Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Co z nami będzie?

Utworzony przez Poziomka, 15 lutego 2008 r. o 13:50 Powrót do artykułu
Aż szlag człowieka trafia, kiedy czyta takie słowa! Miała Pani, Pani Edyto, pomoc od wielu, wielu ludzi. Zanim wykryto u Pani chorobę, podczas leczenia i po wyjściu ze szpitala. Wielu ludzi z cełej Polski obdarzylo Panią swoją uwagą, serdecznością, ciepłem. Wielu ludzi poświeciło Pani swoj prywatny czas. Wielu ludzi otwieralo swoje portfele i dzielilo się z Panią swoimi zarobkami-i nie były to małe pieniądze. Dostawała Pani paczki z różnych miast w Polsce, od dobrych ludzi-z żywnością, zabawkami i ubraniami dla dzieci, z lekarstwami, z chemią gospodarczą. Długo można by pisać na ten temat. Bo pomoc, którą Pani otrzymywała była długofalowa i dostosowana do Pani potrzeb. Wielu ludzi dało Pani swój kawałek serca, a teraz ludzie Ci czytają artykuły, że Pani taka biedna i NIKT się nad Panią nie pochylił. Jak oni się czują teraz-oni wszyscy, ludzie dobrej woli, wysyłajacy do pani paczki i pieniądze. Tyle ciepłych słów otrzymała Pani przez lata, a teraz take słowa, jakby tych ludzi NIGDY nie było przy Pani!! Skandal! I ciepłe, czyste mieszkanie też Pani miała, za darmo, dla siebie i całej trójki swoich dzieci-czemu Pani nie powie dziennikarzom prawdy?? Ze była Pani nieuczciwa wobec wielu dobrych ludzi i ludzie Ci wstrzymali swoją pomoc, bo nikt nie lubi być oszukiwany! Jak tak mozna? Przykro...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Poziomko , masz racje nie ma nic gorszego niż niewdzięczność ludzi . Ludzi którzy otrzymują pomoc szybko zapominają o swoich darczyncach . Artykul jest o mnie i moim problemie z mieszkaniem . W artykule nie ma słowa o tym ,że proszę o jaką kolwiek inna pomoc . Nie ma slowa o tym ,że szukam czegokolwiek oprócz tymczasowego mieszkania do czasu az , UM przyzna mi lokal komunalny .Wielu Ludzi z Polski poznanych w necie pomogło mi i mojej rodzinie , byłam i jestem tym osobom bardzo wdzięczna .Jednak zapomniałaś dodać ,że i ja pomimo mojej trudnej sytuacji pomoglam wielu ludziom , paczkami z ubraniem , dzielilam sie jedzeniem , mam wiele dowodów nadań na paczki dla tych osób . Uważam ,że dobro powraca i jesli spotyka mnie coś dobrego od ludzi zawsze staram sie przekazać ten dobry gest dalej . Dlatego tez razem z Moją serdeczną koleżanką prowadzimy forum dla osob potzrebujących pomocy link do forum to http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=42644 W artykule nie pisze o tym,że jestem BIEDNA i że nie mam co jeść ! Artykuł nie mial być peanem na cześć pomocy miedzy ludzmi ale prośbą o pomoc w znalezieniu tymczasowego loku. Ze względu na leczenie jakie obecnie przechodze ( chemioterapie interferonem i rybawiryną ) potrzebuje warunków do tego aby przeżyc . Mam silna leukopenię czyli brak Białych ciałek krwi , moj organizm z tygodnia na tydzien jest co raz słabszy i bardziej wyjałowiony , nieodporny . Dlatego tak zależy mi na tym aby życ , czy to tak wiele ?? Chcieć żyć dla dzieci ?? Gdybym miała czyste i ciepłe mieszkanie, jeszcze za darmo jak sugerujesz poziomko , po co bym prosiła o pomoc?? Była bym glupia rezygnując z darmowego mieszkania i prosząc ludzi o wynajęcie !!!Proszę napisać Kogo i w jaki sposob oszukałam , bo publiczne pisanie w temnsposob jest oszczerstwem i nie życzę sobie tego !!! Mam czyste sumienie , nikogo nie oszukałam , a pani redaktor poznała mnie osobiście , mnie i moje dzieci Pozdrawiam Panią Monikę Mojsym i dziekuje za artykul i miła wizyte
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.."Gdybym miała czyste i ciepłe mieszkanie, jeszcze za darmo jak sugerujesz poziomko , po co bym prosiła o pomoc?? Była bym glupia rezygnując z darmowego mieszkania i prosząc ludzi o wynajęcie !!!Proszę napisać Kogo i w jaki sposob oszukałam , bo publiczne pisanie w temnsposob jest oszczerstwem i nie życzę sobie tego !!!..." Jak to po co?żeby mieć więcej i życ sobie wygodnie na cudzy koszt...w gazetach i na portalach pełno jest takich biedaków,to żadna nowina,motywy są tak oczywiste jak natura ludzka,tez znam taką samotną kobiete z chorym dzieckiem,dziecko jest chore zawodowo ,ale ci którzy te panią znają już nie dają się na nic nabierać.Przez takich ludzi którzy żerują na ludzkiej solidarności cierpią naprawdę potrzebujący,bo wtedy kiedy znajduje się ktoś,kto naprawdę jest w tragicznej sytuacji,to ludzie nauczeni doświadczeniem przechodza obok takiego nieszczęścia obojętnie.Jeżeli jest to prawdą ze pani chce wyłudzić jakies dalsze korzyści ,to jest to godne najwyższego potępienia,powinno to być ścigane z urzędu jako pospolite oszustwo.Miłego dnia życze!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O jakim mieszkaniu ja piszę?? O tym czystym, bez grzyba, wynajętymi opłaconym na 6 miesiecy z góry przez jedną z Pani kolezanek. Wynajętym dla Pani i Pani dzieci! A na czas wizyty dziennikarki piszącej tenże artykuł, mogła się Pani przenieść do mieszkania matki. DZiennikarka-obca kobieta, nie zna Pani, może jej Pani wcisnąć każdy kit. Ale nie innym osobom, na szczęście;p
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='amigo']Jeżeli jest to prawdą ze pani chce wyłudzić jakies dalsze korzyści ,to jest to godne najwyższego potępienia,powinno to być ścigane z urzędu jako pospolite oszustwo.[/quote] Amigo - nicka przybrałeś zupełnie nieadekwatnego do tonu i treści swojej wypowiedzi. Jeśli nie znasz sytuacji - nie wypowiadaj się w ten sposób, bo tylko niepotrzebnie zaciemniasz obraz sytuacji i obrażasz osoby, których de facto nie znasz. Poziomko - nawet jeśli ktoś przygarnąłby chwilowo pod swój dach rodzinę Pani Edyty, to nie zmieniłoby to faktu, że rodzina ta nadal nie posiada własnego mieszkania i żyje w stanie permanentnego zawieszenia. W takich warunkach nikt nie czuje sie bezpiecznie i na pewno nie są one odpowiednie dla schorowanej kobiety wychowującej samotnie trójkę dzieci. Artykuł jest przejrzysty i dotyczy jednej kwestii: uzyskania pomocy od Rady Miasta Krasnegostawu w otrzymaniu mieszkania komunalnego (socjalnego) dla ciężko chorej matki z dziećmi. Nikt nie wspomniał w nim o tym, że rodzina ta prosi o jakąkolwiek inną pomoc rzeczową czy finansową. Apel do władz miasta o lokum, które prawnie należy się tej rodzinie, nie jest "żerowaniem na dobrych duszach", a jedynie próbą zwrócenia uwagi odpowiednich organów administracji na problem, który od lat nie został rozwiązany. Mylenie dwóch pojęć: pomocy materialnej płynącej dla tej rodziny od osób prywatnych z pomocą socjalną leżącą w gestii administracji samorządowej wprowadza niepotrzebny chaos. KAŻDEJ rodzinie znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej należy się pomoc socjalna. Istnieją odpowiednie warunki, które należy spełnić, aby taką pomoc otrzymać. Rodzina Pani Edyty te warunki spełnia - problemem jest jedynie, jak wywnioskowałam, opieszałość władz miejskich, bądź też brak odpowiedniego lokum dla tej rodziny. Nawet urzędnicy powinni jednak spojrzeć na niektóre sprawy od tej "ludzkiej" strony i na to liczy zapewne rodzina Pani Edyty.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam się. Artykuł, niestety, nie jest "przejrzysty". Z artykułu wynika, że Pani Edyta ciągle mieszka z rodziną w zagrzybionym pokoju. I że od nikogo-do tej pory nie otrzymała żadnej pomocy socjalnej. A otrzymała. Otrzymała dach nad głową !! Dla siebie i trójki-z czwórki swoich dzieci. Opłacony na pół roku z góry. Zawarła umowę na wynajem, wprowadziła się i urządziła w tym nowym, czystym mieszkaniu. Tego w artykule nia ma. Wiec w tym kontekście artkuł jest nieprawdziwy, żeby nie powiedzieć szczerze i brutalnie - kłamliwy. Gdyby redaktorka napisała, że Pani Edyta posiada lokal, ale umowa jest na czas określony i nie wiadomo, co będzie po tym czasie z nią i dziećmi. I tym się martwi. To byłoby uczciwie i rzetelnie-a tego wymaga profesjonalne dziennikarstwo. Tak sądziłam do tej pory... Poza tym artkuł kończy się apelem do ludzi dobrej woli-"może znajdzie się ktoś, kto pomoże, kto DA nam mieszkanie". Dlatego też wszyscy ludzie dobrej woli, którzy do tej pory pomagali Pani Edycie w znalezieniu nowego mieszkania, a póżniej w jego opłaceniu, w takim momencie czują się pominięci i oszukani. I mają prawo tak się czuć.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niektorzy z was maja pretensje do pani redaktor tymczasem ja znam ja osobiscie i wiem ze albo zostala tak wprowadzona w blad przez bohaterke artykulu albo wy wszyscy macie problemy sami ze soba.niby po co ktos ma pisac bzdury wiedzac ze prawda jest zgola inna?zastanowcie sie czasem zanim oczernicie siebie bo sami klamiecie przed soba.niektorzy wypisuja takie bzdury ze nie da sie tego czytac.nie znacie ani pani redaktor ani zapewne sytuacji pani edyty czy jak jej tam a jesli znacie to przedstawcie ja obiektywnie a nie obrazacie redakcje w szczegolnosci moja kolezanke monike jak i bohaterke artykulu.pozdawiam
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Moniko , dzwoniłam do Pani dwukrotnie , dzwoniłam tez do redakcji i redaktor z którym rozmawiałam jak i Pani obiecywaliście ,że Bedzie umieszczone wyjaśnienie na forum . Artykul nie miał wprowadzać nikogo w bład , chodzilo tylko o znalezienie ODPLATNEGO przezemnie mieszkania . Pani Monika była poinformowana o mojej sytuacji bardzo szczególowo .ani Pani Monika ani ja nie chciałysmy nikogo oszukać ani oklamać. przykro mi tylko ,że pomimo mojej prosby o sprostowanie na forum zaistniałej sytuacji , redakcja milczy .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.