Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Przerażone bociany

Utworzony przez Donald Duck, 24 marca 2008 r. o 20:15
Odnoszę wrażenie że jesteś niedawno \"ochrzczonym\" ateistą i bardzo cie to cieszy i strasznie uważasz aby przypadkiem jakaś \"propaganda Boża\" nie zainfekowała twojego nowego \"czystego\" umysłu. Poukładaj sobie w głowie wszystko i zacznij pisać to co myślisz bo na razie mam wrażenie że przepisuje fragmenty artykułów z Faktów i Mitów, i to bez ładu i składu tak aby tylko lać wodę(to taka metafora jak nie zrozumiesz to nie przejmuj sie.) A powiedz mi czy Ty wiesz że Boga nie ma, czy wierzysz w to że Boga nie ma? http://geocities.com/humanizm_w_polsce/russell.htm
Ja również odnoszę wrażenie, że Donald niedawno \"obraził się na jakiegoś księdza\" i tworzy tu kompletnie bezproduktywną paplaninę, zbiór nieporozumień i karykatur, co jest zresztą częstą praktyką wsród nowooświeconych ateuszy. Tak prezentowane przez Donalda frazesy uniemożliwiają jakikolwiek dialog, a tylko mają na celu wypaczenie obrazu poglądów drugiej strony, o których zresztą nic nie wie... Donald! Powiedz mi czy Ty WIESZ, że ten \"chłop od karmienia bocianów\" jest taki ciemny przez księdza? Czy tylko WIERZYSZ, że tak jest? Może On jest taki przez naukę i realizowanie obowiązku szkolnego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jarek napisał:
No i pogrzebałeś humorystyczną atmosferę naszej zabawy twoimi nadprogramowymi tłumaczeniami (sobie) rzeczy oczywistych i śmiertelnie poważną interpretacją luźnych wątków. Nie da się uwolnić z błędnego myślenia pozostając z nim na co dzień w kontakcie. Tym błędnym myśleniem jest polska kultura przesycona zabobonami religijnymi i irracjonalnym sposobem przetwarzania informacji. To przebija się tak wyraźnie, że jest nie do przeoczenia. Także i u ciebie. Ja od urodzenia byłem i pozostałem indywidualnością niepodległą. Innym się to nie udało. Nie trudź się, więc, uczeniem profesjonalnego kota jak łapać myszy. Twoje porady, bazujące na dzikich domysłach, ponownie mącą nasz stawek. Zwróć uwagę, że nasze imputowanie kontrahentom zachowania i intencji nie bazuje na proroctwach ale jest częścią żartobliwej gry. Dlatego nie znajdziesz w nawiązaniu poważnych zaleceń, ot humor, czasem złośliwy, cóż, życie! Urażone uczucia to takie typowe dla katolików! Oni chowają głowy w piasek, więc prawdą obrazić ich można najdotkliwiej, bez uciekania się do ich nieokrzesanych metod. O FiM wiesz z ambony, od Rydzyka, czy sam ważyłeś się zaglądnąć do środka? Dla mnie większość informacji w nich zawartych to powtórka z historii, biologii itd. Ewentualnie bieżące nadużycia kleru i ich wspólników są czymś nowym, lecz niczym zaskakującym. Jeśli władasz językami obcymi, to w necie jest zatrzęsienie informacji z krajów uwolnionych od religii, ze znacznym procentem normalnych i odważnych ludzi publikujących w interesujący sposób. Ich styl wolny jest od kultowego bagażu nieodłącznego językowi polskiemu. Jak wspomniałem, dla poliglotów, a przede wszystkim bez uszkodzeń genetycznych. ...czy Ty wiesz że Boga nie ma, czy wierzysz w to że Boga nie ma?... Ciekawa zamiana dwunastu na tuzin. Nad czym nieistniejącym mam się jeszcze głowić? Tego śmiecia wymyślać można bez końca. Zdolności dane nam przez Naturę NIE należy stosować do pogarszania sobie życia i własnoręcznego robienia z siebie wariata. Wyspowiadaj się, po czym idź i nie grzesz WIĘCEJ. ~pierzasty~, jak przebiegają obserwacje bocianów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś inny napisał:
~ktoś inny~, zabrałeś się na okazję, wsiadłeś do bagażnika i nie wiesz gdzie cię zawiozą! Te dzikie “wrażenia” zgubią was, jeśli już nie jesteście na manowcach, co przypadku religijnych jest oczywiste. Wprawdzie tacy się nie zbłąkają jeszcze gorzej, ale mogą do tego złamać sobie nogę w ciemnościach, albo inną jakąś zarazę przyciągnąć. Dialog? Najwyraźniej mówimy rożnymi językami. Do tego bierzesz marzenia za wspomnienia. Widzę, że spodobała ci się transsubstancjacja ~Jarka~ wiedzy w wiarę, jeszcze tylko stosowne wafelki trzeba upiec. Od jakiegoś czasu, nazwijmy go X, wiemy, że bakterie i wirusy są przyczyną niektórych chorób. Nie demony. Od paru lat to samo możemy powiedzieć o rozumie, “wywoływany “jest on przez geny. Kto ma zepsute, temu żadna nauka nie pomoże. Widać to na przykładzie religijnych, prawdę sprzed swoich oczu przekręcają wewnątrz ich zdezelowanych głów do góry nogami. Inna sprawa, że można im byle co wmówić i wykorzystać przeciwko nim samym i do ataku na niewygodnych klerowi, mądrych ludzi. Komuniści chcieli was obronić przed wykorzystywaniem przez bezwzględnych cwaniaków, kler, kapitalistów, oszustów w rządzie i tych pomiędzy wami. Wilka ciągnie do lasu, a tysiącletnich niewolników Watykanu do łańcuchów religijnego kłamstwa. Po 1989 roku sami go sobie nałożyliście i zaciskacie coraz ciaśniej. Gratuluję spełnienia marzeń i wolnej woli!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Donald, powiedz, czy ty przypadkiem nie jesteś synkiem ubeka ? Nie żebym miał coś przeciwko ubekom, ot tak się pytam, z ciekawości...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ktoś inny~, zabrałeś się na okazję, wsiadłeś do bagażnika i nie wiesz gdzie cię zawiozą!
Donald już tyle napisałeś o mnie, teraz napisz coś o sobie. Jakie masz poglądy polityczne, jaki jest twoj system norm moralnych, itp. Gdzieś teraz ciebie \"przewożą\", do innego zakładu? Ale jak będziesz na jesień leciał do tego Egiptu, na wycieczkę, to zahacz po drodze o Albanię (warto zwiedzić, przecież też kraj ateistyczny?!, będziesz się czuł prawie jak u siebie). Jesteś w jakiejś bandzie, bo piszesz: my, wiemy... itp. Dlaczego tak nie lubisz wieków średnich, czyżby jakiś irracjonalny lęk przed śmiercią? Nie miałbyś w tamtych czasach szans na przeżycie (nawet z takimi genami), ale czego się nie robi dla zasady. Zabić sie dać można nawet. Nie! Ciekawe też, czy wyższe jest twoje IQ, czy Dody Elektrody? Interesuje mnie też twój stosunek do obrzezania, bo jesteś obrzezany? Warto to robić, chroni od zarazy? Bociany to robią?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierzasty do Donka napisał:
~pierzasty~, możesz spać spokojnie, nie jestem synem księdza, a to oni inwigilowali UB i kierowali całym państwem dla własnej korzyści, a nie odwrotnie. Zresztą skąd mieliby nagle takie doświadczenie w gnębieniu Polski, jakim wykazują się dzisiaj, gdyby wyszli z wprawy za PRL-u? Sam pomyśl (albo poproś jakiegoś przechodnia bez beretki). A propos obserwacji bocianów, kolega ~ktoś inny~ ma pytanie na temat ich zwyczajów. Skontaktujcie się. Nie jestem pewny, czy ci uwierzy, on ma jakieś dziwne skojarzenia we wszystkich innych zagadnieniach. Np. według niego cały postęp dokonał się dwie minuty przed jego urodzeniem, a w Średniowieczu stosy służyły za centralne ogrzewanie, bo nie było ludzi mądrych, walczących ze złem, ciemnotą i zabobonem. Obwołaliście mnie swoim Guru, zadajecie niewłaściwe pytania dlatego przypomnę wskazówkę mojego poprzednika, Buddy: Nie patrzcie na mój palec, ale na Księżyc, który on wskazuje. Nie interesujcie się moją oświeconą osobą, ale wiedzą którą na was łaskawie promieniuję. Inaczej nie będzie Nirwany po śmierci ale reinkarnacja jako żaby! Kle, kle, kle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Donald, ty po prostu jesteś stuknięty i tyle . Baj, baj, szkoda czasu na ciebie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obwołaliście mnie swoim Guru, zadajecie niewłaściwe pytania dlatego przypomnę wskazówkę mojego poprzednika, Buddy: Nie patrzcie na mój palec, ale na Księżyc, który on wskazuje.
OK Donald, pięknie klekoczesz! Do rzeczy. Ja już wiem co wskazuje palec Buddy, ale nie wiem co ty dokładnie wskazujesz swoim palcem. Wydaje mi się, że ciągle celujesz w tego chłopa podlaskiego, co to chciał zjeść tego przerażonego bociana. Tak? Dlaczego ty tak nie lubisz chłopów? Oszwabili cię kiedy, czy co? A, Donald i co to jest ten postęp u nas w kraju, jakoś nie piszesz o tym? Czy postęp to jest ten komunizm i czlowiek nowej ery, co to miał być, ale jeszcze go nie ma? Zaklekocz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Donald bez urazy, ale strasznie mieszasz wątki. podałem ci link do ciekawego artykułu licząc na polemikę a tyn nawet do niego nie zajrzałeś ( odnoszę takie wrażenie) Dlaczego powołujesz się na Buddę przecież on stworzył nową religie, co prawda bez boga osobowego ale zawsze kolejne opium dla ludu. Pierzasty pytał się czy jesteś synem ubeka, a nie księdza, czytaj chłopcze uważnie co sie do ciebie pisze, chyba ze jesteś już tak oświecony że nie masz zamiaru sobie robić kłopotów z uważnym czytaniem. Mam jeszcze pytanie tylko proszę czytaj uważnie, skoro twoja nauka odpowiada na wszystkie pytania wiesz ze choroby wywołują bakterie wirusy a gdy boli cię ząb udasz się do dentysty zamiast wznosić modły do św. Apolonii to powiedz mi jak wyjaśnisz dualizm korpuskularno -falowy? Tak pytam się z ciekawości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Donald ty nie widzisz różnicy między wiedzą a wiarą skoro jest to dla ciebie zamiana dwunastu na tuzin?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tu masz bardzo ciekawy artykuł pt: "Czy religia wniosła pożyteczny wkład do cywilizacji?" tegoż samego Bertrand Russell`a http://geocities.com/humanizm_w_polsce/Czy...cywilizacji.htm
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Średniowieczu stosy służyły za centralne ogrzewanie
Donalda zgilotynowano... ups... spalono na stosie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaśnie oświecony Donald odleciał do ciepłych krajów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lecą, lecą a tatuś UBek mówi : Patrz, synu, co te klechy zrobiły z tego świata !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przerażony bocian śmiechu warte
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...