Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Skandal z opieką nad dziećmi autystycznymi

Utworzony przez matka dziecka, 6 lutego 2009 r. o 11:36
dziękujemy Panie posle za zainteresowanie się sprawą naszych dzieci.Mamy nadzieję, że to się nie skonczy tylko na tym artykule.Zwracamy się z prośbą o dalsze reagowanie w tej sprawie i o sprawdzanie czy w MOPS dyrektorka Parafiniuk wywiązuje się ze swojej pracy. Wiemy, ze akurat z nią nie da się dojsc do porozumienia bo jest ogolnie na ludzi biedniejszych nastawiona negatywnie i traktuje takich ludzi bardzo zle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna K. napisał:
My również z mężem znamy tą sytuację w MOPS ale często na problemy stwarzane nam i dziecku nic nie mówiliśmy a to nie było dobre. Naszq uwaga jest tylko jedna, ze z dyrektor Marią Parafiniuk nie dało się nigdy rozmawiać. Sekretarka dyrektorki informowała nas, ze pani dyrektor jest bardzo zajęta i nie bedzie z nami rozmawiała. Raz w takiej sytuacji poszliśmy do Pani zastępcy dyrektora w innym pokoju i tylko ona rozmawiała z nami i informowała nas o możliwościach pomocy w naszym problemie. Do niej nie musieliśmy nikogo pytac czy jest zajeta czy nie, wchodzilismy do niej bez zbędnych osob które tak jak u Parafiniuk blokowały nam wejscie. Czulismy się w takiej sytuacji straszne, gorsi i mniej ważni. Z ta panią dyrektor nie da się wogle rozmawiac a nie ma co mówic o uzyskaniu pomocy, pokierowania.Szkoda nerwów na ta kobietę i naszym daniem nie ma ona uczuć i serca.Cieszymy się i dziękujemy za pmoc Panu Abramowiczowi i dziękujemy również za porady pani dyrektor Fronczek. Mamy nadzieję, że wszystko się zmieni w tym MOPSie.Dziękujemy i prosimy Pana Prezydęta o dalszą pomoc w tej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszę się ,żę Pan Poseł kolejny raz interweniuje .Dzięki temu jest szansa na pomoc tym dzieciom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest SKANDALEM na niespotykaną skalę ,że osoby powołane do organizowania pomocy nie robią nic by to właściwie funkcjonowało a jedynie utrudniają dzieciom możliwość rozwoju wyszukując możliwie najwięcej argumentów aby NIE przyznać pomocy!!!p.Parafiniuk decyduje o tym osobiście i osobiście jest za to odpowiedzialna TRZEBA USUWAĆ PATOLOGIE ZWŁASZCZA JEŚLI SĄ NA WYSOKIM SZCZEBLU ADMINISTRACJII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo dziękujemy za naświetlenie sprawy naszych dzieci, czytamy właśnie artykuł w słowie podlasia i jesteśmy znowu poddenerwowani.jak można tak działać i to jeszcze z urzędu którego zadaniem jest pomoc osobom i dzieciom!!!!!!!!!!!SKANDAL!!!!!!! POPIERAMY i uważamy, że ta pani dyrektor Parafiniuk zupełnie nie powinna pełnić funkcji dyrektora MOPS w Białej Podlaskiej. Zgadzamy się również z rodzicami którzy piszą ze kontakt z dyrektorka jest za posrednictwem sekretarki która absolutnie nie dopuszcza do spotkania z dyrektorka parafiniuk!!!ta pani , niby w porządku ......a jednak taka sama jak jej dyrektorka. Jedyne wsparcie otrzymałam od tej zastępcy która siedzi w innym pokoju.To własnie ona rozumie nasz problem i z tego co wiemy to ma bardzo dobre wykształcenie ale tak to jest jak Parafiniuk nażuca swoje racje i poglądy, wtedy nie ma mowy o normalnej pomocy, to faktycznie PATOLOGICZNE zachowania, współczujemy wszystkim tam pracującym.Nie chcielibyśmy być podwładnymi Parafiniuk M.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to ta dyrektorka oddaje pieniądze zamiast je przeznaczac na dalsza pomoc ludziom? o co w ogóle chodzi ew tej organizacji a może to własnie ta organizacja potrzebuje odswiezenia i zmiany dyrektorki Parafiniuk!!!!!! tak będzie najlepiej ale z tego co wiemy to ona trzyma się nogami i ręcami tego stołka, szkoda tylko, że nie ma tam żadnych kontroli bo naszym zdaniem są bardzo potrzebne!!!!!! Również współczujemy pracować tam tej zastępcy dyrektorki i pracownikom bo pewnie są zastraszani i musza wykonywać polecenia tej chorej kobiety!!!!!!!!!!!...ale nie martwcie się bo sa ludzie którzy są za pracownikami w tym chorym MOPS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zainteresowani napisał:
to ta dyrektorka oddaje pieniądze zamiast je przeznaczac na dalsza pomoc ludziom? o co w ogóle chodzi ew tej organizacji a może to własnie ta organizacja potrzebuje odswiezenia i zmiany dyrektorki Parafiniuk!!!!!! tak będzie najlepiej ale z tego co wiemy to ona trzyma się nogami i ręcami tego stołka, szkoda tylko, że nie ma tam żadnych kontroli bo naszym zdaniem są bardzo potrzebne!!!!!! Również współczujemy pracować tam tej zastępcy dyrektorki i pracownikom bo pewnie są zastraszani i musza wykonywać polecenia tej chorej kobiety!!!!!!!!!!!...ale nie martwcie się bo sa ludzie którzy są za pracownikami w tym chorym MOPS.
Może byłoby dobrze jeśli ktoś wie coś co mogłoby pomóc w podjęciu decyzj co dalej z tym problemem zrobić-powinien to TU I TERAZ napisać!!!!!!! nie bójmy się -znajdzie się na wszystko kara-a potem znajdzie się normalność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodzic napisał:
Może byłoby dobrze jeśli ktoś wie coś co mogłoby pomóc w podjęciu decyzj co dalej z tym problemem zrobić-powinien to TU I TERAZ napisać!!!!!!! nie bójmy się -znajdzie się na wszystko kara-a potem znajdzie się normalność
A o co sądzą się p.Parafiniuk z p.Fronczuk? Pisał o tym kyoś inny.Może jest to istotne z punktu widzenia dzieci bez właściwej pomocy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj a czy to takie ważne , o co się sądzą kobitki w sądzie .Przecież o tej wzmiance ani słowa w rozmowie z posłem Abramowiczem. a tu tylko same sie napedzają.I piszą jakie to - jedna przychylna i dobra, a druga to be -wstyd.,przed obliczem czytajacych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszy, że jest ktoś taki jak Poseł Abramowicz.Bez jego interwencji nadal dworzec śmierdziałby jako wizytówka miasta.Mam nadzieję ,że i ta interwencja przyniesie oczekiwane rezultaty. Szkoda ,że wcześniej władza nie widziała problemu dworca i dzieci bo skargi były wcześniej i dworzec śmierdział wcześniej.Dlaczego urzędy i jednostki odpowiedzialne za to -prasa ma przynaglać do działania .Za co oni nasze -podatników pieniądze biorą?????Dobry gospodarz ,,przycina dzikie pędy'' i ,,nasadza,,nowe drzewka odmładzając sad.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowa pani dyrektor ,że cieszy się że wojewoda przyzna pieniądze są niczym innym jak zręcznym ustawieniem się obok zarzutów.Jednak to dyrektor nie występowała o środki a wręcz były one zwracane. Sama zawiniła a pisze ,że odpowiada zastępca. Pogrąża się sama na naszych oczach-a może to i dobrze....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałam wielką nieprzyjemność rozmowy z panią Parafiniuk pod koniec 2007 r. , kiedy starałam się o SUO dla dziecka. Ton rozmowy z jej strony miał charakter drwiący i ironiczny, moja sprawa z góry skazana była na niepowodzenie. Szkoda, że ta Pani niechętnie realizuje obowiązkowe zadania zlecone przez administrację rządową ( Rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej). A jeżeli już je realizuje, to w dowolny - przez siebie wymyślony - sposób. Na kilometr widać jak pewna jest swojej pozycji i swojej bezkarności. Najlepiej jest zwolnić zastępcę i dalej robić co się chce. Tak trzymać !!! GRATULACJE !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowni forumowicze. Z uwaga przeczytałam wszystkie posty dotyczace tematu P. dyrektor MOPS i odnosze wrażenie ze dyskusja ta jest sterowana przez osobe wrogo nastawiona do Pani dyrektor. Wyciąga sie tu informacje ktore nie były poruszane na spotkaniu z posłem Abramowiczem. Skad wiecie co dzieje sie w MOP-sie, kto usłużnie udziela Wam informacji żeby szkalować dyrektorke. Myślę że klienci opieki sa najmniej poinformowani co sie tam dzieje. To czy toczy sie sprawa o zwolnienie" zastępcy" powinno najmniej obchodzić rodzica ubiegajacego sie o pomoc. To nie jego sprawa. Myślę że zdrowie jego dziecka powinno być wazniejsze niz wypisywanie i potwierdzanie na forum plotek wyssanych z palca na kierownictwo MOPS. Jesli czul sie skrzywdzony powinien dochodzic swoich spraw, pisac odwołania itp. a nie obrzucac blotem dyrektorke. Wstydze sie za Was forumowicze. Zachowujecie sie mało inteligentnie. No coz z inteligencja trzeba sie urodzić. Nabyć jej sie nie da.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Szanowni forumowicze. Z uwaga przeczytałam wszystkie posty dotyczace tematu P. dyrektor MOPS i odnosze wrażenie ze dyskusja ta jest sterowana przez osobe wrogo nastawiona do Pani dyrektor. Wyciąga sie tu informacje ktore nie były poruszane na spotkaniu z posłem Abramowiczem. Skad wiecie co dzieje sie w MOP-sie, kto usłużnie udziela Wam informacji żeby szkalować dyrektorke. Myślę że klienci opieki sa najmniej poinformowani co sie tam dzieje. To czy toczy sie sprawa o zwolnienie" zastępcy" powinno najmniej obchodzić rodzica ubiegajacego sie o pomoc. To nie jego sprawa. Myślę że zdrowie jego dziecka powinno być wazniejsze niz wypisywanie i potwierdzanie na forum plotek wyssanych z palca na kierownictwo MOPS. Jesli czul sie skrzywdzony powinien dochodzic swoich spraw, pisac odwołania itp. a nie obrzucac blotem dyrektorke. Wstydze sie za Was forumowicze. Zachowujecie sie mało inteligentnie. No coz z inteligencja trzeba sie urodzić. Nabyć jej sie nie da.
Myślę, że wszyscy wiemy co się tam dzieje, ale nikt nie chce o tym mówić. dlaczego??? moja koleżanka tam pracuje od kilku ładnych lat wiec wiem że tam jest zastraszanie, mobbing, złe traktowanie pracowników itd. a wiadomo ze kto nie umie uszanować pracowników ten do klientów też zle się odnosi i nie traktuje ich jak się należy, zwłaszcza bezbronne dzieci...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....a TY KOBIETO to w ogóle umiesz czytać czy tylko piszesz co ci się podoba?????!!!!!!co ty chrzanisz, że dyrektorka nie zwolniła tej zastępczyni jak sama wyraźnie o tym napisała!!!!!!!!!!!!LUDZIE trochę więcej przytomności i co to za słowo - forumowicze??????.....a język Polski to ty w ogóle znasz????? czy sama tworzysz takie nowe jak sądze niby polskie słówka....ha,ha,ha!!!!!!WSTYD!!!!!!!Pewnie jesteś jakąś podstawioną przez dyrektorkę i piszesz takie pierdoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cały wątek dotyczy artykułu w "Słowie Podlasia", gdzie jest wyraźnie napisane, że cyt.: " Do tej pory mogliśmy tylko planować dotacje na podstawie wykorzystanych funduszy w poprzednim roku - wyjaśnia Maria Parafiniuk, która nie zgadza się z zarzutami posła i za kilka dni odpowie mu na piśmie. I przyznaje, że m.in. za niedociągnięcia związane z usługami dla dzieci autystycznych zwolniła swoją zastępczynię. " Czyli, że nie my sami sobie wymyśliliśmy zwolnienie zastępcy, tylko p. dyrektor opowiedziała o tym prasie i dzięki temu wiemy co się dzieje w MOPS. Trzeba nauczyć się najpierw czytać, a później pouczać innych na temat inteligencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście miało być : Cały wątek dotyczy artykułu w "Dzienniku Wschodnim", a nie w "Słowie Podlasia".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Szanowni forumowicze. Z uwaga przeczytałam wszystkie posty dotyczace tematu P. dyrektor MOPS i odnosze wrażenie ze dyskusja ta jest sterowana przez osobe wrogo nastawiona do Pani dyrektor. Wyciąga sie tu informacje ktore nie były poruszane na spotkaniu z posłem Abramowiczem. Skad wiecie co dzieje sie w MOP-sie, kto usłużnie udziela Wam informacji żeby szkalować dyrektorke. Myślę że klienci opieki sa najmniej poinformowani co sie tam dzieje. To czy toczy sie sprawa o zwolnienie" zastępcy" powinno najmniej obchodzić rodzica ubiegajacego sie o pomoc. To nie jego sprawa. Myślę że zdrowie jego dziecka powinno być wazniejsze niz wypisywanie i potwierdzanie na forum plotek wyssanych z palca na kierownictwo MOPS. Jesli czul sie skrzywdzony powinien dochodzic swoich spraw, pisac odwołania itp. a nie obrzucac blotem dyrektorke. Wstydze sie za Was forumowicze. Zachowujecie sie mało inteligentnie. No coz z inteligencja trzeba sie urodzić. Nabyć jej sie nie da.
Dobrze ,że jest to forum. Dlaczego ktoś uważa ,że szkaluje się tu dyrektora Mop-SU. Tu fakty są dla niej miażdżące! W publikacjii we Wspólnocie wynika ,że miasto Lubartów mające 23tyś mieszkańców a gmina 4tyś wydaje na SUO 118tyś złotych.CO DO TEJ PORY ROBIŁA WIERCHUSZKA MOPS W BIAŁEJ PODLASKIEJ!!!! Proszę znależć rodziców z imienia i nazwiska którzy dobrze ocenią działanie MOPS.Ze świecą szukać!!! pewnie inaczej jest w Lubartowie. Wstyd, że u nas do tej pory jest taki stan rzeczy i nadal funkcjonuje ,,zasada mierny ale wierny,,.Działania MOPS zniechęciły już ludzi o starania o pomoc.Ale dzięki dziennikarzom ludzie dowiedzą się o swoich prawach i wyjdziemy z głębokiego PRLu.Są u nas przykłady którymi możemy się szczycić, jednak działanie MOPS do nich nie należy.To przykład ignorancjii i arogancjii-dokładnie jak w tytule -TERAPIA ZNIECHĘCENIEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podopieczny MOPS napisał:
Popieram przedmówcę!!! Czas dyrektorki już dawno się skończył. To ona zwolniła zastępczynie, ta złotą kobietę?? Jeżeli takich ludzi będziemy zwalniac a trzymac będziemy takich jak M.Parafiniuk to daleko nie zajdziemy... Może M.Parafiniuk nadawała się do pracy w IRCH (przypomnienie dla młodych, za czasów głębokiej komuny - inspekcja robotniczo-chłopska) ale na pewno nie w pomocy sp[ołecznej. Panie Czapski przejrzyj na oczy!!
Panie Czapski nie daj się Pan zwieźć niedojdom i nieukom co Panu chcą oczy zamydlić i wypisują głupoty na człowieka szczerze oddanego pracy. Znam Panią Parafiniuk od wielu lat i wiem co piszę. Zastępczyni nigdy nie powinna kierować nawet psią budą nie mówiąc o ludziach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE, LUDZIE..... ..... cała ta pisanina to klasyczny przykład zorganizowanej nagonki na człowieka, który solidnie pracuje i dba o grosz podatnika. Od kiedy to podopieczni MOPS mają tak szeroki dostęp do internetu i kto im to funduje? Przecież z daleka pachnie akcją zorganizowaną przez niby zastępczynię i jej kochasia, którzy zamiast pracować to się migdalą. Za to, że trzyma to tałatajstwo na państwowym wikcie to należy panią Parafiniuk ukarać, a tych pseudo urzędników natychmiast wyrzucić z MOPS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...