięśni. Poprawia oddychanie, podwyższa temperaturę skóry, zmniejszając ból oraz usprawniając krążenie powierzchowne. Uspokaja i odpręża. Rozcieranie. Kciukiem, kciukami naprzemiennie, nasadą dłoni, wzdłuż lub w poprzek pleców, okrężnymi lub spiralnymi ruchami. Aby zwiększyć głębokość oddziaływania, masażysta dociska masującą rękę drugą ręką. W ten sposób rozdrabnia się oraz przemieszcza do układu krwionośnego wysięki pozapalne, krwiaki, złogi, likwiduje obrzęki i obniża napięcie mięśni. Ugniatanie. Można stosować we wszystkich miejscach, w których mięśnie i skóra dadzą się unieść do góry, np. ramiona. Ugniatać można obiema rękami, jedną lub palcami. Naczynia chwilowo się kurczą, a po zwolnieniu ręki gwałtownie rozszerzają, zasysając krew z naczyń obwodowych i pobudzając krążenie. Tak wypycha się z tkanek produkty przemiany materii, złogi pozapalne uwolnione podczas rozcierania, tworząc miejsce dla substancji odżywczych. W zależności od sposobu ugniatania można pobudzić mięśnie: zwiększyć ich wytrzymałość, kurczliwość oraz przyśpieszyć regenerację po wysiłku albo obniżyć napięcie. Najbardziej inwazyjną odmianą ugniatania jest uciskanie kciukami. Zwykle tak rozbija się najbardziej spięte mięśnie. Jeśli robi się to jednocześnie obiema rękami 30–40 razy na minutę, działa rozluźniająco, gdy naprzemiennie i 2 razy szybciej – pobudzająco. Oklepywanie. Bardzo szybkie i dość mocne uderzanie mięśni. Najsilniejsze jest oklepywanie karatowe – krawędzią dłoni, najdelikatniejsze – dłonią ułożoną w kształcie łyżeczki. Metoda zależy od miejsca oklepywania i wrażliwości na ból. Nie oklepuje się kości, omij a wystające łopatki i nerki, by nie doprowadzić do mikrourazów. W miejscu oklepywania naczynia krwionośne rozszerzają się, następuje intensywne przekrwienie tkanek. Oklepywanie wywołuje skurcz mięśni, co przy jednoczesnym usprawnieniu krążenia poprawia ich odżywienie. Miejscowo dochodzi do podwyższenia temperatury i zmniejszenia bólu. Wibracja. Masażysta wprowadza w drgania tkanki powierzchowne oraz głębsze, przyśpieszając prze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ReniaP. napisał:
Współwłaściciel firmy (...) nie informuje o tym chętnych do pracy. O tym, za co dostaje się pieniądze, kandydaci na ankieterów dowiadują się w trakcie szkolenia. Za sprzedaż urządzenia otrzymują 15 zł. Tym informacjom stanowczo zaprzeczył (...): - Zajmujemy się przeprowadzaniem ankiet. Nie sprzedajemy urządzeń do masażu. Nic też na ich temat nie wiem. Dodał, że wynagrodzenie to 15 zł za przeprowadzoną ankietę, a po trzymiesięcznym okresie próbnym istnieje możliwość zatrudnienia na etacie. Pan prezes (...) do dziś żeni takie kity. Że też mu język nie usycha. Jak to jest, że tacy ludzie chodzą wolno po tym kraju? Ludzi okłamywać, łżeć prosto w oczy, kłamać bezwstydnie aby się dorobić to więcej niż wstyd. To hańba.
I ten pan pseudo prezes ma wiele zajęć komorniczych a za jakiś czas będzie ich więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam was mam 53 lata przyszła do mnie pewna pani Daria. Miła sympatyczna kobieta i pokazała mi to urządzenie myślałam ,że to kłamstwo ale jednak się zgodziłam Stosowałam to regularnie tak ja mi wytłumaczyła i przyniosło to efekty. Aparat ten nazywa się Bio-Activ (Naprawdę polecam)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja wybierałam się na rozmowę w sprawie pracy. Dziękuję za ostrzeżenie. Nie idę. Moja dobra rada. Panie prezesie CBR Bionet nie ma co ukrywać prawdy o sobie. wklejanie spamu na to forum nic nie pomoże. I tak prawda wyjrzy na światło dzienne. Mysle, że ludzie nie sa głupi i sami moga sobie wystawić swoję zdanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam pracowałem w tej firmie jakieś 30 dni powiem wam ze idzie w jej zarobić niektórzy zarabiają po 1500zł tyg a co niektórzy pisze ze naciągają ludzi ( tacy ludzie pisze bo byli w tej firmie 2-3dni i im nie szło wiec tak piszą ) ci ludzi sami podpisują te zamówienia i jeszcze ci dziękują ze mogli sobie zamówić u ciebie taki aparat jeśli człowiek by nie chciał sobie zamówić to by nie podpisywał zamówienia taka jest prawda a jesli wciśniesz mu takie zamówienie ze by podpisał to następnego dnia nie schodzi ci takie zamówienie WIEM CO PISZE BO ROBIŁEM TEZ TAK I NIE SCHODZIŁY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Znam Mieczysława Dude, od1993 roku, to kombinator jakich mało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marky11 napisał:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Znam Mieczysława Dude, od1993 roku, to kombinator jakich mało.
Żaden CZECZEN nie chce wziąć zlecenia ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostrzegam pzed firma CBR BIONET. Uwaga NACIĄGACZE!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piszcie na ten temat to ciekawe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogi Darku i Rafale czym sie teraz zajmójecie? Chciałbym się z wami skontaktowac. Stary dobry znajomy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również zostałem oszukany! Ostrzegam przed tymi ludźmi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...