Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rodziny zastępcze pilnie poszukiwane

Utworzony przez dobra niania, 31 grudnia 2007 r. o 19:39
jak długo tematem tabu będą rzeczywiste koszty utrzymania dzieci w rodzinach zastępczych tak długo nie będzie chętnych do pełnienia tak odpowiedzialnej roli , dzisiaj trzeba zabawić się w sponsora i dopłacać do tego co instytucje takie jak PCPR czy MOPS oferują. A pani dyrektor życzę zdrowia i więcej otwartości
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no w każdym razie nie są to tak małe koszty na utrzymanie jednego dziecka, ja przy mojej pracy i męża mamy po 500 zł na osobę i musimy zyć.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba być wariatem, żeby dobrowolnie oddawać się kontrolom, wnikliwym prześwietlaniom sytuacji finansowej i osobistej, kontaktom i “współpracom” z naturalną rodziną dziecka, wielomiesięcznym “szkoleniom” i dalszym szykanom. Pewnie kościelne pozwolenie też jest konieczne, chociaż kościół i tak ma wpływ na wszystko na różne inne sposoby. Co za absurd, księża (ani religie) nie potrzebują nic żeby mogły gwałcić ciała i umysły dzieci, natomiast nawet biologiczni rodzice muszą drżeć ze strachu o swoje dzieci, zabierane pod byle pretekstem. Sadyści i podli zboczeńcy bez hamulców panoszą się w tym kraju. W swoim znęcaniu się nad zniewolonymi nie trafiają na żaden opór i tak stają się coraz bardziej bezczelni i prostaccy w swym procederze. Spieszmy wylewać łzy żalu! Dziś jeszcze można współczuć opisywanym sierotom. Jutro będą one takimi samymi ohydnymi zboczeńcami bez sumienia jak ich otoczenie dające im przykład do naśladowania i uczące zła pod obłudnymi pretekstami. Dzisiejsi prześladowani rosną na jutrzejszych oprawców. Koło się zamyka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Wyrzut Sumienia" ma chyba ogromnego kaca po Sylwestrze, albo oberwał petardą w głowę, bo bredzi, że aż strach czytać...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Trzeźwy~ cierpi na osobliwą chorobę polegającą na zdolności wyliczania samych błędnych możliwości, magicznie omijając tą jedyną prawdziwą. Jego umysł działa tak, jak jego oko: przekręca rzeczywistość do góry nogami i zamienia lewą stronę z prawą. Stąd jego lęki przed normalnym, po wytrzeźwieniu. Oto przykład omawianego efektu sieroty.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na temat rodzin zastępczej nie powinny wypowiadać się osoby które nigdy nie miały takich rodzin w swoim domu a ja niestety mogłem tego zakosztować. Dzieci z rodzin zastępczych mają roszczeniowe podejście do życia koszty utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej są o wiele większe jak dziecka własnego ponieważ te dzieci nie są nauczone szacunku do przedmiotów , wychodzą z założenia że pieniądze przeznaczone na ich utrzymanie powinny być przez nie skonsumowane co do złotówki uważają że mają prawo do wszystkiego bo są pokrzywdzone przez los a należy pamiętać że przebywają u ciebie w domu. Nigdy nie oczekuj wdzięczności z ich strony bo obwiniają ciebie za to że zostały oderwane od swojej patologi czyli własnych rodzin. Rodzina sprawująca opiekę nad takimi dziećmi jest pozbawiona życia prywatnego w swoim domu masz ciągłe kontrole kuratorów sądowych o niezapowiedzianych godzinach. Wychowywanie przy tym własnych dzieci jest zamiarem co najmniej karkołomnym co szalonym jest wielka szansa że twoje dziecko będzie w przyszłości też patologią. Obowiązujący obecnie mechanizm preferowany przez sądy to taki że dziecko w rodzinie zastępczej przebywa w rodzinie spokrewnionej czyli np. u babci , cioci która zamieszkuje niejednokrotnie ten sam lokal mieszkalny co matka dzieci pozbawiona praw do dzieci , defakto matka bierze za pośrednictwem babci kasę od państwa na własne dzieci i nadal je wychowuje o czym PCPR i MOPSY oraz sądy doskonale wiedzą ale statystyki wyglądają przy tym imponująco a dziecko nie ląduje w domu dziecka.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżeli lubi się to co się robi nie jest tak źle nie wszystkie dzieci są potworami i nie wszystkie rodziny zastępcze są roszczeniowe chociasz nie wiem co to za głupia nazwa przeciesz każdy kożysta z pomocy urzędów jeżeli prawo na to pozwala taką nazwę wymyślili urzędnicy którzy tej pomocy nie chca dawać bo uważają że dzieci ich własne takiej pomocy nie utrzymują i żyją należy dzieci dobrać do swojej rodziny rozważnie nie chaotycznie wtedy będziemy się zastanawiać czy to jest rozsądne i czy własne dzieci zaakceptują pobyt dzieci i kontrole MOPS PCPR NAPRAWDĘ MÓSIMY WIEDZIEĆ CZY TEGO CHCEMY!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni Państwo, zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą założyć rodzinę i zaopiekować się osieroconymi dziećmi, ale natrafiają na problemy ze strony władz lokalnych. Fundacja "Bliżej Człowieka"od 15 lat prowadzi Wioskę Dziecięcą im.J.Korczaka w Rajsku k/Oświęcimia. W Wiosce Dziecięcej jest 6 domów jednorodzinnych, a w każdym z nich mieszka samodzielna rodzina. Matka (opiekunka) samodzielnie wychowująca 6-7 dzieci. Od września br. mamy również w Wiosce małżeństwo, które również próbowało swoich sił i chciało utworzyć RDD. Na szczęście, po roku zmagań z lokalnym PCPR i przedłużającym się, rocznym uczęszczaniu na kurs dla rodziców zastępczych, trafili na wiadomość o naszej Wiosce. Osoba na stanowisku opiekun otrzymuje umowę cywilno-prawną ze znamionami umowy o pracę, zachowując prawo do urlopów i mając odprowadzane składki zdrowotne i emerytalne. Dodatkowo Fundacja zatrudnia do pomocy "ciocie", które pomagają matką w codziennych pracach. Obowiązkowa kadra psychologiczno-pedagogiczna również służy codzienną pomocą. Zapraszamy! Mamy 2 niezamieszkałe domy, w których czeka miejsce dla dzieci potrzebujących. Kontakt: Marcin B. tel. 504 745 808, www.blizejczlowieka.org.pl, m.bialostocki@blizejczlowieka.org.pl
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy kwalifikacje aby utworzyć rodzinę zastępczą, mamy warunki mieszkaniowe, ale co z tego nikt z nami niech podpisać umowy. Ja nie ukrywałam, że chcę to robić zawodowo--- i tu się zaczyna problem, bo my to chcemy robić dla pieniędzy a wszyscy w PCPR to są " WOLONTARIUSZE". Pisałam do trzech przyległych PCPR-- i wszędzie odmownie. Jeżeli jesteśmy zwykłą rodziną zastępczą to mają dzieci, ale jeżeli zawodowo- to już nie. W ogóle są problemy z dogadaniem się z PCPR, oni nie używają zwrotu " dobro dziecka"--- tylko numer sprawy. Problem jest w podejście do nas ewent. rodziców zastępczych. Czego innego uczą na szkoleniu, a inna jest rzeczywistość. My w końcu zrezygnowaliśmy--- nie było jak dogadać. W rozmowach z innymi rodzinami z naszego terenu odniosłam wrażenie, że PCPR wszystkich chce sobie podporządkować. Jezeli rodzina jest układna to ma fory w PCPR, w przeciwnym razie---- nie mamy o czym rozmawiać
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten "Wyrzut Sumienia" ma nierówno pod sufitem. Ja jestem rodzina zastępczą i bardzo się z tego cieszę. Szkolenia może nie przekazują wszystkiego ale na pewno dużo pomagają. W/W osobnik może nie przeszedł kwalifikacji na rodzinę zastępczą i dlatego teraz wszystko krytykuje, albo... jest dzieckiem który ma pretensje do całego świata bo coś mu nie wyszło. Wyrzut trzeba być w piśmie i w mowie inteligentnym, TO PODSTAWA.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest tak. Fakt że wyglada to bardzo różnie w roznych PCPR-ach. Jestem mama bardzo dumna ze swoich dzieci ale co do pracy instytucji mam zastrzezenia i to bardzo duze. Po pierwsze w naszym powiecie są trzy domy dziecka ale gdy uzyskaliśmy kwalifikację okazalo się że nie ma dla nas dziecka. To było dosc dziwne bo nie stawialiśmy zadnych warunków co do wieku, zdrowia, płci czy pochodzenia dziecka. Jest tak że domy dziecka nie chcą oddawać dzieci do rodzin zastępczych bo boją się ich zamknięcia - pracownicy stracą pracę. Zgłosiliśmy się do inego powiatu gdzie powitano nas z otwartymi ramionami i natychmias zaproponowano nam dziecko ktore w Polsce nie miało szans, schorowanego 15-latka nie wahaliśmy się ani chwili bo właśnie takiemu dziecku chcieliśmy dać dom. Takiemu które nie miało szans. Jednak wciąż pamiętam o dzieciakach z domu dziecka z mojego powiatu i jest mi bardzo cięzko że nie pozwolono mi pomoc zadnemu z nich. W krótkim czasie powiat naszego syna skontaktował sie z nami ponownie, proponujac nam inne dzieci. Widać nasz powiat jest ewenementem na skalę krajową i nie ma w nim dzieci ktore potrzebują rodziny. Co do wcześniejszych wypowiedzi tego nie można robić dla pieniędzy bo gdy rodzi się biologiczne dziecko nie spodziewamy się że ktoś da nam wynagrodzenie za jego wychowanie! Może to lepiej że nie powierzono panstwu dzieci bo na tym nie da się zarobić w to trzeba zainwestować nieskonczenie duzo. Więc moze jednak spozywczy będzie lepszym rozwiazaniem? Jeśli jakaś rodzina ma podobny problem do nas podobne, polecam skontaktować się z pcpr w Wyszkowie k/Łochowa. Wiem że na rodzicow czeka tam mały chłopczyk o imieniu Dawidek ma troszkę problemów z układem oddechowym ale to jeszcze malenstwo, miłość i dobra opieka mogą zdziałac bardzo wiele.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mama4 napisał:
To nie jest tak. Fakt że wyglada to bardzo różnie w roznych PCPR-ach. Jestem mama bardzo dumna ze swoich dzieci ale co do pracy instytucji mam zastrzezenia i to bardzo duze. Po pierwsze w naszym powiecie są trzy domy dziecka ale gdy uzyskaliśmy kwalifikację okazalo się że nie ma dla nas dziecka. To było dosc dziwne bo nie stawialiśmy zadnych warunków co do wieku, zdrowia, płci czy pochodzenia dziecka. Jest tak że domy dziecka nie chcą oddawać dzieci do rodzin zastępczych bo boją się ich zamknięcia - pracownicy stracą pracę. Zgłosiliśmy się do inego powiatu gdzie powitano nas z otwartymi ramionami i natychmias zaproponowano nam dziecko ktore w Polsce nie miało szans, schorowanego 15-latka nie wahaliśmy się ani chwili bo właśnie takiemu dziecku chcieliśmy dać dom. Takiemu które nie miało szans. Jednak wciąż pamiętam o dzieciakach z domu dziecka z mojego powiatu i jest mi bardzo cięzko że nie pozwolono mi pomoc zadnemu z nich. W krótkim czasie powiat naszego syna skontaktował sie z nami ponownie, proponujac nam inne dzieci. Widać nasz powiat jest ewenementem na skalę krajową i nie ma w nim dzieci ktore potrzebują rodziny. Co do wcześniejszych wypowiedzi tego nie można robić dla pieniędzy bo gdy rodzi się biologiczne dziecko nie spodziewamy się że ktoś da nam wynagrodzenie za jego wychowanie! Może to lepiej że nie powierzono panstwu dzieci bo na tym nie da się zarobić w to trzeba zainwestować nieskonczenie duzo. Więc moze jednak spozywczy będzie lepszym rozwiazaniem? Jeśli jakaś rodzina ma podobny problem do nas podobne, polecam skontaktować się z pcpr w Wyszkowie k/Łochowa. Wiem że na rodzicow czeka tam mały chłopczyk o imieniu Dawidek ma troszkę problemów z układem oddechowym ale to jeszcze malenstwo, miłość i dobra opieka mogą zdziałac bardzo wiele.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mama4 napisał:
To nie jest tak. Fakt że wyglada to bardzo różnie w roznych PCPR-ach. Jestem mama bardzo dumna ze swoich dzieci ale co do pracy instytucji mam zastrzezenia i to bardzo duze. Po pierwsze w naszym powiecie są trzy domy dziecka ale gdy uzyskaliśmy kwalifikację okazalo się że nie ma dla nas dziecka. To było dosc dziwne bo nie stawialiśmy zadnych warunków co do wieku, zdrowia, płci czy pochodzenia dziecka. Jest tak że domy dziecka nie chcą oddawać dzieci do rodzin zastępczych bo boją się ich zamknięcia - pracownicy stracą pracę. Zgłosiliśmy się do inego powiatu gdzie powitano nas z otwartymi ramionami i natychmias zaproponowano nam dziecko ktore w Polsce nie miało szans, schorowanego 15-latka nie wahaliśmy się ani chwili bo właśnie takiemu dziecku chcieliśmy dać dom. Takiemu które nie miało szans. Jednak wciąż pamiętam o dzieciakach z domu dziecka z mojego powiatu i jest mi bardzo cięzko że nie pozwolono mi pomoc zadnemu z nich. W krótkim czasie powiat naszego syna skontaktował sie z nami ponownie, proponujac nam inne dzieci. Widać nasz powiat jest ewenementem na skalę krajową i nie ma w nim dzieci ktore potrzebują rodziny. Co do wcześniejszych wypowiedzi tego nie można robić dla pieniędzy bo gdy rodzi się biologiczne dziecko nie spodziewamy się że ktoś da nam wynagrodzenie za jego wychowanie! Może to lepiej że nie powierzono panstwu dzieci bo na tym nie da się zarobić w to trzeba zainwestować nieskonczenie duzo. Więc moze jednak spozywczy będzie lepszym rozwiazaniem? Jeśli jakaś rodzina ma podobny problem do nas podobne, polecam skontaktować się z pcpr w Wyszkowie k/Łochowa. Wiem że na rodzicow czeka tam mały chłopczyk o imieniu Dawidek ma troszkę problemów z układem oddechowym ale to jeszcze malenstwo, miłość i dobra opieka mogą zdziałac bardzo wiele.
Od szesciu lat jestesmy rodzina zastepcza.Chetnie przyjmiemy to dziecko do siebie. Napisz cos wiecej o sytuacji chlopca lub zadzwon 510195984.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od 4 lat wraz z mezem jesteśmy jedyną zawodową rodziną zastępcza o charakterze pogotowia rodzinnego w naszym powiecie. Pomoglismy wielu dzieciom,które bardzo głeboko utkwiły w naszych sercach. Za każdym razem gdy od nas odchodziły bardzo to przeżywalismy. Teraz nie możemy pogodzić się z tym że na powiat 100 tys obywateli nie ma dziecka, któremu źle by się działo. Weszła polityka prorodzinna i dzieci te trafiają do spokrewnionych rodzin i przebywają w tym samym środowisku. Zgadzam się z tym,że każdy PCPR zasłania się tylko paragrafami a nie patrzy na dobro dziecka. Najlepiej jakby każda rodzina była im podporządkowana i nie miała swojego zdania.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja zostalam juz 2 razy wyzucona z rodziny zastepczej wiec apeluje do wszystkich którzy są lub chca nia zostać: upewnijcie sie czy napewno tego chcecie żeby żadne inne dziecko zostało potraktowane jak zabawka , która była dobra dopóki nie było z nią żadnych problemow.Pozdrawiam Angel
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda zawsze ma dwie strony.Jedni biorą dzieci z potrzeby serca ,a inni dla kasy.Jedni dokładaja, inni korzystają.Korzyści czerpią jak juz ktoś napisał, rodziny dzieci:babcie,siostry,bracia i rodzice pozbawieni praw,a mieszkający w jednym lokalu.Ale zdarzają się tez rodzice zastępczy podli,znęcający sie w perfidny sposób nad dziecmi.Czasem ujawnia to TV.MÓwicie o kontrolach,tak macie rację ,ale te kontrole żadko są tam ,gdzie są potrzebne.Wczoraj w TV mówili o takiej wstrętnej rodzinie.Dzieci są tam skrzywdzone na całe życie.Wybór rodziny zastepczej to bardzo trudny wybór,a urzędnicy są najczęściej mało odpowiedzialni i za nić nie ponosza winy,ani konsekwencji.To jest Polska własnie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda zawsze ma dwie strony.Jedni biorą dzieci z potrzeby serca ,a inni dla kasy.Jedni dokładaja, inni korzystają.Korzyści czerpią jak juz ktoś napisał, rodziny dzieci:babcie,siostry,bracia i rodzice pozbawieni praw,a mieszkający w jednym lokalu.Ale zdarzają się tez rodzice zastępczy podli,znęcający sie w perfidny sposób nad dziecmi.Czasem ujawnia to TV.MÓwicie o kontrolach,tak macie rację ,ale te kontrole żadko są tam ,gdzie są potrzebne.Wczoraj w TV mówili o takiej wstrętnej rodzinie.Dzieci są tam skrzywdzone na całe życie.Wybór rodziny zastepczej to bardzo trudny wybór,a urzędnicy są najczęściej mało odpowiedzialni i za nić nie ponosza winy,ani konsekwencji.To jest Polska własnie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.rodzinazastepcza.pl.tl/
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
http://www.rodzinazastepcza.pl.tl/
Nie zazdroszczę roboty przy dzieciach, ale najwidoczniej są jeszcze tacy dobrzy ludzie i chwała im za to
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Prawda zawsze ma dwie strony.Jedni biorą dzieci z potrzeby serca ,a inni dla kasy.Jedni dokładaja, inni korzystają.Korzyści czerpią jak juz ktoś napisał, rodziny dzieci:babcie,siostry,bracia i rodzice pozbawieni praw,a mieszkający w jednym lokalu.Ale zdarzają się tez rodzice zastępczy podli,znęcający sie w perfidny sposób nad dziecmi.Czasem ujawnia to TV.MÓwicie o kontrolach,tak macie rację ,ale te kontrole żadko są tam ,gdzie są potrzebne.Wczoraj w TV mówili o takiej wstrętnej rodzinie.Dzieci są tam skrzywdzone na całe życie.Wybór rodziny zastepczej to bardzo trudny wybór,a urzędnicy są najczęściej mało odpowiedzialni i za nić nie ponosza winy,ani konsekwencji.To jest Polska własnie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.